• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

Egyébként most, hogy fénmekről beszélünk. Estlegesen ez én külső szűrőmet egy 36l/min átfolyású keringető szivattyú hajtaná 4 méteres emelési magassággal. De tartok tőle, hogy esetleg a fém házból nem e ki tud oldódni valami káros anyag? Vagy ez nagy hülyeség lenne? Az ára nagyon baráti a teljesítménye meg brutális. Biztos folytani kellene.
 
Egyébként most, hogy fénmekről beszélünk. Estlegesen ez én külső szűrőmet egy 36l/min átfolyású keringető szivattyú hajtaná 4 méteres emelési magassággal. De tartok tőle, hogy esetleg a fém házból nem e ki tud oldódni valami káros anyag? Vagy ez nagy hülyeség lenne? Az ára nagyon baráti a teljesítménye meg brutális. Biztos folytani kellene.
Egy kuktából biztosan nem, hiszen azt főzésre tervezik. Rezet kerülném, de rozsdamentes (vagy saválló, melyik is a jobb?!) acéllal nem lehet baj.
 
Egy kuktából biztosan nem, hiszen azt főzésre tervezik. Rezet kerülném, de rozsdamentes (vagy saválló, melyik is a jobb?!) acéllal nem lehet baj.
Mondjuk én speciel nem a kukta anyagára voltam kíváncsi, az biztos hogy kóser:D. Én inkább arra gondolok, hogy az általam beszerelni kívánt szivattyú, aminek gondolom öntvény (alumínium ) háza van. Abból oldódhat e ki valami káros anyag?;)
 
Össze is tojnám magam, ha kinyitna...:LOL: Ahhoz azért jópár bár nyomás kéne!
OK, tegyük fel, hogy a technikai követelményeknek megfelel. Akkor már csak az a gondom, hogy ezt gondolom nem annyira egyszerű kifurkálni, illetve nem az a párezer forintos kategória.
 
Mondjuk én speciel nem a kukta anyagára voltam kíváncsi, az biztos hogy kóser:D. Én inkább arra gondolok, hogy az általam beszerelni kívánt szivattyú, aminek gondolom öntvény (alumínium ) háza van. Abból oldódhat e ki valami káros anyag?;)
Olyan mértékben, hogy ártani tudjon biztos nem.
 
Szeretnék egy külön külső előszűrőt beiktatni a rendszerbe, azért hogy a külső szűrőmet ritkábban kelljen takarítani.
Létezik ilyen termék?
 
Nem egészen ilyenre gondoltam, mert ezt belülre kell rakni, be kell nyúlnom a vízbe hozzá. Eléggé be van építve a bútorzatba az akváriumom ezért nem egyszerű hozzáférnem a csövezéshez a fal felőli oldalán. Az alatta lévő szekrénybe szeretném tenni az előszűrőt is, ezért gondoltam, hogy legyen az is külső.
Ilyen is van többféle, pl a Sunsun HW 602.
 
van 25l-es saválló szódás ballon gumi talpal esztergáltadsz rá egy peremet o-gyűrű mélyedéssel, veszel egy új eheim pumpát kb 27000-ért+tőlteteket és max 70-80-ezerből van egy örökös szűrőd.
 
van 25l-es saválló szódás ballon gumi talpal esztergáltadsz rá egy peremet o-gyűrű mélyedéssel, veszel egy új eheim pumpát kb 27000-ért+tőlteteket és max 70-80-ezerből van egy örökös szűrőd.
Ha ekkora lenne az előszűrőm, akkor nem férne el a lakásban a főszűrő. :)
 
ott vágod el ahol akarod.
de én ezt az ada szűrők alternatívája ként hoztam fel.
Ezt akartam én is, csak az 500l vízhez kevés a 25l szőrőtérfogat! Akkor is ha ADA, szerintem! Ha jól tudom a Legnagyobb SuperJet is 36l "csak"! Én 316os KgPVC-ből csináltam 70cm magasat ADA elven! Szerintem az is van olyan tartós mint a saválló és egyszerűbb megmunkálni! Igaz ha kisebb akváriumom lenne tuti a szódás verzió lett volna!
 
Back
Oldal tetejére