• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Mi az előnye a szűrőházból készült reaktornak a plexi csőből készülttel szemben?
Ahogy a képeket elnézem a plexicsövesről,a szűrőházast sokkal hamarabb megcsinálnám mint ezt .Szerintem egyszerűbb.
Hogyan lehet takarítani a szűrőházast? Milyen gyakran kell?
Én minden nagyobb szűrőtakarításkor ejtem meg a reaktor pucolását is.
 
Ne haragudj, de lehetne szájbarágósabban, szűrő leállít vagy a beépített csapok elzárása után a szűrőből a víz leenged... De hogy?
 
Vödröt tálcát raksz alá? Ez azért kérdezem mert hová érdemes felszerelni? Hogy aláférjen vmi
Mindenképpen.Egy ,az asszonytól elkunyerált műanyag edénybe szoktam a vizet leengedni.Sőt ,nálam még macerás is a dolog, mert az enyém első szériás reaktor,és nincsenek rajta csapok,így a szűrőcsöveket is ki kell ürítenem a víztől.
 
Honnan rendelted? Típus?gyártó?
Itt vettem az egyik szerelvényboltban, típust sajna nem tudok. De öblítőcsapos vagy leeresztőcsapos szűrőház néven rá tudsz keresni. Nem olcsó 8 ezer forint, én is valahogy ekörül vettem (plusz a mosható szűrőt bele)
 
Megnézem ma egy un. mezőgazdasági piros 3/4 Kk műanyag csapot a bypass ághoz, hát rendesen leszűkül a szerelvényen belül a csőátmérő. Van ajánlott típus vagy méret ami nem jelent ekkora fojtást ?
 
A 16/22 csőhöz ez az egyenes bordás menetes toldó való ? 16mm / 3/4"
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy ha én bemegyek egy vizszerelési szaküzletbe akkor ezt AMG szűrőház (9" hossz és 3/4" csatlakozással) Érteni fogja az eladó? :)
Nem vagyok egy vízszerelő, de szeretnék csinálni egy raktort.
Köszönöm!
 
Arra gondolt mar valaki, h a twinstar csodas termeket elrejtsuk ebben a reaktorban? Csak egy masik lyukat kellene furni a tetobe es bevezetni majd epoxyval beragasztani. Vajon ott is ugyanugy mokudne mint az akvaban?
 
Arra gondolt mar valaki, h a twinstar csodas termeket elrejtsuk ebben a reaktorban? Csak egy masik lyukat kellene furni a tetobe es bevezetni majd epoxyval beragasztani. Vajon ott is ugyanugy mokudne mint az akvaban?
Három problémát látok ebben. Az egyik, hogy használattól, víztől függően azért csak takarítani kell, és ez az intervallum jóval gyakoribb mint maga a szűrőház takarítása, akkor szét kellene szedni. Szűrő addig áll, bacikultúra ki sem tudna rendesen alakulni ha pl hetente takarítanád. Másik, hogy szerintem pont a buborékozás lehet a lényeg, hogy azok "csipkedjék" az algát. Valamint nem vagyok kémikus, de nem hangzik jól, hogy ugyanabban az edényben szén-dioxidot és lényegében oxigént keverünk
 
Három problémát látok ebben. Az egyik, hogy használattól, víztől függően azért csak takarítani kell, és ez az intervallum jóval gyakoribb mint maga a szűrőház takarítása, akkor szét kellene szedni. Szűrő addig áll, bacikultúra ki sem tudna rendesen alakulni ha pl hetente takarítanád. Másik, hogy szerintem pont a buborékozás lehet a lényeg, hogy azok "csipkedjék" az algát. Valamint nem vagyok kémikus, de nem hangzik jól, hogy ugyanabban az edényben szén-dioxidot és lényegében oxigént keverünk
Nem is beszélve az elektrolízis során keletkező hidrogénről. Ha az akváriumban van a twinstar, akkor a szabad hidrogén gond nélkül távozik, de a reaktor egy zárt és nyomás alatt lévő (még ha alacsony nyomáson is) és ott okozhat gondot.
 
Nem is beszélve az elektrolízis során keletkező hidrogénről. Ha az akváriumban van a twinstar, akkor a szabad hidrogén gond nélkül távozik, de a reaktor egy zárt és nyomás alatt lévő (még ha alacsony nyomáson is) és ott okozhat gondot.
Jogosak az ervek, de valahogy el kellene tuntetni ezt a szekszi eszkozt :D
 
Back
Oldal tetejére