• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 rendszer összeállítása és a CO2 reaktorok használata

Sziasztok!

Lehet buta lesz a kérdésem, de számomra nem világos :(

Szereztem két kisebb CO2 palackot (0,5kg-osak), csak nem tudta a gazdája, hogy érvényes-e még a nyomáspróbája.Honnan tudom ezt kideriteni?
Sajnos a palackon semmilyen cimke nincsen amin találnék bármiféle utalást erre vonatkozóan, viszont a palackokba ütve találtam két dátumhoz hasonló számsort.

Az egyiken: 7.96 aztán (TÜ/SW) 06
Másikon: 11.97 (TÜ/SW) 07

Van rá esély, hogy ez utal a nyomáspróbára?
Ha igen akkor gondolom már lejárt nekik.
Másik kérdésem, ha lejárt a nyomáspróbájuk hol tudom megujitani őket?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv Szabolcs
 
Sziasztok!

Lehet buta lesz a kérdésem, de számomra nem világos :(

Szereztem két kisebb CO2 palackot (0,5kg-osak), csak nem tudta a gazdája, hogy érvényes-e még a nyomáspróbája.Honnan tudom ezt kideriteni?
Sajnos a palackon semmilyen cimke nincsen amin találnék bármiféle utalást erre vonatkozóan, viszont a palackokba ütve találtam két dátumhoz hasonló számsort.

Az egyiken: 7.96 aztán (TÜ/SW) 06
Másikon: 11.97 (TÜ/SW) 07

Van rá esély, hogy ez utal a nyomáspróbára?
Ha igen akkor gondolom már lejárt nekik.
Másik kérdésem, ha lejárt a nyomáspróbájuk hol tudom megujitani őket?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv Szabolcs
Szerintem megcsinálják a nyomáspróbát ott, ahol megtöltik.
 
Szerintem megcsinálják a nyomáspróbát ott, ahol megtöltik.
És esetleg olyan segitséget kérhetnék, hogy hol lehet töltetni ilyen palackokat, akár Pesten is, mert itt Tatabányán ahol töltenek csak saját palackot töltenek:( .
 
És esetleg olyan segitséget kérhetnék, hogy hol lehet töltetni ilyen palackokat, akár Pesten is, mert itt Tatabányán ahol töltenek csak saját palackot töltenek:( .
Ha találsz valami töltőhelyet, kérlek Velem is oszd majd meg!
 
Sziasztok én is tervezek venni egy magasnyomású CO2-t.Mit ajánlotok egy 112 literes növényes akviba???
Nekem egy 2 kilós palackom van, üveg difuzzorral 144 literes akihoz. Napi 7 órát megy 3 bubi/sec-el, és 6 hónapja nem kellett palackot cserélnem.Nagyon meg vagyok vele elégedve. Persze a rendszerhez egy mágnesszelep alap, hogy automatizálható lehessen és egy jó visszafolyásgátló szelepen ne sporolj. Kifejezetten olyat vegyél amit co-hoz ajánlanak.
 
Most jutottam el oda hogy rátegyem a reduktort (GW mágnesszelepes) a palackra. A kérdésem az lenne hogy a képen zölddel jelölt, a reduktoron található kis "csapnak" bele kell mennie a pirossal jelölt rész közepén található nyílásba? Nagyon gyanúsan megfelelő a méret... Igaz, csak kézzel próbáltam rátekerni, de nem nagyon ment bele. Csak rá kell szorulnia a két nyílásnak egymásra? Elég annyi? Nem szeretném feszegetni.

kerdes1.jpg
 
A GA-s CO2 csövet érdemes cserélni egy idő után, vagy örök darab?
Viccet félretéve: szerintem nem kell aggódni miatta. Nekem van olyan GA-s co2 csövem, amit vagy 4-5 éve vettem tőlük, és semmi baja.
 
Viccet félretéve: szerintem nem kell aggódni miatta. Nekem van olyan GA-s co2 csövem, amit vagy 4-5 éve vettem tőlük, és semmi baja.
Most megnéztem, és a Green Aqua webshopban mai napig megvan a rendelésem :) ekkor rendeltem a csövet: 2009.12.01.
Szóval ez már több mint 5 év ;)
Basszus hogy megöregedtem...
 
Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. 4 hete üzemeltem be a garnélás akváriumomat:
Dennerle NanoCube Complete Plus - komplett akvárium szett - 20l most csak 34 900,00 Ft - Green Aqua Green Aqua
Ezzel a CO2 rendszerrel:
Tropica System Nano Set 95g CO2 szett most csak 24 900,00 Ft - Green Aqua Green Aqua
A héten azt vettem észre, hogy a CO2 diffúzorból az apró buborékokon kívül egyre nagyobb buborékok is távoznak. Olvastam korábban, h ennek valószínű az az oka, h a kis lyukak kezdenek eltömődni és igy egyre romlik a belodás. Az a kérdésem, hogy hogyan és mivel tudom kibucolni ezt a betétet. Ha jól tudom kerámia betét van benne. A másik kérdés, hogy ha leszerelem a diffúzort a csőről, addig zárjam el a palackot vagy maradhat nyitva, csak szorítsam el a csövet? Mert a boltban azt mondták,h ne nagyon tekergessem a csapot, mert a tűszelep nem erre van kitalálva és hamar tönkremegy.
Segítséget előre is köszönöm!
Feri
 
Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. 4 hete üzemeltem be a garnélás akváriumomat:
Dennerle NanoCube Complete Plus - komplett akvárium szett - 20l most csak 34 900,00 Ft - Green Aqua Green Aqua
Ezzel a CO2 rendszerrel:
Tropica System Nano Set 95g CO2 szett most csak 24 900,00 Ft - Green Aqua Green Aqua
A héten azt vettem észre, hogy a CO2 diffúzorból az apró buborékokon kívül egyre nagyobb buborékok is távoznak. Olvastam korábban, h ennek valószínű az az oka, h a kis lyukak kezdenek eltömődni és igy egyre romlik a belodás. Az a kérdésem, hogy hogyan és mivel tudom kibucolni ezt a betétet. Ha jól tudom kerámia betét van benne. A másik kérdés, hogy ha leszerelem a diffúzort a csőről, addig zárjam el a palackot vagy maradhat nyitva, csak szorítsam el a csövet? Mert a boltban azt mondták,h ne nagyon tekergessem a csapot, mert a tűszelep nem erre van kitalálva és hamar tönkremegy.
Segítséget előre is köszönöm!
Feri
Hetente-kéthetente érdemes takarítani a diffúzort. Ehhez én mindenképp elzárnám a palackot. A cső elszorítása azért nem jó, mert feltorlódhat a nyomás, és simán elpukkanhat.
A tisztítást Superge oldattal (GA-ban kapsz) vagy Cloroxal, vagy Hyppo-val kell csinálni. Hígíthatod is, de én a tömény hyppora esküszöm :) A diffiben kárt nem csinál, viszont fél óra alatt kitisztítja. A kerámia felületét soha ne dörzsöld, mert mégrosszabb lesz a hatásfoka. Egy hyppós áztatás után amúgy se marad rajta kosz.
Ezután alaposan áztasd ki, amíg klór szagot érzel róla, addig nem mehet vissza az akváriumba! (Vízkezelős áztatás ajánlott)
 
Hetente-kéthetente érdemes takarítani a diffúzort. Ehhez én mindenképp elzárnám a palackot. A cső elszorítása azért nem jó, mert feltorlódhat a nyomás, és simán elpukkanhat.
A tisztítást Superge oldattal (GA-ban kapsz) vagy Cloroxal, vagy Hyppo-val kell csinálni. Hígíthatod is, de én a tömény hyppora esküszöm :) A diffiben kárt nem csinál, viszont fél óra alatt kitisztítja. A kerámia felületét soha ne dörzsöld, mert mégrosszabb lesz a hatásfoka. Egy hyppós áztatás után amúgy se marad rajta kosz.
Ezután alaposan áztasd ki, amíg klór szagot érzel róla, addig nem mehet vissza az akváriumba! (Vízkezelős áztatás ajánlott)
Köszönöm a gyors válasz, a csövet eddig azért nem mertem elszorítani, mert én is arra gondoltam,h a felgyűlő nyomástól valahol szétpukkanna...
A válaszod alapján most az a kérdés jutott eszembe, hogy előrébb olvastam,h a vegyszeres kezelés után 3 napig kell áztatni vízben a diffúzort, hogy visszatehessem az akváriumba. De addig akkor kellene vennem egy másikat és azt járatni? De ezek szerint nem kell napokig áztatni..
A másik kérdésem,h a tűszelep nem megy tönkre, ha hetente, kéthetente tekergetem??
 
Back
Oldal tetejére