• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Mivel érdemes feltölteni a szűrőházat?
a. szúnyogháló
b. Eheim MechPro
c. egyeb javaslat?
A b. biztosan nem jó. Én is most fogom cserélni, mert zörög. Hacsak nem tudod teletömni, hogy ne mocorogjanak. Én a megmaradt siporax-ot fogom beletenni. Amúgy a műanyag szúnyogháló is tökéletesen megfelel és olcsó is.
 
Addig-addig idegesített a pincében porosodó reaktor, hogy ma lementem, és szétszedtem, majd újra összeraktam - de minden "extrát" kihagytam belőle, csak a könyökidom + rá a csonk maradt.
Most tesztelem a szivárgást, ha okés, megálmodom, hogy bekötöm-e. :)

Meg persze kellene majd bele Dryvit háló is, meg egy Eheim duplacsap a kimenő ágba a csonk fölé.
 
Végig olvastam ezt a topikot. Szerintem ha valaki szeretne egy DIY külső reaktort akkor olvassa el a legelső bejegyzést (@bandee), az enyém a szerint készült minden extra plusz csap meg miegymás nélkül, felesleges túlbonyolítani. Csak a szúnyoghálóval egészítettem ki, november óta hibátlanul működik;).
 
Végig olvastam ezt a topikot. Szerintem ha valaki szeretne egy DIY külső reaktort akkor olvassa el a legelső bejegyzést (@bandee), az enyém a szerint készült minden extra plusz csap meg miegymás nélkül, felesleges túlbonyolítani. Csak a szúnyoghálóval egészítettem ki, november óta hibátlanul működik;).
Szerintem azért egy bypass megoldást mindenképpen érdemes berakni a jobb beoldás miatt, és hogy kevésbé fogja meg a szűrőt.
https://akvakertesz.hu/threads/co2-reaktor-bypass.4682/
 
Szerintem azért egy bypass megoldást mindenképpen érdemes berakni a jobb beoldás miatt, és hogy kevésbé fogja meg a szűrőt.
https://akvakertesz.hu/threads/co2-reaktor-bypass.4682/

Kérdésem az lenne, hogy mitől lenne jobb a beoldás a bypass-tól?
Alapból megosztod a víz útját, ez azt jelenti, hogy a víz a legkisebb ellenállás irányába fog menni, ezzel elveszed a reaktortól a nagyobb vízmennyiséget, ezért a reaktorba vezetett Co2 felhalmozódását segíted elő a beoldás helyett, eredménye csobogó reaktor.
 
Kérdésem az lenne, hogy mitől lenne jobb a beoldás a bypass-tól?
Alapból megosztod a víz útját, ez azt jelenti, hogy a víz a legkisebb ellenállás irányába fog menni, ezzel elveszed a reaktortól a nagyobb vízmennyiséget, ezért a reaktorba vezetett Co2 felhalmozódását segíted elő a beoldás helyett, eredménye csobogó reaktor.
Ha megnézed, akkor ott van egy csap is amivel tudod szabályozni a rendszert.
Volt Sera Basic Set-em, annál is van ez a fekete csapos elem, amit a külső szűrő nyomóágába kellett tenni, és ezzel szabályoztad, hogy mennyi víz jusson a reaktorba vagy menjen tovább pl az esőztetőbe. Ezt be kell állítani, hogy jó legyen a beoldás, és ne teljen fel gázzal . DIY megoldásnál meg sokszor az erős szűrő kiviszi a CO2-t a tartályból, megkerülő ág nyitásával csökkented az átfolyást és lesz ideje rendesen beoldódni a gáznak. Persze most írhatod, hogy kell beletenni kruplis zsákod , de miért jó ha fojtjuk a rendszert , amikor az erős vízmozgásra is szükségünk van. De ugye az sem mindegy, hogy mekkora akváriumot üzemeltetünk ilyen vízszűrős CO2 reaktorral, van akinél a kicsi 5"-os tartály is elég. és semmi bubi nem megy az akváriumba. Nekem anno a 240-esen a 10"-os sem volt elég, annyi CO2-re volt szüksége az akváriumnak, az mellett, hogy az erős 2080-as Eheim sok buborékot ki is vitt, hiába volt benne zsák.
View attachment 7679
 
Utoljára módosított:
A bypass-nak van még egy hatalmas előnye: szűrőtakarítás után ha nincs víz a szűrőben és kinyitod a megkerülő ágat akkor nincs szívás feltöltésnél.
Amíg nem raktam bele az enyémbe volt olyan hogy fél órás küszködéssel tudtam csak feltölteni a szűrőt, mert levegős lett a reaktorom és nem indult meg a víz rajta keresztül az istenért sem.
 
Én meghagytam a gyári légtelenítőt, és fúrtam lyukat a CO2-nek. Valamint és a szűrővel is sokat kínlódtam, mert hiába volt a szívóágban víz, akkor sem töltötte fel az üres szűrőt vízzel. Tettem a nyomó ágba már T idomot, meg csapot, hogy ott engedjem ki a levegőt, aztán arra jöttem rá, hogy a nyomó ág csövéből ki kell engedni az összes vizet, és utána gyönyörűen feltölt a szűrő
 
Na akkor, hogy legyen ellen érv a bypass ellen is. Az enyémen ugye nincs mint azt ahogy írtam is. Ha kitakarítom a szűrőt vagy szétszedem a reaktort, bármiért levegős lesz a rendszer csak elindítom a szűrőt és max 5 perc után szörcsögés nélkül csendbe teszi a dolgát. Én úgy gondolom ez attól is függ, mekkora szűrő van összekötve egy adott külső reaktorral. Ezek szerint az enyém pont el van találva;).
 
Összeraktam bypass-al a reaktort (de most hajlékony csövezésből eheim csapokkal, T-idomokkal amolyan old school módon :D ), megtömtem dryvit hálóval, egy napig ketyeg a pinyóban, hogy nem szivárog-e, aztán csütörtökön lehet beüzemelem. Egyébként KELL a bypass, Eheim Compact 1000-el tesztelem (Tetra 1200Plus mögé szánom, ami papíron ugye 1300L/h), és bizony ha a bypass zárva van, láthatóan még ezzel is csökken a flow, félig nyitva is már sokkal jobb!!!
 
Összeraktam a reaktort, jelenleg tesztelés alatt áll, mármint nem szivárgás ügyileg, az többször is le lett ellenőrizve, hanem a bypass és a bubiszám tekintetében...

Egyelőre hagytam a DoAqua difi bubiszámán, elvileg elég lesz merthogy tökéletes a beoldás így, drop checker bent, meglátjuk.

25877334270_499f1a1998_c.jpg20160331_reaktor by Attila Szántó, on Flickr
 
A magam módján én is nekiálltam a bypass-os reaktoromnak. Lehet kicsit túlbonyolítottam, meg réz idomokat használtam, amiből amúgy korábban se volt gond, meg a tápok is tartalmaznak rezet. sőt a csövek se fognak beoldódni a vízbe az év végére ;)
DSC_0144.JPG
 
Na talán most már kezdek ráérezni kicsit a beállításokra. :)

Dryvit háló van benne, és ha a bypass csapját nagyjából félig nyitom meg, akkor nem csobog egy idő után a gáz a reaktorban és a flow sem csökken szinte semmit. Érdekes, ha teljesen elzárom a csapot (=kiiktatom a bypasst) egy idő után elkezd csobogni...
 
Back
Oldal tetejére