• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Optimális áramlás, egy nem optimális akváriumban

C

Chromis

Vendég
Sziasztok,a segítségetek szeretném kérni.

Idáig a külső szűrő bejövő ága a front üvegen jobb oldalon volt, lefelé hajlítva front üveg alsó baloldala felé, gyári lily pipe szerű befújó ággal.A hátsó üvegen jobb oldalon a kimenő ág.
A hátsó üvegen legalul első ízben, hydor coralia, ez gyengének bizonyult, helyette beraktam egy 500 l/h
s power headet. Mely tovább vitte az áramlást a kimenő ág felé.(koncentráltabb volt,az áramlás)
A co2 pont a lily pipe szerű dolog alatt volt, azért volt lehajlítva, termésesen, hogy lent tartsa az áramlat.

A látvány nem volt túl rossz, mert elég hatékony volt így a beoldás.(nem voltak, nagy részecskék amire az üveg közepe felé ért.)

Az elrendezés, U alakú. Illetve középen, van egy fa karácsony mohával.
Kb 6 hete megjelent, vagy ecset vagy fonal alga, szerintem inkább fonal. A hátsó üvegen baloldalon a víz felszínétől visszamenőlegesen, kb 10 15 centi hosszan.Az U alak baloldalán a hátsó növényeken.Jelent meg.Illetve az U alak belső részein egy két helyen.Nem változott semmit, nem terjeszkedett s nem nőtt.
Szerintem ez egyértelműen fonal alga.És az áramlás hiányának tudható be.

Viszont ami érdekes, hogy a powerhead nyomta az aljzaton lévő növényeket rendesen, tehát mulmot is felkavarhatta volna. De ahol telibe nyomta, a külső szűrő kimenő ágánál lévő Hydrocotyle sibthorpioides-t.Úgy nőtt mint a bolondgomba, sehol, semmilyen alga nem jelent meg.
A vízfelszínt sajátkészítésű 8X- 6x6 os ventilátorok hűtik mozgatják, folyamatosan.A gyári zárt armatúrában.De a co2 őt nem engedik, ki még is elég o2 -vel látják el, a vizet.


Sajnos most már 5 hete küzdök, az állandó olajos, taknyos filmréteggel.Amin fennakadtak a co2, és a fotoszintézisből származó o2 részecskék.Vízcsere után, egy napig minden rendben, majd megint kialakul villanyoltásra, ez a réteg.A víz mindig kristály tiszta.
A vízfelszínt DIY 8X- 6x6 os ventilátorok hűtik mozgatják, folyamatosan.A gyári zárt armatúrában.De a co2 őt nem engedik, ki még is elég o2 -vel látják el, a vizet.
Szóval nem volt indokolt, hogy nem mozog a víz felszín, és azért alakul ki.(bár körbe körbe forgatja, mind a 8 helyen, szóval lehet még is.

Próbáltam éjszakára, a bejövő ágat felemelni, éjszakára mozgassa a vízfelszínt. Ez sem bizonyult a legmegfelelőbbnek.A takonyréteg ott maradt.

Az éjszakai levegőztetés, bizonyult idáig, a leghatékonyabbnak. De ennek se a hangját nem szeretném, hallgatni, se nem tartom valami biztosnak.Mert se idegem, se időm nincsen, minden nap, a co2 őt hozzáállítgatni, a felborult instabil ph szinthez.(Tudom ph controller) Ez nem is esztétikus, és a jelenlegi 220 as mágnesszelep, is mehetne.Meg az ára sem a legkedvezőbb.Főleg az embernek, sok más hobbija is van, példáúl modell repülő reptetés.:D

Így kipróbáltam több skimmert is, ezek a kimenő flowt vagy letépik, vagy levegősítik a külső szűrőt.
Kipróbáltam jó párat.De korlátozottak a lehetőségek a zárt armatúra végett.és bárhogy lehet állítgatni, használhatatlan 1550l/h ra.

Ezután következett az, hogy vettem , még egy Atman cf1200 at.
Az akvárium 78x43x53 Így hátulra beraktam, egy 70 centis esőztetőt, 2 könyökkel.Ha a régiről megy nem nyomja le az előtéri növényekhez a co2 őt.

Ha az újról, az brutálba megy.Gondolom, még nincs telepakolva, substrat pro val, meg matrixal, meg egy rahedli szivaccsal.S nincs is beállva még.
De akkor is túl nagy volt a különbség, aztán rájöttem, hogy az eltelt idők alatt., összenyomódott a kimenő cső.
Mivel hátsó üvegfal 5 centire van, a faltól.Az armatúrán, meg van 2 darab 5 centis lyuk hátoldalon 2 oldalon.(erre jó megoldás lesz az Eheimnek, a Zöld GA s, 90 fokos cső merevítője.) Viszont még így is elég erős a flow.
A gyári szűrő csövekből lehet még vágni legalább 30 centit, de soha nem vágtam, a gyári méretből.Így nagyobb lenne a flow? Vagy tökmindegy? (Elvben csak az akvárium legfelsőbb pontja után kell emelnie.)Ha vágok belőle, erősebb lesz?

Amikor a kettőt bekapcsoltam direktbe. hááááát:D:D:D A braziliánis olyan amplituddal rezgett, hogy lassított kamera kellett volna hozzá, hogy nyomon lehessen követni, a mozgását.A többi növényt majdnem tőből kitépte.:))
A co2+a fotoszintézisből származó o2 bubik.Brutális felrázott ásványvizes effektust generáltak, mint jó pár embernek már.:(
A látvány természetesen, élvezhetetlen.
A baloldali új szűrőnek, letekertem, a benyomó ágán lévő csapot. A kérdésem az lenne, hogy ha folytom, ez nem teszi tönkre a motort, hosszútávon?
A co2 őt hátra raktam,az esőztető alá, ez innen nem zavart.De az o2 bubikat összevissza betekeri. Szóval tényleg nem a legjobb megoldás. nagy akváriumban.

2 külön álló esőztetőt, nem szeretnék a hátfalra, mert ronda.Lehet ez lenne a jó megoldás?

Majd, következett Amivel Viktor használja sikerrel az aksiját.Baloldalt egy be egy ki.Úgy szint másik oldal.A gyári "lily pipe" szerű, áramoltatókkal. Hiába nem oltották egymást a bejövők.Szépen , lágyan mozgatta vízfelszínt, örvényt is csináltak. DE....
Ez a megoldás, egy ilyen hosszú aksiban, összevissza teker mindent.Egy 120 asba vagy nagyobba.Ez a nyerő.:)

Sajnos 1 oldalra 2 bejövő másik oldalra 2 kimenő.Egy nem a legmegfelelőbb megoldás, hidrodinamikai szempontból.

Másrészről egy sarokban lévő, hajlított sarkú akváriumban.Ami a bal, a front üveg felől, és a kettő kombinációjából adja.A legjobb összhatást ez kivitelezhetetlen.
Az armatúra miatt, üveg lilypipe úgy szint.

The next step az volt, az lett volna, hogy jobb oldalra megy 2 esőztető Mögé a jobb falon 2 oldalra a 2 kimenő ág.
Hát igen, egy 17/22 csőből 4 et bepréselni egy 5cm átmerőjű jobb oldali lyukba kivitelezhetetlen.Úgy meg végképp, hogy egy rahedli 0,5 ös kábel megy ki a lámpákból, a szekrény alá az előtétekhez.Meg egy halom neontól nem is fér el. Ha csinálok mellé egy ugyan olyan lyukat akkor sem.
Talán a legmegfelelőbb megoldás plexi 16/20 asból egyedi kivezetés a lyukon? De az meg lötyögni fog, a csövekben.Vagy teflon szalag, bilincs?Még egy plusz veszéj a szivárgásra.

Itt kikészültem, vissza az alapokhoz. Nigro style. Egy esőztető jobb oldalon, hátsó üvegen jobb oldalon kimenő.
Az atomízert bal üvegre pont a hajlításhoz, jó ronda ott, és nem is jó az áramlás.Elvben 11 lyuk van, és kb 3 mm esek.Vagy 2 ő.Gyári. Majd megérem tolómérővel.
De felül nézetből, a hátsó jobb sarok felől a front üveg felé kanyarodik mindegyik sugár, az esőztetőből.50% leengedve pont , a közepéig nyomja be, elég erősen a sugarat.De mivel nagyon magas az akvárium, szerintem gyenge a flow. Illetve az U alakból jó pár növény meg is bontja az áramlást.
Alul visszamegy a feléig a co2 , de onnan tovább nem. Szóval a körforgás ezzel a konfigal nincs meg.:(

Bármelyik opcióba, a co2 nem a legszebb.Üveg diffuser, atomizer, hatékonyabb.
Külső atomizer, telenyomja a k szűrőt co2 vel. Szóval nem a legjobb.
Sera reaktor szimpatikus, de sokadik embernek törik a csatlakozója már a kábel ráhúzásánál,
Aqua medicet inkább hagyjuk.......Zörög, meg szúnyoghálót sem fogok tömdösni.
Ha valakinek van valami ötlete, hogy mi lenne a legjobb, aminél, nem romlik az összkép, azt szívesen meghallgatnám.

Nos, tudom, elég tömörre sikeredett, de szerintem mindent le kell írni, ahhoz, hogy tanácsot tudjak kapni, s átlássátok a helyzetet.

Szívesen fogadok, minden tanácsot, kritikát, bármit.

Köszönöm, ha volt erőtök végig olvasni.
Ez az első kertészes aksim,azóta indítottam többet is,inkább kisebbet, és szeretnék nemsokára, ebben teljesen új világot létrehozni.

Ahhoz, meg az áramlás co2 minőségi beoldását szükséges megoldani.
Mindenkinek, előre is, Nagyon Köszönöm!
 
Mi a kérdés?
Kár ilyen töményen mindent írni,főleg ha már indítottál egy naplót.Legyél kicsit összeszedettebb.
 
Erre még Chuck Norris sem tudna válaszolni;)

Viccet félretéve ha az alga a problémád,akkor a legfontosabb tényezőről nem írtál!A FÉNYRŐL!(Vagy az én figyelmem kerülte el a "regényed"olvasása közben.)
Nálam a fonal algát kizárólag a fény csökkentése vitte el.

üdv:gzs
 
Köszi, a Gyors vàlaszt! Nekem ez az egyetlen tèmàhoz füzödô kèrdès sorom van.Màs nincsen.
Egyszerűen nem èrtem, hogy îrjam le, külön a dolgokat, ha egy adott problémàról szólnak.
Èrtelemtelennek, s èszszerütlennek talàlom azt, hogy pl leírom,hogy kipróbáltam, Nigro àramlàsi stratègiàjàt.Majd írtok rà 20 an huszfèlèt.Amit règ leírtam, összesitve.Mert kiprobàltam mindent s nem ott a gond.Majd vàlaszolok, a vàlaszaitokra ,20 fèlét.A tovàbbi kèrdèsekre , mèg 15 fèlèt.
Ès mèg mindig, nem arra kapom a vàlaszt, amire szüksègem lenne.:(Értelmetlen köröket,nem szeretek futni.
Sajnos erre màsik 5 hobbi. Ès cègvezetès mellett nincsen időm.:((
Köszönöm, a segitsègedet azèrt,azt hiszem, ez a forumozgatàs nem nekem való.
 
Erre még Chuck Norris sem tudna válaszolni;)

Viccet félretéve ha az alga a problémád,akkor a legfontosabb tényezőről nem írtál!A FÉNYRŐL!(Vagy az én figyelmem kerülte el a "regényed"olvasása közben.)
Nálam a fonal algát kizárólag a fény csökkentése vitte el.

üdv:gzs
Wpg, szerint,de se nem nőtt,s csak a holt tereknèl volt jelen.A problèma csak az ebben való setupban , kèrdèses.Mert mindent vègig probàltam, ezèrt írtam le az alternatìvàkat.Àramlàs tekintetèben,van a gond.enyi
Vègre valaki, aki beleolvasott.köszönöm szèpen
 
Szia!

Ha feldobnál egy képet az akiról, sokkal könnyebben lehetne segíteni!!!!!
Így csak próbáljuk elképzelni a nem optimális akváriumot!!!
A szűrődről ,tápozásról, vízparaméterekről, növényekről, dekorról, talajról és a világításról is kéne információ!

"Így kipróbáltam több skimmert is, ezek a kimenő flowt vagy letépik, vagy levegősítik a külső szűrőt.
Kipróbáltam jó párat.De korlátozottak a lehetőségek a zárt armatúra végett.és bárhogy lehet állítgatni, használhatatlan 1550l/h ra."
-A skimmer-t be lehet lőni, de bypass-olni kell. Nálam TMC van, egy EHEIM 2026-os hajtja, tökéletesen működik és nem szív levegőt.

"Külső atomizer, telenyomja a k szűrőt co2 vel. Szóval nem a legjobb."
-Nem tudom,hogyan kötötted be az atomizert, de ha jól-akkor kizárt, hogy a szűrőbe Co2-bejusson. A nyomó ágba kell tenni, és ügyesen el lehet rejteni, mivel a szűrő után közvetlen beköthető.és hatékony beoldást biztosít.

"Aqua medicet inkább hagyjuk.......Zörög, meg szúnyoghálót sem fogok tömdösni."
-Ez egy nagy badarság. Megfelelő szűrő, vagy szivattyú kell hozzá, minimum 1000L/óra de 1500L/órásat javaslok és nem a gyári, hanem a tényleges teljesítményre alapozva. A reaktort egyszer kell megtömni szúnyoghalóval, aztán el lehet felejteni. Amennyit elbabráltál már a megfelelő áramlás beállításával,ráadásul sikertelenül, ahhoz képest ez semmi idő, kb.5perc, és 100%-os a beoldás;)!

" Hát igen, egy 17/22 csőből 4 et bepréselni egy 5cm átmerőjű jobb oldali lyukba kivitelezhetetlen.Úgy meg végképp, hogy egy rahedli 0,5 ös kábel megy ki a lámpákból, a szekrény alá az előtétekhez.Meg egy halom neontól nem is fér el. Ha csinálok mellé egy ugyan olyan lyukat akkor sem.
" Valahol muszáj kompromisszumot kötni!"

-Összeségében: egy bika szűrő, egy 1500-2000L/ óra teljesítményű szivattyú Aqua Medic reaktorral két Lilly Pipe és egy Skimmer megoldja! Felejtsd el az esőztetőt. Ha véletlen marad valahol egy gyenge áramlású zúg az akiban ott még szóba jöhet egy koralia de ez már a luxus!

Üdv:w-rig!
 
Szia!

Ha feldobnál egy képet az akiról, sokkal könnyebben lehetne segíteni!!!!!
Így csak próbáljuk elképzelni a nem optimális akváriumot!!!
A szűrődről ,tápozásról, vízparaméterekről, növényekről, dekorról, talajról és a világításról is kéne információ!
Megtörtént, Tibicuk jóvoltából, már be lett linkelve, a napló.:)
Bár én rontottam, el nem naplót hanem kész akváriumot kellett volna nyitni.:(

"Így kipróbáltam több skimmert is, ezek a kimenő flowt vagy letépik, vagy levegősítik a külső szűrőt.
Kipróbáltam jó párat.De korlátozottak a lehetőségek a zárt armatúra végett.és bárhogy lehet állítgatni, használhatatlan 1550l/h ra."
-A skimmer-t be lehet lőni, de bypass-olni kell. Nálam TMC van, egy EHEIM 2026-os hajtja, tökéletesen működik és nem szív levegőt.
Szűkítettem rendesen, meg nem rendesen is.Nekem levegősödik./Vagy nem szív semmit a ventilátorok erős vízfelszín mozgatása végett.


"Külső atomizer, telenyomja a k szűrőt co2 vel. Szóval nem a legjobb."
-Nem tudom,hogyan kötötted be az atomizert, de ha jól-akkor kizárt, hogy a szűrőbe Co2-bejusson. A nyomó ágba kell tenni, és ügyesen el lehet rejteni, mivel a szűrő után közvetlen beköthető.és hatékony beoldást biztosít.
Bocsi én fogalmaztam itt rosszúl igazad, van nem a külső szűrőben.HAnem az akváriumban áraszt el mindent buborékokkal.
Idéznék Nigro blogjáról:

Külső diffúzor:
Ez végül is a belső diffúzor külső rendszerre fejlesztett változata. Nem rég sokan kezdték el használni, kedvező ára és hatékony porlasztása miatt. Azonban millió apró, ködszerű buborékkal árasztotta el az akváriumot. Viktor használta is egy darabig, de a látvány borzasztó volt. A befújt buborékok mindenen megragadtak. A bubis összkép nem volt esztétikus.

Read more: http://www.nigro.hu/2010/09/26/a-co2-bejuttatasa-az-akvariumba/#ixzz2Cm2tPjxj



"Aqua medicet inkább hagyjuk.......Zörög, meg szúnyoghálót sem fogok tömdösni."
-Ez egy nagy badarság. Megfelelő szűrő, vagy szivattyú kell hozzá, minimum 1000L/óra de 1500L/órásat javaslok és nem a gyári, hanem a tényleges teljesítményre alapozva. A reaktort egyszer kell megtömni szúnyoghalóval, aztán el lehet felejteni. Amennyit elbabráltál már a megfelelő áramlás beállításával,ráadásul sikertelenül, ahhoz képest ez semmi idő, kb.5perc, és 100%-os a beoldás;)!

"Csak nem akarja, a színt zöldre tenni.:(
Ezt már lebokszoltuk, Viktorral, és választ kaptam a nyilt kérdéseimre.Köszönöm szépen.De az ismerőseimnél akkor sem működik, megfelelően.
A 100% , azért nem 100% se Magyar, se Orosz, sem Angol főrumokon sem.
Az áramlásban igazad van, de szó nincs sikertelen beállításról, tökéletesen sikeres volt a beállítás, még nem gondoltam egyet, hogy nem a saját véleményem alapján kéne beállítani. Hanem a a fórum előírásai szerint.Mert megjelent 5 helyen, 5 csomó semmi, azt úgy is maradt.


" Hát igen, egy 17/22 csőből 4 et bepréselni egy 5cm átmerőjű jobb oldali lyukba kivitelezhetetlen.Úgy meg végképp, hogy egy rahedli 0,5 ös kábel megy ki a lámpákból, a szekrény alá az előtétekhez.Meg egy halom neontól nem is fér el. Ha csinálok mellé egy ugyan olyan lyukat akkor sem.
" Valahol muszáj kompromisszumot kötni!"

Oké, és hol kössek kompromisszumot? Ha 4 alternatívából, mind a 4 kivitelezhetetlen. Ha lehetne fel sem posztolóm ezt.
Én arra lennék kíváncsi, hogy erre a a setupra, mi a megoldás?
Mert se az akvárium, nem fog onnan elmenni, mert egyben a bútorokhoz illik, meg mindenhez.
Se az armatúra nem fog róla lekerülni, mert anélkül idiótán néz ki az egész.
Nyitott akváriumot ujjat, merevítés nélkül pont ilyen magasat, el is lehet felejteni, mert szétmegy.

-Összeségében: egy bika szűrő, egy 1500-2000L/ óra teljesítményű szivattyú Aqua Medic reaktorral két Lilly Pipe és egy Skimmer megoldja! Felejtsd el az esőztetőt. Ha véletlen marad valahol egy gyenge áramlású zúg az akiban ott még szóba jöhet egy koralia de ez már a luxus!

Szerintem a dupla szűrő hatékonyabb, mint egy szűrő +1 szivattyú.De a szűrés minősége , leginkább a felület nagyságától, és minőségétől függ. Lásd szűrőanyag, kosár méret. Nem csak a pumpa teljesítményétől." HA 2 szűrővel így is vihar van, ha nem folytom az egyiket.Akkor mi lenne még 50% teljesítmény növekedéssel, egy szivattyú személyében.Ez alapból elvetélt ötlet, ezen beállításra.Már ne is haragudj,

De nagyon köszönöm, azért hogy elolvastad, és próbáltál hasznos tanácsot adni.

Üdv


Üdv:w-rig!
 


Szia!

Bocs a figyelmetlenségért, de nem olvastam a naplódat, Tibicuk figyelmeztetett, hogy több helyen feltetted ugyanezt a kérdést, én viszont itt találtam rá. Ha képben lettem volna, persze hogy más oldalról közelítem meg a kérdéseidet, és annak tudatában válaszolok. Szóval a pontatlanság oka itt keresendő.

A skimmer-t bypass-olni kell, hiába állítgatod , megvan a maximális átfolyása , és az kevesebb mint amit a szűrőid tudnak, ezért nem működik megfelelően. Ezt írtam az előző hsz.ben is.

Egyébként , segíteni szerettem volna, és abszolút nem haragszom!

Üdv:w-rig!
 
Köszi tudom tudom, de bypassoltam, azért írtam hogy szűkítettem rendesen.Meg nem rendesen is.A skimmert, azt nem írtam. .) De a ventik miatt, vagy túl van bypassolva, és nem szívja le. Vagy nincs, akkor meg levegősödik.:(

Tudom, hogy segíteni szerettél volna, azért is köszöntem meg.Hogy nagyon köszönöm, hogy próbáltál segíteni. :))))

Semmivel alapvetően nincs gond, nem ma kezdtem az akvarisztikát.:D

Csak az áramlás átalakítása, a jelenlegi setuppal a nyílt kérdés! A megszokott elveken kívül.
Szeretném, megoldani, hogy több fehérje réteg ne legyen.De csak ADA vuppa lesz a vége, ha máshogy nem megy.
De az áramlás még akkor sem a legjobb lesz.

Köszi, üdv Chromis
 
Köszi tudom tudom, de bypassoltam, azért írtam hogy szűkítettem rendesen.Meg nem rendesen is.A skimmert, azt nem írtam. .) De a ventik miatt, vagy túl van bypassolva, és nem szívja le. Vagy nincs, akkor meg levegősödik.:(

Szia!

Sorry, de még mindíg nem értesz meg! Nem bypassoltad a skimmert hanem az alsó szívórész és a felszín leszívó közti különbséget próbáltad beállítani, illetve fojtani a szűrőt. Én ezt olvastam ki a hsz-ed -ből. A bypass alkalmazása teljesen más, mégpedig:- a szívóágat megosztod , az egyikre a skimmert , a másikra egy sima beszívó ágat kötsz, majd közösíted a szűrő szívóágát, így kompenzálva a skimmer alacsony áteresztőképességét;)!

Az, hogy ki mikor kezdte az akvarisztikát, szerintem mindegy, a növényezés kicsit más kategória. Öreg szakik is vannak itt,akik úgyszintén tanulják a növényezés fortéijait, de hidd el van új a nap alatt;) ezt tapasztalatból mondom .

Az ADA Vuppa jó ötlet, kíváncsi leszek milyen tapasztalataid lesznek vele, remélem megosztod velünk!

Üdv:w-rig!
 
Szia,

Nem a bypassot úgy értettem, hogy t elosztóval azt csináltam amit leírtál.És utána próbáltam így is, úgy is. Skimmerel nem működik.A ventik miatt.Ennyi sajnos.

Persze ebben igazad van, de amikor tenyésztesz, s tartasz, vadon befogott halakat. Ahhoz azért profi körülményeket kell reprodukálni.
A növényezés persze más dolog, de túl vagyok már, a legtöbb szíváson ami lezajlik.Persze, amúgy egy szóval se mondtam, hogy mindent tudok, vagy nem lenne mit tanulni.Nekem még mindig az áramlás beállítása a gondom, de már annyira unom, hogy vissza rakom a régi setupot.
Azt kész.
Azért köszi, a segítséget.
 
Ès mèg mindig, nem arra kapom a vàlaszt, amire szüksègem lenne.:(Értelmetlen köröket,nem szeretek futni.Sajnos erre màsik 5 hobbi. Ès cègvezetès mellett nincsen időm.:((
Köszönöm, a segitsègedet azèrt,azt hiszem, ez a forumozgatàs nem nekem való.

Végigolvastam a kérdésnek szánt elsö bejegyzésedet, meg az azután született posztokat is. Hogy meg lett-e válaszolva a latens kérdésed, azt nem tudtam kivenni, de ez most nem is fontos.

Nekem az idézett rész viszont nemigazán jött be. A cégvezetés biztos komoly dolog, meg az 5 hobbi "se gyenge"...

Nem fogok flamet indítani, csak nem tudtam megállni, hogy erre a stílusra ne reflektáljak. Lehet, hogy ez a "fórumozgatás" tényleg nem neked való. Hát, majd látod...!
 
Végigolvastam a kérdésnek szánt elsö bejegyzésedet, meg az azután született posztokat is. Hogy meg lett-e válaszolva a latens kérdésed, azt nem tudtam kivenni, de ez most nem is fontos.

Nekem az idézett rész viszont nemigazán jött be. A cégvezetés biztos komoly dolog, meg az 5 hobbi "se gyenge"...

Nem fogok flamet indítani, csak nem tudtam megállni, hogy erre a stílusra ne reflektáljak. Lehet, hogy ez a "fórumozgatás" tényleg nem neked való. Hát, majd látod...!

Amúgy neked is Hello!

Nem gondolom, hogy annyira el lett volna bújva a kérdésem.Egyszerű módon kérdőjelet kell keresni.Van benne vagy 5-7 darab.Lehet több.
De látom, az összetett dolgok itt nem igazán működnek. Egy nem evidens, szimplex probléma megoldása során.

Értelek, hát úgy gondolom nem azért vannak az emberek egy akvarisztikai fórumon.Hogy őszinte szabad véleményt ne alkothassanak.
Vagy tévedek? Szerintem nem, ha te is ezt teszed.
Ha feljön egy ember, és van egy problémája, talán megfelelő módon segíteni kéne, úgy gondolom.Nem 3 helyre kiposztolni, várni napokat, egy válaszra.
És egy halom inkompetens választ kapni.
Valamint, nem tudom mi jött be neked vagy mi nem, én leírtam őszintén, hogy nincs affinitásom mondatónkét, egy adott problémát, leírni.És , hogy miért nincs.Illetve, hogy a komplex egészből egy látens problémát kiemelni, illuzórikus.
De ha ez az akvarisztikai fúróm, beszéd és személyiség elemzésen alapul.Meg szimpátia unszimpátia generáliába torkollik.
S nem függetlenül, személyiségjegyek, ön érzelmektől , előítéletektől mentes, akvarisztikai szaktanácsadásról, és az akvarisztikai ötletek, elvek élsajátításáról szól.
Akkor már egész biztos, hogy rossz helyen járok.Mert hosszkeresztmetszeti kórképeket, vázoltam köszönöm eleget az egyetemen.:)))
Valójában miért zavart téged ez a megnyilvánulás, mi ennek a reverz belső hiány megnyilvánulása? Felesleges igazából, válaszolni rá, mert rég tudom, de szívesen hallgatok. Minden szó, információ.:)

Én csupán, normálisan leírtam, hogy miért nem tudom, kivitelezni azt, amit más sok idejű ember tud, szerencséjükre!!!.:)

Üdv​
 
Szia!

Hol kezdjem??
Rászántam az időt, végigolvastam a naplódat is, és a kérdéseidet is próbáltam még egyszer végigbogarászni ezzel egyidejűleg megérteni.
-Az áramlás-nos erre kiinduló stratégiák vannak, aztán ebből kell kikísérletezni a legjobb megoldást mindenkinek a saját, adott körülményekhez igazítva. A berendezéshez viszonyítva ebben konkrét segítséget adni szerintem csak úgy lehet, ha valaki ott áll az akid mellett és helyetted próbálja megtalálni a legjobb megoldást. Hidd el azért kaptál többféle választ, mert mindenki a saját kitapasztalt verzióját próbálta segítségképpen leírni.
-Co2 beoldás, maximális hatásfokkal, elegánsan- két szűrőd van, ha egy AM-reaktor nem elég, kettő tökéletesen megoldja a problémát és maximum a kapacitásuk 50-60% -án fognak dolgozni, se zörgés, csobogás, nem rombolják az összképet, nincs Co2 felhő az akiban, egyszóval minden zavaró tényező kizárva!
-Tiszta vízfelszín: ADA Vuppa-nincs miről beszélni, a legjobb megoldás, Te magad is rájöttél! /bár a fehérje hártyának van oka/

- A naplódat olvasva lenne egy fontos észrevételem: ,- márványgranulátumot használsz talajként: alaphiba, keményíti a vizet, és a növényeknek egyáltalán nem kedvez, nem tudnak megfelelően gyökerezni benne, így azok egészségi és fejlettségi állapota , nem lesz megfelelő. -/ez csak jó tanács, nem kritika/

-Más: Az utolsó hsz-edre:- mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Számos ellentmondást veszek észre a hozzászólásaidban, pld: cégvezetés mellett nincs időd-de öt hobbi ott van azért, azokra is kell időt szentelni. Ha ezek mellé,még felvetted a növényezést hatodikként, akkor ez nem biztos, hogy jó ötlet volt. Ha valamit jól akarsz csinálni , rá kell szánni az időt, bár nem olyan vészes, de akkor is. Másnak sincs sokkal több ideje, hidd el, de mégis eredményesen csinálja amibe belekezd, megküzd a problémákkal, fórumozik, és van sikerélménye akár hónapokig küzdve az algákkal, egyéb gondokkal, kérdez -kapja a válaszokat , megoldja a problémákat, majd holnap már Ő segít egy másik kezdő akvakertésznek. A fórum rengeteg hasznos információt tartalmaz, és sok segítséget kap az ember másoktól, de a problémát helyetted senki nem tudja megoldani!!!

Ui:Ne haragudj, nagyon tetszett az utolsó hozzászólásod, sok szép idegen kifejezéssel fűszerezve, de magyar emberek vagyunk, nagyon szép nyelvet beszélünk, van mindenre magyar szó, én jobban értékelem, ha hibátlan helyesírással, szépen fogalmazott magyar nyelven tudok eszmecserét folytatni honfitársaimmal.
Bocsánat ha nem közvetlen a témához kapcsolódik, de nagymamám magyar nyelv és irodalomszakos tanárnő volt , Ő tanított meg beszélni ,írni-olvasni,- magyar nyelven;)!
-Távol áll tőlem a személyeskedés, vagy sértő megnyilvánulás irányodban. Az észrevételem nem erről szól.Viszont számomra fontos és elengedhetetlen követelmény a helyes , mindenféle divatos idegen kifejezésektől mentes, magyar nyelvhasználat. Mivel ez a hobbi a művészet jegyeit is magában hordozza, így sokkal jobban illik hozzá egy szépen megfogalmazott hozzászólás, mintsem egy mostanában divatos szlenggel teletűzdelt, kicsit felsőbbrendűséget, kivagyiságot éreztető megnyilvánulás!Hidd el, ez nem csak az én észrevételem, többen is szóvá tették már itt a fórumon.
Kellő alázattal és tisztelettel kell lenni mindenki és minden iránt ,amivel kapcsolatban állunk, csak így van lehetőségünk megismerni a világot és eredményesen véghezvinni kitűzött céljainkat.

Tényleg nem a sértegetés, vagy ellened irányuló megnyilvánulás vezérelt, és kérlek ne is vedd annak.


Köszönöm.

Tisztelettel:W-rig! /Csigó Gábor
 
Szia!

Kedves Gábor!

Köszönöm szépen, ennyi lett volna, bárkinek.Köszönöm, hogy időt szántál, arra , hogy végig olvasd.:D:D

Az áramlás: Pontosan ez volt nekem is a problémám, hogy megrekedtem, mert mindent kipróbáltam a megszokott alternatívák közül. Hatástalanul, ezért kértem segítséget.Így teljes mértékben egyet értek veled, hogy online ezt a kérdést meg sem lehet oldani.Azért céloztam anno arra, hogy nem nekem való ez a fórum.
Ezen részhez még annyit fűznék hozzá, hogy senki nem írt az áramlással kapcsolatban, nem hogy a saját verzióját.

Co2 beoldást, vettem értettem, elfogadtam Viktor álláspontját, s jeleztem is másnak is.:)
Tiszta vízfelszínre írtam, ha nem lesz más megoldás, csak ADA vuppa lesz a vége.
Ezalatt értettem én is azt, csak nem közöltem, hogy az okot kell mindig megtalálni.S megszüntetni.
Ahogy az orvostudományban is, s nem a tüneteket kezelgetni.:)
A taknyos réteg oka, védekezés a növények részéről, elvben kiválasztanak valamilyen anyagot.Ha jól tudom.
A fehérje hártya oka, elhalt baktérium réteg, nem megfelelő oxigén ellátás, főleg a felső rétegben , zavaros, opálos, fehéres réteg.
Főleg mivel reggelre jelentkezik, amikor a növények co2 őt termelnek, s a PH is savasba, megy át ezáltal.Ez nem kedvez a nem patogén vízi baktérium törzseknek.
(Nitrfikáló, Dentrifikáló)

A napló: Köszönöm teljes mértékben igazad van, a legelején sügéres növényesnek indult ez az akvárium.Pontosabban kitaláltam, hogy a sügérek mellé növény lesz.:)
Mert úgy gondoltam, jobban lehet szimulálni, vízkezelők nélkül is a természetes közeget, ph-t.Valamint külföldön nem sokan, de páran tartanak sikerrel növényesben, adott típusú fajokat.Melyek bírják a növényes közeget,S nem pont az ellenkező feltételeket.
S az aljzat túrást szerettem volna elkerülni.
Ere már a legelején gyanakodtam, de akkor még nem értettem a hozzátartozó metabolizmust.
Aztán Nigro, is azonnal jelezte, hogy ez a legnagyobb hiba a GA-ban. Ezután , vettem egy másik akit a sügéreknek, ezt meg meghagytam teszt akinak.
Ezért is szeretnék új-at, végre korrekt növényest indítani,ahogy említettem.

A tudom, hogy jó tanács, én csak megköszönöm ha hasznosat kapok.De idáig nem ez történt.
Ami érdekes, hogy a víz kh -ja 8 as.Így fixen.
A legnagyobb probléma, amúgy pontosan az egészségi állapotnál, van.A többinél nincs, az elején nehezen indulnak, de utána ugyan úgy marha nagy gyökeret eresztenek.
Visszatérve az egészségi állapotra, a co2 hatássára eltolódik, a ph savas irányban.Gondolom evvel nem mondtam semmi újjat, érdekes is lenne ha igen.
Viszont, így a kalcium karbonát kioldódik a vízből.(Ezt Nigrotól tudtam meg)
Kicsit utána olvasha az -e mögött meghúzódó metabolizmust is véltem felfedezni.

Aljzat:
Szóval mivel a Kalcium szint megemelkedik, emiatt a növények relatív foszfor, kálium, és vashiány jelentkezik. Ez nagyon érdekes volt számomra, mert hasonló, metabolizmusos folyamatokat véltem felfedezni, mint az emberi szervezetnél.
Bár nem teljes értékben, mert ott a kálcium ,nem prekuzora a vasnak. De pl a foszfornak, káliumnak Igen. Meg persze a D vitaminnak, a parathormonnak.Stb De ebbe most ne menjünk bele, mert akkor aztán végképp csak latinul lesz minden.
A lényeg az, hogy jól tudod, jó meg látás, igazad van, köszönöm!:D:D Főleg azt, hogy beleástad magad.:)))

HSZRE: Igen ez a mondás igaz, kivéve ha olyan dolgok is közre játszanak, melyek rajtunk kívül álló okok miatt történnek.HA céget vezetsz, mellett fejlesztesz egy másik 2, 5 éves projektet, az hidd el sok idődet elveszi.Sok felmerülő új problémát kell gyorsan orvosolnod. Ott nem válogathatsz mire van időd, addig csinálod, és akkor amikor felmerül.
A számos ellentmondást nem igazán értelmezem, de hallgatom szívesen.Megsértődés nélkül.
Azt, hogy mi az ellentmondás nem tudom, mert én egyszerre írtam, hogy 5 hobby+ Cégvezetés mellett , nincs időm, affinitásom, kérdésenként leírogatni mindent.Egy komplex probléma, során.Mert felesleges köröket nem szeretek futni.HA jól emlékszem. Pontosan azért, mert így s alig van idő, nem csinálok magamnak többet, feleslegesen.És hidd el több ideje van másnak, nem tudod , hogy mivel foglalkozom, de nem is publikus.

Én nem is szeretném , hogy bárki megoldja, leírtam végig próbáltam mindent, az összes létező barna alga, zöld alga, mindennel megküzdöttem már. Az okot szüntettem meg, de kezeltem a tüneteket, minden (vízkezelővel, alga írtóval.)Fórum nélkül.Csak később találtam rá.
Szóval, én csak alternatívákra voltam kíváncsi, az áramlás tekintetében.

Ut: Nem haragszom, amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten.Ez a véleményem erről.Olvasd el kérlek akkor az előttem lévő levelet, melyre reagáltam.Ő az előttem lévő levelemre reflektált, a saját szókincse szerint.Gondoltam, akkor én is válaszolhatok úgy. Biztos megérti az Úriember!
Mindenki mással szerintem, latin szavak használata nélkül, beszéltem.Bár igaz ők sem szerettek volna okosnak tűnni, felém, ezen szavak használatával.
Remélem nem probléma?
A második részre reagálva, elnézésedet kérem, ha grammatikailag, nyelvtanilag,fogalmazásilag, tagolásilag, tördelési szempontból, a tömör szöveg helytelen volt, de két rohanás között, ipadról volt időm begépelni, tudjuk milyen az IOS, javít mindent magától, mindenre.
Meg bevallom őszintén, annyi dologgal kell egyszerre foglalkoznom, hogy néha azt sem tudom, hol áll a fejem, így kicsit szétszórt is vagyok nyelvtani területen.
És dicséretes nagymamád munkássága, az is, hogy büszke vagy erre!!

Teljes mértékben egyetértek abban , hogy ez egy művészet, s hozzátartozó írásnak miliőnek is kompetensnek kell lennie evvel az életformával, stílussal.De ehhez olyan szintű idő, nyugalom, finomság is kell.Amit a jelenlegi agyonhajszolt életem mellett sajnos nem lehet kivitelezni.
Valamint nem gondolom, hogy divatos szlengeket használok, beszélhetnék végig latinul orvostanilag.Akkor sem szlengeket használnék, hanem szakszavakat.Csak akkor aztán, senki nem értene.

S dehogy sértődöm meg, "csipázom" a korrekt, egyenesen szemedbe mondom kulturáltan, típusú embereket.Mert egyre kevesebb van, őszinte emberekből a világban.
Az idézőjelbe tett szó véleményem szerint, egy mai divatos szleng.Nem egy Latin eredetű szó használata.
Ha ezt többen szóvá tették, akkor kérlek jelezzétek afelé aki kezdeményezte az ezen nyelvezetű párbeszédet. Mert én abban a hitben voltam ha nem így írok vissza, még a végén érthetetlen leszek.
De most, hogy mondod egyre érdekesebb ez a fórum.:))
És ez a cinizmus nem neked szól, hanem a helyzetnek.:D

Úgy gondolom kellő alázattal és Tisztelettel indítottam a naplómat, a leírásomat.Majd cserében be nem teljesített ígéreteket, kitelező jellegű formai lebontásokat, flegma válaszokat kaptam.
Majd akkor adom meg a tiszteletet, ha megkapom a tiszteletet.
Lehet itt mindenki, fényesre, én nem ez a típus vagyok.S nem ehhez szoktam hozzá.Elnézést kérek, ha emiatt kívül állónak tűnök.


"Kellő alázattal és tisztelettel kell lenni mindenki és minden iránt ,amivel kapcsolatban állunk, csak így van lehetőségünk megismerni a világot és eredményesen véghezvinni kitűzött céljainkat"

Bár nem ide vág:
Ez pontosan így van, A verzióban, B vannak okok s következmények.S mérlegelések a határvonalak között.Azért örülök, hogy fejlett , a tudatalatti szinted is, és ismered az érzelmi intelligencia fogalmát, valamint jártas vagy az önfejlesztésben.:D
Ez elengedhetetlen, egy sikeres egységes, a világunkkal összhangban lévő életet élhessünk.S egyre tágabbra nyithassuk korlátainkat, tudatalatti erőforrásainkat.:)

Nem vettem annak, idáig arra reagáltam amit kaptam.Most is arra reagálok amit kapok.HA megfigyeled a tőlem távol levő oldalon, más volt az adott válasz.És az arra adott reakció is.

Kérlek te sem vedd sértésnek, nem nem annak szánom, egyik tételt sem.Bár nem jelöltem a.b.c.d. vel. .)

Tisztelettel és Köszönettel: Chromis
 
Szia Chromis!



“A folyók és a tengerek azért nyerik el száz és száz hegyi patak hódolatát, mert mélyebben fekszenek, mint emezek, tehát uralkodni tudnak a hegyi patakok felett. Így a bölcs is, aki az emberek fölött akar állni, alájuk helyezi magát; ha előttük akar járni, mögéjük áll. Ilyen módon, bár felettük van a helye, nem érzik a súlyát, és bár előbbre való náluk, létét nem érzik sérelemnek.”


(Lao Ce)

Tisztelettel: Csigó Gábor
 
Back
Oldal tetejére