1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

CO2 rendszer összeállítása és a CO2 reaktorok használata

Kategória: 'Oktatóanyagok, cikkek', témanyitó: Nigro, téma nyitása: Nov 20, 2009.

1. nato
    Épp nem fórumozik ...

nato VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    858
    Hely:
    Pécel
    Nekem is volt Nano co2 szettem, én azért tekergettem sokszor, nekem nem ment tönkre (Aquili), de ha biztosra akarsz menni, akkor szerezz be hozzá egy mágnesszelepet. Az megtartja a nyomást, ráadásul elég sok gázt is megspórol majd neked.
    Az áztatás kérdéshez annyit tudok írni, hogy azért a 3 nap már barokkos túlzás. A biztonság kedvéért egy fecskendővel fújd át a benne levő klóros vizet néhányszor. Aztán áztasd vízelőkészítőben 1 órát, és szerintem jó lesz. Én pl az áztatást már nem is szoktam csinálni, csak RO vízzel átmosom belül jópárszor, és már megy is vissza. Ez NEM követendő példa! Ha vízkezelős vizet párszor átnyomsz rajta, és alaposan leöblíted kívül is, akkor nem nagyon lehet gond.

2. kmisi
    Épp nem fórumozik ...

kmisi Kertész szaki

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    246
    Hely:
    Debrecen
    ADA Superge nagyon tuti. Hetente takarítom a diffuzort. Az első időszakban 3 hétig nem volt pucolva, ezért lufi méretű bubikat nyomott. Természetesen növényes akváriumhoz illően szép zöld volt az algától :D
    15-ös üveg difit használok. Csövet nem bontok, kikapom az akváriumból egyben. Pohárba lógatom, majd nyomok a kerámiára 4 csepp tömény Superget. A gyerek ekkor mondja azt, hogy uszoda szag van a szobájában :ROFLMAO:
    Annyira hatékony, hogy 10 perc múlva hófehér a difi. Mechanikai behatás mellőzését @nato írása szerint fogadd meg. Nem dörzsi, nem babrál, csak szigorúan áztat.
    A poharat felöntöm lágy vízzel, melyhez löttyintek Seachem Prime vízkezelőt. A difit pár centire ellepi a víz. Fél óra elteltével cserélem a vizet, nyitom a mágnesszelepet és járatom a CO2-t szintén fél órát. Ekkorra már nem érezhető a Superge jellegzetes szaga. Ezt követően irány az akvárium, mehet a finoman porlasztott CO2 (y)

Sziri és Szöllősi Ferenc kedvelik.
  3. Szöllősi Ferenc
    Épp nem fórumozik ...

Szöllősi Ferenc Új regisztrált

Tag:
    Máj 29, 2015
    Kedvelik:
    0
    Üdv mindenki!
    Május 4-én raktam össze a 20-l-es nano akváriumomat az eéőzőleg leírt CO2 rendszerrel. Az összeállításkor a mutató szerint 900 psi nyomás volta a palackban. Ez 2 héttel ezelőttig csak 800ig csökkent le. Akkor kicseréltem a csomagban lévő diffúzort: Tropica CO2 diffúzor most csak 3 100,00 Ft - Green Aqua Green Aqua erre: Green Aqua Japán diffúzor - Nano (magas nyakkal) most csak 3 490,00 Ft - Green Aqua Green Aqua és azóta a palackban lévő nyomás visszazuhant 150re. Ez véletlen egybeesés vagy ez normális h illyen gyorsan változik?? És egy 20Les akváriumban nem kellett volna tovább bírnia másfél hónapnál??
    Amúgy folyamatosan napi 24 órában mennek a buborékok a videóban leírt mennyiség. És még egy dolog, az eddig zöld színű (tehát optimális mennyiséget jelző) indikátor is visszakékült, tehát kevés a vízben lévő CO2...
    Akinek van/volt már hasonló tapasztalata tudna segíteni ezügyben?

4. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,633
    Hely:
    Budapest
    Realis a fogyas igy 3x tobb gazt hasznalsz mintha csak nappal fenynel menne

5. Szöllősi Ferenc
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Máj 29, 2015
    Kedvelik:
    0
    Köszi a választ! És az is normális, hogy ilyen rövid idő alatt esett vissza a mutató?
    Akkor kellene vennem pl. egy ilyet ugye? Aqua Medic Mágnesszelep most csak 16 990,00 Ft - Green Aqua Green Aqua
    Jaj még egy kérdés. Abból lesz valami gond, ha néhány napig nem lesz CO2 beoldás? Mert elsején személyesen is el tudok menni a boltba az új palackért, de addig lehet h ez kiürül..

Utoljára módosított: Júni 22, 2015
  6. Szöllősi Ferenc
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Máj 29, 2015
    Kedvelik:
    0
    Lehet kicsit off, de azért leírom. Szertném megköszönni a tegnapi sok sok info-t és segítséget Nigronak. A Green Aqua tényleg az a bolt, ahova bátran mehetek tanácsért és nem nagyon tudok olyan akva kelléket amit ott ne kapnék meg..sőt még majdnem barackot is tudtunk venni.. :D
    Egy kérdést szeretnék feltenni. Most,hogy beüzemeltem az új tropica nano CO2 palackot, már rögtön az elejétől mehet teljes dózison a gáz, vagy hozzzá kell szoktatni a halakat és a garnélákat??

7. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,633
    Hely:
    Budapest
    Mehet ahogy kell az elejetol :)

8. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Keinrath Adrian Kertész szaki

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    52
    Hely:
    Ehningen DE
    Sziasztok, a segitsgeteket szeretnem kerni..
    Amikor a Co2 mägnesszelepe elold a buborekszämlälo igen aktiv egy darabig majd mindig lecsökken a buborekok szäma es utänna kell ällitsak..
    volt valakinek ehhez hasonlo poblemäja??
    buborekszämläloba olajat vagy vizet tanäcsoltok??
    välaszokat elönre is köszönöm..

9. Smartos
    Épp nem fórumozik ...

Smartos Kertész szaki

Tag:
    Jan 4, 2017
    Kedvelik:
    119
    Hely:
    Szeghalom
    Végig olvastam a hozzászólásokat, de sehol nem találkoztam a dologgal, ezért teszem fel a kérdésem:
    Abszolút kezdő vagyok. Én egy 5 és 2,5 kg-os CO2 tűzoltó palackot vettem a CO2 tárolásához, a régi tulaja is ezeket használja jelenleg is. Erről senki nem írt, vajon miért, nem megfelelő a célra?

10. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,037
    Hely:
    Budapest 1213 Erdősor utca
    A tűzoltópalackot nem olyan egyszerű cserélni, tőlteni mint a szabvány palackot ámít szinte minden gázcsere telepen elvégeznek.
    .

11. Smartos
    Épp nem fórumozik ...

Smartos Kertész szaki

Tag:
    Jan 4, 2017
    Kedvelik:
    119
    Hely:
    Szeghalom
    Köszönöm a válaszod, így már értem. Akkor nekem szerencsém van, mert a városban nálunk megoldható. Elképzelhető, hogy kisebb nyomásra töltik és hamarabb kifogy, még nem jártam utána. Hamar beleugrottam, egy jónak tűnő vételbe, igazából, csak itthon jöttem rá, hogy nem normál CO2 palackot vettem. :(

12. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,037
    Hely:
    Mekkora akváriumhoz lett véve?

13. Smartos
    Épp nem fórumozik ...

Smartos Kertész szaki

Tag:
    Jan 4, 2017
    Kedvelik:
    119
    Hely:
    Szeghalom
    Még most készül, 150l-eshez, 75x45x45 cm-es méretekkel.

14. Smartos
    Épp nem fórumozik ...

Smartos Kertész szaki

Tag:
    Jan 4, 2017
    Kedvelik:
    119
    Hely:
    Szeghalom
    Még most nézegettem igazából, hogy milyen remek akváriumokat csináltál. Gratulálok hozzájuk!
    Bízom benne, hogy év vége felé már én is tudok mutatni egy beállt akit.

Matyi kedveli.
  15. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,037
    Hely:
    Köszönöm.
    Azért az alatt szerintem nem kell majd sűrűn cserélgetni tőlteni. Egy évet szerintem elketyeg.
    Érdemes egy saját naplóba vezetni a lépéseket.Ha bármi kérdés van a fórumon mindig akad valaki aki segít.

16. Smartos
    Épp nem fórumozik ...

Smartos Kertész szaki

Tag:
    Jan 4, 2017
    Kedvelik:
    119
    Hely:
    Szeghalom
    Igen, már írnom kellene a naplót, mert lassan kimennek az apróbb gondolatok a fejemből. Elég kalandos volt az első cuccok beszerzése és jó tanuló példa, amit le akarok írni, hogy minél kevesebben járjanak úgy, mint én. Itt gondolom még nem vagyok jogosult, mert nem látom, hol kezdhetném írni.

Matyi kedveli.
  17. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,037
    Hely:
    A "Naplók" oldalára mész és ott van egy olyan hogy "új téma" gomb bal oldalt felül és alul is, arra katt és már kezdheted is a naplózást

Smartos kedveli.
  18. csongi01
    Épp nem fórumozik ...

csongi01 Kertész tanonc

Tag:
    Dec 7, 2015
    Kedvelik:
    15
    Kivalo anyag.

Aktuális oldal megosztása