• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Sziasztok, nemsokára hasonló reaktort építek én is. Viszont amit nem láttam a leírásokban, hogy hány bar-os nyomásra redukáltok? Gondolom itt nem szükséges a ~3 bar mint az atomizereknél.
 
Sziasztok, nemsokára hasonló reaktort építek én is. Viszont amit nem láttam a leírásokban, hogy hány bar-os nyomásra redukáltok? Gondolom itt nem szükséges a ~3 bar mint az atomizereknél.
Ekkora nagy baromságot kérdeztem ? :confused::unsure:
 
Szia,

Nálam a reduktor órája l/percet mutat, ez olyan 3l/perc re van állítva és utánna még tűszeleppel szabályzom vissza, úgy hogy a bubiszámlálóba olyan 3-5 bubi / másodperc van
 
Csak nem volt itt senki, hogy válaszoljon.

Teljesen mindegy a külső reaktornál a nyomás szerintem, legalábbis én nem vettem észre hogy kisebb hatásfokkal működne alacsonyabb kimenő nyomáson.
Amivel meg tudsz pöfögtetni egy normáls kerámia diffit, azzal ez is vígan elvan.
Nálam most 1,2 bar kimenő nyomás van beállítva, és a 240-es akvában olyan 200-210bpm-el tolom.
 
Szia,
3l/perc
Ez kb 0,75 bar, ezek szerint tényleg elég az alacsony nyomás is. Mondjuk az tényleg jó kevés.
Nálam most 1,2 bar kimenő nyomás van beállítva, és a 240-es akvában olyan 200-210bpm-el tolom.
Ennek örülök, úgy vagyok vele, hogy reduktor után megnyugtatóbb a minél alacsonyabb nyomás, bármi is történhet.
Köszönöm a válaszokat!(y) 1,5 környékén megállok én is.
 
Sziasztok!
Csupán kíváncsiságból 7 hónap után ki iktattam a reaktort, hogy megnézzem mi a különbség a víz áramban. Tényleg jóval nagyobb volt a flow reaktor nélkül. Így hát elgondolkoztam Én is ezen a bypass megoldáson. De mielőtt neki álltam volna, tüzetesebben átnéztem a reaktor belsejét. Azt vettem észre, hogy a felső részben ahol a víz kifelé igyekszik, leszűkül a nyílás. Ezt a kis akadályt egy fúróval és reszelővel eltávolítottam, hogy a víz akadálymentesen tudjon tovább haladni. Úgy gondoltam most a hálót is kihagyom belőle és meglátjuk milyen lesz a beoldás. Össze is raktam bypass és háló nélkül. A vízáramlat olyan erős mint reaktor nélkül a beoldás tökéletes nem is csobog nem látok buborékot a reaktorban csak a porlasztót lehet hallani ahogy a Co2 megy;). Tényleg a legjobb megoldás a Co2 beoldásra a külső reaktor(y).

20160604_155544[1].jpg
 
Azt vettem észre, hogy a felső részben ahol a víz kifelé igyekszik, leszűkül a nyílás. Ezt a kis akadályt egy fúróval és reszelővel eltávolítottam, hogy a víz akadálymentesen tudjon tovább haladni.

[emoji106] Na ezt én is megnézem magamnak a következő karbantartáskor. Nálam állandóan nyitva kell lennie a bypass ágnak, mert különben alig van áramlás.
 
Sikerült ugyan szereznem egy jóárú in-line diffúzort, de elgondolkoztam valami hasonló építésén. :)
Egy literes tartályból lenne, tetején két csatlakozóval a víznek és egy a CO2-nek. Az kimenő vizes csatlakozót meghosszabbítanám egészen az aljáig.
Ez így működhet? Jobb lehet esetleg mint a diffúzor? :)
 
Sikerült ugyan szereznem egy jóárú in-line diffúzort, de elgondolkoztam valami hasonló építésén. :)
Egy literes tartályból lenne, tetején két csatlakozóval a víznek és egy a CO2-nek. Az kimenő vizes csatlakozót meghosszabbítanám egészen az aljáig.
Ez így működhet? Jobb lehet esetleg mint a diffúzor? :)
A lényeg, hogy a CO2 gáz minél több időt töltsön a reaktorban, ne tudjon "átfutni" azon anélkül, hogy beoldódna. Szerintem, ha a CO2 és a víz is függőlegesen lép be a reaktor tetején, akkor nem lesz jó beoldódás, mert nem csapja szét a nyomás a gázbuborékokat. Ha leviszed a fentről bejövő víz ágat az aljára, ahogy írod és lent lesz a kimenő ág, akkor szimplán átmegy a víz a reaktoron anélkül, hogy érdemi időt töltene ott és esély lenne a CO2 beoldódására. A vízszűrős reaktorokban a víz (szemből nézve az irányokat) bal oldalt felül lép be és egyenesen telibe kapja a fentről függőlegesen érkező CO2-t. Utána rögtön ki is menne a tetőn jobbra, de oda van betéve a cső mindenkinek, ami által lemegy az aljára a víz és ott tud bemenni a csőbe és úgy ki a reaktorból. A reaktor testbe szoktunk még szúnyoghálót tenni, hogy még jobban megtörje a gázbuborékokat. Korábban nekem is volt benne, de ha jól emlékszem @inadsz , de lehet, hogy @danyi03 javaslatára kivettem, hogy a teljesítményt ne fojtsa és így is tökéletesen működik. Remélem érthető volt a leírás.
 
A lényeg, hogy a CO2 gáz minél több időt töltsön a reaktorban, ne tudjon "átfutni" azon anélkül, hogy beoldódna. Szerintem, ha a CO2 és a víz is függőlegesen lép be a reaktor tetején, akkor nem lesz jó beoldódás, mert nem csapja szét a nyomás a gázbuborékokat. Ha leviszed a fentről bejövő víz ágat az aljára, ahogy írod és lent lesz a kimenő ág, akkor szimplán átmegy a víz a reaktoron anélkül, hogy érdemi időt töltene ott és esély lenne a CO2 beoldódására. A vízszűrős reaktorokban a víz (szemből nézve az irányokat) bal oldalt felül lép be és egyenesen telibe kapja a fentről függőlegesen érkező CO2-t. Utána rögtön ki is menne a tetőn jobbra, de oda van betéve a cső mindenkinek, ami által lemegy az aljára a víz és ott tud bemenni a csőbe és úgy ki a reaktorból. A reaktor testbe szoktunk még szúnyoghálót tenni, hogy még jobban megtörje a gázbuborékokat. Korábban nekem is volt benne, de ha jól emlékszem @inadsz , de lehet, hogy @danyi03 javaslatára kivettem, hogy a teljesítményt ne fojtsa és így is tökéletesen működik. Remélem érthető volt a leírás.
Köszönöm a megerősítést! (y)
Ugyanezt próbáltam én is leírni. :D
Szerintem megépítem, aztán lesz tapasztalatom mindkettőről (in-line diffi, házi reactor).
 
Nos, megépítettem és azt kell, mondjam eddig hibátlanul teszi a dolgát. :D
IMG_0208.JPG
A trükk annyi, hogy az alján van egy nem túl sűrű szivacs. Nem tudom anélkül milyen lenne, de így egy buborékom sincs. (y)
 
Sziasztok!

Megépítettem én is a reaktoromat 10" szűrőházból, a víz 0,5" könyökökkel lép be és ki (12/16-os csövezéshez), a CO2 pedig a légtelenítő helyére tekert CO2 cső toldóelemmel bugyog a reaktorba. Középre KPE csövet építettem be. A problémám az, hogy sajnos a DC nem jelez CO2-t a vízben. Tegnap már 120 bpm-el teszteltem (persze viszonylag kis bubikat enged át a bubiszámláló, ezért ez nem olyan magas nálam) és a DC színe egyáltalán nem változott.
Ma visszadugtam a csövet a diffúzorra és 55 bpm-nél már zöldül a DC. Hol lehet a hiba?
A gáz tuti bejut a reaktorba, mert működés közben enyhén csobogó hangot hallani. Kellene egy porlasztót építenem a rendszerbe?
 
Lehet én is kipróbálom most dryvit háló nélkül a reaktort, hogy még kevésbé fogjam vissza a szűrőt - bár van bypass ágam is, szóval lehet hogy felesleges kivenni... eh. :D
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy kb. 160l akváriumnál mi lenne a legjobb megoldás a co2 beoldására? Egy AtmanCF-1200 1550l/h szűrőnél egy ilyen DIY reaktor vagy egy JBL ProFlora Direct CO2 Atomizer?
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy kb. 160l akváriumnál mi lenne a legjobb megoldás a co2 beoldására? Egy AtmanCF-1200 1550l/h szűrőnél egy ilyen DIY reaktor vagy egy JBL ProFlora Direct CO2 Atomizer?
Én ugyanezeket használom, amiket írtál. A kettőt együtt. A JBL-el porlasztok be a csőbe, ami bemegy a reaktorba, itt meg le-fel keringenek a már amúgy is kicsi bubik. Nekem bevált. De 160-ast egy sima difi is elvisz, a Green Aqua-ba van jó difi olcsón.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére