• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Szia!
Mészkő keményíti a vizet az biztos. Ha növényes akváriumba szeretnéd akkor a mészkövet hanyagold. Növények a lágy vizet szeretik ezért is használunk lágyvizet, a mészkő ezt nagyon gyorsan ellensúlyozná.
Vöröses színbe talán a megkövesedett fát tudnám ajánlani http://www.greenaqua.hu/hu/indiai-megkovesedett-fa-voros.html. Sajnos kőkereskedésekbe ilyet nem találsz.

Hello. Nem növényesbe lesz, hanem sügeresbe ezért lehet mészkő is.

A kerti sziklák amiket árulnak vajon mennyire jó akváriumba? Ott láttam vörösest.
 
Hello. Nem növényesbe lesz, hanem sügeresbe ezért lehet mészkő is.

A kerti sziklák amiket árulnak vajon mennyire jó akváriumba? Ott láttam vörösest.
Sokszor ugyan azokat a köveket veszi meg az ember az akvarisztikai boltokba mint a kőkereskedésekbe csak sokszoros áron.
Alapos pucolás, fertőtlenítés után szerintem mehet bele de a legjobb lenne ha raknál fel képet.
 
Érdemes volt lemenni a telekre. BZ1977 szikláit ugyan hiába várom, a tanyán leltem egy szép nagy sziklát.
Usgyi, haza hoztam. Nem túl kemény, mert alig 15 perc alatt szétvertem egy 5 kg-os kalapáccsal Valami üledékes cucc, mert szép sávos a mintázata.
A csikozás mentén szépen hasadt lemezekre. Sav nem oldja. Színe, amolyan mályvás szürke.DSC_1849.jpg
 
Hello. Nem növényesbe lesz, hanem sügeresbe ezért lehet mészkő is.

A kerti sziklák amiket árulnak vajon mennyire jó akváriumba? Ott láttam vörösest.
Savteszttel nezd meg, hogy pezseg-e vagy sem. Nem vagyok geologus vagy banyamernök, de szerintem megfelel eleg sok kö akvariumba, amiket a nagyobb tüzepeken arulnak. En itt most voltam egy Baumarktban, amolyan tüzep fele, csak igenyes kiadasban...Rengeteg sziklajuk van, nagyon jol neznek ki, mondjuk en csak sima morenakavicsokat vettem az akiba, de többfajta, magasabb meszkötartalmu sziklaik is voltak. Iszonyat nagy a kinalatuk, szoval lehet valogatni böven. Az ugynevezett diszkosz köveik is baromira jol neznek ki, de vegül nem azt vettem, magam sem tudom miert...
 
Érdemes volt lemenni a telekre. BZ1977 szikláit ugyan hiába várom, a tanyán leltem egy szép nagy sziklát.
Usgyi, haza hoztam. Nem túl kemény, mert alig 15 perc alatt szétvertem egy 5 kg-os kalapáccsal Valami üledékes cucc, mert szép sávos a mintázata.
A csikozás mentén szépen hasadt lemezekre. Sav nem oldja. Színe, amolyan mályvás szürke.View attachment 6746

Üdv!
Az egyik darabról egy tűéles közeli képet tudnál mutatni? Jelenleg több kőzet is számításba jöhet...
 
Üdv!
Az egyik darabról egy tűéles közeli képet tudnál mutatni? Jelenleg több kőzet is számításba jöhet...
DSCN1839[1].JPG A töret fDSCN1839[1].JPG elületén a fényben sok-sok fényesen csillogó kristály van a töreten
 

Attachments

  • DSCN1841[1].JPG
    DSCN1841[1].JPG
    184.6 KB · Megtekintések: 0
Szerintem ez sávos riolit.
Magas szilicium-dioxid tartalmú kőzet. akváriumba jó lehet, de azért egy sósavpróbát végezz! Nehogy fémeket tartalmazzon!
 
Sziasztok!

@sszever kolléga már régebben kérdezett a fekete szikláról. Ő azt írta nem viszi a sósav.
A kőkereskedésben kipróbálva alig pezsdült meg, amit akár a rá rakódott szerves anyag is okozhatott volna.
Így aztán boldogan vettem belőle, és raktam be az első adagot a 20%-os sósavba.
Na volt is kissebb vulkánkitörés! :p
A pezsgés egy idő után abbamaradt, de amikor kivettem a köveket tényleg teljesen feketévé váltak.
Elsődlegesen @Eqinox kollégát kérdezném, hogy mi ez, és használható-e akváriumban?
A kőkereskedésben azt mondták, hogy sokan viszik ilyen céllal, de most egy kicsit elbizonytalanodtam...
Köszönöm!


bal oldalon a savazott forma:
upload_2016-3-26_20-39-40.jpeg
 
Back
Oldal tetejére