• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lusti

Ez az üveg az Őszi éjjel… folytatása lesz.

Meguntam a rendszeres nagy karbantartásokat és a folyamatos küzdelmet az algákkal. Valami olyasmit fogok csinálni amivel keveset kell foglalkozni. Nem lesz olyan fényes, mint az eddigiek, de remélhetőleg könnyebben fenntartható lesz. Az eddigi tapasztalataimat felhasználva egy piszok egyszerű dolgot csinálok, de olyat amit eddig még nem. Terveim szerint nem fogok aktív talajt használni.

Az elrendezés egy sziget lesz, középen redmoorok leragasztva az üveghez, körülötte kisebb kövekkel, amik hátrafele magasodva kis emelvényt fognak alkotni, amibe ültetni fogok. 2 cm vastag kavics lesz az aljzat. A fa mögé is kavicsot fogok tenni az ültető részbe.

Maga a víz alatti rész sötétebb lesz, mint a mostaniak, kb. olyasmi mint a Kerekerdő közepén volt. Kifejezetten ültetni, csak cryptot fogok a fa mögé a kavicsba 1-2 osmocote bogyóval megtámogatva a gyökerzetét. Fára microsorum, anubias és buce, esetleg bolbitis. Víz tetejére masszívan úszónövények, hogy teljesen eltakarják a tetejét. Ha kijön a lépés, fáról kinövő emers rész is.

Halak amik vannak, esetleg még párduccsík és 2-3 cory.

Folyt. köv tavasz közepén…
 
Nos nem bírtam magammal. Vettem egy ramit és egy párduccsíkot két csigusszal együtt. A fenti kérdésre egyenlőre az a válasz, hogy teljes békesség van. Lehet ez annak is betudható, hogy a rami hím még fiatal és nem kezdett területet védeni. Egyenlőre együtt úszkálnak.
 
Nos nem bírtam magammal. Vettem egy ramit és egy párduccsíkot két csigusszal együtt. A fenti kérdésre egyenlőre az a válasz, hogy teljes békesség van. Lehet ez annak is betudható, hogy a rami hím még fiatal és nem kezdett területet védeni. Egyenlőre együtt úszkálnak.
Csak egy ramit vettél, vagy egy pár(a)t?
Tartok tőle, hogy ha elkezd ketyegni a biológiai órája, akkor nem kicsit fogja kergetni a többieket.

A törpesügereknél nagyon fontos, hogy úgy kell a tereptárgyakat elhelyezni (növényekre is vonatkozik), hogy kis kuckók legyenek kialakítva. Így, ha olyanja van, félre tud vonulni, és akkor max, onnan kergeti el az arra tévedőt.
 
Csak egy ramit vettél, vagy egy pár(a)t?
Tartok tőle, hogy ha elkezd ketyegni a biológiai órája, akkor nem kicsit fogja kergetni a többieket.

A törpesügereknél nagyon fontos, hogy úgy kell a tereptárgyakat elhelyezni (növényekre is vonatkozik), hogy kis kuckók legyenek kialakítva. Így, ha olyanja van, félre tud vonulni, és akkor max, onnan kergeti el az arra tévedőt.
Csak egyet vettem, egy hímet mert több helyen is azt olvastam, ill. a boltban is azt mondta az eladó hogy így kisebb eséllyel lesz bulldog.
A layout pont olyan amilyet leírtàl. :)
 
Utoljára módosított:
Na akkor most mesélek. Mivel nem voltam apt tápokkal sem megelégedve, így kicsit kitekintettem. Régóta kacérkodtam az aqua artos red és green tápokkal. Újra elolvasva a leírásukat egyből lecsaptam a macro green verzióra. Leírásában az szerepelt, hogy a megfelelő nitrát, foszfát és kálium összetétele van a kis fényt igénylő bolbitisek, microsorumok és anubiasok számára. Na mondom pont egy ilyen híg lötyi kell nekünk, hogy kislányom minden nap nyomasson az akváriumba egy-két pumpával. El is kezdtem egy flaska microval és egy macro greennel a tápozást. Micronál érdekesség, hogy a heti cserélt víz mennyiségéhez adja a mértéket, ami újszerű és érdekes megközelítés.
Eltelt egy hét és azt vettem észre, hogy az úszó növények masszív nitrát tünetet mutatnak és bolbitis is senyved. Mértem egy alacsony tartományú foszfát teszttel és egy nitrátot is. Nitrát <5 lett, míg foszfát >3. Hű mondom itt valami baromi nagy gond van. Ráírtam a lengyel gyártóra, hogy mondják már meg légyszi, milyen arányban van benne az N és P, és hány ppm-el is emel? Nos a dühítő válasz tegnap meg is jött. Eltekintve a már olvasott promóciós szövegtől a lényege az volt, hogy üzletpolitikájuk szerint ilyen adatot nem adnak ki. Na mondom akkor ………., majd rámérek magam. Vettem egy friss jbl no3 tesztet meg bevetettem a tűpontos foszfát tesztemet is. 10 liter ro vízbe tettem 1ml macro greent és lemértem. Nitrát kimutathatatlan, foszfát ~2 ppm.
Szerencsére már pénteken toltam bele egy nagyobb adag N+-t így vasárnapra már kezdenek az úszónövények helyrejönni.
Írtam egy óvatoskodó számonkérő levelet a gyártónak, a válaszukat megosztom majd.

Szerk.: Aqua art-os topicban folytatva
 
Utoljára módosított:
A héten tettem bele 3 otot is.
Meg egy endlert? Nincs ebben az akváriumban túl sok fajta hal? Rasborák, Betta, Ottok, Neonok, Párduccsik, Guppy, Rami és még garnélák és csigák.

Szerintem a neonoknak, guppi(k)nak + Raminak kellene inditanod egy új akváriumot.
fára teszek majd idővel mini fissit.
Nekem igy, ahogy van, harmonisan hat a növényesités: nem tennék bele mohát.
 
Meg egy endlert? Nincs ebben az akváriumban túl sok fajta hal? Rasborák, Betta, Ottok, Neonok, Párduccsik, Guppy, Rami és még garnélák és csigák.

Szerintem a neonoknak, guppi(k)nak + Raminak kellene inditanod egy új akváriumot.

Nekem igy, ahogy van, harmonisan hat a növényesités: nem tennék bele mohát.
Nincs. Nagyon szépen megvannak egymás mellett. Agressziónak, vagy stressznek nyoma sincs. Egyedül a két guppi hajtja egymást, de azokat nem vehetem ki mert feleségem kívánsága volt. Neonok akkor bújnak csak hátra, ha ember van az akvárium előtt, egyébként szétszóródva úszkálnak.
 
Megérkezett a táp. A héten tettem bele 3 otot is. Hétvégén ültetek bele még egy kis crypto parvát. Arra gondoltam hogy az első vízszintes fára teszek majd idővel mini fissit. Szerintetek jó oda, vagy hagyjam így?
A sárgán bejelölt részre tennék egy kis Anubias pangolinót.
Mivel a növények mindegyike nem igényel nagy fényt, Pistia stratiotes-t tennék a vízfelszínre.
(Ha lesz áfterpárti, akkor tudok is adni mindkettőből. :))
EFCD3FD4-5B63-4F74-BE4D-6543419A0384.jpeg
 
Back
Oldal tetejére