• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Sziasztok!
Ismét a segítségeteket kérném. Régi akvámba egy kőkereskedésből vettem a sziklákat. Ezeket szeretném az új berendezésbe is felhasználni. Az elsőt megkövesedett fa néven vettem,a másodikat tigrisszemnek adták. Savtesztre egyik sem reagált.Azt szeretném megtudni,hogy valójában mi a nevük,és hogy megfelelnek-e egy növényes összeállításhoz?
 

Attachments

  • 20160402_065902.jpg
    20160402_065902.jpg
    71.3 KB · Megtekintések: 2
  • 20160402_065931.jpg
    20160402_065931.jpg
    51.4 KB · Megtekintések: 2
Sziasztok!
Ismét a segítségeteket kérném. Régi akvámba egy kőkereskedésből vettem a sziklákat. Ezeket szeretném az új berendezésbe is felhasználni. Az elsőt megkövesedett fa néven vettem,a másodikat tigrisszemnek adták. Savtesztre egyik sem reagált.Azt szeretném megtudni,hogy valójában mi a nevük,és hogy megfelelnek-e egy növényes összeállításhoz?
Én használok 'tigrisszem' követ az egyik akváriumomban... Tigrisgarnik még nem reklamáltak miatta. A képeden nem látni pontosan hogy az-e.
22384678489_0cfa3e80cc_c.jpgP1090808 by Zsolt, on Flickr
23184290724_8036516d5d_c.jpgP1110424 by Zsolt, on Flickr
24488034055_cd72dc7361_c.jpgP1110638 by Zsolt, on Flickr
Kéne a kőben lenni opálos részeknek, bár van egy darabom amiben nálam sem nagyon vannak meg a csíkok.
Vizezd be, ha még nem tetted meg úgy szebb árnyalatokat ad ez a fajta kő.
 
Köszönöm! Bevizezve így néz ki:
Szerintem olyan mint a tiéd Zsolt,csak az enyémek gömbölyűbre koptak.
 

Attachments

  • 20160402_083951.jpg
    20160402_083951.jpg
    73.4 KB · Megtekintések: 1
A következő scape szerintem sziklás-mohás-minimalista scape lesz, manten kő nagyon tetszik.
Ugye ez is keményít, mitn a seiryu?
 
Sziasztok!

@sszever kolléga már régebben kérdezett a fekete szikláról. Ő azt írta nem viszi a sósav.
A kőkereskedésben kipróbálva alig pezsdült meg, amit akár a rá rakódott szerves anyag is okozhatott volna.
Így aztán boldogan vettem belőle, és raktam be az első adagot a 20%-os sósavba.
Na volt is kissebb vulkánkitörés! :p
A pezsgés egy idő után abbamaradt, de amikor kivettem a köveket tényleg teljesen feketévé váltak.
Elsődlegesen @Eqinox kollégát kérdezném, hogy mi ez, és használható-e akváriumban?
A kőkereskedésben azt mondták, hogy sokan viszik ilyen céllal, de most egy kicsit elbizonytalanodtam...
Köszönöm!


bal oldalon a savazott forma:
View attachment 7464
Szia! Ha jól tudom akkor olyan követ ami így fel pezseg csak sügeres akváriumba használnak. :) Szerintem ha nem muszáj ne tedd be nehogy valami baj legyen. :)
 
Sziasztok! Akvárium építés előtt állok, találtam pár jó nagy (40-50 kg) sziklát, ami jó alapanyag lenne. A segítségeteket szeretném kérni, hátha valaki meg tudja mondani, hogy miből van és használható-e akváriumban. Letörtem pár darabot, hogy látszódjon a belseje. Sósavval leöntve nem pezseg.
23999558_84932997c5a875ad4ca022e94694360b_xl.jpg 23999556_236025ee07e5eb1ae4019cc34d96c3b5_xl.jpg 23999554_f84e0a9c2033966526b83a0543d61729_xxl.jpg 23999552_9b2c841c5f52702c9bcb051918a6c1f0_xl.jpg 23999550_a6f2c25f9087ac0c02b681d1f75279e8_xxl.jpg 23999548_b762d5ebd97d8416c9d36afa26368af1_xxl.jpg 23999542_5143578e44516f2deeaebd39ce6484ff_xxl.jpg
 
Sziasztok! Akvárium építés előtt állok, találtam pár jó nagy (40-50 kg) sziklát, ami jó alapanyag lenne. A segítségeteket szeretném kérni, hátha valaki meg tudja mondani, hogy miből van és használható-e akváriumban. Letörtem pár darabot, hogy látszódjon a belseje. Sósavval leöntve nem pezseg.
View attachment 9171 View attachment 9172 View attachment 9173 View attachment 9174 View attachment 9175 View attachment 9176 View attachment 9177
@Eqinox kolléga tud segíteni.
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy olyan vasútról se szabad fekete bazaltot hozni amin már 40 éve nem jár vonat? Azóta gondolom a gyomirtót lemosta róluk az eső.
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy olyan vasútról se szabad fekete bazaltot hozni amin már 40 éve nem jár vonat? Azóta gondolom a gyomirtót lemosta róluk az eső.
Én nem biztos, hogy félnék tőle. Jó alapos kefés súrolás fertőtlenítős vízzel, alapos mosás, 20-30 perc forralás, és mehet az akváriumba. A bazalt nem porózus, csak a felületén lehet szennyeződés, ott viszont bármi. Fekália, vizelet, gyomírtó, zsír, olaj, gázolaj, BÁRMI. Alaposan tisztítsd meg...
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy olyan vasútról se szabad fekete bazaltot hozni amin már 40 éve nem jár vonat? Azóta gondolom a gyomirtót lemosta róluk az eső.
Én nem biztos, hogy félnék tőle. Jó alapos kefés súrolás fertőtlenítős vízzel, alapos mosás, 20-30 perc forralás, és mehet az akváriumba. A bazalt nem porózus, csak a felületén lehet szennyeződés, ott viszont bármi. Fekália, vizelet, gyomírtó, zsír, olaj, gázolaj, BÁRMI. Alaposan tisztítsd meg...
elszomorítalak benneteket. a vasút alatt nem bazalt van, mert az a macskaköves utak felébe bevándorolt kicsiny hazánkban. Andezit ami a sinek alatt van. olyan vágányt keress amit frissen raktak le, az tuti friss, minden szennyeződés mentes kő. nekem is abból van a fél akvárium :)
 
Ha már úgyis divat minden topicot szét-trollkodni :)
látom amint a kékfényben benne van, hogy a frissen elkészült vágányok alól már a követ is lopják nem csak a sínt
egyébként azthittem üvegből van
:D
:D

elszomorítalak benneteket. a vasút alatt nem bazalt van, mert az a macskaköves utak felébe bevándorolt kicsiny hazánkban. Andezit ami a sinek alatt van. olyan vágányt keress amit frissen raktak le, az tuti friss, minden szennyeződés mentes kő. nekem is abból van a fél akvárium :)
Az andezit is jó. Friss vágány erre fele nincs. Holnap tervezem a kövek begyűjtését.
 
Friss vágány erre fele nincs.
Viszont van jó sok kisebb-nagyobb víz, ahol találhatsz jó köveket és a Dráva is a szomszédban van, ahol a kőszórások is kínálnak pár jó darabot, ha nem a görgeteg kövek formavilága a cél;)
 
Viszont van jó sok kisebb-nagyobb víz, ahol találhatsz jó köveket és a Dráva is a szomszédban van, ahol a kőszórások is kínálnak pár jó darabot, ha nem a görgeteg kövek formavilága a cél;)
Igen, vannak folyók és vannak is benne formás kövek csak az a baj hogy bekéne menni érte derékig. :)
 
Tatabánya-Komárom-Győr útvonalon ismer valaki olyan helyet, ahol lehetne venni sziklakerti köveket? 10-40 cm-es lávaköveket keresnék, de "saját válogatást". Kőkereskedésről nem tudok, és a google sem akar sokat segíteni. :(
Sóskúton vettem anno köveket, a választék is hatalmas volt, az ár is kedvező, de az mostanában nem nagyon fog útba esni...
 
Tatabánya-Komárom-Győr útvonalon ismer valaki olyan helyet, ahol lehetne venni sziklakerti köveket? 10-40 cm-es lávaköveket keresnék, de "saját válogatást". Kőkereskedésről nem tudok, és a google sem akar sokat segíteni. :(
Sóskúton vettem anno köveket, a választék is hatalmas volt, az ár is kedvező, de az mostanában nem nagyon fog útba esni...
Megneztem neked en is, de nem igazan talaltam. Illetve igen, de nem a közeledben. Meg webaruhazat is talaltam, csak ott nem tudsz valogatni, de Bp.-i telephelyük van, ha jol lattam. 50-300 mm közötti lavaköveik vannak. Lehet meg kellene kerdezni öket, hogy lehet-e valogatottan kerni.
Erdekel, küldjek privat üzenetet?
 
Megneztem neked en is, de nem igazan talaltam. Illetve igen, de nem a közeledben. Meg webaruhazat is talaltam, csak ott nem tudsz valogatni, de Bp.-i telephelyük van, ha jol lattam. 50-300 mm közötti lavaköveik vannak. Lehet meg kellene kerdezni öket, hogy lehet-e valogatottan kerni.
Erdekel, küldjek privat üzenetet?
Tőlem Pest irányába van Sóskút, ott tudok tuti kereskedést. Csak sajnos nem arra mászkálok, és nem is igazán tervezek arra utat a következő pár hétben/hónapban. Persze ha nincs "B" terv, akkor marad egy külön út, nem fogom megúszni.
 
Back
Oldal tetejére