• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Sziasztok. Volt szerencsém bejutni egy lávakő bányába, ahonnan elég sok fekete követ és lávahomokot (2-5 mm) sikerült szereznem.Szerintetek csak ezzel lehet egy low-tech növényest indittani ? Milyen növényeket ajánlanátok hozzá? Előre is köszönöm!
Miért ne lehetne :) kőtől függetlenül olyan növényt válassz, ami lowtechbe való.
 
A GA oldalán a növényeknél megtalálod a növények igényeit. Az alacsony és közepes igényű növények közt érdemes válogatni. (közepes közt lehet azért meglepetés, de általában elvannak lowtecben) Tropica weboldalán is nézelődhetsz, bár oda egy kis nyelvtudás kell. The best aquarium plants - Tropica Aquarium Plants
zöld és narancssárga jelű növények, piros jelű tuti kudarc, inkább kerüld őket
 
Sziasztok!
Főként @Eqinox kollégához szól a kérdésem:
kövek | Flickr - Photo Sharing!
Ezek a kövek mifélék lehetnek? Mehet akváriumba? Alaposan lemostam kefével, nem porlad, vagy ilyesmi. Sósavam nincs itthon, de az ecetre nem reagált semmit sem.
 
Utoljára módosított:
Nekem ez valami vulkáni kőzetnek tűnik, ami tudtommal kompatibilis az akváriummal.
Kérdés, van-e kioldható szilikát tartalma...
Nekem így a képek alapján andezitnek vagy gránitnak tűnik, de nem vagyok profi.
 
andezit:
5_4_5_kep.jpg

gránit: lehet világosabb, vagy sötétebb, esetleg színes (rózsaszínes, drappos) az a jellemzője, hogy nem homogén, hanem szemcsézett a megjelenése:
gr%C3%A1nit_0.jpg
gabbro.jpg
Impala.JPG

Talán az andezithez van közelebb, igaz, a különböző bányákból származók között lehetnek eltérések, no meg a megvilágítás is sokat számít.
Ami biztos: szerintem is valami vulkanikus kőzetnek néz ki.
 
Molroth!
Pecás!

Jó irányba indultatok! Molroth képein bazalt látható! Vulkáni kiömlési kőzet. Akváriumba jó, pláne, ha sötét köveket szeretnél használni.
 
Sziasztok! Amikor az ember követ rendel, mindig kilóra adják. :( Viszont nem látom a köveket, így fogalmam sincs mennyi lehet egy kg. Szerintetek egy 20L-es nano-ba, (25x25x30) 2 vagy 3kg Dragon kő kellene? Mondjuk az egyik sarokból kiindulva lenne valami sziklaszerűség építve belőle, max az akvárium felét, 2/3-át elfoglalva.
 
Sziasztok! Amikor az ember követ rendel, mindig kilóra adják. :( Viszont nem látom a köveket, így fogalmam sincs mennyi lehet egy kg. Szerintetek egy 20L-es nano-ba, (25x25x30) 2 vagy 3kg Dragon kő kellene? Mondjuk az egyik sarokból kiindulva lenne valami sziklaszerűség építve belőle, max az akvárium felét, 2/3-át elfoglalva.

Attól függ. 30literbe lehet ennyit is tenni
2013 AGA Aquascaping Contest - Entry #503

:)

Ha több az csak jó. Könnyen törhető, jól használható törmeléknek is.
 
A seiryu is pezseg. ;)
Gondolom CBS-ekhez nem túl ideális az, amelyik pezseg, taiwanokhoz meg főleg.

Nekem SZAT aljzat volt és lávakő, 7-es volt a KH, pedig RO-t sóztam vissza csapvízzel 150-es TDS-re. Most GH+al teszem már, de így is csak 4-esre ment le, 0 kéne, ugye?
 
Utoljára módosított:
c82e6f273787ce298408a8c2c9e1f56e.png 925fe762d3c1484873ffbe3ba5703df4.jpg 09480d2bb9ddd245354963a5308bf0b6.jpg
Sziasztok! Ezeket a köveket szereztem, melyek savra nem pezsegnek..egyelőre:) Meg tudná mondani valaki, hogy ezek milyen kövek lehetnek??Hmmmm..... Mert az asszonykám sziklakertjéből valók, melyeket már nem tudom honnan szedtünk össze!:) Előre is köszönöm a segítséget!
 
View attachment 2684 View attachment 2685 View attachment 2686
Sziasztok! Ezeket a köveket szereztem, melyek savra nem pezsegnek..egyelőre:) Meg tudná mondani valaki, hogy ezek milyen kövek lehetnek??Hmmmm..... Mert az asszonykám sziklakertjéből valók, melyeket már nem tudom honnan szedtünk össze!:) Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!
Egy kicsit homályosak a képek, de metamorf közetnek néznek ki. Csillámpala jut róla eszembe, de a törési forma az nem stimmel.
Ha mégsem az, akkor andezit lesz. Mindkettő jó akváriumba!
 
Sziasztok. Vörös sziklákat szeretnék akváriumba, vörös mészkő is jó akár. Tudtok helyet bp-n ahol kapható? Én még nem találtam megfelelőt.
 
Sziasztok. Vörös sziklákat szeretnék akváriumba, vörös mészkő is jó akár. Tudtok helyet bp-n ahol kapható? Én még nem találtam megfelelőt.
Szia!
Mészkő keményíti a vizet az biztos. Ha növényes akváriumba szeretnéd akkor a mészkövet hanyagold. Növények a lágy vizet szeretik ezért is használunk lágyvizet, a mészkő ezt nagyon gyorsan ellensúlyozná.
Vöröses színbe talán a megkövesedett fát tudnám ajánlani http://www.greenaqua.hu/hu/indiai-megkovesedett-fa-voros.html. Sajnos kőkereskedésekbe ilyet nem találsz.
 
Back
Oldal tetejére