• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Tőlem Pest irányába van Sóskút, ott tudok tuti kereskedést. Csak sajnos nem arra mászkálok, és nem is igazán tervezek arra utat a következő pár hétben/hónapban. Persze ha nincs "B" terv, akkor marad egy külön út, nem fogom megúszni.
Ertem, ha mas nem, lesz egy külön utad. De legalabb jo cel miatt töltöd majd az idöt az oda-visszauttal...;)
 
Tatabánya-Komárom-Győr útvonalon ismer valaki olyan helyet, ahol lehetne venni sziklakerti köveket? 10-40 cm-es lávaköveket keresnék, de "saját válogatást". Kőkereskedésről nem tudok, és a google sem akar sokat segíteni. :(
Sóskúton vettem anno köveket, a választék is hatalmas volt, az ár is kedvező, de az mostanában nem nagyon fog útba esni...

Szia! Nincs a közeledben, vagy a jelölt útvonalon valahol "BAUHAUS" áruház? Ott vettem tavaly lávakövet, elég sok volt és jó áron is adták. Vörös színben volt akkor.
 
Szia! Nincs a közeledben, vagy a jelölt útvonalon valahol "BAUHAUS" áruház? Ott vettem tavaly lávakövet, elég sok volt és jó áron is adták. Vörös színben volt akkor.
3 van az országban, mind pest megyében, úgyhogy ez nem nyert sajnos.
 
Sziasztok! Gyűjtöttem bazaltot vagy andezitet nem tudom mi a külömbség :D és vannak rajt mélyedések amik tele vannak nagyon pici homok szerü zöld kaviccsal olyanok mint ha malachit lenne. Ezeknek csak a nagyja jött ki a többi bele van tapadva. Meg az egyiken van egy apró rozsdaszínü folt mintha valami másik kőzet "belefúródott" volna. Meszes is volt de azt a sósav levitte. Főzés után be merjem tenni az akváriumba?
 
Hát tényleg érdekes. A pH értékben bizonyára van szerepe a növények "fogyasztásának", na de a GH ???
 
Hát tényleg érdekes. A pH értékben bizonyára van szerepe a növények "fogyasztásának", na de a GH ???
Engem is az lepett meg, hogy a keménység nem ugrott meg, pedig gondosan ügyeltem a mennyiséget tartására, s a köveket minden esetben kicseréltem, ne merüljön fel a kimerülés lehetősége.

Arra gondoltam, hogy eleve nem "0"-ás vízzel indultam, nem olyan agresszív, továbbá a vízbe beoldott co2 -t a növények felélik, s az nem támadja a követ. A víz a légköri Co2-t is megkötik, igaz, kismértékben.
Nem értek hozzá, s ezért a harmadik esetet ismét mérem, most folyik is folyik.
 
Csináltam egy tesztet olyan kővel, amit esz a sav, bitumenes dolomit:


View attachment 12677

Az utolsó esetben normál körülmények voltak, mintha élő akva lenne, csak hal nem volt. Érdekesek a számok.
Megvan a kontroll mérés a 3.-ik kondicìóra, az eredmény hasonló, 4-ről indult, s 7 lett.
Ezek szerint, annak ellenére, hogy meszes kő, nem oldódik brutálisan.
 
Sziasztok!
Seiru köveket szeretnék, de olyan helyről, ahol meg tudom nézni előtte, ki tudom választani a nekem tetszőt.
Pest-Somogy megye környékén vagy ami nagyjából útba esik.
Kösz előre az infót.
 
Sziasztok!

Kb. mennyit keményít a vízen a Seiryu/Manten?

Engem is érdekelne ez, 51 literbe megy 4 kiló kb...

Nyilván mérni fogom folyamatosan a TDS-t indításnál, de 130-as beállt vízzel indítok a nagy akvából, így macerásabb kiszámolni a keményítő hatást. :D De majd dokumentálok.
(Reményeim szerint 4 kiló még nem tolja el a TDS-t durván.)
 
Köszi! Száradjon le a kezem pedig ha nem használtam a keresőt, de nem dobta ki.

Mivel nálam nem lesz CO2, ezért nem lesz gáz a kövekkel. Nagyon. :)
 
Utoljára módosított:
Light pagoda kővel van valakinek rajtam kívül tapasztalata? Mészkőszármazék az tuti, savban pezseg, mint atom, CO2-t fejleszt, viszont a vöröses réteg szerintem "rosszabb" a mészkőnél is, mert körömmel kaparható. Intenzív ecsetalgásodással van dolgom, és erre szeretném rákenni. (Linkelni szerettem volna, de eltűnt(?) a GA kínálatából... o_O )
 
Light pagoda kővel van valakinek rajtam kívül tapasztalata? Mészkőszármazék az tuti, savban pezseg, mint atom, CO2-t fejleszt, viszont a vöröses réteg szerintem "rosszabb" a mészkőnél is, mert körömmel kaparható. Intenzív ecsetalgásodással van dolgom, és erre szeretném rákenni. (Linkelni szerettem volna, de eltűnt(?) a GA kínálatából... o_O )

Volt egy időben, de a természetesebb színezetű dekorok mellett nem sok esélye volt. Kicsi volt rá a kereslet, így végül elköszöntünk tőle.
HAC galériában láthatsz több ilyen akváriumot is. Illetve ezek közül sok naplózva is volt.
 
Volt egy időben, de a természetesebb színezetű dekorok mellett nem sok esélye volt. Kicsi volt rá a kereslet, így végül elköszöntünk tőle.
HAC galériában láthatsz több ilyen akváriumot is. Illetve ezek közül sok naplózva is volt.

Nagyon nehéz vele építkezni szerintem :) Vagy a csíkokat helyezem összhangban, vagy a formákat. De a bontás után még egyszer nekifutok, alaposan lesavazom, és indítok vele egy másik akvát. HAC galériát átböngészem, köszi!
 
Nagyon nehéz vele építkezni szerintem :) Vagy a csíkokat helyezem összhangban, vagy a formákat. De a bontás után még egyszer nekifutok, alaposan lesavazom, és indítok vele egy másik akvát. HAC galériát átböngészem, köszi!

A nagyobb baj az ilyen kövekkel inkább a fehér felület. Nehéz tisztán tartani hosszabb távon.
 
Back
Oldal tetejére