• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Shrimp Club garnélák

Sziasztok!
Folytatom ismét egy különleges garnival, Blue metallic boa.
Azt vettem észre, hogy a metallic szín elég sokára jön ki rajtuk, és az utódok kis mértékben hordozzák a metallic tulajdonságot. Egyelőre nem mindegyik kicsi maradt meg, most új helyre kerültek és szerencsére azóta már született egy generáció, kiváncsi leszek rájuk pár hónap múlva mit mutatnak.
Egy igazi különlegesség🤩

Szintén “Vin” vonal..
 

Attachments

  • IMG_2255.jpeg
    IMG_2255.jpeg
    245.6 KB · Megtekintések: 38
  • IMG_4732.jpeg
    IMG_4732.jpeg
    149.6 KB · Megtekintések: 73
Sziasztok! 🥰

Megosztanám Veletek a garnélás🦐 szobámról készült videót. A linkre kattintva egyenesen a YouTube Shorts-on találjátok magatokat nézve a videót :) 🤩

Fontos kiemelnem, hogy az akváriumok nem “szépek”, kifejezetten a garnélák igényeinek lettek teremtve egy-egy léggyökeres növénnyel, illetve mohákkal.
Számomra prioritást élvez, hogyha bármi oknál fogva ki kell szedni az összes garnélát az üvegből, akkor ezt 100%-osan és rövid időn belül meg tudjam tenni, így a berendezés ehhez igazodik. Kérlek ennek tudatában nézzétek 😁

A videón még látható olyan “sarok” is a szobából ahol nincs még üzem alatt 1-2 üveg, ezeket azóta már indítgatom ahogy időm engedi.

Kíváncsian várom a véleményeket

 
Sziasztok! 🥰

Megosztanám Veletek a garnélás🦐 szobámról készült videót. A linkre kattintva egyenesen a YouTube Shorts-on találjátok magatokat nézve a videót :) 🤩

Fontos kiemelnem, hogy az akváriumok nem “szépek”, kifejezetten a garnélák igényeinek lettek teremtve egy-egy léggyökeres növénnyel, illetve mohákkal.
Számomra prioritást élvez, hogyha bármi oknál fogva ki kell szedni az összes garnélát az üvegből, akkor ezt 100%-osan és rövid időn belül meg tudjam tenni, így a berendezés ehhez igazodik. Kérlek ennek tudatában nézzétek 😁

A videón még látható olyan “sarok” is a szobából ahol nincs még üzem alatt 1-2 üveg, ezeket azóta már indítgatom ahogy időm engedi.

Kíváncsian várom a véleményeket

nem is gondoltam volna, hogy ekkora gyárad van.... :D
 
nem is gondoltam volna, hogy ekkora gyárad van.... :D
Hahhaa🤣🤣 hát bőven tudnék még csinálni új akvakat csak sajnos ide már nem fér.. fejemben van egy új koncepció, a karbantartás leegyszerűsítésére de sajnos ahhoz kellene egy teljesen új szoba melyet technikailag a nulláról lehetne felépíteni… sajnos egyelőre ezt a boci mintájú pizsimben álmodtam 🤣🤣
 
Néhány akváriumról is tehetnél ide képet, hogy lássuk, hogyan is kell kinéznie egy garnélás akváriumnak.
Akkor ez lesz a következő poszt tartalma! :) köszi az ötletet 🤩
Csinálok képeket, de természetesen nem azt jelenti, hogy az egy etalon.
Nekem régen high tech akvaban is voltak PRL -ek, ők voltak az első garnélák. Nagyon jól érezték magukat, szépen szaporodtak.
Most már csak az egyszerűség kedvéért vannak a letisztult minimál shrimp üvegeim :)
 
Sziasztok! A következő kiválasztott garnéla egy yellow Fire Neon.🦐🥰

Ismét vissza evezünk a neocaridinák vizére, csodálatos telt citromsárga színű tökéletesség.🥳

Nagyon ritka, hogy ennyire beérjen egy yellow garnéla színe. Nekem nagyon tetszik.

Saját vonal, nem import. Még az első beszerzett neocaridináim között volt ez a csapat, azóta alaposan szelektáltam őket. Nemrég átkerültek egy új akvába, azóta mintha kicsit visszaesett volna a szaporulat minősége de bízom benne, hogy ez gyorsan javítható 😎
 

Attachments

  • IMG_2463.jpeg
    IMG_2463.jpeg
    95.5 KB · Megtekintések: 90
Sziasztok! A következő kiválasztott garnéla egy yellow Fire Neon.🦐🥰

Ismét vissza evezünk a neocaridinák vizére, csodálatos telt citromsárga színű tökéletesség.🥳

Nagyon ritka, hogy ennyire beérjen egy yellow garnéla színe. Nekem nagyon tetszik.

Saját vonal, nem import. Még az első beszerzett neocaridináim között volt ez a csapat, azóta alaposan szelektáltam őket. Nemrég átkerültek egy új akvába, azóta mintha kicsit visszaesett volna a szaporulat minősége de bízom benne, hogy ez gyorsan javítható 😎
Ennyire brutál Yellow Fire-t még talán nem is láttam @ZaCK
 
Szia Péter!
Ezek a Fancy tigris garnélák most milyen árban mennek?
Szia! Ha jól emlékszem 60€/db körül vettem őket. Fontos megjegyeznem, hogy a minőség nagyon nem mindegy az ár szempontjából. Lehet ennél jóval olcsóbban is kapni fancyt, aminek a neve ugyan így red fancy lesz, de nem sok hasonlóságot fog találni egy gyakorlott garnélász szeme..

Ha arra lennél kiváncsi, hogyért tudnék adni belőlük akkor kérlek privátban beszéljünk mert ezek a posztok nem az eladásról szólnak :)
 
Szia! Ha jól emlékszem 60€/db körül vettem őket. Fontos megjegyeznem, hogy a minőség nagyon nem mindegy az ár szempontjából. Lehet ennél jóval olcsóbban is kapni fancyt, aminek a neve ugyan így red fancy lesz, de nem sok hasonlóságot fog találni egy gyakorlott garnélász szeme..

Ha arra lennél kiváncsi, hogyért tudnék adni belőlük akkor kérlek privátban beszéljünk mert ezek a posztok nem az eladásról szólnak :)
Nem felejtettél el kitenni egy tizedes vesszőt?
 
Nem felejtettél el kitenni egy tizedes vesszőt?
Valószínű, hogy nem. A magyarországi garnélakereslet a béka s...gge alatt tartja az árakat a világszinthez képest. Ezért nem tudsz idehaza kereskedőtől ilyen minőséget venni. Csak a kommersz változatok vannak. Az sem véletlen, hogy pár poszttal feljebb @inadsz Dani erősen csodálkozva beidézte @ZaCK Lóri főhalbeszerzőt egy sárga neo miatt. Sokunknak van ilyen neo, de ilyen telt színt nem hoznak, pláne stabilan. 🙂
 
Nem felejtettél el kitenni egy tizedes vesszőt?
Nem 😃😃

És manapság még nem is a legdrágábbak közé tartoznak. Egy szép metallic boa ennek a kétszeresét kóstálja minimum.
Zsolti jól írja, hogy az itthoni garnélakereslet nem képvisel túl magas szintet, de!! már nagyon sokat változott az elmúlt 1-2 évben.

Szerintem bármilyen garnélával kapcsolatban elmondható, hogy létezik sokféle szín, minta és minőség. Ezáltal széles árkategória alakul ki. Egy “beavatott” szemnek teljesen mást mutatnak a különböző minőségű garnélák egy adott változaton belül is. Sokféle igény van itt is, ugyan úgy mint az élet szinte minden terén.

Én igyekszem az általam jó minőségnek megfelelően alakítani a garnéláimat. Természetesen simán előfordulhat, hogy egy másik garnis szaki teljesen más szempontok alapján dönti el a számára jó minőség fogalmát.
 
Néhány akváriumról is tehetnél ide képet, hogy lássuk, hogyan is kell kinéznie egy garnélás akváriumnak.
Sziasztok! Íme egy pár garnis akvám. Fontos megjegyezni, hogy tényleg minden dekor minimalizálva van, minden a funkcionalitásról szól. Ha bármi gond van akkor könnyedén le tudom halászni az akva összes lakóját, gondosan át tudom őket nézni a szelektáláskor. Emellett szuper, egyedi szűrés és bevált aktív talajok. A vizet mindig tima visszasózóval állítom vissza. (GH és GH/KH+)
 

Attachments

  • IMG_2633.jpeg
    IMG_2633.jpeg
    195.5 KB · Megtekintések: 60
  • IMG_3873.jpeg
    IMG_3873.jpeg
    142.1 KB · Megtekintések: 57
  • IMG_6107.jpeg
    IMG_6107.jpeg
    387.6 KB · Megtekintések: 56
Melyik talajt használod?
Elég sokféle talajt kipróbáltam már. Ebben a témában is az a helyzet mint az akvarisztika minden más területén. Mindenki “esküszik” valamire és lényegében más véleményt nem nagyon hajlandó elfogadni, ezért én most nem szeretnék egy talaj mellett szurkolni hanem az álláspontom az lenne, hogy bármely aktív talajt érdemes kipróbálni. Sajnos ebbe időt, energiát, (pénzt) kell rakni, mire kialakul egy saját véleménye az embernek.
Biztos vagyok benne, hogy konkrét választ szeretnél, én is mindig azt szeretnék és utálom az ilyen fogd meg jól a semmi válaszokat amiket legtöbbször kapni ezért írok pár konkrét talajt amit előszeretettel használok és bátran ajánlom őket.

-ada amazonia (régi)
-Ada amazonia 2
-SL-Aqua shrimp soil
-ebi gold shrimp soil
-master soil
-ISTA Shrimp soil
-dennerle shrimp soil

Írok egy olyat is amit semmiképpen nem javasolnék ez pedig az invitalnak a saját növényes/garnélás vagy nem tudom milyen néven hirdetett talaja, ez a szutyi rettentően tolja a KH-t felfele ez által megy a pH-is. Illetve biztos számtalan olyan dolog oldódik ki belőle ami nem jó a garniknak mert az utóbbi három hétben legalább 3-4 hobbitársunknak volt problémája az akváriumában ahol ezt a talajt használják és hirtelen megtorpant az elhullás mikor talajt cseréltek, vagy csak kiszedték az említett talajt.

Szerintem ezek a talajok simán elmehetnek egy Low-Tech növényesbe is, de nem vagyok ebben a témában releváns.
 
Vízkeménység, csereintervallum, mennyiség? A növényeket tápozod, vagy megvannak nélküle?
A neocaridinák alatt is aktív talajt használsz?
Mindenhol RO vizet használok mert sajnos nem voltam sikeres a helyi csapvízzel a neóknál.

Minden esetben TIMA visszasózóval állítom vissza a vizet.
Kéthetente cserélek 25-30% vizet.
Cserevíz értékei:
Caridinaknak GH+ 145 ppm
Neocaridináknak GH/KH+ 250-300 ppm

De elmentem már egészen szélsőséges értékekig is, erről egy külön posztban írnék ha van rá pozitív irányú érdeklődés.

Tápozás nincsen, a növények a legolcsóbb 6500K refi alatt elég szépen fejlődnek, persze igénytelen növényekről van szó. Alga mindig van, itt kell is.

Folyamatosan próbálkozom neoknál, hogy mi lenne a legjobb számukra, de még nem sikerült döntésre jutni és valószínű fix talaj nem is lesz. Csapatja válogatja, valamelyik neo szereti ha épphogy egy kis vékony réteg aktív talajon van, valamelyik csapat pedig nem annyira. Inkább próbálom mindig a lehető legjobb kontrasztot adni nekik és ennek megfelelően választani talajt.
 
Back
Oldal tetejére