• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HM mező 375 literben

jó papp said:
Óhhh yeaahh!

Gratula :thumbup: Még kép és tapasztalat. Persze ezt nem érdek nélkül mondom a "csiga lassúvá" vált projektembe hasonló elrendezést álmodtam.

...aki holtig tanul

Köszönöm ;) igyekszem mindent megosztani.
Sajnos ez én projektem is csiga lassúsággal haladt. Régen mikor Orpheus készülő akváriumáról olvasgattam a terveket, meg is fordult a fejemben, hogy mit tart ennyi ideig? :lol:
Aztán nálam is a heti ütemezésből lassan havi lett majd átcsúszott az év végére. Közel 4 hónap telt el az első ötlet és a már nagyjából akváriumnak kinéző valami között. Talán ennek köszönhetően is a végén már hajlamos voltam összecsapni dolgokat, csak már legyen kész.
Tehát időben el kell kezdeni..és befejezni.. :)
 
Ebben a képben az a döbbenetes, hogy annyira olyan mint ha valami erdő széli tisztásról néznél befelé, hogy csak akkor jössz rá hogy mennyire zseniális mikor elkezded mondogatni magadnak, hogy "Ez egy akvárium... ez egy akvárium... ez egy..." Álomszerű... nagyonjó, nagyon tetszik :thumbup:

Kiváncsi vagyok a sztorikra ami a nehézségeidhez kapcsolódik. Azt hittem, hogy ilyen szobaeláztatás, szűrőprobléma és társai csak olyan abszolút amatőrökkel fordul elő, mint én... megnyugtató hogy ezek ellenére is lehet jó vége a dolognak ;)

Köszi weak ;) Szerintem egy kis bénázás mindenkinél előfordul csak sokan nem vallják be :angel:

Talán érdemes lenne egy ilyen topikot is nyitni, hogy "legnagyobb akvarista baklövéseim" :D
Persze olyan baklövésekre gondolok, amiket a jelenlegi tudásunk alapján nem szabadna elkövetni, valamiért mégis megcsináljuk.
pl. én a szűrő választásnál azt gondoltam hogy a kb. 4-5 liternyi szűrőanyag elég lesz a 375 literhez pluszban a 2078-as mellé. Ha a 200-asban is jól szuperált, a flow megvan akkor jó lesz. Nem lett jó :lol: Nagyon nem..
Nem is tudom miért gondoltam azt, hogy működni fog, mert igazából tudtam, hogy necces..
 
Azt hiszem eljött az idő, hogy 3,5 hónappal ezelőtti indításról is írjak pár szót. :)

Egyébként az elején, már berendezés előtt nem rajzolgattam meg tervezgettem sokat, valahogy úgy érzem a tudatos tervezéshez nincs túl sok érzékem. Próbáltam háromszögeket elképzelni meg aranymetszés ;) , de végül feladtam és jobban láttam ha csak úgy "érzéssel" teszek a helyére mindent.
Ráadásul az a középső merevítés mindig útban volt.. :(
A fákat mindenképp ki szerettem volna vezetni a vízből, így túl sokat nem is tudtam vele sakkozni, egy csomó lehetőség egyből kiesett. Így született meg tehát az elrendezés amit az elején mutattam meg.

Az elsőre összerakott layout sajnos nem élt túl sokáig, konkrétan a növények megérkezéséig. A térelválasztó funkció miatt középre telepített fák és kövek miatt az ültetésnél szembesültem vele, hogy nagyon nincs is hova tenni a növényeket, illetve ahova tehetném ott nem lesz a legmutatósabb.
A fák is egy kicsit soknak bizonyultak ezért döntöttem úgy, hogy a jobb oldalit kiveszem és egy kicsit szellősebbre csinálom.

Karácsony előtt jött az első csapás: a tropica-s növények csak az ünnepek után fognak megjönni (2 helyről rendeltem).
Így nem tehettem mást, és már kedvem sem volt tovább várni, elindítom azzal ami van aztán meglátjuk.. :D
Rendkívül dühítő volt úgy ültetni, hogy nem volt meg minden növény...
Nagyon nehéz így tervezni, építkezni (nekem legalábbis az volt), hogy hiányoznak elemek. Itt jött számomra az első tanulság, hogy csak akkor álljak neki legközelebb, ha az elképzelésemhez minden rendelkezésre áll.

Azzal is szembesülnöm kellett, hogy a HC-amit rendeltem, HM-re sikerült, amit így utólag már nem bánom...
Vettem még egy két hínárt is, hogy kezdeti bejáratási időszakot könnyebben átvészeljem.
Eldöntöttem - és mivel túl sok választásom sem volt - a véglegesnek mondott elrendezést folyamatában fogom kialakítani.
Szétdobtam egy kicsit a fákat és a meglévő, kevés növénnyel elindultam. Így. :p

5577033480_3b6572ed39.jpg


5577033942_9505378c91.jpg


Ünnepek után megjött a többi növény is meg vele együtt az influenza :)
Közben eléggé megnőtt minden, lassan elkellett volna valami rendezés, mert kicsit kezdett elvadulni minden :)

5576278251_9268b64dfe.jpg


Bekerült egy skimmer is, mert a vízfelszín csak nem akart letisztulni.
Sőt egyre jobban kezdett beütni a világvége :evil:
Nem hogy nem sikerült az algamentes indítás, a 2. hétre elfajultak a dolgok...
Mivel influenzás lettem, emiatt a vízcsere meg minden karbantartás több mint 1 hétig szünetelt, ami egy teljesen szűzen indult aksinak megadja a kegyelemdöfést. Ráadásul ekkor jöttek meg az új növények is, mondanom sem kell mennyire lelkesen ültettem be. (csak egy gyors ültetésre, kicsi vízcserére és egy ilyen béna képre futotta az erőmből..)
Mire meggyógyultam írtózatos látvány fogadott:
-növények teljes elburjánzása
-barna nyálkás alga mindenen
-ködös víz, stb.

Így utólag már bánom, hogy akkor nem csináltam erről képet, mert lenne még egy összehasonlítási alap, hogy a sírból is vissza lehet hozni akikat. :thumbup:
 
Szívem mindig repes, ha az akva literszáma nagyobb, mint 300. Tisztes darab, gratulálok. Mitöbb, nagyon szép elrendezést csináltál, a kereszt merevítővel meg ne is törődj. Majd tedd oda a vízalá szánt hajóroncsot, nem fog rosszul mutatni rajta. :lol:

Nekem ez a kép/elrendezés a leginkább bejövős:
5578745909_b7b59ffef6.jpg


hogy miért? Mert ezzel a képpel szemben (szerintem) sokkal jobban egyensúlyban van a jobb oldal:
5577033480_3b6572ed39.jpg



Grat a medencéért.
 
SlyChocolate said:
Bár már valszeg döntöttél de ez a dekor elhelyezés Heavy Metal...HM

5578745909_b7b59ffef6.jpg

Bezony ez tényleg különleges. A fa formák a domborzat, a hagulata. Nincs szimmetria stb. Baba
 
viktorlantos said:
Nincs szimetria stb. Baba
Szimmetria?
Az minek???
Aranymetszés?
A természet is tud róla?
Ez mind nem számít csak az amikor ránéz az ember egy dekoráció elrendezésre az milyen érzelmet vált ki.
Ennyi.
Ez brutál jól nézne ki megfelelő növényekkel.
 
SlyChocolate said:
Szimmetria?
Az minek???
Aranymetszés?
A természet is tud róla?

Szerintem félreértettél de nem baj ;)

A probléma pont az szokott lenni, hogy túl szimmetrikus dolgok készülnek, vagy épp nem túl természetesek.
A természettel nincs baj, a baj az emberrel van amikor próbál hasonlót alkotni, és sok esetben nem sikerül azt a harmóniát és összhangot visszahoznia.
A fenti kép amit te is linkeltél szép. Erre írtam, hogy nem érződik a mesterkélt dolog. :angel:
 
Nekem személy szerint nagyon adja ez a dekoráció elrendezés.
Nagyon beindította fantáziám, hogy hova mit is ültetnék...
:)
 
Sziasztok,

Egy hosszabb kihagyás után újra itt! :cool:
Sajnos az elmúlt hónapban a melónak és a fellépéseinknek áldozatul esett a növényezős hobbi. Sem a fórummal, sem az aksival nem nagyon tudtam foglalkozni :(
A másodikból meg is lett a baj, az indítás után beütő alga ismét lecsapott... A kezdeti terveim, hogy pölö hetente cserélek vízet, nagyon nem jött be, jó esetben 2 hét, mire sikerül időt szakítani rá. Meg ha van kedvem hozzá :twisted:
A tápozás persze a heti vízcserére van ütemezve, így várható volt, hogy előbb utóbb visszaüt majd.
Mivel nagy víztömegről van szó, az 1 vagy 2 hét nem igazán van hatással semmire, azonban a 3 hetes vízcsere ciklust már nem torelálja. Emelett zacskónyi növényt kell addigra metszeni...

Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat, a kezdeti setuppal kapcsolatban. Azóta eltelt vagy 4 hónap, a múlt havi alga támadás is visszaszorulóban van, így gondoltam megosztok Veletek pár képet amik most készültek.

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy túl lekicsinyítettem a képeket feltöltés előtt, utólag meg már ilyen lett :roll: ..na ezt a képesdit még gyakorolnom kell..

Lehet köpködni... ;)


5766269590_3fb1d542a8_b.jpg


Az alga miatt sajnos elég sok növénytől és szép hajtásoktól kellett megválnom. Sok mindent drasztikusan vissza is kellett nyírni

5766271230_881176334d_b.jpg


5765722921_dc7da1d5a9_b.jpg


A fákon még jól látszik látszik a rátelepedett algaszőnyeg. Lesz ez még szebb is :shh:
Baloldalon a HM még azért kopottas, mert oda nemég lett ültetve, korábban csak a feléig volt befuttatva.
Utólag köszönet keymakernek a jóárasított HM-ért ami a GA bolt nanoiból lett anno kigyomlálva. Most itt növöget a bal első részen :thumbup:

5765723527_313a27bd7c_b.jpg


Már az elején sokan szerettetek volna képet a hátuljáról. Sikerült valamennyire rendbe tenni itt is a dolgokat, most így néz ki az étkezőasztal felöli oldala.
A jobboldal parvulával lett beültetve, éppen ez volt a GA-ban. :lol:
Amit itt láttok az a Tropica 1-2 grow parvulája, két dobozzal, 5 hét után. Mindenkinek csak ajánlani tudom! :thumbup:
Szerintetek ez már nyírható :?:

5766270656_999f08513f_b.jpg


Ilyen az amikor 770W világít :lol:

5766269872_1d0712e14e_b.jpg


ugyanaz hátulról..
A víz nem koszos, a növények eresztenek ekkora ködfelhőt a bubikból mikor a rakéták begyújtanak :)
A palack pár hete került ki a szekrényenkívülre, mert a vaspályában sikerült egy olyan 5kg-os palackot hoznom ami kicsivel magasabb mint a többi és pont nem fér be a szekrénybe :?

5765722641_2413c959a8_b.jpg


A fákon lévő algán még lesz mit dolgoznom

5765724083_c38e0f4fae_b.jpg


5765724331_d3ea114b8a_b.jpg
 
KaZe said:
Szívem mindig repes, ha az akva literszáma nagyobb, mint 300. Tisztes darab, gratulálok. Mitöbb, nagyon szép elrendezést csináltál, a kereszt merevítővel meg ne is törődj. Majd tedd oda a vízalá szánt hajóroncsot, nem fog rosszul mutatni rajta. :lol:

Nekem ez a kép/elrendezés a leginkább bejövős:
5578745909_b7b59ffef6.jpg


hogy miért? Mert ezzel a képpel szemben (szerintem) sokkal jobban egyensúlyban van a jobb oldal:
5577033480_3b6572ed39.jpg



Grat a medencéért.


Köszi KaZe! Jól esik az elismerés, főleg Tőled, aki nem akármilyen akváriumot épített.
A növény nélküli setup-ot egy életre megjegyeztem, lehet, majd egyszer megcsinálom ha nem térelválasztósként fog működni az akvárium
 
viktorlantos said:
SlyChocolate said:
Szimmetria?
Az minek???
Aranymetszés?
A természet is tud róla?

Szerintem félreértettél de nem baj ;)

A probléma pont az szokott lenni, hogy túl szimmetrikus dolgok készülnek, vagy épp nem túl természetesek.
A természettel nincs baj, a baj az emberrel van amikor próbál hasonlót alkotni, és sok esetben nem sikerül azt a harmóniát és összhangot visszahoznia.
A fenti kép amit te is linkeltél szép. Erre írtam, hogy nem érződik a mesterkélt dolog. :angel:


Én valóban nem használtam semilyen aranymetszést, legalábbis tudatosan. :lol:
Nem rajzolgattam és tervezgettem, fogtam beraktam mindent és pár lépést hátraépve addig mozgattam a cuccokat, míg nem tetszett. :angel:
 
Valoban utos hardscape, gratula es sok sikert hozza. A noveny taptalaj hianya miatt ne aggodj, megy a buli anelkul is. Nem "szukseges" dolog, viszont "ajanlott"!!!!
 
keymaker said:
Valoban utos hardscape, gratula es sok sikert hozza. A noveny taptalaj hianya miatt ne aggodj, megy a buli anelkul is. Nem "szukseges" dolog, viszont "ajanlott"!!!!

Köszi key! Ide került az a 4 amano amit épp most hoztam el tőletek :wave:
Most tettem be őket, nagyon bízom benne, hogy a nagy méretük miatt a vitorlások nem kezdenek el érdeklődni irántuk.
Egyelőre egy hasadékban húzták meg magukat, remélem többet is fogok majd belőlük látni, mint a csápjaik :lol:
 
Jól látom, hogy szumátrai díszmárnád is van a medencében?
Én nagyon szeretem, mert igazán szép jószág, DE,de! Bizony ezzel a hallal lehetnek gondok, mert rettenetesen kötözködő természetűek. Nekem sorra szekálták az állataimat, mondjuk mintha a növényeket is csipkedték volna, de erre azért nem merek mérget venni. Ezért filgyelj oda rá szerintem, nehogy a szekatúra áldozatai éppen a garnijaid legyenek. A nagymedencémet már alapból úgy indítottam, hogy az egyik kismedencémbe áttelepítettem az összes "szumit" a torokátumokkal. Mondjuk az tény, ha mesterséges születésszabályozást szeretnék csinálni, ezen banda uszonyai közé kellene eresztenem a kis garnijaimat és készen is lenne. Csak idő kérdése és az összeset felpucolnák. Pedig olyan szépek, csak hát ismerni kell a korlátaikat. Vagy a Te bandád lehet, sokkal jobban nevelt. :cool:
 
KaZe said:
Jól látom, hogy szumátrai díszmárnád is van a medencében?
Én nagyon szeretem, mert igazán szép jószág, DE,de! Bizony ezzel a hallal lehetnek gondok, mert rettenetesen kötözködő természetűek. Nekem sorra szekálták az állataimat, mondjuk mintha a növényeket is csipkedték volna, de erre azért nem merek mérget venni. Ezért filgyelj oda rá szerintem, nehogy a szekatúra áldozatai éppen a garnijaid legyenek. A nagymedencémet már alapból úgy indítottam, hogy az egyik kismedencémbe áttelepítettem az összes "szumit" a torokátumokkal. Mondjuk az tény, ha mesterséges születésszabályozást szeretnék csinálni, ezen banda uszonyai közé kellene eresztenem a kis garnijaimat és készen is lenne. Csak idő kérdése és az összeset felpucolnák. Pedig olyan szépek, csak hát ismerni kell a korlátaikat. Vagy a Te bandád lehet, sokkal jobban nevelt. :cool:

Igen, jól látod azok bizony szumik :)
Korábban nekem is volt kellemetlen tapasztalatom velük. Még a régi 200-asomban volt pár darab és elég balhésak voltak. De sok helyről hallottam, hogy nagyobb létszámban sokkal békésebbek, így vettem vagy 30db-ot. És valóban teljesen másképp viselkednek.
A többi halat és egymást sem kergetik, valóságos nyugalom szigete az akvárium. Igazi csapathalként úsznak egymással és a többiekkel is. :)
Emiatt is gondoltam, hogy megpróbálkozom kezdetnek 4 teljesen kifejlett amano garnival.
Abszolút nem bántják őket, max. figyelgetik. Viszont szegények egy kicsit tartanak a nagyobb méretű halaktól, nem igazán bújnak ki a nyílt terepre.
Mindenesetre addig nem lesz több garnéla, míg ki nem derül, hogy nem túl stesszes nekik így.

Sajnos vasárnap a bringázásból arra mentünk haza, hogy az egyik garnéla öngyilkos lett :(
Kimászott az akváriumból és vagy 2 métert tehetett meg a parkettán...ott találtam meg... nem kicsit voltam kiakadva :(
A vízminőséggel és egyébbel nincs probléma, a másik három teljesen jól érzi magát. Semmi sérülést nem találtam rajta..
 
Ahogy Viktor mondta szeretnek neha hazaindulni Japanba... ;) esetleg tehetnel az aki peremere egy visszafele mutato nyilat "Japan" felirattal, hatha... :) Sajnalom a garnélát, neha sajnos kimasznak, nem vizminoseg problema, nincs mit tenni.

Sent from my iPhone.
 
Back
Oldal tetejére