• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GW CO2 nyomáscsökkentő szelep és mágnesszelep

Bevallom, valahogy elkerülte a figyelmemet ennek a kis kütyünek a léte. A régi nyomáscsökkentőről nem hiszem hogy le lehetne venni a tűszelepet, de a kimenő ághoz hozzá lehetett volna kötni direktbe ezzel a toldalékkal a mágnesszelepet.
Bár akkor meg mi izgalom maradt volna az éjszakában?:yawn::D
 
A palackot 4 tekeréssel nyitottad meg vagy éppen csak megnyitottad?

Le kellene ellenőrizni, hogy valahol nem szökik e a gáz.
Pl ezek a belső menetes cserélhető fejes reduktorok hajlamosak kitekeredni. Ha kulccsal ráhúzod a palackra nézd meg hoyg a mágnesszelep nem e forog. Ha igen kézzel szorítsd rá.
Megnéztem szappanos vízzel a csatlakozásokat, nem ereszt sehol. Viszont a palack csapja nem volt kitekerve teljesen, most kinyitottam koppig.
Meglátjuk holnap mi lesz!
 
Pár napja szereltem fel ezt a reduktort. Ma reggel hangos sziszegésre ébredtem. A palack csatlakozásnál lévő tömítésnél eresztett. Ezt cserélnem kell mindenképp s.o.s! Milyen tömítés kell bele? Gumigyűrűvel lehet helyettesíteni a gyári tömítést?
 
Pár napja szereltem fel ezt a reduktort. Ma reggel hangos sziszegésre ébredtem. A palack csatlakozásnál lévő tömítésnél eresztett. Ezt cserélnem kell mindenképp s.o.s! Milyen tömítés kell bele? Gumigyűrűvel lehet helyettesíteni a gyári tömítést?

Nem hiszem hogy a tomitessel lenne baj. Lehet az orakat tarto resz menete van kilatulva. Az ilyen adapteres patronra szerelheto reduktoroknal igy mukodik.

Szoval csavard ra es huzd meg az anyat a palackon. Utana nezd meg mozog e az orakat tarto resz ha igen kezzel forgasd mig raszorul rendesen. Nem szabad hogy forogjon mozogjon
 
Az órák rendben vannak, nincsenek kilazulva. Sajnos a tömítés nyíródott el. Egy helyen ki van csípődve... Pedig igyekeztem nem megtépni az anyát.
 
Találtam itthon hagyományos gumi tömítést, melyet vízcsapokhoz használnak. Ideiglenesen betettem ezt. Teljesen jól szigetel, borotvahabbal ellenőriztem. Persze kérdés, hogy hosszabb távon hogy bírja...
@viktorlantos ehhez a reduktorhoz tartotok tömítést, vagy hegesztéstechnikai szakboltban nézelődjek? Láttam a webshopban hogy a papillon reduktorhoz árultok tömítés szettet. Az nem jó a GW reduktorhoz esetleg?
 
Találtam itthon hagyományos gumi tömítést, melyet vízcsapokhoz használnak. Ideiglenesen betettem ezt. Teljesen jól szigetel, borotvahabbal ellenőriztem. Persze kérdés, hogy hosszabb távon hogy bírja...
@viktorlantos ehhez a reduktorhoz tartotok tömítést, vagy hegesztéstechnikai szakboltban nézelődjek? Láttam a webshopban hogy a papillon reduktorhoz árultok tömítés szettet. Az nem jó a GW reduktorhoz esetleg?

Mas a ketto, de heg szakboltban tuti van
 
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy minden tök jól működik, viszont a két óra mintha nem működne. Buborékszámláló szerint 1bubi/sec oldja is be a CO2-t szépen a diffúzor, de az órák azt jelzik, hogy minden érték a palackban 0. Találkoztatok már ilyen problémával? Kicsit megijedtünk, hogy az 5kg-os palackunk egy hét alatt kifújt...
 
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy minden tök jól működik, viszont a két óra mintha nem működne. Buborékszámláló szerint 1bubi/sec oldja is be a CO2-t szépen a diffúzor, de az órák azt jelzik, hogy minden érték a palackban 0. Találkoztatok már ilyen problémával? Kicsit megijedtünk, hogy az 5kg-os palackunk egy hét alatt kifújt...

Ra kellene tenni a palackot egy merlegre es lemerni. Megnezni a palack nyakan levo tara sulyt. Ha azonos akkor ures a palack.

Palackot teljesen ki kell nyitni hasznalat kozben. Kb 4 tekeres
 
Ra kellene tenni a palackot egy merlegre es lemerni. Megnezni a palack nyakan levo tara sulyt. Ha azonos akkor ures a palack.

Palackot teljesen ki kell nyitni hasznalat kozben. Kb 4 tekeres

Miután láttuk ezt a problémát utánaolvastunk itt a forumon és megnéztük ezeket is. elzártuk teljesen és utána ujra kinyitottuk szépen lassan és maxra kitekertük. Amikor beüzemeltük akkor még látszottak az értékek és tudtuk nézni a belső/külső nyomást. a napokban vettük csak észre hogy minden nullán áll. Most majd megpróbáljuk szappanos vizzel megnézni hogy ereszt e valahol meg akkor lemérjük a súlyát is. Remélhetőleg nem szökik sehol (mivel a bubiszámló szépen megy). Ha minden rendben van akkor esetleg még azzal tudunk próbálkozni hogy csap elzár, reduktor le, tőmítés check és vissza az egész.
 
Hát a palackunk bezony egy hét alatt kiürült ugyhogy még csak azt sem tudtuk megnézni hogy hol ereszt mivel hogy nyomás sem volt már benne. Ami viszont fura volt az az, hogy a reduktor cső felöli része az mozog az órákhoz képest. Ez normális? Holnap palack töltés lesz ugyhogy mindenféle tapasztalat/hozzászólás segíthet.
 
Ha esetleg még nem lett volna: ajánlom a gázhoz(!) való teflonszalag használatát, mind a palack <-> reduktor, mind a tűszelep <-> CO2 cső csatlakozásánál.
 
Hát a palackunk bezony egy hét alatt kiürült ugyhogy még csak azt sem tudtuk megnézni hogy hol ereszt mivel hogy nyomás sem volt már benne. Ami viszont fura volt az az, hogy a reduktor cső felöli része az mozog az órákhoz képest. Ez normális? Holnap palack töltés lesz ugyhogy mindenféle tapasztalat/hozzászólás segíthet.

Nagyon sokszor elhangzott a fórumon, hogy hogyan kell ezeket a "betétes" co2 reduktorokat feltenni.

1. Felcsavarod a palackra. Meghúzod egy megfelelő szerszámmal.
2. Ha mozog az órás része, akkor finoman kézzel rá kell csavarni, hogy megszoruljon. Nem kell atomizomból :) Általában ez fél max 1 fordulat szokott lenni.

Így már nem illanhat el a gáz a közdarab miatt.

Minden felszerelésnél ellenőrizni kell!

Ez olyan mértékű szivárgás volt, ami csak reduktornál tud elmenni.
 
Nagyon sokszor elhangzott a fórumon, hogy hogyan kell ezeket a "betétes" co2 reduktorokat feltenni.

1. Felcsavarod a palackra. Meghúzod egy megfelelő szerszámmal.
2. Ha mozog az órás része, akkor finoman kézzel rá kell csavarni, hogy megszoruljon. Nem kell atomizomból :) Általában ez fél max 1 fordulat szokott lenni.

Így már nem illanhat el a gáz a közdarab miatt.

Minden felszerelésnél ellenőrizni kell!

Ez olyan mértékű szivárgás volt, ami csak reduktornál tud elmenni.
Hát pedig a párom váltig állítja, hogy így csinálta...na mindegy jo kis tanulópénz volt holnap a visszaszerelesnél majd tényleg nagyon odafigyelve csináljuk!
 
Back
Oldal tetejére