• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GW CO2 nyomáscsökkentő szelep és mágnesszelep

:D:)

Használtuk / használjuk mi is ezt a szelepet bent is.
Eddigi növényes CO2-es pályafutásom alapján azt tudom mondani, hogy reduktorban a legjobb szelepe a papilon reduktornak van.
Minden más reduktorban van egy kis játék a szeleppel. Amikor ezt csavargattam azonnal éreztem, hogy nem papillon, de kis játék után általában megvolt amit akartam. És ha már egyszer beállt vissza se nézek :D

Viccen kívűl, nem éreztem, hogy nagyon elszállna, nem tudná tartani vagy valami. De a szelep érezhetően más mint a német társa.

Ugyanez igaz a külön kapható tűszelepekre is. Létezik ótvar, rossz, pontatlan, elállítodó, elfogadható, és az ADA :)
Ha valaha használtál már Speed Controller G-t, akkor tudod miről beszélek:
ADA PS-SCG Speed Controller-G CO2 szelep most csak 9 900 Ft - Green Aqua

Használtunk ramaty kínai cuccot, réz játékot, festos szelepet, de a fenti darabnak mindegyik csak csókolommal köszönhet.

Mint nem olyan régen megtudtam létezik a japóknál olyan tűszelep is - orvosi célú - ami azon kívűl, hogy drága olyan finom beállítást tesz lehetővé, hogy ki sem tudnánk használni :)
Egy hagyományos szelep 1 tekerésre 4-5 bubit tol. Egy ilyen spec szelep 4 teljes fordulatra hozza ugyanezt! Tuning fanoknak megfontolandó ;)

Reduktor témában készülünk valamivel de majd később bővebben :)
 
Ha nem nagy titok annyit elárúlnál nekem hogy megéri-e várnom arra amire készültök vagy megrendelhetem a héten a Papillon Reduktort?
Nehogy megvegyem aztán leakciózzátok mert akkor megmarom magam :D

Ez mas jellegu keszulodes, de meg kell hozza egy kis ido. Nyugodtan rendeld meg.
 
Mintha olvastam volna a fórumon valahol, de most nem találom. Ezt a reduktort lehet 95g palackhoz csatlakoztatni?
 
Sziasztok!

Tegnap cseréltem palackot (2 kilós), de valami gond van a beoldással... :(
Beállítok egy bizonyos bubiszámot, de kb. 1 óra múlva már alig bubizik a difi. Utánaállítok, akkor egy ideig megint jó, de végül szép fokozatosan leáll.
GW reduktor+msz kombóm van. A baloldali műszer mutatója 170en áll, a jobboldali pedig 5.5 mutat de kicsit ingadozik.
Mi lehet a probléma?
 
Milyen osztása van ennek a reduktornak? Mert Én úgy tudom, ezeket a palackokat csak 50 bar-ra töltik, és cseppfolyósan van benne a gáz. így utolsó pillanatig 50-et mutat a nyomásmérő. Ha ennyire felmegy akkor ott valami gond van, például , hogy az agyonfagyott palackot egyből bevitted a meleg szobába.
Ezt olvastad már?
Hibás Szén-dioxid palack | Magyar Akvakertész Fórum
 
Szia Nigro!
Megkaptam a reduktort (Up Aqua), nagyon szépen köszönöm a kis növénykéim nevében is a gyors segítséget!
Remek kis cucc, a tűszelep is nagyon pöpec rajta. Az meg hogy a mágnesszelep bele van építve csak hab a tortán. Már nem egyszer jártam úgy, hogy a cső szétdurrant a palack és a mágnesszelep közt. Ez a probléma kilőve. A múltkor elalvás előtt pukkant egy nagyot. Ijedtemben majdnem kiestem az ágyból. :poop::ROFLMAO:
 
Köszi a
Milyen osztása van ennek a reduktornak? Mert Én úgy tudom, ezeket a palackokat csak 50 bar-ra töltik, és cseppfolyósan van benne a gáz. így utolsó pillanatig 50-et mutat a nyomásmérő. Ha ennyire felmegy akkor ott valami gond van, például , hogy az agyonfagyott palackot egyből bevitted a meleg szobába.
Ezt olvastad már?
Hibás Szén-dioxid palack | Magyar Akvakertész Fórum

Köszi, igen olvastam!
A palackot az üzletből kaptam, nem volt hideg. A kocsiban hazafelé szintén nem..
Két skála van mindkettő műszeren.
A baloldalin 0-250ig, valamint 0-3500ig. psi és kg/cm2 van megadva. Most 150en áll a mutató
A jobboldalin 0-10ig és 0-140ig van skálázva szintén psi + kg/cm2. A mutató 5.5 mutat
 
A palackot 4 tekeréssel nyitottad meg vagy éppen csak megnyitottad?

Le kellene ellenőrizni, hogy valahol nem szökik e a gáz.
Pl ezek a belső menetes cserélhető fejes reduktorok hajlamosak kitekeredni. Ha kulccsal ráhúzod a palackra nézd meg hoyg a mágnesszelep nem e forog. Ha igen kézzel szorítsd rá.
 
A 150 az PSI-ben értendő? Mert ha lehet hinni ennek az átváltónak, akkor nincs benne valami nagy nyomás, 150 PSI az csak 10 bar
PSI BAR Converter


Az meg hogy a mágnesszelep bele van építve csak hab a tortán. Már nem egyszer jártam úgy, hogy a cső szétdurrant a palack és a mágnesszelep közt. Ez a probléma kilőve. A múltkor elalvás előtt pukkant egy nagyot. Ijedtemben majdnem kiestem az ágyból. :poop::ROFLMAO:

Műanyag csövezéseket soha nem tartottam túl biztonságosnak, sokkal korrektebb egy fém idommal megoldani az összekötést.
http://www.greenaqua.hu/hu/papillon-osszekoto-idom.html
http://www.centauro-owners.com/articles/psibar.html
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére