• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GW CO2 nyomáscsökkentő szelep és mágnesszelep

Nagyjából értem. Szóval akkor a palack csonkján is kellene lenni tömítésnek? mert ott nincs :)

Leírni nehezebb.

A reduktor csavarjában van egy közdarab. Imbuszos. ha ezt kitekered alatta ott van egy apró tömítés.

Amikor a reduktort felteszed a palackra ez a közdarab elfordul időnként. De mivel az imbuszhoz már nem férsz hozzá az egyetlen módja, hogy meghúzd, hogy finoman ráforgatsz kézzel a csavar utáni órás részre.

Egyébként 3 helyet kell nézni a felszerelésnél.

1. A palackra rögzítő csavar. 25-ös kulcs kell hozzá.
2. A közdarab. (ezt kell kézzel meghúzni, hogy az apró tömítésre lezárjon.)
3. A legutolsó darab a reduktoron szintén néha elforoghat. Ezt egy 1.2-es imbusszal tudod meghúzni.

A lényeg hogy semmi se forogjon :)
 
Leírni nehezebb.

A reduktor csavarjában van egy közdarab. Imbuszos. ha ezt kitekered alatta ott van egy apró tömítés.

Amikor a reduktort felteszed a palackra ez a közdarab elfordul időnként. De mivel az imbuszhoz már nem férsz hozzá az egyetlen módja, hogy meghúzd, hogy finoman ráforgatsz kézzel a csavar utáni órás részre.

Egyébként 3 helyet kell nézni a felszerelésnél.

1. A palackra rögzítő csavar. 25-ös kulcs kell hozzá.
2. A közdarab. (ezt kell kézzel meghúzni, hogy az apró tömítésre lezárjon.)
3. A legutolsó darab a reduktoron szintén néha elforoghat. Ezt egy 1.2-es imbusszal tudod meghúzni.

A lényeg hogy semmi se forogjon :)

Mindent meghúztam. Semmi nem forog esküszöm :) A palack rögzítő csavarnál viszont szökik a gáz...
Nem értem igazából mert a közdarab neki megy a palack csonkjának és a fehér tömítés nem ér hozzá semminek. ennek fejében gondolom nem is tömít... Feladom nem lesz co2 :cry: Béna vagyok hozzá :)
 
Győr-Mosonból nem hiszem, hogy idén még odaérek. :D
Tudom, hogy működni kell a dolognak csak én bénázok el valamit. Mi van ha betekerem a palack menetét teflon-szalaggal?

Most már hangot nem ad viszont szappanos vízzel bekentem és egy ponton felhabzik a menetnél :confused:
 
Leírni nehezebb.

A reduktor csavarjában van egy közdarab. Imbuszos. ha ezt kitekered alatta ott van egy apró tömítés.

Amikor a reduktort felteszed a palackra ez a közdarab elfordul időnként. De mivel az imbuszhoz már nem férsz hozzá az egyetlen módja, hogy meghúzd, hogy finoman ráforgatsz kézzel a csavar utáni órás részre.

Egyébként 3 helyet kell nézni a felszerelésnél.

1. A palackra rögzítő csavar. 25-ös kulcs kell hozzá.
2. A közdarab. (ezt kell kézzel meghúzni, hogy az apró tömítésre lezárjon.)
3. A legutolsó darab a reduktoron szintén néha elforoghat. Ezt egy 1.2-es imbusszal tudod meghúzni.

A lényeg hogy semmi se forogjon :)

Tudom, hogy az agyatokra megyek már, de csak hogy tisztázzuk a dolgot...egy valamit nem értek.
A képes illusztráción látszik, hogy a közdarab csak addig megy bele a palackba és a tömítés így nem is tömít. Jól van ez így? Gondolom be kéne neki menni addig, hogy a tömítés elérje a csonkot.

IMG_20151012_204037_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Tudom, hogy az agyatokra megyek már, de csak hogy tisztázzuk a dolgot...egy valamit nem értek.
A képes illusztráción látszik, hogy a közdarab csak addig megy bele a palackba és a tömítés így nem is tömít. Jól van ez így? Gondolom be kéne neki menni addig, hogy a tömítés elérje a csonkot.

IMG_20151012_204037_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Igen !adja magát hogy a tömítésnek kellene felfeküdni a rézmenetnlé.Csak addig megy be mint a képen?
vagy kell még tömítés alá ,vagy le kell esztergálni,fűrészelni reszelni,a csonkból amin a tömítés van .hogy beljebb menjen.
 
Igen !adja magát hogy a tömítésnek kellene felfeküdni a rézmenetnlé.Csak addig megy be mint a képen?
vagy kell még tömítés alá ,vagy le kell esztergálni,fűrészelni reszelni,a csonkból amin a tömítés van .hogy beljebb menjen.

Igen csak addig megy be!!!! ezt beszélem 2 napja ... :D A palack is GA-s és a reduktor is GA-s. Elvileg passzolni kellene. Ha esztergáltatom a reduktort gondolom a garancia ugrik, bár már így is elreszeltem azt a izét ami rászorítja a palackra a rögzítő csavart.....
 
Igen csak addig megy be!!!! ezt beszélem 2 napja ... :D A palack is GA-s és a reduktor is GA-s. Elvileg passzolni kellene. Ha esztergáltatom a reduktort gondolom a garancia ugrik, bár már így is elreszeltem azt a izét ami rászorítja a palackra a rögzítő csavart.....
Hát ez furcsa @viktorlantos al meg kellene beszélni csinálj több képet. én megpróbálnék előbb több tömítést rárakni.
 
Hát ez furcsa @viktorlantos al meg kellene beszélni csinálj több képet. én megpróbálnék előbb több tömítést rárakni.

A közdarab ebben a formában teljesen normális.
A palackot nem látom most illetve az egészet összeszerelve. De még nem volt olyan ami nem működött volna. Palack, reduktor együtt.

A tömítés a helyén a tömítés mérete megfelelő.

A másik végén ott a kis tömítés?
 
A közdarab ebben a formában teljesen normális.
A palackot nem látom most illetve az egészet összeszerelve. De még nem volt olyan ami nem működött volna. Palack, reduktor együtt.

Ezért furcsállom én is a dolgot, mert senkinél nem volt még ilyen és nálatok a boltban sem, gondolom. Nekem most van a kezemben először ilyen, de valami még sem stimmel. Ennek ellenére ha logikusan gondolkodom akkor a tömítésnek fel kell feküdni, de nem fekszik fel sehova mert marad még 1, 1.5 sm a palack csonkjától. Mégha ráhúzom tökig akkor is mert egyszerűen nem megy beljebb, hogy fel tudjon feküdni. Lehetséges, hogy a palack nyaka szűk? Nálam itt megállt a tudomány :)
 
A közdarab ebben a formában teljesen normális.
A palackot nem látom most illetve az egészet összeszerelve. De még nem volt olyan ami nem működött volna. Palack, reduktor együtt.

A tömítés a helyén a tömítés mérete megfelelő.

A másik végén ott a kis tömítés?
hát erre írtam,hogy csináljon több képet
 
A közdarab ebben a formában teljesen normális.
A palackot nem látom most illetve az egészet összeszerelve. De még nem volt olyan ami nem működött volna. Palack, reduktor együtt.

A tömítés a helyén a tömítés mérete megfelelő.

A másik végén ott a kis tömítés?

Igen ott van rajt a pici is
 
Igen ott van rajt a pici is

Szuper akkor ezt is kizárhatjuk.

Ezt a palack menet dolgot látni kellene. Szerintem még nem volt olyan hogy rövid lett volna a menet. Holnap megnézzük a bolti palackokon is.
Megtennéd hogy leméred a menetes részt?
 
Szuper akkor ezt is kizárhatjuk.

Ezt a palack menet dolgoz látni kellene. Szerintem még nem volt olyan hogy rövid lett volna a menet. Holnap megnézzük a bolti palackokon is.
Megtennéd hogy leméred a menetes részt?

Igen bármit lemérek :) Mit is mérjek pontosan? menet átmérőt vagy hosszot? a palack menetét?
 
Szerintem a közdarab nem csúszik eléggé bele a palackon lévő csonkba amin a menet van.

Igen így van. Mert amikor leveszem és simán csak a menetet hajtom akkor végig megy a palack menetén, viszont ha már reduktorostól, közdarabostól akarom rátenni, akkor fél menet megmarad és egyszerűen nem megy beljebb.
 
Igen így van. Mert amikor leveszem és simán csak a menetet hajtom akkor végig megy a palack menetén, viszont ha már reduktorostól, közdarabostól akarom rátenni, akkor fél menet megmarad és egyszerűen nem megy beljebb.

Rövid a menet. Ezt a menet hosszt mérd le nekem pls.
Megnézzük a benti palackokat.

A közdarabnak nincs baja. A baj a palack rövid menetével lehet max ami miatt nem megy bele elég mélyen a közdarab.
Ha így van a palackot kell cserélni.
 
Rövid a menet. Ezt a menet hosszt mérd le nekem pls.
Megnézzük a benti palackokat.

A közdarabnak nincs baja. A baj a palack rövid menetével lehet max ami miatt nem megy bele elég mélyen a közdarab.
Ha így van a palackot kell cserélni.
Oké lemértem a menethosszt 14 mm. Viszont nekem a belső átmérővel lesz gondom mert az 12 mm és nemhogy beljebb nem megy a közdarab de egy millit sem megy bele a csonkba. Igy a tömítés és a menet közt fél centi marad vagyis a tömítésnek esélye sincs tömíteni lóg a levegőben :) a palack menet eleje és a közdarab eleje érintkezik csak fém a fémmel így viszont hiába huzom a szorító csavart nem engedi be a lukba a közdarabot a szűk palack átmérője
 
Back
Oldal tetejére