• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GW CO2 nyomáscsökkentő szelep és mágnesszelep

Sziasztok.

Tudna nekem valaki infót mondani erről a cuccról .
Garancia ,megbízhatóság ,stb.

GW CO2 nyomáscsökkentő szelep és mágnesszelep Green Aqua

Mivel egész Európában mi hoztuk be elsőnek és csak néhány hete van forgalomban szerintem még nagyon kevés visszajelzés van.
Kategóriában az Up-al van egy súlycsoportban. Ezek a fajta reduktorok képesek nagyobb nyomáson is üzemelni gond nélkül. Imbusz kulcs segítségével lehet felcsavarni a nyomást, hogy akármelyik Atomizer is menjen vele pl.

Hasonlóan az Up-hoz a mágnesszelep nagyon keveset melegszik. Tűszelep kellően finom (nem annyira mint a papillon szelepe).

Még kevés van belőle eladva és lehet azok közül sem mindenki fórumozik. Ezért is írtam be. Ha felénk jársz ki lehet próbálni, meg lehet tapizni stb.
 
  • Like
Reactions: fkf
Mivel egész Európában mi hoztuk be elsőnek és csak néhány hete van forgalomban szerintem még nagyon kevés visszajelzés van.
Kategóriában az Up-al van egy súlycsoportban. Ezek a fajta reduktorok képesek nagyobb nyomáson is üzemelni gond nélkül. Imbusz kulcs segítségével lehet felcsavarni a nyomást, hogy akármelyik Atomizer is menjen vele pl.

Hasonlóan az Up-hoz a mágnesszelep nagyon keveset melegszik. Tűszelep kellően finom (nem annyira mint a papillon szelepe).

Még kevés van belőle eladva és lehet azok közül sem mindenki fórumozik. Ezért is írtam be. Ha felénk jársz ki lehet próbálni, meg lehet tapizni stb.

Kösz Viktor.
Árba barátinak tünik,gondolom ez a palack jó hozzá.?
CO2 palack - 2 kg Green Aqua
Egyébként milyen gyártmány?
 
Még annyit kérdeznék,hogy a palackot is kihozza-e a GLS?
A palackot töltitek is,vagy csak csere?
Garanciával kapcsolatosan nem találtam semmit a weboldalon.(GA).
 
Már régóta tervezem 1 nagynyomású rendszer beszerzését,még nem volt.
Remélem nem fogom megbánni.
Aki esetleg tud valamit a cuccról írjon ha lehet.
Két hét múlva megrendelem a komplett rendszert.
Kösz a segítséget!
 
Árban nem igazán van ellenfele az biztos.

A fotók pedig azért sikerültek olyan jól róla, mert én csináltam, és mert jó volt a hozott anyag .... pff :)
Szép eszköz egyébként.
 
érdeklődnék, hogy sikerült e a vásárlás és a beüzemelés, ha igen akkor kíváncsi lennék a véleményedre, előre is köszi
 
érdeklődnék, hogy sikerült e a vásárlás és a beüzemelés, ha igen akkor kíváncsi lennék a véleményedre, előre is köszi
Üdv.
Még nem vettem meg,várok vele hátha lesz több vélemény a coccról.
 
Hello.

Érdeklődnék hogy van-e már valakinek tapasztalata? Mostanság tervezem a vásárlást csak nem tudom megéri-e ezt megvenni.
 
Hello.

Érdeklődnék hogy van-e már valakinek tapasztalata? Mostanság tervezem a vásárlást csak nem tudom megéri-e ezt megvenni.

Mivel nem jött válasz ezt úgy veszem hogy nem éri meg megvenni.
Akkor inkább várok még és tovább gyűjtök egy Papillon és Aqua Medic párosra.
 
Mivel nem jött válasz ezt úgy veszem hogy nem éri meg megvenni.
Akkor inkább várok még és tovább gyűjtök egy Papillon és Aqua Medic párosra.

Üdv!

Én tegnap vettem egyet kint a Green Aqua-ban, este üzemeltem be, tehát nagy tapasztalatokról nem tudok beszámolni, de leírom az első benyomást:

Ami tetszett, hogy német szelepes kütyü, két órával, és igényesnek tűnik a kivitelezése.

NB, a csomagolást nem vitték túlzásba a nagy vízen túl, kicsit vásári jellegű préselt átlátszó műanyag, szélein lehegesztve, alján egy 30 ezer forintos árcimkével... hát asszonykám annyit kérdezett, hogy "Te, ez a szám a kódja volt, vagy az ára?" De ez legyen a legkevesebb.

Amivel már a boltban is megakasztottam a srácokat, az a két óra skálázása. kg/cm2 és psi skála van rajta, de az órán semmi nem jelöli, hogy melyik a palacknyomás, melyik a kimenő. Az egyik óra 0-10 kg/cm2 vagy 0-150 psi a skálázott, a másik 0-250 kg/cm2 vagy 0-3500 psi, mondjuk ebből rá lehet jönni :) Utánanéztem, a 2 bar=29 psi, a 4 bar=58. A 70 bar =1015 psi.

Találtam egy képet a neten a két óráról, pont így néz ki:

http://www.liverocknreef.com/liverock/images/products/large_8606_CO2Regulator.jpg

large_8606_CO2Regulator.jpg



Azt viszont sietek hozzátenni, hogy több hasonló felépítésű, skálázású órát is láttam ebayen és egyéb helyeken, uh valószínűleg csak egy kicsivel több időt kell szentelni a mértékegység számítgatáshoz, hozzá kell szokni, stb. Nekem egy mini atomizert hajt meg egy nano aksiban, és 50 psi körül állt meg a konfiguráció, ami 3,4 bar.

Sajnos egy darab papírfecnit sem adnak hozzá leírásként, ezt én kezdő nagynyomású beállítóként nehezményeztem, mert hát nem űrrakéta, de azért mégis.

A patronos CO2-t egy szisszenés nélkül fel tudtam tenni rá, utána bekentem borotvahabbal, és egyáltalán nem eresztett sehol. Bekapcsoláskor kattan egyet, de olyan búgásról, melegedésről, amiről más solenoidoknál írtak, én nem tudok beszámolni.

A manuálon kívül egy dolog hiányzott nekem belőle: egy led, ami mutatná, hogy épp be van-e kapcsolva. Ez csak kényelmi kérdés, úgyis mutatja az időzítő vagy a difin a buborék, de ez is olyan apróság, ami már az újabb modellekbe állítólag bekerült.

Hogy mennyire egyszerű beállítani, még nem tudom, mert este pár perc alatt belőttem az 1 bubi/sec-et, de reggel ezzel a setting-el meg sem nyekkent az atomizer, fel kellett tekerni, és utána visszaszabályozni. Azt hiszem, ezt ki kell tapasztalni, úgy hallottam, kb. 1 óra kell a bubiszám stabilizálódáshoz általában minden mágnesszelepnél. Ennyi időm meg nem volt reggel.

Én bízom benne, hogy nem rossz ez a kütyü, és az első benyomásom nem rossz róla.
 
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok. GW tűszelepet használok, de van vele egy olyan problémám, hogy be van állítva egy adott értékre kb.20 perc múlva már alig megy. Lehet ezt takarítani ? Vagy más baj van ?
 
A beállításnál arra ügyelni kell, hogy a rendszerben levő nyomás néhány perc alatt "normalizálódik" csak. Magyarul pár perc után igazíts rajta. Utána már jó kell, hogy legyen.
 
A beállításnál arra ügyelni kell, hogy a rendszerben levő nyomás néhány perc alatt "normalizálódik" csak. Magyarul pár perc után igazíts rajta. Utána már jó kell, hogy legyen.
Már 2 hónapja használom idáig nem volt vele semmi baj !! Idáig többnyire kis igényű növényeim voltak, most sikerült vennem Parvulát és emelni akartam a co2 szinten, de mindig visszacsökken ! Az előző akiban nem volt vele semmi baj !! :)
 
Back
Oldal tetejére