• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Dennerle Scaper's Soil lehet ez lesz. A carbon lilis akvába, már ez van fél éve, az akva ugye,nem lágyvízes, de , amit eddig láttam, az jó, nem iszaposodik, nitrát, minden egyéb , ebben az akvában 0, pedig, agyon van tápozva, és csak moha van benne, meg amit leírást olvastam róla jó.

Szia,
én ezt (-Dennerle Shrimp King Active Soil) használom a garnélásban és bejött.
 
Sziasztok !
Egy olyan kérdésem lenne ill. kettő mivel véditek a külsőszűrő szívó kosarát,hogy ne mennyen aszűrőbe a garnéla?
A másik egy akvárium átrendezésnél teljes növény ,minden kiszed, hogy "halásszátok" ki a garnikat?
Az avárium 30l egy kollégám adna garnélát csak nemtudom mennyi a macera vele.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Kapható garnélavédő fém rács:
2pcs-12mm-inner-dia-meshy-filter-fish-shrimp-protect-net-for-aquarium-fishbowl.jpg
Hasonlót csinálhatsz magadnak szúnyoghálóból, vagy bármilyen sűrű szövésű anyagból. Átmenetileg harisnya is jó, de nagyon hamar koszolódik, és nem nagyon bírja a mosást.
Húzhatsz rá nagyobb lyukú szivacsot is akár. Én a szűrőhöz kapott kék vastag szivacsot vágtam meg és lyukasztottam ki. A pár napos ivadékok még átslisszolnak rajta, ha nagyon akarnak, de amúgy a célnak megfelel. Van topikja is az ötleteknek.

A garnélák összeszedésére is elég sok módszer van, ha beírod a gugliba, hogy "garnéla csapda", van jó pár találat. Ha nincs sok, akár hálóval is lehet vadászni, meg ott van a garnéla kiszedő pipa is.
 
Utoljára módosított:
Nekem a szívó ágakra mindig úgy lehetett csak felpattintani, ha kioperáltam a gumi gyűrűt és levágtam a felét, különben nem lehetett ráhúzni... De ez a praktikusságához képest nagyon kicsi macera.
 
Sziasztok!
A blue diamond garnéla ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint a red cherry? (étrend, méret, stb) Vagy van valami eltérés?
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy garnélát lehet e egy 15x15x20 akváriumban tartani? Csak 6 db red cherryt.
Egy kb ilyenbe? c2f02227277f30995ad2ae3399e2bf0c.jpgb1671813593d65e3879b8f2e6071f00a.jpg

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről
 
Ez csak egy fotó a netről. Az enyém 5 literes lenne.

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről

Raktál már össze 5 literes növényes akváriumot, amiben megmaradnak a növények hosszú távon? Hogyan fognál hozzá?

A lényeg a részletekben van, hogy megfelelő-e a RCS-eknek. Ha csak a méret miatt kérdezed, akkor szerintnem elférnek benne. De ilyen kis növényes akvárium stabil üzemeltetéséhez kifinomult módszerek kellenek.
 
Na meg vannak a tervek. Arra gondoltam hogy egy atman hf 0100 szűrné az aljaz denerle garnéla talaj fekete és denerle deponit mix táptalaj. Magasnyomású co2 nem szeretnék helyette carbót adagolnék. Szerintetek melyik lenne a jobb egy xilong 7 w lámpa vagy egy denerle 9w lámpa. És hogy a stabil vízparaméterek uralkodjanak az akiban kell e folyamatosan purigent vagy matrix carbont járatnom? Növények montecarlo és parvula mini (lehet hogy nem így kell írni.) jávai moha és egy 0.5 láva kő. Az aki egy 17x17x17 es lenne 5.3 literes lenne lakói 6db red cherry garnéla. A szűrő végén egy garnéla kosár lenne.

Mi a véleményetek?

Tapatalkkal küldve az én KOB-W09 eszközömről
 
Na meg vannak a tervek. Arra gondoltam hogy egy atman hf 0100 szűrné az aljaz denerle garnéla talaj fekete és denerle deponit mix táptalaj. Magasnyomású co2 nem szeretnék helyette carbót adagolnék. Szerintetek melyik lenne a jobb egy xilong 7 w lámpa vagy egy denerle 9w lámpa. És hogy a stabil vízparaméterek uralkodjanak az akiban kell e folyamatosan purigent vagy matrix carbont járatnom? Növények montecarlo és parvula mini (lehet hogy nem így kell írni.) jávai moha és egy 0.5 láva kő. Az aki egy 17x17x17 es lenne 5.3 literes lenne lakói 6db red cherry garnéla. A szűrő végén egy garnéla kosár lenne.

Mi a véleményetek?

Semmi sem lehetetlen, de nem fűznék hozzá sok reményt, hogy ez így hosszú távon működjön, úgy hogy a garnélák is megmaradjanak, és ráadásul a parvula mini is szépen növekedjen. Hogyan fogod 5 literbe naponta a carbot megbízhatóan adagolni? Például excel normál napi adagja 5 ml 200 literre, azaz a te esetedben 5/40=0.125 ml az 5 literre (mínusz a talaj...). Ilyen kis mennyiséget megbízhatóan, jelentős túladagolás nélkül képes vagy hónapokon, éveken keresztül adagolni? Nem véletlenül van ráírva: DO NOT OVERDOSE. Az atman szűrő kapacitása 160 liter/óra, ami alsó hangon 30x átforgatást jelent a te esetedben. Ez kihajtaná azt a kevés CO2-t is, ami esetleg lenne az üvegedben. Egyensúlyi CO2 mennyisége a vízben szoba hőmérsékleten csupán 0.5 mg/l. Kétlem, hogy parvula ennyivel beérné. Ezért írtam, hogy ilyen kis méretű garnélás, növényes üvegeknél kifinomultabb, profibb módszerekre van szükség.

Szerintem ne add fel, csak próbáltam pár dologra rámutatni, ami esetleg problémát okozhat.

Többiek mint gondolnak a kis méretről? Tegyük fel, hogy a vízminőséget stb garantálni lehet, elég ez a méret RCS-nek? Nálam elég alulexponáltak, sokáig csak egy helyen vannak, szerintem nem zavarná őket, hogy nem olyan túl nagy a rendelkezésre álló tér. Nagyot tévedek?
 
Utoljára módosított:
30 liter alatt én nem tartanék garnélát.
Jelentős rutinnal az alsó határ 20 liter.

Növényes akvát detto.
 
30 liter alatt én nem tartanék garnélát.
Jelentős rutinnal az alsó határ 20 liter.

Növényes akvát detto.

Nálam 15 literben kiválóan elvannak, hosszú távon. Szaporodnak. Szerintem fele ekkora méretre simán le tudnék menni, de 5 liter lehet, hogy kihívás lenne. Talán meglepő, de ezek a kis méretű növényes Walstad akváriumok nagyon stabilak tudnak lenni.

A lényegi kérdés, hogy a tér elegendő-e nekik.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére