• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Akkor egy kis átszervezés. Egy 30x25x20 akvárium 15l egy atman 0100 as szűrő + előszűrő denerle 11w lámpa aljat 2kg denerle garnéla aljzat. És egy kg deponit mix. Ez elegendő a garnélák számára?

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Akkor egy kis átszervezés. Egy 30x25x20 akvárium 15l egy atman 0100 as szűrő + előszűrő denerle 11w lámpa aljat 2kg denerle garnéla aljzat. És egy kg deponit mix. Ez elegendő a garnélák számára?

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről
simán jó nekik.
Deponit mix? Ennyire növényesítesz? én simán táptalajok nélkül amazoniában simán csináltam lowtech gyepet.
 
Akkor egy kis átszervezés. Egy 30x25x20 akvárium 15l egy atman 0100 as szűrő + előszűrő denerle 11w lámpa aljat 2k denerle garnéla aljzat. És egy kg deponit mix. Ez elegendő a garnélák számára?

Én az Atman szűrő helyett megrendelném az Ecology of the planted aquarium c. könyvet, kb ugyanannyiba kerül, és talán kevésbé lesz felesleges a pénzkidobás. Ezek alapján próbálnám megcsinálni a kis növényes-garnélás-csapvizes akváriumot.

15 literes garnélásról napló:
https://akvakertesz.hu/threads/15-literes-el-natural-nano-akvarium-inditasa.6610/

És még egy pdf:

https://dianawalstad.files.wordpress.com/2017/10/shrimprcs2017.pdf

Nézd meg az utolsó képeket (fig 7 és 8). Nem egy profi 'scape, de lehet, hogy segít.

simán jó nekik.
Deponit mix? Ennyire növényesítesz? én simán táptalajok nélkül amazoniában simán csináltam lowtech gyepet.

Rendes eleocharis parvula gyepet, nem elhulló garnélákkal, alga nélkül, low tech, carbo nélkül, hosszú távon és úgy, hogy nem cserélsz folyton vizet? Mindezt 5-15 literben? Mutasd a naplód és elhiszem :)
 
Utoljára módosított:
Rendes eleocharis parvula gyepet, nem elhulló garnélákkal, alga nélkül, low tech, carbo nélkül, hosszú távon és úgy, hogy nem cserélsz folyton vizet? Mindezt 5-15 literben? Mutasd a naplód és elhiszem
Kösz a hozzászólást... legalább újra rájöttem miért is nem indítok naplót ;)
Ki beszél itt arról rajtad kívül hogy nem cserélünk vizet és nincs szűrés csak három marék föld?
A kérdés az volt ha jól rémlik, hogy kisméretű akváriumban lehet-e gyepet és garnélát tartani. Ha nem akkor hagyjátok figyelmen kívül minden hozzászólásom.
Ekkora méretben max parvula mini-t érdemes egyébként is ültetni ;)
Nekem volt MC gyepen, 25ös kockában garnélákkal, heti egyszeri vízcserével és akasztós szűrővel.
Azóta nagyobb akváriumom van és köszöni szépen a parvula gyep is jól elvan lowtech körülmények között (persze továbbra is cserélek vizet hetente).
 
Kösz a hozzászólást... legalább újra rájöttem miért is nem indítok naplót ;)
Ki beszél itt arról rajtad kívül hogy nem cserélünk vizet és nincs szűrés csak három marék föld?
A kérdés az volt ha jól rémlik, hogy kisméretű akváriumban lehet-e gyepet és garnélát tartani. Ha nem akkor hagyjátok figyelmen kívül minden hozzászólásom.
Ekkora méretben max parvula mini-t érdemes egyébként is ültetni ;)
Nekem volt MC gyepen, 25ös kockában garnélákkal, heti egyszeri vízcserével és akasztós szűrővel.
Azóta nagyobb akváriumom van és köszöni szépen a parvula gyep is jól elvan lowtech körülmények között (persze továbbra is cserélek vizet hetente).

Ne hisztizz :) A fenti kérdés pravulas nano akváriumra vonatkozott. Naplózz, ha tudsz! Ha nem, akkor is ;)
 
Utoljára módosított:
Nem kell naplot inditani ahoz, hogy Zsolt szavat ketsegbe vonjuk vagy nem. Nem egyszer lattam az akvariumait, es szerintem nem En vagyok az egyetlen. Gyonyoru irigylesre melto parvula gyepe van, amit O nemes szerenyseggel "ez meg nincs is jo formaban" jelzokkel ihlet, mikozben kicsattan az egeszsegtol. Siman lehet 5 literben ha lowtech stabil korulmenyeket teremteni, nekem 5 db van egymas mellett, es meg azt sem mondhatom el, hogy eppen szerencsem volt mert mind az 5 tokeletesen uzemel. Raadasul nem is egyforma aljzattal. Parvula gyepem meg nincs, de a beultetett parvula gyonyoruen hajt es virul. De mivel lowtech ez sokkal tobb ido mint egy highba. Eddig egyetlen novenyem egy rossz levelet nem hozott vagy dobott el benne. A carbo adagolas sem veszes 2 ml-es fecskendonek eleg szep a felosztasa igy kenyelmes a meret. Seachem excelt valoban komolyan kell venni, adagolasnal de ha easy life carbo megy, ott meg konnyebb a muvelet mivel azt lehet 1:30 - al is adagolni biztonsagosan.
 
Nem kell naplot inditani ahoz, hogy Zsolt szavat ketsegbe vonjuk vagy nem. Nem egyszer lattam az akvariumait, es szerintem nem En vagyok az egyetlen. Gyonyoru irigylesre melto parvula gyepe van, amit O nemes szerenyseggel "ez meg nincs is jo formaban" jelzokkel ihlet, mikozben kicsattan az egeszsegtol. Siman lehet 5 literben ha lowtech stabil korulmenyeket teremteni, nekem 5 db van egymas mellett, es meg azt sem mondhatom el, hogy eppen szerencsem volt mert mind az 5 tokeletesen uzemel. Raadasul nem is egyforma aljzattal. Parvula gyepem meg nincs, de a beultetett parvula gyonyoruen hajt es virul. De mivel lowtech ez sokkal tobb ido mint egy highba. Eddig egyetlen novenyem egy rossz levelet nem hozott vagy dobott el benne. A carbo adagolas sem veszes 2 ml-es fecskendonek eleg szep a felosztasa igy kenyelmes a meret. Seachem excelt valoban komolyan kell venni, adagolasnal de ha easy life carbo megy, ott meg konnyebb a muvelet mivel azt lehet 1:30 - al is adagolni biztonsagosan.
Ezt meg annyival kiegeszitenem, hogy a karbozast nem kell eroltetni. Nelkule is mukodni fog.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!

Tart valaki garnelat GA mic/mac tapozas mellett? Hogy lotte be a tapozast hogy ne nyirja ki a garnelakat?
 
Sziasztok!

Tart valaki garnelat GA mic/mac tapozas mellett? Hogy lotte be a tapozast hogy ne nyirja ki a garnelakat?

Szia!
30l nanoba volt amkior napi 0.8ml, de most csak 0.5ml. (sok volt az alga problémám a magasabb táp/fény komboval). Mellé megy Excel is 0.5, megy PO4. Vízcsere: heti 10l.
CRS SS Garniknak semmi baja, szaporodnak mint a nyulak.
 
A hónapok óta tartó küzdelmem a garnélákkal néhány sorban:

Az elhulló példányokon már 1 nappal előre megmondom hogy el fog pusztulni, mert látványosan mozdulatlan. Aztán egyszer csak elfekszik de még akkor is órákon át életben van. Lehet hogy a vedléssel küzdenek és a 6 GH és 4 KH miatt a vedlés is nehezebben megy? JBL NovoPrawn kaját kapnak a leggyakrabban elvileg az is segíti a vedlést. Aztán miután elpusztulnak szokásos kisárgulás, és a fejtor részen a páncél két oldalra lenyílik. Van tipp hogy ezt mi okozhatja?
 
Sziasztok!

Tart valaki garnelat GA mic/mac tapozas mellett? Hogy lotte be a tapozast hogy ne nyirja ki a garnelakat?
Én a 37 literbe 1 mili micmacot adok / nap , a taiwaniaknak, semmi bajuk. Minden vízcserekor adok nekik pluszba mironekuton ásványi port , így szépen levedlenek.
 
Én a 37 literbe 1 mili micmacot adok / nap , a taiwaniaknak, semmi bajuk. Minden vízcserekor adok nekik pluszba mironekuton ásványi port , így szépen levedlenek.
Probalok en is szerezni valami asvanyi anyagos tapot nekik de itt veszpremben nem olyan egyszeru. Ha megyek pestre mostanaban koltelezo jelleggel beugrom a greenaquaba valamiert de kb 2 het mulva megyek csak legkozelebb. Remelem addig kibirjak, mar ha ez a bajuk...
 
Sziasztok!

Úgy néz ki megvan a gond! 89 a TDS, ami nem túl sok. És ami lesújtó számomra hogy a 2 havi full RO csere után is még mindig 7.6 a pH, de az talán nem ölné őket ilyen ütemben. Nincs ásványi porom, amíg szerzek öntsem nyakon őket egy kis csapvízzel, hogy beállítsam a 130-as TDS-t?
 
visszasózni kéne akkor nem ásványi porozni...
van vízkezelőd? mert akkor egy kis csapvizet önthetsz bele. Kezeletlenül nem tennék bele csapvizet.
 
Sziasztok!

Úgy néz ki megvan a gond! 89 a TDS, ami nem túl sok. És ami lesújtó számomra hogy a 2 havi full RO csere után is még mindig 7.6 a pH, de az talán nem ölné őket ilyen ütemben. Nincs ásványi porom, amíg szerzek öntsem nyakon őket egy kis csapvízzel, hogy beállítsam a 130-as TDS-t?
Bocs hogy ezt mondom, de az hogy 2 hónapja RO vízzel cserélsz, attól még a Ph nem fog le menni.
 
Back
Oldal tetejére