• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Ez nagyon vadul néz ki, mekkora helyet foglal centiben, és hogyan kell megcsinálni? :D
csak a sok kusza cső miatt az akvárium mögött ;) Hat akvárium volt így becsövezve akkortájt. Azóta lecseréltem a szivacsokat külső akasztósra mert tényleg elvett sok helyet, meg nagyon elbújtak mögötte a garnélák. Ők szerették, csak én nem mert nem lehetett semmi növényt, dekort betenni az akváriumba meg nem láttam a garnélákat.
Hát az S-es szivacs ami nálam volt ilyen paraméterekkel van:
szivacs átmérő: 8 cm
szivacs magasszág: 5 cm
teljes magasság: 9,5 cm

a felépítés a következő:
kell neked egy légpumpa:
http://www.greenaqua.hu/hu/technika/technika-legpumpa.html
cső:
http://www.greenaqua.hu/hu/greenworks-levego-cso-atlatszo-meterre.html
optimálisan (de én ajánlom) a csőhöz egy visszafolyásgátló, ami megakadályozza hogy áramszünet vagy bármi kimaradás miatt víz folyjon vissza a légpumpához a csövön keresztül.
És valamilyen szivacsszűrő.
Ha akarnál levegőporlasztót is akkor egy, elosztó a csőhöz és egy porlasztó.
 
csak a sok kusza cső miatt az akvárium mögött ;) Hat akvárium volt így becsövezve akkortájt. Azóta lecseréltem a szivacsokat külső akasztósra mert tényleg elvett sok helyet, meg nagyon elbújtak mögötte a garnélák. Ők szerették, csak én nem mert nem lehetett semmi növényt, dekort betenni az akváriumba meg nem láttam a garnélákat.
Hát az S-es szivacs ami nálam volt ilyen paraméterekkel van:
szivacs átmérő: 8 cm
szivacs magasszág: 5 cm
teljes magasság: 9,5 cm

a felépítés a következő:
kell neked egy légpumpa:
http://www.greenaqua.hu/hu/technika/technika-legpumpa.html
cső:
http://www.greenaqua.hu/hu/greenworks-levego-cso-atlatszo-meterre.html
optimálisan (de én ajánlom) a csőhöz egy visszafolyásgátló, ami megakadályozza hogy áramszünet vagy bármi kimaradás miatt víz folyjon vissza a légpumpához a csövön keresztül.
És valamilyen szivacsszűrő.
Ha akarnál levegőporlasztót is akkor egy, elosztó a csőhöz és egy porlasztó.


Ekkor először egy nagyobb akvárium kell nekik, mert ez egy betta cube, ami képzelheted mekkora :D Annak idején anyámtól koboztam el, és üresen állt, aztán gondoltam jó lesz, hogy ne carbozzam halálra az állományt =/

De ebbe ez nem férne bele :( Legalábbis kényelmesen biztosan nem :(

Azt hiszem akkor itt is kicsit turbóznom kell, és vennem kell egy alap üvegakvát, és abba átdeportálni őket, amibe bele fér ez a cucc
 
Ekkor először egy nagyobb akvárium kell nekik, mert ez egy betta cube, ami képzelheted mekkora :D Annak idején anyámtól koboztam el, és üresen állt, aztán gondoltam jó lesz, hogy ne carbozzam halálra az állományt =/

De ebbe ez nem férne bele :( Legalábbis kényelmesen biztosan nem :(

Azt hiszem akkor itt is kicsit turbóznom kell, és vennem kell egy alap üvegakvát, és abba átdeportálni őket, amibe bele fér ez a cucc
vagy veszel külső akasztós szűrőt :)
 
vagy veszel külső akasztós szűrőt :)


Találtam ebből a szivacsosból MINI verziót, az befér kényelemsen, légpumpát is kerestem csövet, és visszafolyás gátlót :) Megyek is érte szombaton, és össze rakom.

garnélák esetén kell baci kultúra bele vagy csak úgy csere és jonapot?
 
Találtam ebből a szivacsosból MINI verziót, az befér kényelemsen, légpumpát is kerestem csövet, és visszafolyás gátlót :) Megyek is érte szombaton, és össze rakom.

garnélák esetén kell baci kultúra bele vagy csak úgy csere és jonapot?
hát ha már most is üzemel az akvárium és benne vannak a garnélák, akkor a helyedben betenném, azt még hagynám a régi szűrőt néhány napig amíg ezen a szivacson is megtelepszenek a bacik.
Gondolom neocaridinákat tartasz, azok elég golyóállóak, szerintem kibírják akár azt is ha csak kicseréled a két szűrőt.
Nem tudom milyen légpumpát néztél, de ha nem állítható a levegő mennyisége rajta, és túl erősen bubizik akkor majd a csövet kell kicsit elszorítanod. Biztos lehet kapni hozzá valami állítható szabályozót, de bármivel lehet kicsit elszorítani szükség esetén. De ez majd kiderül ha beüzemeled.
 
hát ha már most is üzemel az akvárium és benne vannak a garnélák, akkor a helyedben betenném, azt még hagynám a régi szűrőt néhány napig amíg ezen a szivacson is megtelepszenek a bacik.
Gondolom neocaridinákat tartasz, azok elég golyóállóak, szerintem kibírják akár azt is ha csak kicseréled a két szűrőt.
Nem tudom milyen légpumpát néztél, de ha nem állítható a levegő mennyisége rajta, és túl erősen bubizik akkor majd a csövet kell kicsit elszorítanod. Biztos lehet kapni hozzá valami állítható szabályozót, de bármivel lehet kicsit elszorítani szükség esetén. De ez majd kiderül ha beüzemeled.


Lehet venni hozzá tekerhető szelepet, azt akarok venni hozzá, hogy ne legyen jacuzzi se :) Sakuráim vannak meg RCk, ami végül is ugyanaz csak az egyik vadul piros a másik meg csak visszafogottan :) (legalábbis így olvastam).

Valóban golyóállóak, mert minden kezdeti bakimat túlélték, és már 1 darab kicsikém is van,m azért estem reggel kétségbe, hogy mi lesz, ha a cunami elviszi :( Ugyanakkor büszke anyukaként figyelem a kis ficánkolását
 
Sziasztok... Lenne egy olyan kérdésem hogy most van egy 25L garnélás aksim (RC).. Világítási időben a víz hőmérséklete 28 C a szobáé 23-24C. Az lenne a kérdésem hogy ha a nyáron a szoba felmelegszik kb 28- esetleg 30 fokra akkor szerintem az akváriumban biztos lesz 35C. Ezt még kibírják huzamosabb ideig, vagy már most gondolkodjak valami víz hőfok csökkentőn..???o_O
 
Sziasztok... Lenne egy olyan kérdésem hogy most van egy 25L garnélás aksim (RC).. Világítási időben a víz hőmérséklete 28 C a szobáé 23-24C. Az lenne a kérdésem hogy ha a nyáron a szoba felmelegszik kb 28- esetleg 30 fokra akkor szerintem az akváriumban biztos lesz 35C. Ezt még kibírják huzamosabb ideig, vagy már most gondolkodjak valami víz hőfok csökkentőn..???o_O

Nekem, felment a csokiknál, és a carbon liliknél is nyáron, vagy 34 C-ra, semmi bajuk nem volt :)
 
Remélem nem lesz bajuk nálam.:)
azért én a helyedben elgondolkoznék a hűtésen. Növények sem hiszem hogy megmaradnak abban a vízben, és a garnélák sem biztos hogy túlélik. De ha igen, akkor is igyekezni kéne ideális élőhelyet biztosítani nekik.
Mivel világítasz hogy ilyen meleg lesz a víz? Garnélák nem igénylik az erős fényt ;)
 
azért én a helyedben elgondolkoznék a hűtésen. Növények sem hiszem hogy megmaradnak abban a vízben, és a garnélák sem biztos hogy túlélik. De ha igen, akkor is igyekezni kéne ideális élőhelyet biztosítani nekik.
Mivel világítasz hogy ilyen meleg lesz a víz? Garnélák nem igénylik az erős fényt ;)
Egy 20w kompakt cső van felette.
De lehet hogy az a baj hogy le van fedve az akvárium
 
az bizony erősen esélyes :)
Hűtés helyett csak a tetőt kéne levenni. Vagy csak tedd lábakra a tetőt hogy szellőzzön... bár gondolom okkal zárt az akvárium.
De hűtést is nehezebb lenne zárt akváriumhoz csinálni.
Nincs oka hogy zárt legyen csak ez a műanyag tető van az aksihoz... de most arébb toltam rajta meg kinyitottam a nyílást rajta...már jár az agyam hogyan tudnám megemelni a lámpát...:whistle:
 
Nem lehetetlen tetővel rendelkező akváriumot hűteni. Gyors megoldásként tavaly azt csináltam, hogy elől megemeltem és kitámasztottam a tetőt, oldalról pedig ráakasztottam egy PC ventit, ami a világítás időzítőjére volt kötve, így kifújta a termelődött hőt.
Idén mással készülök. A venti adott, a tartó alu profilból (félig) elkészült (még gondolkodom rajta, hogy dönthetővé tegyem-e), és a tetőemelést szeretném megoldani plexi oldallapokkal a két hosszanti oldalon, az egyik rövidre pedig kerül a venti.
 
Nem lehetetlen tetővel rendelkező akváriumot hűteni. Gyors megoldásként tavaly azt csináltam, hogy elől megemeltem és kitámasztottam a tetőt, oldalról pedig ráakasztottam egy PC ventit, ami a világítás időzítőjére volt kötve, így kifújta a termelődött hőt.
Idén mással készülök. A venti adott, a tartó alu profilból (félig) elkészült (még gondolkodom rajta, hogy dönthetővé tegyem-e), és a tetőemelést szeretném megoldani plexi oldallapokkal a két hosszanti oldalon, az egyik rövidre pedig kerül a venti.
Én is lámpa cserén vagyok már.. megrajzoltam magamnak. azt majd a hétvégén megpróbáljuk legyártani.. A PC venti lesz nekem is hütésként... de nekem szerintem folyamatosan fog menni...;)
 
Én is lámpa cserén vagyok már.. megrajzoltam magamnak. azt majd a hétvégén megpróbáljuk legyártani.. A PC venti lesz nekem is hütésként... de nekem szerintem folyamatosan fog menni...;)
Gondoltam megosztom ilyet terveztem neki... 2x35cm led csík lesz benne. kb 2300lumen lesz max.. de dimmelni fogom.:)upload_2017-5-19_21-9-27.png
 
Sziasztok. Végül egy külső akasztós szűrős nano cube lett a korábbi problémára a megoldás. Teljesen új, nagyobb tekno mint eddig, akasztós szűrő szívó részén szivacs, benne kívül szűrő anyagok. Új világítás, és +10l hely a kis családnak. És hamarosan bővül a banda, türelmetlenül várom :) A türelmüket egy hatalmas csokor javai mohaval jutalmaztam :D
 
Sziasztok, 20 literes nanoba jó ötlet 2 amano és 6 Red Cherry? A szűrés egyelőre belső Eheim pickup 60-al van megoldva. A szűrő okozhat problémát?
Mire figyeljek? Lassan 2 hete indult az akvárium, eddig napi 50% vizcsere volt seachem stabilityvel támogatva. A 3. héten telepulhetnek a garnelak?
Köszi a választ előre is!

Edit: kuzdok itt a tapatalkkal...
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére