• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Sziasztok, 20 literes nanoba jó ötlet 2 amano és 6 Red Cherry? A szűrés egyelőre belső Eheim pickup 60-al van megoldva. A szűrő okozhat problémát?
Mire figyeljek? Lassan 2 hete indult az akvárium, eddig napi 50% vizcsere volt seachem stabilityvel támogatva. A 3. héten telepulhetnek a garnelak?
Köszi a választ előre is!

Edit: kuzdok itt a tapatalkkal...
Sent from my iPhone using Tapatalk

Ez így kevés infó lesz. Ilyen kis méretben csak kifinomult módszerekkel érdemes garnélát tartani (ha hosszú életet szeretnénk nekik).

Mennyiségre természetesen elfér a 2 Amano + 6 RCS 20 literben.
 
Ez így kevés infó lesz. Ilyen kis méretben csak kifinomult módszerekkel érdemes garnélát tartani (ha hosszú életet szeretnénk nekik).

Mennyiségre természetesen elfér a 2 Amano + 6 RCS 20 literben.

Igaz, próbálok mindent leirni.
Talaj : 3 liter ADA Amazonia light
Világítás : UPAQUA Led 8w
Táp: Egyelőre profito
CO2: Easy Carbo ajánlott mennyiségben minden 2. nap
Szűrő : Eheim pickup 60
Növények:
Javai moha
Stau
Parvula
Rotala rotundifolia
Egeria densa
Anubias
Bucephala
e30a2db3c73aa85f67859d3d56900e74.jpg
Ha kimaradt volna valami, akkor mondjátok.

Köszi!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sziasztok, 20 literes nanoba jó ötlet 2 amano és 6 Red Cherry? A szűrés egyelőre belső Eheim pickup 60-al van megoldva. A szűrő okozhat problémát?
Mire figyeljek? Lassan 2 hete indult az akvárium, eddig napi 50% vizcsere volt seachem stabilityvel támogatva. A 3. héten telepulhetnek a garnelak?
Köszi a választ előre is!

Edit: kuzdok itt a tapatalkkal...
Sent from my iPhone using Tapatalk
Amano-k véleményem szerint nagyok ekkora akváriumba. Neocaridinák simán el tudnak lenni ekkora méretben.
Vízcserékkel csak óvatosan, mert ilyen kevés víznél nagyon megváltoznak a paraméterek és azt nem mindig díjazzák a garnélák.
 
Amano-k véleményem szerint nagyok ekkora akváriumba. Neocaridinák simán el tudnak lenni ekkora méretben.
Vízcserékkel csak óvatosan, mert ilyen kevés víznél nagyon megváltoznak a paraméterek és azt nem mindig díjazzák a garnélák.

Garnelak bekoltozese után már csak 15% lesz a vizcsere heti kétszer. Bár erről tanácsot szívesen fogadok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Igaz, próbálok mindent leirni.
Talaj : 3 liter ADA Amazonia light
Világítás : UPAQUA Led 8w
Táp: Egyelőre profito
CO2: Easy Carbo ajánlott mennyiségben minden 2. nap

Szűrő : Eheim pickup 60
Növények:
Javai moha
Stau
Parvula
Rotala rotundifolia
Egeria densa
Anubias
Bucephala
View attachment 38014
Ha kimaradt volna valami, akkor mondjátok.

Köszi!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ezt a szűröt gondold meg, nekem az rc-k állandóan belementek, és nem is igazán van hozzá protector ha jol tudom akkor már egy kis sarokszűrö.
 
Sziasztok nekem RC garnélák vannak guppykal hím/nőstény és platikkal. Az RC-ik sose bujkálnak nagyon vidáman másszák körbe az akvát állandóan illetve a növényeken héderelnek. Most viszont 4 nőstény RC-m is petés és már a szemek is látszanak. A kérdésem az lenne hogy lehetséges hogy megmarad a kicsikből néhány? A nagyokra ügyet sem vetnek sőt általában a kishalakból is megmarad az összes de azt nem tudom hogy a kicsikre hogy reagálnának... Első szaporulat lesz 1 hete vannak meg.
 
Szia! Ha van elég sűrű növényzet, egyéb búvóhely, akkor van rá esély, hogy néhány túléli, de pont annyira esélyes az is, hogy elkapják őket. Ez csak a halaid falánkságától, és az RC-k leleményességén múlik. Ha van lehetőséged egy kisebb akvárium fenntartására, akkor inkább rakd át a petéseket, és nőjenek meg ott a kicsit. Nagyobb a túlélési esélyük.
 
Sziasztok nekem RC garnélák vannak guppykal hím/nőstény és platikkal. Az RC-ik sose bujkálnak nagyon vidáman másszák körbe az akvát állandóan illetve a növényeken héderelnek. Most viszont 4 nőstény RC-m is petés és már a szemek is látszanak. A kérdésem az lenne hogy lehetséges hogy megmarad a kicsikből néhány? A nagyokra ügyet sem vetnek sőt általában a kishalakból is megmarad az összes de azt nem tudom hogy a kicsikre hogy reagálnának... Első szaporulat lesz 1 hete vannak meg.
Ha elég sűrű növényzeted lesz néhány fel tud nőni, de amíg tényleg kicsik rá fognak menni a halak ha látják őket.
 
sűrű növényzet és nagyobb kövek is vannak az aljzatom is 7mm-es tudom hogy nem jó mert a mulm stb de 7 halacskát és 7 RC-it csak elbír a 150 literes térfogatával.. van néhany kb 10 mini rc 2 napos guppy ivadékokkal. a pici guppyk csak nem eszik meg öket nem? 3x etetem őket és minden alkalommal mást kapnak reggel apróra tört lemezes délután morzsolt alga tabletta vacsira pedig Dapnia vagy főt tojássárgája. Remélem nem kapnak kedvet egy kis rák csemegéhez... amúgy az anyuka a nagy akváriumba vissza lett téve. Ez probléma lehet az utódokra nézve?
 
Ragadozó halaknál általában érvényes az a mondás, hogy ami befér a száján, azt megeszi. Lehet, hogy a te halaid nem fognak rájuk vadászni, de ez addig nem derül ki, amíg nem történik meg a dolog. : ) Figyeld őket, hogy hogyan viselkednek egymással, elég hamar észre fogod venni, ha vadásszák a garnélákat.
 
Ragadozó halaknál általában érvényes az a mondás, hogy ami befér a száján, azt megeszi. Lehet, hogy a te halaid nem fognak rájuk vadászni, de ez addig nem derül ki, amíg nem történik meg a dolog. : ) Figyeld őket, hogy hogyan viselkednek egymással, elég hamar észre fogod venni, ha vadásszák a garnélákat.
A 2 napos guppy ivadékok is levadászhatják a kisgarnélákat? akkor ez baki volt a javából azt hittem velük biztonságban lesznek hisz a guppik is olyan nagyon picik még...
 
A 2 napos guppy ivadékok is levadászhatják a kisgarnélákat?
Azok még nem fogják. :) Nem tudom milyen gyorsan nőnek a guppik, de amíg egy a méretük a kis garnélákkal, addig nem lesz gond. Aztán majd javítson ki valaki, mert a guppikról semmit se tudok. :D
 
Azok még nem fogják. :) Nem tudom milyen gyorsan nőnek a guppik, de amíg egy a méretük a kis garnélákkal, addig nem lesz gond. Aztán majd javítson ki valaki, mert a guppikról semmit se tudok. :D
hát a jól tartott guppyk 4-6 hetes korukra érik el az 1cm-ert. viszont fogalmam sincs hogy a kisgarnik milyen gyorsan nőnek. de remélem ők is lesznek 4 hetesen akkorák hogy át mehetnek a nagyba. :)
 
hát a jól tartott guppyk 4-6 hetes korukra érik el az 1cm-ert. viszont fogalmam sincs hogy a kisgarnik milyen gyorsan nőnek. de remélem ők is lesznek 4 hetesen akkorák hogy át mehetnek a nagyba. :)
Ezt érdemes átfutnod. Segíthet abban, hogy kicsit jobb körülményeket teremts a gyors fejlődéshez. Az enyémek május közepén tűntek fel, azóta szépen kifejlődtek, de még mindig látni a különbséget az "öregekhez" képest. A leírásod alapján úgy tűnik, hogy egy darabig nőhetnek együtt, de hülyeséget nem akarok mondani, úgyhogy kisguppi+kisgarni társulásról várj meg valaki hozzáértőt.
 
Megszeretném kérdezni, a hozzáértőket, melyik a jobb talaj taiwaniak alá ?

-Dennerle Shrimp King Active Soil
-Ada Amazonia
-Ista Shrimp Soil
 
Dennerle Scaper's Soil lehet ez lesz. A carbon lilis akvába, már ez van fél éve, az akva ugye,nem lágyvízes, de , amit eddig láttam, az jó, nem iszaposodik, nitrát, minden egyéb , ebben az akvában 0, pedig, agyon van tápozva, és csak moha van benne, meg amit leírást olvastam róla jó.
 
Back
Oldal tetejére