• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Malawa kísérleti akvárium

Bencsik

Főkertész
Sziasztok!
Tavaly karácsonykor indítottam ezt az akvárium. Kicsit itt már a fórum hatása kezdet kibontakozni. Például aktív talaj.
Azóta jó párszor már pakolásztam benne. Növények tesztelése melyik, hogy jön be számomra.
Nevéből adódóan malawa garnéla lakja. Igazából ez az első sikeres tartása a garnéláknak. Így úgy döntöttem hogy hal nem lesz benne, algázó se igazán.
Ahogy tudom írom a technikai részeket is.
IMG_20231122_155546.jpg
 
Írok pár száraz adatot is az akváriumról.
Mérete 50*30* 30
Szűrő Eheim Classic 250
Lámpa kezdtem egy egyszerű twinstar, utána egy diy ledes volt rajta. Most pedig egy chihiros WRGB II világítja.
Tehát adja magát a növényes vonal is.
Co2 nél próbálgattam az in line beoldást. Csak kifogyott a fél kilós palack.
Talaj pedig ada Amazonia ver 2 hozzá a táp rúd is.
Tápozás most tropica főleg a halas verziót használom. Mivel az örökös démonom a nitrát.
IMG_20231125_085241.jpg
A skimmer pedig nem dugom el hanem felhasználóm például így.
IMG_20231125_085232.jpg
 
Sziasztok! Az át építés elég jól lezajlot. Kisebb alga megjelent utána, de nem vészes. Folyamatosan bővül a növény készlet. Hátul a piros növénnyel is beprobálkozok. Hibákat pedig így is el lehet rejteni. Ez a pozitív része.
Most jöjjön a sötét oldal.
A Huawei telom nem érzékeli a chihiros lámpát.
Sajnos sikerült áthozni egy adag cladophora algát. Azóta kapja a carbot.
Mai víz cserénél egy jó kövér planária mászott a talajba. Egyszer már sikerül kiírtani.
Holnap rakok fel teljes képet.
De még mindig tetszik a mohás szűrő.
1000004129.jpg
 
Sajnos igen most tudtam beszerezni a jó tápoldatot és előtte olyan volt ami no3 is tartalmazot. Majd oda figyelek rá.
 
Szia! Sajnos nekem ez az akilesz pontom a fránya no3. Van benne 50 g Seachem Purigen. A jó táppal már volt 5 is a szintje. Ezért használom ha kapok a tropical halas verzió szánt növény tápot. Mérni csak no3 szoktam gyakrabban mérni. Plusz adok a vízhez egy kis GA foszfát porból kevert löttyit.
Köszi a észrevételeket.
 
Sziasztok! Jelenleg az akvárium alga neveld. Miatta bekerültek a mini ancik, kicsit felborult az egyensúly. Az agancs alga szépen terjed. A héten elkezdtem a carbot adagolni direktbe. Az ammónia szintre gondolok mivel a szűrő is decemberben lett befogva és kevés lehet a benne lévő bio töltet. Majd lassan bővítés lesz abban is. Egy régi kis külső szűrővel megejtem az első komolyabb porszivozást. Múlt héten bekerült pár Red rili garnéla kölyök.
1000004720.jpg
1000004719.jpg
 
Miatta bekerültek a mini ancik
Tudom, hogy nagyon unalmas, hogy mindig pattogok, hogy mi lesz a halakkal, de nem birom visszafogni magam.

44 darab ancit számoltam (de feltételezem hogy többen voltak a vödörben), ami ~ brutto 1l viz/ ancit jelent.. ami már-már a honkongi népsürüséggel vetekszik.
Mi lesz velük, amikor "ivarérettek" lesznek?

Múlt héten bekerült pár Red rili garnéla kölyök.
Miért? Régebb óta küzdesz az nitrit-nitrát szinttel, amelyek aránya annál gyorsabban növekednek, minnél több állat /minél több etetés van Ha szeretnéd, hogy a rili-utódok a malawák mellett fel tudjanak nöni, brutál sokat kellene etetned.
 
Tudom, hogy nagyon unalmas, hogy mindig pattogok, hogy mi lesz a halakkal, de nem birom visszafogni magam.

44 darab ancit számoltam (de feltételezem hogy többen voltak a vödörben), ami ~ brutto 1l viz/ ancit jelent.. ami már-már a honkongi népsürüséggel vetekszik.
Mi lesz velük, amikor "ivarérettek" lesznek?


Miért? Régebb óta küzdesz az nitrit-nitrát szinttel, amelyek aránya annál gyorsabban növekednek, minnél több állat /minél több etetés van Ha szeretnéd, hogy a rili-utódok a malawák mellett fel tudjanak nöni, brutál sokat kellene etetned.
Szia!
Kérdésed jogos nálam csak nőnek egy kicsit hogy az eredeti tulajdonosnak vissza adjam. Amúgy hal kaja lettek volna.
Nitrát elfelejtetem írni, hogy a új táppal 2 hét alatt 10 körüli értékre ment. Hétvégén mérek újat.
Rilik nem hiszem hogy éheznek, van bőven alga és kapnak extra zöldség, táp és vitamin kiegészítőt.
 
Back
Oldal tetejére