• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2010 1. hely Forgotten Grove - oRphEus 250 literes akváriuma

Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Gratula oRph! Érdemes volt ennyit várni rá :thumbup: Igazán mutatós lett!
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

N-dee said:
Gratula oRph! Érdemes volt ennyit várni rá :thumbup: Igazán mutatós lett!
Köszi Andris! Jó látni, hogy néha azért benézel a fórumra. :)
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Szia!
Engem érdekelne, hogy hogyan vált be a co2 reaktorod?
Most építek egyet csak azt nem tudom hogy érdemes-e rá csapot szerkeszteni.
Az aksid gyönyörű lett. :thumbup:
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

HEllo Orpheus!!!Az aki nagyon nagyon brutalis lett!!!!:) igenigen tetszik!!! jo hogy kb 1 honapja ratalaltam :) 1 hete epitetem meg enis az enyemet! Eddig eszembe se jutott hogy csinaltatni ADA stilusu butort! Mitad Isten,fater asztalos..szoval 2 nap mulva mar kesz is volt!:) a fuggesztett vilagitas szintet megfogott szoval mar azis keszul :)Koszi az inspiraciot! :D :lol: .... :thumbup:
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

meddu said:
Szia!
Engem érdekelne, hogy hogyan vált be a co2 reaktorod?
Most építek egyet csak azt nem tudom hogy érdemes-e rá csapot szerkeszteni.
Az aksid gyönyörű lett. :thumbup:
A reaktor jó, nem hangos és a beoldás is nagyon hatékony. Azt egyelőre nem volt időm lemérni, hogy mennyire fogja vissza az áramlást, de a későbbiekben talán sikerül. A csapot (bypass-t) eddig nem használtam. Igazából kicsit kísérletezni kéne vele, hogy részletes és megalapozott véleményt mondhassak róla, de még nem volt erre időm.

baji66 said:
HEllo Orpheus!!!Az aki nagyon nagyon brutalis lett!!!!:) igenigen tetszik!!! jo hogy kb 1 honapja ratalaltam :) 1 hete epitetem meg enis az enyemet! Eddig eszembe se jutott hogy csinaltatni ADA stilusu butort! Mitad Isten,fater asztalos..szoval 2 nap mulva mar kesz is volt!:) a fuggesztett vilagitas szintet megfogott szoval mar azis keszul :)Koszi az inspiraciot! :D :lol: .... :thumbup:
Örülök, hogy fel tudtad használni az itt közzétett infókat.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Sziasztok!

Gyors szöveges helyzetjelentés. Sajnos a nyaralás alatt eléggé elalgásodtam. Valami nem stimmel a rendszerben, mert legalább 3 féle alga is megjelent. A CO2-vel nem lehet gond, a reaktor dolgozik rendesen, simán 30 ppm fölött van a szint. Az áramlás sem csökkent sokat (2550 l/h). Még mindig csak 4 fénycső megy, két 6500 K-es és két 8000 K-es. A tápozás 10 ml micro és macro, csak sajnos eléggé trehányul csinálom, lehet, hogy hosszabb távon automatizálnom kell majd. A világítási idő 8 óra, lehet, hogy ezt kicsit csökkenteni fogom, mert most nyáron elég sok természetes - bár nem közvetlen - fény is éri az akit. Nem biztos, hogy köze van a problémához, de kiveszem majd a 8000 K-es csöveket és kicserélem 6500 K-esekre, kíváncsi leszek... A Dragon köveken megjelent ecsetalgát szépen pusztítja a Carbo. Érdekes módon az egyik követ, ami alapvetően zöldes színű volt egészen kifehérítette. Megpróbálom majd stabilabbá tenni a tápozásom, esetleg egy blackout is lesz.

A növények egyébként szépen gyarapodnak. A parvula rendesen bedúsult, meg is kell nyírnom a hétvégén. A stemek nagy része kikerült, bekerült egy csomó bolbitis, amik hozzák az új hajtásokat. A HC a középső részen és jobb oldalon szépen megindult, de a bal oldal árnyékosabb, ott nem igazán akar fejlődni, erre még ki kell találnom valamit. A mohák kötözése nem lett a legjobb, valószínűleg keveset használtam, de a legtöbb ágról az ADA mohakötöző idő előtt elengedte a mohát, úgyhogy a fákat ki kell vennem és újrakötöznöm - esetleg damillal, vagy valami erősebb cérnával. Ha már kint lesznek a Red Moorok kapnak egy Phyton Gites ecsetelést is.

Más: jó tanács azoknak akik maguk tervezik/építik vagy építtetik a bútorukat. Nagyon figyeljetek a tervezés során a részletekre. Pl. arra, hogy az oldalnyílások méretét elég nagynak számoljátok. Sajnos én nem gondoltam erre, és esztétikai szempontok miatt kicsivel kisebb nyílást terveztem a kelleténél, csak azt néztem, hogy a szűrőcsövek kényelmesen, törés nélkül kiférjenek. Ennek hátrányával akkor szembesültem, amikor először tisztítani akartam a szűrőket. Sem a 2073-as gyorscsatlakozója, sem a JBL gyorscsatlakozója nem fér át a nyíláson... :x Így minden tisztításnál le kell szednem a csöveket, vagy be kell szereznem néhány duplacsapot, ami ugye nem olcsó... A CO2 rendszerrel kombinált szűrőrendszert amúgy is elég nehéz szétszedni, a reaktorhoz is kell majd valószínű duplacsap...
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Hogyan oldottad meg a tápozást a nyaralás alatt? Én tápanyaghiányra gyanakodnék.Nekem 220 literre a 12 ml is kevésnek bizonyult.Most, hogy 15ml-t adagolok micro macro-ból, semmi algaproblémám sincs.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

snoop85 said:
Hogyan oldottad meg a tápozást a nyaralás alatt? Én tápanyaghiányra gyanakodnék.Nekem 220 literre a 12 ml is kevésnek bizonyult.Most, hogy 15ml-t adagolok micro macro-ból, semmi algaproblémám sincs.

Én erősen a tápanyaghiányra tippelek.
Nálam is a napi 9-9 ml vált be hosszú távon heti 1x 50% cserénél (112 liter).
A parvula nyírásával esetleg várj addig, amíg az algák nem szorulnak vissza. Eléggé durván be tud algásodni.
Világítást napi 6, 2-3 hét múlva talán 7 órára visszaveheted, a növényeknek nem árt, az algák nem szeretik.
Vízkeménységet mértél? Lehet, hogy a Manado is trükközik...
Egy 3-4 napos BO-t kipróbálhatsz, utána könnyebb visszahozni az akit.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Lassan 3 hónapos lesz az aki. Sajnos időhiány miatt még nem tudtam halakat telepíteni, de azért lassan már itt lenne az ideje ennek is.. Ahogy az előkészületeket, úgy ezt sem kapkodom el. :) Csak ki kellene találnom végre, hogy kik legyenek a lakók. Egyelőre annyi a koncepció, hogy lesz (valószínűleg) egyféle csapathal és egy pár valamilyen apisto faj. Csapathalra első nekifutásból a jelöltjeim: fekete neon, ferdén úszó lazac, rézlazac, izzófényű pontylazac vagy amanda lazac. Hmm...
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

+1 fekete neon vagy +1 amanda lazac (kis mérete miatt)
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

/vote ferdénúszó - fekete tetra mellett nagy kedvencem nekem :) bár ők nagyra is nőhetnek ha nagy az akvárium.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Töltsd meg élettel az akid oRphEus, de ne a HAC verseny előtti utolsó órába tedd bele a halakat, addig ne várj!! ;) :lol:
Szerintem olyan csapathalat kellene választanod ami, szinben és méretben harmonizál a szigetedhez, a döntés a tied ;) !
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Én is megrendeltem a kívánt halakat, így majd egyből át tudom venni (amint majd sikerül átverekednem magam a tömegen, a tavalyiakból kiinulva).

Milyen halak mellett döntöttél? Vagy majd ha meglesznek ... ? :)
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

recon said:
Én is megrendeltem a kívánt halakat, így majd egyből át tudom venni (amint majd sikerül átverekednem magam a tömegen, a tavalyiakból kiinulva).
Milyen halak mellett döntöttél? Vagy majd ha meglesznek ... ? :)
A fekete neon mellett döntöttem. A kis akiba vettem egy kisebb csapat f. neont és egy kis csapat amandát, és ez alapján döntöttem. A nagy akiban lesznek a fekete neonok (55 db), a kicsiben pedig amandák.

Más: Ha vízcserekor éppen töltitek vissza az akit, közben inkább NE üljetek le a fórum elé... JBL vízcserecsapot használok, ez nálam elég lassan engedi le a vizet, viszont jóval gyorsabban tölti fel. Úgy ítéltem meg, hogy még egy darabig fog tölteni, így belefér, ha közben rápillantok a fórumra. Kicsit olvasgattam, aztán amikor visszanézek azt látom, hogy az akváriumom feszített víztükrös lett. :) Rohantam elzárni a csapot, szerencsére sikerült, de kb. 3 másodpercen múlt, és túlcsordul... A lakás nem úszott volna el, de azért amikor összesen 3 m-nyi felületen egyszerre kezd lefolyni, az nem lett volna olyan vicces. Na meg persze szépen bele az éppen nyitott akváriumbútorba, az elektromos cuccokhoz... Nem sokon múlt. :lolno:
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Időnként a vízcserélőt szét kell szedni, mert kis agyagdarabok, növénymaradékok eltömíthetik. Nem annyira, hogy leálljon, de jelentősen lassítja pl. a leengedést. Néha, ha sietek, a csapot rányitom leengedéskor is és akkor az is rásegít a szívásra ;)
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

oRphEus said:
Más: Ha vízcserekor éppen töltitek vissza az akit, közben inkább NE üljetek le a fórum elé... JBL vízcserecsapot használok, ez nálam elég lassan engedi le a vizet, viszont jóval gyorsabban tölti fel. Úgy ítéltem meg, hogy még egy darabig fog tölteni, így belefér, ha közben rápillantok a fórumra. Kicsit olvasgattam, aztán amikor visszanézek azt látom, hogy az akváriumom feszített víztükrös lett. :) Rohantam elzárni a csapot, szerencsére sikerült, de kb. 3 másodpercen múlt, és túlcsordul... A lakás nem úszott volna el, de azért amikor összesen 3 m-nyi felületen egyszerre kezd lefolyni, az nem lett volna olyan vicces. Na meg persze szépen bele az éppen nyitott akváriumbútorba, az elektromos cuccokhoz... Nem sokon múlt. :lolno:

ezt én is meg tudom erősíteni... Én is jártam így párszor, nem a fórum elé ültem le hanem elkezdtem valami mást csinálni, és azt veszem észre hogy már púposodik az aki, nálam se sokon múlt, vízcserekor az aki mellől ne menjetek messzire mert mindig akkor történik valami... :evil:
 
Back
Oldal tetejére