• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2010 1. hely Forgotten Grove - oRphEus 250 literes akváriuma

Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Üdv,

Gratulálok az akidhoz nagyon faja lett. :thumbup: :clap:
Úgy látom meglesz az idei HAC győztes is.


u.i.: Kolumbusz se lett volna rossz a Santa María -val :)




Gábor
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Gabika said:
Üdv,

Úgy látom meglesz az idei HAC győztes is.
Gábor

Nem olyan biztos az, nem magamra gondolok, de láttunk sok szép akit amit itt még nem. :thumbup:
Persze nem kizárt :)
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Gabika said:
Gratulálok az akidhoz nagyon faja lett. :thumbup: :clap:
Köszönöm.

Gabika said:
Úgy látom meglesz az idei HAC győztes is.
Ezt azért ne kiabáljuk el. Sok van még addig, formába kell hozni, azt meg is kell tartani, szóval nem ilyen egyszerű ez. Ráadásul biztos vagyok benne, hogy keményebb mezőny lesz, mint tavaly. De igyekezni fogok. ;)

Szerk.: Daninak igaza van, tavaly is volt néhány meglepetés-akvárium, amit előtte sehol sem lehetett látni, és nem egy közülük igen szép eredménnyel végzett.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

inadsz said:
Gabika írta:
Üdv,

Úgy látom meglesz az idei HAC győztes is
Komoly esélyt látok rá ,nagyon ígéretes.Bár ,biztos erős lesz a felhozatal,szerintem többen fognak tudatosan gyúrni a versenyre.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Szia!
Igazán lenyűgöző akváriumot alkottál!Gratulálok! :thumbup: :clap:
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Blasio said:
Szia!
Igazán lenyűgöző akváriumot alkottál!Gratulálok! :thumbup: :clap:

Köszi! :)

Egy kis helyzetjelentés: pénteken bekerültek az első lakók, 5 amano garnéla. Illetve ez így nem igaz, mert az első lakók a csigák voltak. Bár igyekeztem megtisztítani a növényeket a behelyezés előtt, de nem sikerült teljesen, néhány hét alatt pedig rendesen elszaporodtak. Mondjuk annyira nem zavar, mert szépen megkajálják azt a néhány bomló és/vagy algás levelet, ami nem bírta a telepítéssel járó stresszt.

Halakat egyelőre nem telepítek, nemsokára elutazom egy hétre, és addig már nincs értelem bonyolítani a helyzetet, majd szabadság után. Egyébként még azt sem döntöttem el, hogy milyen csapathal legyen az akiban. Később szeretnék majd egy kakadu-, vagy valamilyen más apisto párt is, de egyelőre még a csapathalak fajtája lesz a fő kérdés.

Tegnap este kikerült az aktívszén, és bekerült a Seachem Purigen. Sajnos időközben az alga is megtalált, többnyire Cladophora és GDA formájában. Kénytelen leszek állítgatni a rendszeren. Ellenük hasznos lehet a blackout :?: Lassan egy nyírásra is szükség lesz. A parvula szépen fejlődik, de az emers szálai rendesen bealgásodtak, ezeket el kell távolítanom. A stemeket is megritkítom, mert kezdik elnyomni a háttérben a vallsineriát és a cyperust. Lassan ki is kerülnek az akiból. A mohák is kezdenek beindulni, bár volt egy kis kezdeti bizonytalanság a telepítés után. Úgy érzem nem fejlődnek olyan ütemben, mint a lágy-vizes akiban, de az okot még nem tudtam biztosra eldönteni.

Ja és persze a meleggel is küzdök, egy nagy szobai ventivel úgy-ahogy sikerül leszorítani a hőmérsékletet 27-28 fokra, de azt hiszem inkább klímát fogok szereltetni... Gondolkoztam az akvárium-klímán is, de úgy döntöttem nem éri meg. Az árából veszek egy rendes klímát, és így én is jól járok, nem csak halak és a növények. :)
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Szia Orpheus!
Mégegyszer gratula az akidhoz :thumbup: nagyon jó lett. Azok a fránya algák nekem is az emers levelekre telepűltek -érdekes- az olló segített szépen levágtam az algás leveleket és eltünt lassan.Ja és emeltem a macro foszfát nitrát kálium adagon lehet ez is segített. A csigákat gőzerövel szedegettem az elején aztán már hagyom őket jó célt szolgálnak a Easy-Carbo megtizedeli az állományt kordába tarthatóak egyébként tényleg nem zavaróak. Az akiklíma tényleg gazdaságtalan egy jó split klíma mindenkinek jó a lakásba nézd meg a MIDEA típust klímás barátom mindenkinek ezt tolja ára is jó és semmi baj vele, nekem kb9-10 éves semmi gond nincs vele éjjel nappal megy, évente 1szer kipuccantom a kültérit is portalanítom kimosom a hűtőbordákat azt go szezonba padlógáz kb 70 légköbmétert hűt 4,5KW-os merem ajánlani a márkát.

Az akihoz sok siker szabihoz meg jó pihenést!

Üdv:w-rig!
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

w-rig said:
kb 70 légköbmétert hűt 4,5KW-os !
És ha jól tudom ez a hűtőteljesítménye. Elektromosan durván az 1/3-át veszi csak fel és nem dolgozik 0-24h.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Proci said:
És ha jól tudom ez a hűtőteljesítménye. Elektromosan durván az 1/3-át veszi csak fel és nem dolgozik 0-24h.

Inverteres klímákat kell nézni, ha a fogyasztás szempont. Nálam ilyen megy teljesen profi. Jah és nincs allergia!
Én csak lakas klímával tudom tartani a 26 celsius-t az aksikban ilyen időben. :|
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Proci said:
w-rig said:
kb 70 légköbmétert hűt 4,5KW-os !
És ha jól tudom ez a hűtőteljesítménye. Elektromosan durván az 1/3-át veszi csak fel és nem dolgozik 0-24h.


Bocs Proci szakszerűtlen voltam.

Egön a hűtőteljesítménye4,5KW a vill telj 3KW teljes terhellésel, de a kompresszora nem 24h-t megy de folyamatos üzembe van nem használom az autómata üzemmódót extrém fagykedvelő mivoltom miatt 17c fokra van belőve azt hadszóljon.

Üdv w-rig!
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

w-rig said:
(...)nem használom az autómata üzemmódót extrém fagykedvelő mivoltom miatt 17c fokra van belőve azt hadszóljon.
Ez azért elég nagy energiapazarlás, arról már nem is beszélve, hogy egészségtelen...
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Nagyon Hangulatos kis erdőt csináltál :thumbup:
Gratula!
Üdv:habee
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

katroc said:
Huhh ez igen jó lett! :D Tök jól megcsináltad. :)
Köszi, de azért az ACDSee Pro 3 fejlesztői is kivették a részüket a dologból... ;) :lol:


Időközben szert tettem némi Easy Carbo tapasztalatra; tényleg nem érdemes közvetlenül mohára használni. Volt egy kis algám a mohacsomókon, gondoltam nyomok rá egy kis Carbot, maximum megsárgul néhány levele a mohának, az alga meg eltűnik. Ja, elméletben, a gyakorlatban azonban nem egészen így történt. Bár az algát is érzékenyen érintette, a mohát azonban még inkább, a Carbozott rész szépen bebarnult és rohadni kezdett. Hiába hozta a moha az új hajtásait a széleken, sajnos a közepe berohadt, így az eredmény még több alga lett... :!:
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Ilyen helyre sokkal jobb a phyton git. amikor leengedem a vizet mindig rányomok belőle a sziklára és a növényekre utána olyan füstölt bacon szag lesz 1 pillanat alatt hogy kész... ;) viszont növénybarát. vízoszlopba adagolva viszont leginkább csak a BGA-ra jelent veszélyt.
 
Back
Oldal tetejére