• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Sziasztok! 10-10 ml/200 liter/nap GA Mic/Mac mellett is kb. mérhetetlen a vas mennyisége JBL cseppteszttel. Szerintetek adagolhatok hozzá EasyLife Ferro-t, mert szeretném ha a vörös növények (pl. Rotala rotundifolia) valóban vörös lenne. Ha igen akkor mennyit? Korábban 5 ml/200l/nap mellett kezdett kb. 1,5-2 hét után mérhetővé válni a mennyisége a vízben. Most épp blackout után 4 óra/napról haladok vissza a normális világítás mennyiség felé. Ha adagolhatok hozzá, akkor kezdjem most, vagy majd később, ha elértem mondjuk a napi 5 óra világítási időtartamot. Jelenleg 4*39 W-tal világítok 200 litert. Előre is köszi a tanácsokat.
 
Sziasztok! 10-10 ml/200 liter/nap GA Mic/Mac mellett is kb. mérhetetlen a vas mennyisége JBL cseppteszttel. Szerintetek adagolhatok hozzá EasyLife Ferro-t, mert szeretném ha a vörös növények (pl. Rotala rotundifolia) valóban vörös lenne. Ha igen akkor mennyit? Korábban 5 ml/200l/nap mellett kezdett kb. 1,5-2 hét után mérhetővé válni a mennyisége a vízben. Most épp blackout után 4 óra/napról haladok vissza a normális világítás mennyiség felé. Ha adagolhatok hozzá, akkor kezdjem most, vagy majd később, ha elértem mondjuk a napi 5 óra világítási időtartamot. Jelenleg 4*39 W-tal világítok 200 litert. Előre is köszi a tanácsokat.
Mehet bele nyugodtan, de néhány hetente ellenőrizd a mennyiségét.
 
31L, csapvizes.
Napi 8h fény, 6500K, 28 lumen/liter.
Agyagos talaj.
Növények: Bolbitis, Microsorium, Elodea, Ceratophyllum, Anubias, gömbmoha, Ricardia, Hydro, Fissidens, Fontinalis és Pistia.
Garnélák lakják.

Mennyi GA Mac/Mic + EC mehet/nap?
 
31L, csapvizes.
Napi 8h fény, 6500K, 28 lumen/liter.
Agyagos talaj.
Növények: Bolbitis, Microsorium, Elodea, Ceratophyllum, Anubias, gömbmoha, Ricardia, Hydro, Fissidens, Fontinalis és Pistia.
Garnélák lakják.

Mennyi GA Mac/Mic + EC mehet/nap?
1-1-1 ml szerintem jó, de a 8 óra kicsit kevésnek tűnik.
 
Meg lehetne esetleg kérdezni, hogy a GA tápok milyen konkrét anyagokból készültek?
 
1-1-1 ml szerintem jó, de a 8 óra kicsit kevésnek tűnik.
@Beni: kedden (1 hete) csináltam a szokásos 50-es vízcserét. Egyúttal a Ceratophyllum kb. 80%-át kivettem, mert nagyon hosszúra nőtt. A szűrőhöz nem nyúltam.
2 napra rá elkezdett a barna alga terjedni a frontüvegen. Eddig semmi nem volt rajta.

- kivettem a tápanyagok elnyelését végző növényzet jó részét (sajnos már muszáj volt)
- a világítást nem bántottam, mert napközben éri napfény, amiből azért összejön némi bónusz (ez viszont az alga előtt is megvolt, és nem jött elő - szóval nem számítom az okok közé)
- vegyem le a tápokat 0.5-0.5-0.5-re?
- takarítsam ki a szűrőt?
 
@Beni: kedden (1 hete) csináltam a szokásos 50-es vízcserét. Egyúttal a Ceratophyllum kb. 80%-át kivettem, mert nagyon hosszúra nőtt. A szűrőhöz nem nyúltam.
2 napra rá elkezdett a barna alga terjedni a frontüvegen. Eddig semmi nem volt rajta.

- kivettem a tápanyagok elnyelését végző növényzet jó részét (sajnos már muszáj volt)
- a világítást nem bántottam, mert napközben éri napfény, amiből azért összejön némi bónusz (ez viszont az alga előtt is megvolt, és nem jött elő - szóval nem számítom az okok közé)
- vegyem le a tápokat 0.5-0.5-0.5-re?
- takarítsam ki a szűrőt?
Kezdek zavarba jönni, hogy egyre többen fordultok kimondottan hozzám...:)
A kérdés az, hogy mi volt a sorrend. Én mindig először nyírok/ritkítok, utána cserélem a vizet, így a matatással felkavart, kissé zavaros vizet cserélem tisztára, ami vízminőségileg és esztétikailag is sokkal szerencsésebb, mint fordítva...
Ha jól rémlik, akkor már nem beszélhetünk friss akváriumról, ennyi idő alatt be kellett volna állnia a szűrésnek, és végleg eltűnnie a barna algának. Ha csak úgy megjelent, akkor lehet, hogy szilikátos a vized, vagy egyszerűen kevés a szűrés.
A szűrő takarítás kétélű penge, egyrészt jelentősen nő az áramlás, ezzel a vízforgatás, és a bacik oxigén dúsabb közegben, hatékonyabban tudnak dolgozni, másrészt pont belőlük mosol ki rengeteget... Ha úgy érzed, hogy kevés a flow, akkor takarítsd, ha nem, akkor ne piszkáld.
 
Kezdek zavarba jönni, hogy egyre többen fordultok kimondottan hozzám...:)
A kérdés az, hogy mi volt a sorrend. Én mindig először nyírok/ritkítok, utána cserélem a vizet, így a matatással felkavart, kissé zavaros vizet cserélem tisztára, ami vízminőségileg és esztétikailag is sokkal szerencsésebb, mint fordítva...
Ha jól rémlik, akkor már nem beszélhetünk friss akváriumról, ennyi idő alatt be kellett volna állnia a szűrésnek, és végleg eltűnnie a barna algának. Ha csak úgy megjelent, akkor lehet, hogy szilikátos a vized, vagy egyszerűen kevés a szűrés.
A szűrő takarítás kétélű penge, egyrészt jelentősen nő az áramlás, ezzel a vízforgatás, és a bacik oxigén dúsabb közegben, hatékonyabban tudnak dolgozni, másrészt pont belőlük mosol ki rengeteget... Ha úgy érzed, hogy kevés a flow, akkor takarítsd, ha nem, akkor ne piszkáld.

Egy szál hínárt a vízfelszínen kettévágni, nos az nem = pázsitnyírás. :)
Igazság szerint a vízcsere másnapján vettem jobban szemügyre a szálak hosszát. Pár hónapja már üzemel, amint írtam is: megjelent egyik napról a másikra. A szilikátos víz nagy eséllyel játszik szerepet nálam az algáknál.
Egyből az jutott eszembe, hogy az emelő kamrapalástjának a nyílásait elborítja a vízkő. Hétvégén leszedem róla.
Szvsz a kevés flow-ra teszem le a voksomat. A baktériumok miatt nem aggódom, már korábban többször leírtam, hogy igyekszem a lehető legtöbbet megmenteni egy szivacsmosáskor.
 
Lassan átállok EI tápozásra, ezért az lenne a kérésem,hogy maga az EI és az akiban lévő növények mennyisége közt van-e valami összefüggés. (Kicsit kevésnek érzem a növények számát)
Ugyanez érdekel az EI és a bent lévő halállomány mennyiségi függvényében.
Köszönöm, ha megosztjátok tapasztalataitokat!
 
Sziasztok! nem szeretném ha az előző kérdésem elszállna az éterben...
Annak is örülnék, ha egy releváns topikot belinkelnétek, mert én sajnos nem találtam a kérdésemhez illőt.
 
Egyiknek sincs jelentősége. A tápozásánál ezt nem vesszük figyelembe. A lényeg az EI + 50% vízcsere.
 
Sziasztok!

Szeretnék KH2PO4 és K2SO4 porokból kiegészítő kálium tápoldatot keverni. Találtam egy xls-t (dosing calculator) valahol itt, a fórumon. Abba az értékeket beírva azt kapom, hogy 2000 ml vízhez, napi 3 ml adagolás mellett 70-70g-ot kell feloldani, hogy a K a megfelelő tartományban legyen. Gondoltam mielőtt bekeverném, megkérdezem, hogy jó-e ez, és nem értettem-e valamit félre. Mondjuk így a foszfát már kilóg az EI tartományból...

Előre is köszi a segítséget!
 
Sziasztok!

Szeretnék KH2PO4 és K2SO4 porokból kiegészítő kálium tápoldatot keverni. Találtam egy xls-t (dosing calculator) valahol itt, a fórumon. Abba az értékeket beírva azt kapom, hogy 2000 ml vízhez, napi 3 ml adagolás mellett 70-70g-ot kell feloldani, hogy a K a megfelelő tartományban legyen. Gondoltam mielőtt bekeverném, megkérdezem, hogy jó-e ez, és nem értettem-e valamit félre. Mondjuk így a foszfát már kilóg az EI tartományból...

Előre is köszi a segítséget!
Csak K2SO4-et használj hozzá. 89,2g-ot önts fel 1000 ml-re deszt vízzel, és megkapod az EL kálium tápjának megfelelő házi verziót, annak az adagolását alkalmazhatod.
Érdemes egyszerre csak 2-300 ml-t csinálni, ha nem tudod tartósítani.
 
Back
Oldal tetejére