• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Akkor egy 10ml-et az biztos bele ér.
Én egyébként az Easy carbo hoz használok egy Nurofenes adagoló fecskendőt, de a GA-nál is van ilyen, vagy hasonló...
Easy Life adagoló fecskendő 5ml
 
Előre bocsájtom, hogy nem volt időm végigolvasni ezt a témát.
Tanulmányoztam az EI-s excel táblázatot és nekem úgy tűnik, hogy a MY_DOSE értékek képlete nem elég pontos, mert csak az oldószer tömegéből számolja a koncentráció tömegarányát (oldott anyag/oldószer) Ehelyett a teljes oldat tömegéből kéne (oldott anyag/(oldott anyagok+oldószer))
Ez annál nagyobb hibát jelent minél töményebb törzsoldatot készítünk. Akár 30% is lehet.
 
Utoljára módosított:
Közben látom, hogy az egész akvarisztikában egyszerűsítve van, mert mindig élnek az 1g=1ml oldószer feltevéssel.
Akkor nem szóltam.
 
Lenne egy fontos kérdésem ami lehet mást is érinthet!
@viktorlantos elnézést ,hogy idéztelek de konkrétan a Te véleményed érdekellne!
Szeretnék visszaálni a GA tápozásra mert nemsokára elfogynak az EL termékek ,de a GA macroval van problémám. Korábban emiatt is hagytam abba a használatát.
A problémám abban rejlik ,hogy ez tartalmaz NO3 at. Nekem viszont külön nitrát adagolásra nincs szükségem mert így is a határon táncol és nem szeretném kiírtani a halakat (kicsit túltelepített). Konkrétan melyik terméketekkel tudnám kiváltani, esetleg csökkentetten adagolni és valami más termékekkel pótolni a többi hiányként jelentkező összetevőket. (Kálium, foszfát, stb)

Akvárium br. 96l ehhez kellene konkrét termék és adagolás, hogy hozza az EI szintet.
Napi tápozás. A Green Aqua Micro és Carbo adagolása világos számomra!
 
Utoljára módosított:
Lenne egy fontos kérdésem ami lehet mást is érinthet!
@viktorlantos elnézést ,hogy idéztelek de konkrétan a Te véleményed érdekellne!
Szeretnék visszaálni a GA tápozásra mert nemsokára elfogynak az EL termékek ,de a GA macroval van problémám. Korábban emiatt is hagytam abba a használatát.
A problémám abban rejlik ,hogy ez tartalmaz NO3 at. Nekem viszont külön nitrát adagolásra nincs szükségem mert így is a határon táncol és nem szeretném kiírtani a halakat (kicsit túltelepített). Konkrétan melyik terméketekkel tudnám kiváltani, esetleg csökkentetten adagolni és valami más termékekkel pótolni a többi hiányként jelentkező összetevőket. (Kálium, foszfát, stb)
Akvárium br. 96l ehhez kellene konkrét termék és adagolás.
Napi tápozás. A Green Aqua Micro és Carbo adagolása világos számomra!
EL potassium és fosfo lesz a megoldás, ezekkel nem viszel be NO3-ot, csak a másik 2 makroelemet.
 
EL potassium és fosfo lesz a megoldás, ezekkel nem viszel be NO3-ot, csak a másik 2 makroelemet.
Idáig én is eljutottam. Most is a teljes EL arzenált adagolom (nitró kivételével)mert a Profító egymagában harmatosnak bizonyult.
De mennyit? És melyik márkából? Mert gondolom a töménysége nem egyforma minden márkának. Attól tartok ,hogy az EI tápozásnál akkor ez lessz a gyenge láncszem. Tehát hiába lessz a GA Microból megfelelő adag.
 


Látod ezen még nem gondolkodtam!:whistle:(n) Ez is egy lehetséges alternatíva. Bedobom a kalapba ezt is :D
Mondjuk ez a túltelepítettség a nyáron megoldódik.
Akkor meg pláne. Nem kevered egybe a nitrát, szulfát, foszfát tápoldatokat, hanem külön adagolod igény szerint. Amikor megszűnik a túltelepítés akkor meg majd változtatsz az arányokon. Nitrátra most nincs is szükséged. Foszfátra mit mértél, mennyi?
 
sziasztok! növényes low techbe mi a tartandó nitrát szint mg/l-ben mérve? jelenleg olyan 10-15mg/l körül van de inkább a 10-hez közelebb, illetve egy 115literesbe kb mennyi macro-t kezdjek el adagolni hogy növelni tudjam a szintet?
 
sziasztok! növényes low techbe mi a tartandó nitrát szint mg/l-ben mérve? jelenleg olyan 10-15mg/l körül van de inkább a 10-hez közelebb, illetve egy 115literesbe kb mennyi macro-t kezdjek el adagolni hogy növelni tudjam a szintet?
10-15 ml szerintem teljesen rendben van, Nálam is ennyinél mozog, 10-hez közelítve.
 
10-15 ml szerintem teljesen rendben van, Nálam is ennyinél mozog, 10-hez közelítve.
szóval akkor jelenleg nincs szükség macrora? és ha később telepítek bele több gyorsan fejlődő növényt gondolom azért változni fog a dolog? a halak száma pedig marad a mostani
 
szóval akkor jelenleg nincs szükség macrora? és ha később telepítek bele több gyorsan fejlődő növényt gondolom azért változni fog a dolog? a halak száma pedig marad a mostani
Persze, minél több, minél gyorsabban növő növényed van, annál nagyobb a tápanyag fogyás is.
 
Sokan használják úgy a GA tápot hogy nem követik a 20l/1ml/nap adagolást. Most én is vissza fogok állni GA tápokra. 180 literes, nincs sok hal, viszont van sok stem. Kipróbálom a napi 5-5 ml-t.
Most tf-et használom, nincs algám, de a stemek nagyon lassan kúsznak, pedig van fény és co2 dögivel. Igaz csapvizezek ami befolyásolja a végeredményt. Hozzáteszem hogy jó kondiban van az akvárium, ezért félek a váltástól. Szeretném az algamentességet fenntartani, de az ollót is jó lenne használni.
 
Sokan használják úgy a GA tápot hogy nem követik a 20l/1ml/nap adagolást. Most én is vissza fogok állni GA tápokra. 180 literes, nincs sok hal, viszont van sok stem. Kipróbálom a napi 5-5 ml-t.
Most tf-et használom, nincs algám, de a stemek nagyon lassan kúsznak, pedig van fény és co2 dögivel. Igaz csapvizezek ami befolyásolja a végeredményt. Hozzáteszem hogy jó kondiban van az akvárium, ezért félek a váltástól. Szeretném az algamentességet fenntartani, de az ollót is jó lenne használni.

:)

Hát a képlet egyszerű:
  • Ha nem futnak annyira a növények nyírni sem kell.
  • Nem fognak kínlódni a regenerálódásnál
  • Nem lesz annyi surface scum sem mert nem vágjuk őket derékba 2 percenként.
  • Nem nőnek majd a felszínig, hogy aztán szépen megfogjanak minden trutyit ami megint algát hoz a fejedre.
  • Nem fogják leárnyékolni a szárakat mert nem lesz annyi levélzet sem

Ha ennyire sok a jó, akkor miért is?
  • Van annak egy varázsa amikor szinte napról napra szebb és több a növény.
  • Ha nem vigyázol könnyen áttörik a felszínt és még virágot is hoznak
  • Gyakorolhatod a nyírást, a szobrászkodást és a nyírással egészen érdekes formákat hozhatsz elő
  • Egy sűrű stem bokornál csak egy dolog van ami jobb. Kettő :)
  • A levágott gyönyörű hajtásokat visszaülteted, 1 hét múlva már azok is növekedni fognak

Az algáktól csak a kezdők félnek. A többiek tudják, hogy ez csak egy pillanatnyi állapot. És tudják miért van ott ahol van és mennyi ideig marad :)
 
Sziasztok!

180 literes akváriumban eddig JBL Ferropol 24 tápot használtam, napi 4 cseppet, valamint Easy Carbot 10 ml-t naponta.
Most elfogyott a Ferropol, viszont van itthon Green Aqua Micro és Macro is :), szeretném ezeket használni a Carbo mellett. A GA tápok csomagolása szerint 1-2 ml/hét 20 literenként a javasolt adagolás, ha nincs CO2 betáplálás.

Kérlek, erősítsétek meg, hogy valóban ez a javasolt adagolás!

Ahogyan írtam, nincs CO2-m, 90 W a világítás, napi 8 órában megy.
Az akváriumban Crypto-k, Valisneria, jávai moha, Limnophilla sessiflora, Microsorum pteropous és Anubias barteri van.
 
Sziasztok!

180 literes akváriumban eddig JBL Ferropol 24 tápot használtam, napi 4 cseppet, valamint Easy Carbot 10 ml-t naponta.
Most elfogyott a Ferropol, viszont van itthon Green Aqua Micro és Macro is :), szeretném ezeket használni a Carbo mellett. A GA tápok csomagolása szerint 1-2 ml/hét 20 literenként a javasolt adagolás, ha nincs CO2 betáplálás.

Kérlek, erősítsétek meg, hogy valóban ez a javasolt adagolás!

Ahogyan írtam, nincs CO2-m, 90 W a világítás, napi 8 órában megy.
Az akváriumban Crypto-k, Valisneria, jávai moha, Limnophilla sessiflora, Microsorum pteropous és Anubias barteri van.
Bőven jó lesz az adagolás.
 
Back
Oldal tetejére