• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A maradék - 10 literes kocka

Gtxtt

Kertész segéd
Eddig még nem volt naplóm de egyszer mindennek eljön az ideje. :)

Kezdetnek röviden akvarisztikai pályafutásomról. Én (is) a klasszikus 54 literes akváriummal kezdtem bő 10 évvel ezelőtt. Természetesen gyári szettel mert úgy az igazi. Elvégre a saját bőrén tanul az ember a legjobban. :D Ha jól emlékszem fekete bazalt volt az alap így nem volt egy kimondottan növényes akvárium. Sikerült fodros vízikalász mellé neonhalakat is választani. Viszonylag normális gondozás mellett is sikerült pár dolgot megtapasztalni, pl. csiga- és algainvázió. Bő egy év után eladtam mert a következő albiban nem fért volna el.
Pár év kihagyás után találtam eme fórumra és a törökbálinti "Szentély" meglátogatása után úgy döntöttem, hogy megnehezítem a dolgomat a lehető legkisebb nano akváriummal. Azóta is megvan ez az akvárium már bő 7 éve. Mostanában már gondolkodtam, hogy megduplázom/triplázom a méretet de volt pár dolog ami maradt az előző scape-ekből. Emiatt is kapta megtisztelő nevét. :D

Akkor jöjjenek a részletek:
-akvárium mérete: 20x20x25 cm
-világítás: 8W-os kínai ledes lámpa
-szűrés: Sobo WP-618H akasztós szűrő
-CO2: Aquario zselatinos élesztős rendszere

Nem egy high-tech setup. :) A szűrő viszont új. Elég csendes és méretben is passzol az akváriumhoz.

Maradt még korábbról barna Manado. A Tropica Aquarium Soil aljzat már elfelejtette velem milyen jó is a lebegő szemcséket lehalászni ültetés után a vízfelszínről.. :)
Az előző scape-ből maradt Aquarium Soil került hálóban táptalaj gyanánt a Manado alá. Ha kevés lesz akkor van még pár JBL tápgolyó is.

Növények:
-rotala sp.'Nanjenshan' - zselés
-anubias barteri var. nana 'petite' - előző setup
-microsorum pteropus narrow - előrecsomagolt
-mhyllanthus fluitans - zselés

Előlények:
-Red cherry - sok és egyre több van
-CRS - pár db
-süncsiga - 2db

Scape:
-seiryu kő és egy portugál tengerpartról hozott kő

Nem vittem túlzásba. :) A low-tech mellé low maintenance is szerepelt a kívánságlistán.

Induláskor így nézett ki az akvárium:
 
Ilyen lámpám nekem is van valahol elfekvőben...Egy ilyen kis nanohoz nagyon tuti nekem nem tudom menny kis nano kockát,wabit kiszolgált...
Különösen tetszett,hogy olyan sejtelmes lilás fénye van én tapasztalataim szerint a növényeknek is bejött ez a fényspektrum
Sok sikert az újdonsült szerzeményhez😉
 
Ilyen lámpám nekem is van valahol elfekvőben...Egy ilyen kis nanohoz nagyon tuti nekem nem tudom menny kis nano kockát,wabit kiszolgált...
Különösen tetszett,hogy olyan sejtelmes lilás fénye van én tapasztalataim szerint a növényeknek is bejött ez a fényspektrum
Sok sikert az újdonsült szerzeményhez😉
Köszi!
Nekem is jó tapasztalataim vannak ezzel a lámpával. Több, mint 4 éve használom már. :)
 
Kicsivel több mint 5 hetes már. A Rotala sp.'Nanjenshan' nem igazán akar nőni, inkább csak bokrosodik. A többi növény növöget de az Anubiasok levelei sajnos elkezdtek kilyukadni. A M. fluitans levelei szintén. Érdekes módon pár levélről van szó.
Jelenleg a jó öreg Neptun növénytápsó (napi 1 csepp), Liqui Carbo (napi 2 csepp) és Easy Life Ferro (heti 0.5 ml) a tápozás. Valami még hiányzik.. 🤔

A végére egy kép takarítás és vízcsere után:
 
Back
Oldal tetejére