• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Íme a tésztaszűrő fotója:
szuro.jpg

Nem merev. Könnyű lenne megdolgozni formára...
 
:LOL::D
Az enyém is eredeti,és ha seb van a kezemen ,engem is bizsergetett már meg a víz,de nem tudtam beazonosítani eddig hogy a TS-től,vagy a skimmertől lehet e.;)


Azt ugye tudjátok, hogy elvileg minden elektromos eszközt ki kellene húzni mielőtt bele nyúltok az akiba nehogy megrázó élményben legyen részetek.o_O
 
Egy jó ÉV relé nagyságrendekkel növeli az életben maradási esélyeinket! :D

Lehet hogy beszerelek egy FI relét a konnektor elé amibe be van kötve az összes elektronika az akváriumhoz.
Van hogy néha fröcsög egy kis víz arra felé is vízcsere kor :D
 
Igazad volt Viktor,nem gondoltam,hogy ilyen lavina indul el a kísérletezéssel.
Át kellet rakni a DIY topika.Érdekes egyébként az egész.

Én is érdeklődve figyelem.

Az egész Twinstar jelenség tök érdekes egyébként.
Szerintem nem is kifejezetten az eszköz megalkotása volt a legtöbb idő, hanem a megfelelő arányok eltalálása, a kísérletek lefuttatása. Ehhez kellett Dave Chow és megannyi ázsiai fanatikus, akik tudják mit nézzenek a jelengéssel kapcsolatban.
Ez a legjobb stratégia volt amit csinálhatott a gyártó. Nem is kellett fél év és az egész világon mindenhova eljutott a cucc.

Amire viszont figyelni kell:
  1. Túl lehet adagolni a porlasztást. Ami akár végzetes hatással is járhat a lakókra nézve. Ezért kell valami ami szabályozza
  2. A rács könnyen oxidálódik. Fontos a megfelelő tisztítás.
  3. A külső vezérlő és a belső egység lehetőleg ne sérüljön, mert negatív folyamatokat is elindíthat. Lásd 1-es pont.
 
Gondolom az árba befigyel még a vezérlő egység is.
A DIY verziónál ezt valami Ardunio, vagy Raspberry PI alapon tudnám elképzelni. És akkor már komolyan lehetne vele kísérletezgetni.
 
Raspberry-vel lehet, de egy arduino-s vezérlőt 1 relével össze lehet hozni 2000 Ft-ból, a programot meg egyszer kell kitalálni rá. Mondjuk akkor egyszer nagyon ki kell találni :)
 
És akkor az ár is rögtön ugrik egy nagyságrendet. Mire jó lesz, addigra megközelíti az eredetit.
Hát nyilván megdobja, de azért ha pl a nagyobbik málna pc-vel számolok, akkor is kb a féláron van meg. Persze a program akkor is kell még hozzá, meg a vezérléshez az elektronika is, de gondolom utóbbi belefér 2-3 ezerbe. Mondhuk nem értek ezekhez a mikro PC-khez, szóval lehet, hogy kell még pár dolog. De ugye van egy 256-os verzió is, ami 10000Ft alatt van, szóval spórolni is lehet.
Érdekes projekt lenne. Hátha valaki kipróbálja. :)
 
Szerintem nagyon felesleges erre egy pc, még ha ilyen kicsi is, mint a málna. Még ha érzékel is a cucc, akkor is elég egy mikrovezérlő hozzá.
Akinek van, és nagyon bátor, megnézhetné, milyen chip van benne :) (csak vicceltem, gariidő alatt semmiképpen!)
 
Back
Oldal tetejére