• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

A DIY szaki eredeti megjegyzése ez volt:

Az ozmóban alig "füstöl".

Én csak azt mondom, hogy szerintem igazatok van:

Arra akartam kilyukadni, hogy a diy cuccnak nem kell desztvízben teljesítenie, mert soha nem kerül olyan helyzetbe

Sosem lesz nullás a víz az akváriumban ha agyagos aljzat van. TDS általában 100-120-150 között mozog

:)
-------------------------------------------


Jó a felhő, de valamiért kicsi a köd.

A TwinStar egy termék, az "ikercsillag" meg egy vagány DIY produkció. Sz'tem a maga helyén kell kezelni és így nézve szuper. Szerintem már amiatt is nagyon jó dolog, hogy ki tudja váltani a "Ciklon" légpumpát hang nélkül. Ha többet nem várunk tőle akkor is okés. Én nem is abba az irányba feszegetném a teljesítményét, hogy sokat tudjon, hanem csak biztonságos legyen és termeljen kis oxigént szép csendben.
 
Utoljára módosított:
Jó a felhő, de valamiért kicsi a köd.

Arra kell figyelni az adagoláson kívül, hogy elég intenzív legyen a porlasztás és az megfelelően eljusson az akvárium minden részére.
A vidiben lévő porlasztás gyenge lenne egy kis akváriumhoz is.

Ha nem megfelelő a porlasztás és a bekeveredés, akkor nincs látványos hatása. Olyan ez mint a CO2. 10ppm CO2-vel labdába sem lehet rúgni egy komolyabb növényes akváriumnál. 30ppm meg majdnem mindenre tökéletes.
A kettő között a beoldás mennyisége és a bekeveredés az egyetlen különbség.

Konkrétan erre gondolok.

 
Végig olvastam a topicot és valamit nem értek :oops: Senkinek nem tűnt fel hogy aki az eredetit készítette ( már mint a DIY ikercsillagot) az a fórum DIY szakija @Killer81.
Meg kéne kérni, hogy adja át a terveket mint tette eddig is mindig. Adorján nem szokott beburkolózni. Talán neki már vannak tapasztalatai az készítésről is. Szerintem @tibicuki is tőle szerezte a készülékét.
 
Végig olvastam a topicot és valamit nem értek :oops: Senkinek nem tűnt fel hogy aki az eredetit készítette ( már mint a DIY ikercsillagot) az a fórum DIY szakija @Killer81.
Meg kéne kérni, hogy adja át a terveket mint tette eddig is mindig. Adorján nem szokott beburkolózni. Talán neki már vannak tapasztalatai az készítésről is. Szerintem @tibicuki is tőle szerezte a készülékét.

Jó ötlet. Csak egy terv alapján megcsinálni nem kihívás. Igazából be lehetne áldozni egy twinstart is, elemeire szedni és házilag diy lekoppintani. Aki kicsit is szeret barkácsolni az vagy azért hogy pénzt spóroljon, vagy azért hogy élvezze a dolgot csinálja. A sporolós simán megcsinálja terv alapján. Aki meg szereti, élvezi az nem terv alapján fogja megcsinálni. Egyedit szeretne. Szerintem! :)
 
Végig olvastam a topicot és valamit nem értek :oops: Senkinek nem tűnt fel hogy aki az eredetit készítette ( már mint a DIY ikercsillagot) az a fórum DIY szakija @Killer81.
Meg kéne kérni, hogy adja át a terveket mint tette eddig is mindig. Adorján nem szokott beburkolózni. Talán neki már vannak tapasztalatai az készítésről is. Szerintem @tibicuki is tőle szerezte a készülékét.
Egyelőre csak kísérletezget vele és azért nem publikál nagyon konkrét terveket.
De inkább egy másik fórumon aktív a srác, ott több infó van a ketyeréről. Szerintem egy nagyon jó kis kezdeményezés, de azért tudni kell a helyén kezelni. Nyilván a twinstar is készült egy darabig, mire készen lett a biztonságosan bevethető verzió.
De egyelőre oxidator/légpumpa kiváltásra is jó lehet.
 
A tegnapi bejegyzésemre visszautalva..... szóval az intenzitás és a mennyiség

10003616_608113299269896_4132572396354134768_o.jpg
 
kémiailag tiszta vízben csak hidroxid és oxónium ionok vannak amik autoprotolízissel egyensúlyi reakciót tartanak a H2O-val.

H2O + H2O ⇌ H3O+ + OH−.
Nem inkább:
H2O <=> H+ + OH-
?!?!

Üdv Beni!
Inadsz képlete helyes. A H+ szerencsére egy H2O-val oxónium iont (H3O+) képez, nem csak úgy magában "kóborol" a vízben.
És jó, hogy ez így van, mert, ha nem így volna, akkor a víz igen veszélyes anyag lenne jelentős protonsugárzás forrásként, mert a H+ ugyebár nem más mint az egy szem elektronjától megfosztott hidrogén, vagyis egy tisztán szabad állapotú proton (kivéve persze, ha véletlenül a hidrogén kettes, vagy hármas tömegszámú izotópja kerül épp a rendszerbe, vagyis a deutérium, illetve a trícium, de ebbe most ne menjünk részletesebben bele...), ami ebben a formában, ha nem lenne ilyen szerencsés a helyzet, hogy ez a proton ilyen állapotban rögtön "megkötődik", akkor bizony sugárzásként jelentkezne.
(Persze sok helyen ezt a folyamatot az általad is írt képlettel tüntetik fel, mert ez egyszerűbb, viszont cserébe nem igazán pontos :) )
 
Utoljára módosított:
Üdv Beni!
Inadsz képlete helyes. A H+ szerencsére egy H2O-val oxónium iont (H3O+) képez, nem csak úgy magában "kóborol" a vízben.
És jó, hogy ez így van, mert, ha nem így volna, akkor a víz igen veszélyes anyag lenne jelentős protonsugárzás forrásként, mert a H+ ugyebár nem más mint az egy szem elektronjától megfosztott hidrogén, vagyis egy tisztán szabad állapotú proton (kivéve persze, ha véletlenül a hidrogén kettes, vagy hármas tömegszámú izotópja kerül épp a rendszerbe, vagyis a deutérium, illetve a trícium, de ebbe most ne menjünk részletesebben bele...), ami ebben a formában, ha nem lenne ilyen szerencsés a helyzet, hogy ez a proton ilyen állapotban rögtön "megkötődik", akkor bizony sugárzásként jelentkezne.
(Persze sok helyen ezt a folyamatot az általad is írt képlettel tüntetik fel, mert ez egyszerűbb, viszont cserébe nem igazán pontos :) )
Igen, másnap Nekem is beugrott az autoprotolízis, de nem javítottam a képletemet, mert az már kiment a fejemből (pont a pH-ról beszéltünk melóban).
 
Sziasztok

Haladok a saját projektemmel, az mennyire normális hogy ott ahol sebes a kezem, közel kerülve az áram alatt lévő rácshoz csípi a kezem?
Valaki tapasztalt ilyesmit?
Esetleg az eredeti twinstar-nál hasonlót valaki?
 
Hú-ha:eek:
Ez nagyon sokáig ment egyszerre. Ekkora dózis már simán sok lehet az élőlényeknek. Az igazi Twinstar sosem megy ennyit.
 
Sziasztok

Haladok a saját projektemmel, az mennyire normális hogy ott ahol sebes a kezem, közel kerülve az áram alatt lévő rácshoz csípi a kezem?
Valaki tapasztalt ilyesmit?
Esetleg az eredeti twinstar-nál hasonlót valaki?
Nekem eredeti van és már többször éreztem az általad leírtakat.
Hülye szokásom, hogy erősen levágom a körmeimet és ilyenkor elég érzékeny nyomásra is. Ha ilyenkor nyulkálok az akiban picit csipked. :D
 
:LOL::D
Az enyém is eredeti,és ha seb van a kezemen ,engem is bizsergetett már meg a víz,de nem tudtam beazonosítani eddig hogy a TS-től,vagy a skimmertől lehet e.;)
Én is ezen a kettőn agyaltam, de skimmerem már korábban volt és nem csinálta ezt. Később megbizonyosodtam, mert a skimmert nem tartom mindig bent az akiban és ilyenkor is éreztem :)
 
Ha már úgy is itt indult el a diy megvalósítása a dolognak én is itt folytatom.

Diamond Project:

Elv ugyan az csak más formába öntve, egyenlőre folyik a teszt a prototípussal.

Két videó:


IMG_0251_1.jpg
 
Back
Oldal tetejére