• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CRS garnélák, növényes akváriumban.

D.Csaba

Kertész tanonc
Sziasztok!
Adott egy 182 literes akvárium rengeteg növénnyel, Co2 reaktoros beoldással, ami 12-20 óráig működik, a DC közepesen zöld estére, a ph, neptun tesztel mérve 7 körül van. CRS garnélák vannak benne, néha látok elhullást, az okát nem tudom, de gyanakszom hogy a ph ingadozás nem tetszik nekik. Tanácsolták, meg több helyen is olvastam hogy adagoljam 0-24 órában a gázt, így gondolom stabilabb a ph érték, de kérdés hogy viszonyulnak ehhez a növények?. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatosan?
Előre is köszönöm a válaszokat.
 

Attachments

  • IMG_2753.JPG
    IMG_2753.JPG
    161.7 KB · Megtekintések: 4
Sziasztok!
Adott egy 182 literes akvárium rengeteg növénnyel, Co2 reaktoros beoldással, ami 12-20 óráig működik, a DC közepesen zöld estére, a ph, neptun tesztel mérve 7 körül van. CRS garnélák vannak benne, néha látok elhullást, az okát nem tudom, de gyanakszom hogy a ph ingadozás nem tetszik nekik. Tanácsolták, meg több helyen is olvastam hogy adagoljam 0-24 órában a gázt, így gondolom stabilabb a ph érték, de kérdés hogy viszonyulnak ehhez a növények?. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatosan?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Szia!
Nálam a taiwan bee garnéláknál mind a három aksiban állandóan megy a Co2. Másképpen nem tudtam beállítani nekik5,5- 6,0 ph-t.
Szerintem jobb mint ha ingadozna a ki -be kapcsolástól.
 
Back
Oldal tetejére