• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Aham
elvileg az egyik kis csonk a gáz kimenet a másik meg tekerhető kimeneti gáznyomás szabályzó;)
difi 2baron már oké
atomizernek asszem 2,5-3 kell
Köszi a segítséget, remek hírt hoztál. :) Akkor elvileg feljebb tudom tekerni 3 bárig.
 
Sziasztok!

Segítsetek légy szíves, hogy az Atomizert hogyan kell tisztítani? Ugyanúgy be kell áztatni töményebb superge oldatba? Ebben az esetben ugye nem működik az 1 éjszakás áztatás, mert addig a szűrő sem tud menni.

Azért merült fel a kérdés, mert mintha kevesebb és nagyobb lenne a beáramló a CO2 bubi mint 2 hónapja a beüzemelésnél.
 
Sziasztok!

Segítsetek légy szíves, hogy az Atomizert hogyan kell tisztítani? Ugyanúgy be kell áztatni töményebb superge oldatba? Ebben az esetben ugye nem működik az 1 éjszakás áztatás, mert addig a szűrő sem tud menni.

Azért merült fel a kérdés, mert mintha kevesebb és nagyobb lenne a beáramló a CO2 bubi mint 2 hónapja a beüzemelésnél.

Azt hiszem valaki írta régebben, hogy ő nem takarítja, mert nem lát változást. Atomizert is tisztító oldatban kell áztatni, értelemszerűen minél tovább ázik annál jobb lesz a végén a beoldás.
 
Más meg a bubik miatt akar külsô reaktort, meg hogy minél kevesebb legyen a technika az akiba.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Más meg a bubik mitmatt akár külsô reaktort, meg hogy minnél kevesebb legyen a technika az akiba.
Mondjuk ebben is van valami. A fűtőmet én is cserélném egy külsőre, ha nem csak egy cég csinálná és nem kerülne arany árba...
 
Sziasztok!

Segítsetek légy szíves, hogy az Atomizert hogyan kell tisztítani? Ugyanúgy be kell áztatni töményebb superge oldatba? Ebben az esetben ugye nem működik az 1 éjszakás áztatás, mert addig a szűrő sem tud menni.

Azért merült fel a kérdés, mert mintha kevesebb és nagyobb lenne a beáramló a CO2 bubi mint 2 hónapja a beüzemelésnél.


Van egy használaton kívüli GW atomizerem. Kölcsön tudom adni amíg tisztítod a másikat.
 
Helo! Azt szeretném megkérdezni, hogy ugye elvileg difis beoldásnál számít a kerámia mérete. Nekem van egy GA-s kicsi difim meg egy eheim-es. Na de elvileg nekem kéne a 20mm hasznos felület ami a GAon meg is van az eheimes meg olyan 13mm. Viszont a GAon alig jön egy-két helyről bubi, az is elég nagy, de az eheimes meg az egész felületén porlaszt szépen aprón. Ilyenkor mit tegyek?
 
Helo! Azt szeretném megkérdezni, hogy ugye elvileg difis beoldásnál számít a kerámia mérete. Nekem van egy GA-s kicsi difim meg egy eheim-es. Na de elvileg nekem kéne a 20mm hasznos felület ami a GAon meg is van az eheimes meg olyan 13mm. Viszont a GAon alig jön egy-két helyről bubi, az is elég nagy, de az eheimes meg az egész felületén porlaszt szépen aprón. Ilyenkor mit tegyek?

A GA diffúzort áztasd be diffúzor áztató folyadékba.
Utána kicsit tekerd rá a tűszelepet, hogy a nyomás kitolja a szennyeződést a pórusokból.
 
A GA diffúzort áztasd be diffúzor áztató folyadékba.
Utána kicsit tekerd rá a tűszelepet, hogy a nyomás kitolja a szennyeződést a pórusokból.
Értem, megtörtént. De semmi változás, valahogy ezen a GA-s difin nem az igazi a kerámia vagy nem is tudom. Nem értem, így mi értelme a nagy felületnek ha tized akkora helyen jön csak a gáz ráadásul nagyobb buborékokban.
 
Értem, megtörtént. De semmi változás, valahogy ezen a GA-s difin nem az igazi a kerámia vagy nem is tudom. Nem értem, így mi értelme a nagy felületnek ha tized akkora helyen jön csak a gáz ráadásul nagyobb buborékokban.

Nano diffúzor ha jól értem. Ahogy írtam korábban kb 30 literes akvárium. Neked nagyobb van. Erre a kicsi diffúzor kell.
Ez a kerámia nem szállít annyit. valahol 1-2bps körül van a limit amit tud. Mi kb 1bps-el használjuk a 30-as akváriumokon.
 
@inadsz Köszönöm az infót, de szerintem kipróbálom, mert én meg a beoldást keveslem, amit a DC is visszaigazol. Valami nem stimmel valahol a rendszerben. :)

@Luigi13 Nagyon szépen köszönöm a felajánlást, élnék is vele. :) Priviben megkereslek.
 
Hmmmm :whistle:

Do!aqua Music Glass Mini - CO2-Diffusor, 10 mm
46175_620552154660262_1273321168_n.jpg
 
Back
Oldal tetejére