• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok!

Szerintetek működőképes az alábbi reaktor vagy diffúzor, nem is tudom minek nevezzem? A cső kb. 16-18mm lenne, alul vezetném be a CO2-t egy min. fel akkora átmérőjű csövön. A CO2 buborék a felhajtó erő hatására a cső felső vége felé igyekezne, a víz az alsó laza illesztésen tudna beáramlani. A hosszú csőspirálon (kb. 30cm) lenne elég ideje beoldódni a CO2-nek?


Uploaded with ImageShack.us
 
Sziasztok!

Mennyire természetes a vízfelszínen felgyűlő, úszkáló buborékhalmaz üveg diffúzorral történő beoldás esetén?
 
Köszi! Elkezdtem megvizsgálni a hártya miatt a szitut, és az okozta a problémát, hogy a kifolyó cső állása megváltozott, nem mozgatta a vízfelszínt, és zavartalanul fedte be a hártya. Persze ettől még a hártya okát meg kell találnom, de azért nem volt vele gondom egy jó ideig, mert minimálisan fodroztattam a felszínt. Csak az utolsó nagytakarításnál nem ugyanúgy tettem vissza a kifolyót, 1-2 centin múlt. De szerintem a nanóban minimális scum mindig lesz (ahogy a profiknál is látom), csak a fodrozással eddig jól sikerült redukálni.
 
Sziasztok! Magas nyomásút szeretnék atomizerrel: GW CO2 Atomizer buborékszámlálóval - nagy most csak 3600 Ft - Green Aqua
Valakinek valami tapasztalata? Ja és bruttó 70 literre kicsi vagy nagy legyen a választás?
Hali !
Nekem is csak kb 1 hete van ilyen atomizerem , igaz a bubiszámláló nélküli változata .
Előtte üveg difim volt, ahhoz képest ég és föld a különbség ! Nagyságrenddel kisebb bubikat ereget .
Viszont kinézetre kissé csúnyácska az üvegdifihez képest, de ha ezt a kompromisszumot bevállalod akkor tökéletes lesz a beoldásod !
A nyomáscsökkentő kiválasztásakor első szempont az legyen , hogy tud-e min 2bar-t kiadni magából !!!
Én a 128L-re nagyot vettem .
 
Hali !
Nekem is csak kb 1 hete van ilyen atomizerem , igaz a bubiszámláló nélküli változata .
Előtte üveg difim volt, ahhoz képest ég és föld a különbség ! Nagyságrenddel kisebb bubikat ereget .
Viszont kinézetre kissé csúnyácska az üvegdifihez képest, de ha ezt a kompromisszumot bevállalod akkor tökéletes lesz a beoldásod !
A nyomáscsökkentő kiválasztásakor első szempont az legyen , hogy tud-e min 2bar-t kiadni magából !!!
Én a 128L-re nagyot vettem .

Köszi a hasznos infot. Mindenképpen bevállalom az esztétika kárára, ha valóban jobb beoldásra képes. Ilyen szettet néztem mellé: CO2 profi szett 500g elektromágneses szeleppel Fogalmam sincs mire képes vagy egyáltalán ez a szett mennyire működőképes. Az ára nekem kedvező az biztos csak nehogy a minőség kárára menjen (n)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Citromsavas CO2-őt használok, DIY diffúzorral, pár napja megy még csak. Szeretnék venni valami gyári diffúzort a jobb beoldás miatt. Atomizerben gondolkodom.Atomizer CO2 diffúzor - közepes most csak 2400 Ft - Green Aqua
Tudom, hogy minimum 2 bar kell, nálam jelenleg 2,5 bar van de ezt könnyen lehetne még kicsit növelni ha szükséges. Tudom nem a legelegánsabb megoldás, a hatékonysága miatt választanám. Attól hogy citromsavas a CO2 működhet vele?

Köszi!
Üdv.:Sanyi
 
Sziasztok!

Citromsavas CO2-őt használok, DIY diffúzorral, pár napja megy még csak. Szeretnék venni valami gyári diffúzort a jobb beoldás miatt. Atomizerben gondolkodom.Atomizer CO2 diffúzor - közepes most csak 2400 Ft - Green Aqua
Tudom, hogy minimum 2 bar kell, nálam jelenleg 2,5 bar van de ezt könnyen lehetne még kicsit növelni ha szükséges. Tudom nem a legelegánsabb megoldás, a hatékonysága miatt választanám. Attól hogy citromsavas a CO2 működhet vele?

Köszi!
Üdv.:Sanyi

Nem hiszem, hogy finnyás lenne és válogatna :) Ha megvan a kellő nyomás akkor át is megy :)
 
Nem hiszem, hogy finnyás lenne és válogatna :) Ha megvan a kellő nyomás akkor át is megy :)
Szuper! Akkor már csak az lenne a kérdésem, hogy 112 literbe a kicsi vagy a nagyobb atomizer kell?:oops:
GW Atomizer CO2 diffúzor - kicsi most csak 2400 Ft - Green Aqua
Itt azt írja, hogy 100 liter alatt. A 112 literhez kell már a nagyobb? Ha szigorúan vesszük akkor már a nagyobb kellene, de ugye a 112 liter az nettóba már 100 körül van és a kisebb lehet esztétikusabban hatna mint a nagy. (Bocsi ha hülyeséget kérdezek, sose volt még diffúzorom.)
De ha a nagy kell azt is elfogadom természetesen. :)
Köszönöm!
 
Szuper! Akkor már csak az lenne a kérdésem, hogy 112 literbe a kicsi vagy a nagyobb atomizer kell?:oops:
GW Atomizer CO2 diffúzor - kicsi most csak 2400 Ft - Green Aqua
Itt azt írja, hogy 100 liter alatt. A 112 literhez kell már a nagyobb? Ha szigorúan vesszük akkor már a nagyobb kellene, de ugye a 112 liter az nettóba már 100 körül van és a kisebb lehet esztétikusabban hatna mint a nagy. (Bocsi ha hülyeséget kérdezek, sose volt még diffúzorom.)
De ha a nagy kell azt is elfogadom természetesen. :)
Köszönöm!

Remélem majd beszámolsz róla, hogy hogyan muzsikál mert engem nagyon érdekel :)
 
300 litert eltudna vinni két 17mm-es külső atomizer két külön külső szűrővel? Ilyen nagy akvárium is tele lenne a sok mini buborékkal? Vagy mindenképp vegyem meg az AM 1000-es reaktort? Nagyon filózok hogy mi legyen, igazából jó drágának tartom miközben szét kell majd szerelnem, meg javítgatnom mire jó lesz...
 
Remélem majd beszámolsz róla, hogy hogyan muzsikál mert engem nagyon érdekel :)
Csütörtökön hozta a futár, be is üzemeltem. A kisebb fajta lett végülis, de ez is teszi a dolgát rendesen. A citromsavas rendszer is működteti, 2-3 bar között van a nyomás. Tényleg szuper, ráadásul semmi hangja nincs.
 
Csütörtökön hozta a futár, be is üzemeltem. A kisebb fajta lett végülis, de ez is teszi a dolgát rendesen. A citromsavas rendszer is működteti, 2-3 bar között van a nyomás. Tényleg szuper, ráadásul semmi hangja nincs.

Jónak tűnik
Ehhez képest az én difim hatalmas bubikat nyomat és a nagy bubikkal előjön a ciripelés is :)
 
300 litert eltudna vinni két 17mm-es külső atomizer két külön külső szűrővel? Ilyen nagy akvárium is tele lenne a sok mini buborékkal? Vagy mindenképp vegyem meg az AM 1000-es reaktort? Nagyon filózok hogy mi legyen, igazából jó drágának tartom miközben szét kell majd szerelnem, meg javítgatnom mire jó lesz...

Nyilván el tudna, de én magam az AM1000-re szavaznék. Nagyon megéri a befektetés. Nálam két éve megy és minden problémám megoldotta: egyenletes és biztonságos beoldás.
 
240 literes lett végül az akvárium, nem 300. Kérdésem az lenne hogy az akvárium alatt működő két tetratec ex1200-as egyikébe nem vezethetném-e be a CO2-t és maga a szűrő beoldaná-e teljesen vagy ez teljes butaság? Valamelyik aksinál láttam itt egy ilyet azt hiszem.
 
240 literes lett végül az akvárium, nem 300. Kérdésem az lenne hogy az akvárium alatt működő két tetratec ex1200-as egyikébe nem vezethetném-e be a CO2-t és maga a szűrő beoldaná-e teljesen vagy ez teljes butaság? Valamelyik aksinál láttam itt egy ilyet azt hiszem.

Lehet, működni fog, de idővel a szűrő gumitömítéseit meg fogja enni a széndioxid, tehát azokat fokozottan figyelni kell majd.
 
Back
Oldal tetejére