• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Broken - avagy egy újabb Tönk

Azt a betyárját nekijje!:jawdrop:...:woot:...A természet egy darabját hoztad el nekünk képekben. Az a jó ebben az akiban, mindamellett, hogy ritka egyedi és nagyon sokoldalú. Rengeteg szép részletet mutat..és az emers világa is pazar(y) Bármilyen szögből lövöd a fotókat mindíg egy újabb titokra derül fény :)...:notworthy:
 
Egy hete még nem gondoltam volna, hogy ez lesz, de úgy néz ki kicsit én is megpróbálom kihozni az aksiból amit tudok, így május végéig.. Jobb lett volna ugyanezt egy hónapja eldönteni, de talán még nem késő. Ennek szellemében az utóbbi 3 napban volt egy komoly nyírás, és néhány átalakítás is kezdetét vette.

Sokat szenvedtem vele, de a bal első sarok mostanára szépen benövényesedett. Úgyhogy szétcsaptam. A célom az volt, hogy ne legyen amazónia az üveg mellett.
Ma ugyanez jobb oldalt. Gyeptársulást erőszakosan odébbtoltam, azaz inkább felgyűrtem, úgy hogy azért ne essen szét. Kis kitámasztás plasztikkártyákkal, aztán 1-2 körben leszívtam a talajt ami ott maradt. A végére a gyep szépen le van gördülve az alsó üvegre. Találtam itthon valami terráriumtalaj-maradékot (?) ami kis fadarabokból áll. Ebből raktam be még minimális mennyiséget az üveg elé. Játékos volt, de egyszerűbb, mint amilyennek hangzik.
Most csak egy gyors telós fotóm van, de még úgyis csak ez a kis rész van meg, mert nincs elég fatörmelékem ami el is merül:) Szóval az aki többi része jelenleg nem szalonképes.
image by m.marci667, on Flickr
Most még furcsa élőben is, de szerintem jó lesz.
 
Most hétvégén jó lett volna megcsinálni minden maradék változtatást az aksin, de sajnos épp hogy csak egy rövid vízcserére és Myrio kaszabolásra futotta. Egyébként az üvegen lévő poralgát leszámítva nem nézett ki rosszul. Fotót sem csináltam természetesen. Ilyenek ezek a rövid hétvégék.:(
Cserébe a mostanin egy percig sem fogom látni az akit. pfff...Valahogy így kell versenyre készülni ugye?
 
Az egész nagyon baba, ráadásul én mostanában a kinyúló emers szigetekért vagyok oda!
Ez megint csillagos ötös lett!
(Tudom, hogy őrült hasznos, de nem zavar a békalencse a tetején? Skimmer?)

Azt pedig külön imádom Benned, hogy mindezt ingázással, a másik scaper ápolásával együtt viszed véghez, ÉS minden alkalommal van valami újabb ötleted.
A garnéláknak látom, szépen meghálálják a pöpec kis lakhelyüket, szaporodnak megint, mint a nyulak!

Bonó, a király!(y)
 
Csak röviden az utolsó pár nap eseményei:
Pénteken két hét után haza, akvárium alga-növényszempontból nem rosszabb a vártnál. Nagy vízcsere, faltól elráncigálás, mata kezdődik.
Szombat. Délután egy órától az aksin kívül mással nem foglalkoztam. Szóval mata, finomítgatások, még, még...este 9 van, az akvárium pedig vállalható állapotban.
Háttérépítés, állványépítés, fények. Ezekről van talán fotóm majd később megkeresem, hadd röhögjetek;)

Mindezt, mert kaptam kölcsön a hétvégére egy gépet, és akkor már adjuk meg a módját.
Olympus E-30 a 14-45mm 3,5-5,6 obijával és egy Sigma 24mm 1.8:) mm-ekre kettes a szorzó Már leírni is nehezemre esik ezeket a cuccokat, nem hogy használni. Szóval nem tudom mennyire hoztam ki a maxot a technikából, de igyekeztem. Lett vagy 300 full-shot:)
Van RAW fotóm is, ha minden igaz, bár most még nincs is mivel megnyitnom őket. (Az normális, hogy .ORF formátumban vannak ugye?)
Szóval itt ezek csak a jpg-k fél perc alatt megvágva. Ez a négy maradt így első szanálásra.

1. Sigma obi
093v by m.marci667, on Flickr
2. ugyanez, más hallal
108v by m.marci667, on Flickr
3.Olympus obi, "14mm"
212v by m.marci667, on Flickr
4."18mm"
263v by m.marci667, on Flickr

A színek elég satnyák. Lehet, ebben kérek majd némi segítséget...
Meg választani is kéne...
Vélemény? Javaslat?
 
Azt ugye vágod, hogy ba***:whistle:tt jó akváriumot csináltál pár hónap alatt. Ami szerintem sok(mennyiségre) és nem magasságra az a moha a középső fa hátán, nyakán, tetején, azt egy kicsit megtépkedtem volna. Hogy melyik fényképezőgép beállítás áll neki jobban azt nem tudom majd a nálam tapasztaltabb(hozzáértőbb) kollégák elmondják, nekem a 2. kép a halak előre úszása miatt tetszik. Meg úgy az egész--------->(y) :notworthy:
 
Ezekből 2. 4.
Sajnos az objektívek max rajzolatban adnak más eredményt.
A különböző változatokban nekem nem jön le hogy lényeges eltérés lenne.

Szuper a fotó, ha megvan a RAW és nem tudod mit csinálj vele, töltsd fel vagyunk egy páran akik segítünk :)
 
Azt ugye vágod, hogy ba***:whistle:tt jó akváriumot csináltál pár hónap alatt
Majdnem fél év az a pár hónap, de amúgy igen, vágom;) és köszi

A különböző változatokban nekem nem jön le hogy lényeges eltérés lenne.
Igen, most így egymás alá rakva én is csak úgy tudom megkülönböztetni őket, hogy melyik a ferdébb...pfff

töltsd fel
Hogyan? Flickrre nem engedi és én is csak annyit látok belőle, hogy 093.ORF és egy üres fehér ikon.

Na majd holnap kicsit rákattanok erre. Zavar, hogy ilyen láma vagyok
 
Csak röviden az utolsó pár nap eseményei:
Pénteken két hét után haza, akvárium alga-növényszempontból nem rosszabb a vártnál. Nagy vízcsere, faltól elráncigálás, mata kezdődik.
Szombat. Délután egy órától az aksin kívül mással nem foglalkoztam. Szóval mata, finomítgatások, még, még...este 9 van, az akvárium pedig vállalható állapotban.
Háttérépítés, állványépítés, fények. Ezekről van talán fotóm majd később megkeresem, hadd röhögjetek;)

Mindezt, mert kaptam kölcsön a hétvégére egy gépet, és akkor már adjuk meg a módját.
Olympus E-30 a 14-45mm 3,5-5,6 obijával és egy Sigma 24mm 1.8:) mm-ekre kettes a szorzó Már leírni is nehezemre esik ezeket a cuccokat, nem hogy használni. Szóval nem tudom mennyire hoztam ki a maxot a technikából, de igyekeztem. Lett vagy 300 full-shot:)
Van RAW fotóm is, ha minden igaz, bár most még nincs is mivel megnyitnom őket. (Az normális, hogy .ORF formátumban vannak ugye?)
Szóval itt ezek csak a jpg-k fél perc alatt megvágva. Ez a négy maradt így első szanálásra.

1. Sigma obi
093v by m.marci667, on Flickr
2. ugyanez, más hallal
108v by m.marci667, on Flickr
3.Olympus obi, "14mm"
212v by m.marci667, on Flickr
4."18mm"
263v by m.marci667, on Flickr

A színek elég satnyák. Lehet, ebben kérek majd némi segítséget...
Meg választani is kéne...
Vélemény? Javaslat?


Nekem talán leginkább a 4., mert azon jutott a legtöbb helyre értékelhető fény, ergo minden itt látszik a legjobban, de a tetején sem zavaró az erős fény.
A világítás elhelyezésével, blendével, záridővel játszottál valamennyit gondolom a 300 lövés közben...
 
2. képen a halak nagyon tetszenek. Viszont a képek között ha hajszálnyi különbség látható....talán. Gyönyörű az akvárium egyébként, ha nem mondtam volna még elégszer, gyönyörű!!! (y)
 
Kettes nyert már nálam is:)
A világítás elhelyezésével, blendével, záridővel játszottál valamennyit gondolom a 300 lövés közben...
Világítással igazából nem nagyon. Tudtam, hogy nem lesz jobb. Egyébként az ATI-n kívül csak egy gyenge fénycsövet találtam előre. Az első száz szólt talán az állítgatásokról, utána meguntam.

tedd fel a RAW képet.
Az ORF a béndzsa Olympus kamera saját file formátuma.
Régi lightroom nem kezeli állítólag. Nekem a legfrissebb van megnézem ha gondolod.
Köszönöm!

Ez a link működik, ha minden igaz.
Akinek most visszavittem a gépet, annak simán megnyitotta valami újfajta drága Adobe...
Szóval aki érez magában tudást és időt az ránézhetne...nagyon hálás lennék. Amit én (talán) össze tudok bohóckodni itt 1-2 nap alatt azt nem nehéz túlszárnyalni:)
 
Eredeti:

108v by m.marci667, on Flickr

szexistyle :)

108-2-lowres.jpg


és egy picit harsányabb változat

108-3-lowres.jpg
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Válaszok
175
Megtekintések
33K
Válaszok
337
Megtekintések
44K
Back
Oldal tetejére