• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A szurdok

kövek masszírozásáért nem is irigyellek
Nem kellett. Szárazon ecsettel lekenegettem carboval, egy hét alatt teljesen eltűnt minden. Kicsit meg is ilyedtem, nem-e lenne jobb valamivel zöldebben. A baj inkább az volt vele, hogy több helyen megégettem a környező növények egy részét, így azokat le kellett vágni:(
Szóval ezt javaslom mindenkinek. Fogkefézésnél hatásosabb és egyszerűbb(y)
 
de szerintem sikerült rajta javítani
Igen, szerintem is sikerült. Fórumon tényleg nem jön át de sokkal jobb így a felszín, háttér, parvula. KÖSZÖNÖM!!!
Csak kellett nekem annyit világítanom középen az MC-re...

Btw, nem is tudtam, hogy így lehet csatolgatni a fórumon. Nagyon vagány!(y)
 
Ha jó az alapanyag és RAW-ban készül, akkor sok finomságot meg lehet oldani már amit évekkel ezelőtt lehetetlen lett volna.
Így a sötét részek korrekciója, vagy a felszín stb.

De a képeden adjustment brush-t kaptak az első sziklák, hogy világosabbak legyenek, míg a szurdokban lévő hátsó kövek maradtak sötéten.
Ettől sokkal jobban jön a térhatás is. Meg lehetett volna oldani egy plusz lámpával fotózáskor, de ultra macera.

A szín tekergetések után a depi kontrasztos túlságosan sharpenes képből sikerült egy vidámabb verziót előcsalogatni. A fórumon tényleg nem látszik, flickr-ről beszúrva jobban jöttek volna az eredeti színek, de a letölthetőben azért átjön.
Hogy ez mennyire belenyúlás vagy sem. Szerintem nem. Ez egyébként is benne volt a képben, de a gépi effektek és az utólagos korrekció nagyon el tudja vinni más irányba a látványt.

Szép az akvárium gratu. (y)
 
Köszi @_Bonó_ a RAW filet, tegnap éjjel igencsak elvoltam vele! (3-ig) :) Nagyon jó móka, meg sokat segít tanulni a tekergetős szoftvert, mert viszonylag új nekem ez az eljárás. Nem tudtam megállni, így átestem a ló túloldalára, hát eléggé másmilyen lett. Mintha egy másik akvárium lenne. Emiatt szerintem ne használd majd, mert ez szerintem már sok. Még ma este "kicsit" állítgatok rajta, ha kész lesz felteszem. Egyelőre desktop wallpaperként funkcionál.
 
Grat, nagyon jó lett az akvárium. (y)


Talán így jobban látszik mi történt. A sötét volt az eredeti.

View attachment 209
can-stock-photo_csp11261424.jpg
 
Első pillanattól tetszik és most, hogy mutatja mit is szerettél volna megvalósítani, csak ismételni tudom: bátor húzás, szép végeredmény!
Bocsi tévedtem, gyönyörű!
Kicsit mojol bennem az ördög: csak a játék kedvéért sötét háttérrel, a szurdokba célzottan bevilágítva milyen lehet? Tudom, hogy a részletek zöme elveszne, de a megvilágított pengék nagyon durvák lennének!
 
Köszönöm mindenkinek!:)


De a képeden adjustment brush-t kaptak az első sziklák, hogy világosabbak legyenek, míg a szurdokban lévő hátsó kövek maradtak sötéten.
Ettől sokkal jobban jön a térhatás is. Meg lehetett volna oldani egy plusz lámpával fotózáskor, de ultra macera.
Fel is tűnt, hogy még a garnélák is pirosak lettek a fekete helyett:)
Eddig egyébként azt hittem, hogy az ilyen már csalás. Már hogy nem az egész képet érinti, meg ilyesmi. Félre ne értsd, örülök, hogy nem így van, mert jobb lett tőle. Én pedig csak azért nem csináltam ilyesmit, mert nem tudok.

Az a gif meg nagyon meggyőző!


Kicsit mojol bennem az ördög: csak a játék kedvéért sötét háttérrel, a szurdokba célzottan bevilágítva milyen lehet? Tudom, hogy a részletek zöme elveszne, de a megvilágított pengék nagyon durvák lennének!
Egyszer régen már nekem is eszembe jutott ez, de mostanában nem, így nem is próbáltam ki sajnos. Valószínű nem tudnám normálisan megoldani az átmenetet, de egy próbát még megért volna. Mondjuk még nincs visszatolva...de azt hiszem lusta leszek megcsinálni.


Megtisztelsz @Lewis
Nem tudtam megállni, így átestem a ló túloldalára, hát eléggé másmilyen lett. Mintha egy másik akvárium lenne. Emiatt szerintem ne használd majd, mert ez szerintem már sok. Még ma este "kicsit" állítgatok rajta, ha kész lesz felteszem.
Nagyon ütősre sikerült, nem látszik rajta, hogy új neked a szoftver;) Szuper, hogy így mennyire jön a szurdok hátulja, még a homok is látszik alul.
Látom kikaptad azt az egy neont is, amit nekem nem sikerült:D
Verseny fotónak mondjuk talán tényleg túlzás, de ez nem von le az értékéből.
 
Látom kikaptad azt az egy neont is
A valószínűtlenül sötétkék, de érdekes felső rész megtartása után már minden mindegy volt, a halnak mennie kellett.
Még gyakorolni kell, versenyfotónak sok, "elborulásnak" meg nem elég durva. A kövek kicsit olyan műanyagosak lettek...
Gratulálok, gyönyörű a scape amúgy!
 
Utoljára módosított:
Előkotortam azt a néhány képet amit még versenyfotózáskor csináltam (nem szemből); úgyhogy egy kicsit felélesztem a naplót. Ezeknek még a minősége is jobb a szokásosnál.
A helyzet amúgy nagyjából változatlan. Most egy karbantartás után legalábbis, mert 2-3 hét magány azért elég jelentős minőségromlással jár. Minden tekintetben.
Szóval Nov. 23:
IMG_2351-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2353-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2356-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2366-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2367-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2369-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2372-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2380-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2386-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2392-2 by m.marci667, on Flickr
 
Köszi a sok lájkot!
Maradt még:)
IMG_2393-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2391-2 by m.marci667, on Flickr

Ezen azért látszik, hogy a szurdok végét nem sikerült teljesen kidolgozni, annyira kevés volt ott a hely. Mondjuk a fotón úgyis csak egy sötét paca volt ez a rész.
IMG_2389-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2388-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2384-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2383-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2381-2 by m.marci667, on FlickrIMG_2379-2 by m.marci667, on Flickr
IMG_2375-2 by m.marci667, on Flickr
Az utolsó részlettel, meg az volt a bajom, hogy le kellett vagdalnom a parvula tetejét, mert amíg nem voltam otthon a vízszint lecsökkent és kilógtak, elszáradtak a magasabb szálak...pfff
Jönnek elő az emlékek.:)
 
Helyzetjelentés.
Eddig kevés fonalalgám volt, gondolom a ritka karbantartások, meg így utólag a CO2ingadozása miatt. Ezzel még ellennék, ha nem lenne több.
Aztán:
-Tegnap úgy egy 4 órára áram nélkül felejtettem a szűrőket.
-Ma észrevettem, hogy üres a CO2 palack. Pót nincs.
-Ma estétől 2 hétig nem leszek itthon, így addig az akvárium is low-tech marad.
Amúgy minden OK:)

A kérdésem, hogy ti mennyi fényt hagynátok rajta erre a két hétre. Na?
 
A képekből ítélve nem olyan vészes a helyzet. Én a helyedben még a MC-t is jól megnyírnám, így már elég vadas. CO2 nélkül szerintem csak két csővel világíts, max. 7 órában. Vagy feljebb is emelheted a lámpát, ha tudod, az a biztos.
 
Szóval HAC 2. hely. Elég jól hangzik:)
Így már nem is annyira nagyképűség elárulni, hogy egyértelműen a dobogó volt a cél.
Ha néhányan azt gondolnátok, hogy most kicsit csalódott vagyok emiatt a pontegyenlőséges 2. hely miatt, akkor szólok, hogy nem. Jó, így nem 100%-osan felhőtlen az öröm, ez igaz, de Béla akváriumát a legtöbb zsűrihez hasonlóan határozottan erősebbnek érzem a sajátomnál, így nekem inkább az a furcsa, hogy az nem lett fölényesen első. Nem is lenne fair, ha valaki más nyert volna szerintem. Személyesen inkább a 2., 3. (4-5.) helyekért vártam szoros versenyt.
Kis fáziskéséssel, de akkor megragadnám arra is az alkalmat, hogy megköszönjem mindenkinek a segítséget, figyelmet, kommenteket, @viktorlantosnak pedig külön is az utómunkát.
Be is dobom akkor már a versenyfotót, mert úgy rendesen még nem volt itt.

final, edited by viktorlantos
by m.marci667, on Flickr
Meg jobb már nem is lesz... Ez a scape ugyanis azt hiszem túl van a fénypontján, nem fogom újra csúcsformába hozni.
Egyébként nem érzem úgy, hogy növényileg kihoztam volna belőle a maximumot, de mostanában már inkább csak a fenntartás a téma, mint az hogy még!, lesz ez jobb is! Talán ha kidobnám az MC-t és lecserélném HC-ra, jobban ráugranék a moházásra, lehetne jobb, de túl sok meló, idő lenne, a siker meg nem biztos és még úgy sem sokkal jobb a végeredmény. Akkor már inkább új project után nézek.;)
Nem tudom, én vagyok-e a béna, vagy az ingázás nehezíti nagyon a dolgot, de ez lett a 3. növényesem, amiben a hardscape-hez képest a növényesítés elég harmatos(n). Ez van, legalább tudom miben kell fejlődni.

Hú, ez a fönti pár sor elég negatív lett, pedig azért még nem temetem az akváriumot. Meg így fölpörgetve továbbra jó érzés fog el, pedig láttam már párszor ezt a képet. Ja, meg élőben se rossz;):)
 
Back
Oldal tetejére