• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Broken - avagy egy újabb Tönk

Szia!
Nagyon tetszik az akid, gratula! Egyedi nagyon! ;) Ami nekem picit fura, az az ösvény, mert szerintem ebbe az akiba az felesleges.... Vagy valami világosabb, barnás dekorhomokkal...

Ha már volr erről szó, akkor bocs, nem vettem észre... És persze csak szerintem, a Te akidról van szó!!! :)
 
Bonó! Már vártam a jelentkezésed, amikor arról volt szó, hogy a régit szétszeded. Az is nagyon tetszett. Biztosan a végleges állapota ennek is jó lesz.
Igaza volt valakinek, hogy az ösvénnyel kellene még valamit tenned. Így nagyon beleolvad a képbe és nem is add távlatot a layoutnak.
Már várom a következő heteket, hogy hogyan alakul majd a többi kis fával és a növények megerősődésével.
 
Ezek a fák tényleg nagyon jók! Ez is egyedi lesz az biztos! Kiváncsi vagyok mit fog mutatni 1 hónap múlva. Nekem kicsit nyomasztó hangulata van, de jó értelemben. Mostanában amúgyis tetszenek a nem harmóniára törekvő akik.
 
Eltekintve attól, hogy egy két apróságon még fonomítani érdemes, nekem nagyon tetszik! Talán pont azért amiyen azzal a célla csináltad, hogy kilógjon a sorból. Lehet igazítani rajta, hogy hangsúlyosabb legyen a perspektíva, a törzs vastagabb legyen mint az ág stb... De én nem biztos, hogy elmennék ebbe az irányban. Nekem jobban tetszik, hogy nem olyan mint egy "normális erdő" amik persze hihetetlen szépek tudnak lenni akváriumban (is), de akkor ez is egy lesz közűlül. (Ami persze megint csak nem baj!) A kérdés Te mit szeretnél. Szerintem ezt a scapet nehezen tudnád elrontani, bárhogy is döntessz. Hajrá! ;)

Ja, hogy valami értékelhetőt is mondjak, jobb hátra hiányzik nekem egy nagy fa, és az ösvényt én se feltétlen hagynám benne.
 
Valaki az ösvénye kialakításához "szétforgácsolt" fácskákat használt, az talán még természetesebbé tenné, mint bármilyen homok.
Amúgy szerintem az ösvény miatt kár aggódni, mert amikor beindul a növényzet, nagyjából 2 hét alatt simán benövi, és ezzel meg is oldódik a probléma!
 
Köszi a hozzászólásokat.:)

Ösvény:
Először is, ha lesz akkor természetesen nem Amazóniából lesz (ez jelenleg csak gyakorlati okokból van benne) , hanem homokból vagy (ahogy star67 kigondolatolvasta) fatörmelékből. Talán nem is úgy, mint a Forest Lairben, hanem vegyesen. Még nincs előttem, hogy néznének ezek ki, valószínűleg ki kell próbálnom.
Annyiból lenne jó szerintem egy ösvény-folyómeder, mert megtörné azt az egyhangú sötétséget, ami most uralkodik az akiban. Aztán lehet, hogy "élő" zöldekkel már nincs ilyen feeling, úgyhogy még hagyok magamnak 1-2 hét gondolkodási időt.
Illetve szerintem jól lehet vele térérzetet csinálni. Hátul beszűkítem majd valahogy a helyet ~1 centire.
Amit még el tudnék képzelni oda azok az ilyen Serkan-féle kis dombok primitív változatai. Mondjuk ezt csak elképzelni tudom, megcsinálni nem.:whistle:

Jobbra (és balra?) hátra
Először is visszaragasztom azt a gyökeret. Aztán egy csomó vékonyodó függőleges fát akarok a'la Csecska. Ezt szintén csak elképzelni tudom, de talán valahogy megvalósítható, ha nem is ilyen profin.
Az a baj, hogy ilyesmit szerintem nem lehet bevinni a középső fa "alá" mert ott hülyén nézne ki. (?) Ezért is van most ott hely valami ösvénynek.
Mindehez max. 10-15 cm helyem van hátul.

Bal elöl:
Gondolkodom, hogy kell-e oda az a fa. Valami kell oda az biztos. Olyasmim, mint jobb elöl van, nincs, de az nem is lenne jó. Legfeljebb egy közel vízszintes "falapot" tudnék oda még berakni/elképzelni.

Vízen túl:
A középső fára egy óvatlan pillanatban ellopom letsgo emers részlegét.:whistle: A két szélsőre meg valami moha-páfrány kombó lenne jó.

Szóval álom az van még bőven.:)

Ja, és persze tudom, hogy nem fogom tudni lefotózni. Mondjuk ez nem újdonság.


009
by m.marci667, on Flickr

008
by m.marci667, on Flickr

007
by m.marci667, on Flickr

006
by m.marci667, on Flickr
 
Marci, ideje az új képeknek!
Köszi az érdeklődést, de új kép még nincs-

11750499384_2a51e288c7_b.jpg

075 by m.marci667, on Flickr

079
by m.marci667, on Flickr
//www.flickr.com/photos/85330968@N07/11750841476/]070[/url] by m.marci667, on Flickr
Ennyi képem maradt még a start napjáról.

Egyébként jogos a kritika, mostanában nem vagyok túl aktív. Volt, hogy azon kaptam magam, hogy napokig föl se jöttem a fórumra.
Az akváriumon egyébként ezidáig nem történt semmi komoly változtatás. A növények megnőttek, de a hardscapehez idő/energia hiányában azóta sem nyúltam hozzá. Legalább a tervek tisztázódnak a fejemben.
Alga is van. Ennek jelenleg a fő oka az lehet, hogy utolsó hétvégén arra értem haza, hogy a nagy szűrő ki van húzva. Talán nem dugtam vissza vízcserekor, vagy nem tudom, de konkrétan egy hétig nem volt se szűrés se CO2.:mad: Szóval megoldandó feladat akad.
Egy szó, mint száz; hétvégén összekapom magam, meg az akváriumot és csinálok képeket is.;):)
 
Azt hiszem, tartozom egy bocsánatkéréssel. Képeket ugyan csináltam, de feltölteni őket már nem volt időm.:oops:
Szerencsére nem maradtok le sok mindenről. Leginkább ugyanis alga van mindenhol, meg mostanra már tarra nyírt növények. Vagyis pont úgy néz ki, mint egy hónapja.
 
Fissit, Riccardiat beraktad?
Riccardia bent van a fő fa félárnyékos oldalsó repedéseiben. Teljes napra azért nem mertem rakni, mert tökön szúrnám magam, ha bealgásodna.
Fissiből is került bele, bár abból kell máshova is. Mindegyik simán túlélte az utat, ezúton is köszönöm őket:)

@AmegA a Chelák is jól vannak:) Már annyira elvegyültek, hogy meg sem tudom mondani melyik az a kettő amit nem tőletek kaptam.
 
Közben lebetegedés okán hamarabb hazajöttem, így elmaradásomat a képekkel is korábban tudom pótolni.
Naszóval:
A nagy mohacsomó alapját @star67 kolléganőtől kaptam. A neve most pont nem jut eszembe, de hosszú, elágazásmentes szálakat csinál. Jobb hátul próbálok belőle erdőt alkotni éppen.
Ilyen volt pénteken, mielőtt üveg letörlésén kívül bármit csináltam volna vele.

035
by m.marci667, on Flickr
Mert egyébként ilyen dzsuva lesz rajta néhány napon belül. Persze, ha lehúzom akkor nincs, de azért elég idegesítő.

062
by m.marci667, on Flickr
Első kérdés: Foszfátot (mármint KH2PO4-et) lehet túladagolni? Egyelőre 250ml GA töménységű Macroba kevertem plusz 10g port, de viszket a kezem, hogy rakjak még bele. (Por állagban nem merem az adagolást rábízni senkire itthon, ezért kell bekeverni.)

Kiszedtem egy csomó növényt, algát, meg beragasztottam azt a fát ami már régebben is bent volt. A garnélák néhány perc alatt megtalálták:)

037
by m.marci667, on Flickr
Amúgy nagyjából másfél óra után tört le. Azóta csak úgy tessék-lássék módon van a helyére kitámasztva.
Mata közben:

039
by m.marci667, on Flickr
Aztán kicsit variáltam a fákon. Letsgo javaslatára kiszedtem a bal első fát, hogy megnézzem így hogy fest. Meg beraktam (inkább csak bedobáltam) hátra még egy két darabot. Utóbbiból a következtetést levontam: Kell még anyag. Nincsenek olyan vékony, hosszú ágaim amilyeneket elképzeltem.
Így néz ki ma:

066v
by m.marci667, on Flickr
Ha nem hajolok hozzá közel és nem az algákra koncentrálok akkor tetszik.:cool:

A napokban egyébként úgy tervezem, hogy megnézem milyen homokkal, bár még nem vagyok biztos magamban.
 
szuper - nem akarom az ötletemet kaserolni, de jobb a bal oldali fa nélkül
nekem valahogy azt az ellentmondást kellene feloldani, hogy ezek a brutál dekorok nincsenek balanszban a kifejezetten finom növényezéssel -- lehet hogy bevállalnék valami jó durvát is jobbra. Azt a jobb oldali ûrt betölteném, és csak a csillagromboló hónaljában hagynék negatív teret talán.

de így is tetszik!!
 
szuper - nem akarom az ötletemet kaserolni, de jobb a bal oldali fa nélkül
nekem valahogy azt az ellentmondást kellene feloldani, hogy ezek a brutál dekorok nincsenek balanszban a kifejezetten finom növényezéssel -- lehet hogy bevállalnék valami jó durvát is jobbra. Azt a jobb oldali ûrt betölteném, és csak a csillagromboló hónaljában hagynék negatív teret talán.

Üdv! egyetértek @letsgodisco barátommal, sokkal jobb a bal oldali fa nélkül. (y) De: vele ellentétben szerintem brutál jó a dekorok és a növényezés közti kontraszt... egészen mesebeli avagy földönkívüli ez így, én nem b@sztatnám, jobb hátul űr van valóban, kis vivipara függönyt behúznék oda pl. :D

a csillagrombolóra inkább csak riccardiát ragasztgatnék, és szerintem dekorhomokot neeeee... sötét, misztikus cucc ez, vállalnám :astronaut:

elsétálnék én is oda, ahol ilyen fákat lehet találni... :rolleyes:
 
Üdv! egyetértek @letsgodisco barátommal, sokkal jobb a bal oldali fa nélkül. (y) De: vele ellentétben szerintem brutál jó a dekorok és a növényezés közti kontraszt... egészen mesebeli avagy földönkívüli ez így, én nem b@sztatnám, jobb hátul űr van valóban, kis vivipara függönyt behúznék oda pl. :D

a csillagrombolóra inkább csak riccardiát ragasztgatnék, és szerintem dekorhomokot neeeee... sötét, misztikus cucc ez, vállalnám :astronaut:

elsétálnék én is oda, ahol ilyen fákat lehet találni... :rolleyes:
'szki már, pont de tényleg pont most akartam visszaszívni amit fentebb ezügyben mondtam, eddig csak telefonon láttam, most viszont rendesen, és úgy van ahogy az ozzy mondja, szóval DISREGARD. Viszont azt mégis meg kell oldani, hogy a fényképen a középső fa ne egy legyen ennyire monolitikusan fekete, mert így már a mintázata is alig látszik.
 

084
by m.marci667, on Flickr

086
by m.marci667, on Flickr

076v
by m.marci667, on Flickr

072
by m.marci667, on Flickr

073
by m.marci667, on Flickr
Növényért kiált ez a hely. Az emers szekció még nagyon nem szalonképes.

088
by m.marci667, on Flickr


Köszi az építő kritikákat (is)

Nekem is jobban bejön így a bal alsó fa nélkül(y)

'szki már, pont de tényleg pont most akartam visszaszívni amit fentebb ezügyben mondtam,
Én meg éppen most akartam írni, hogy ezt nem fogom megfogadni, úgyhogy akkor megegyeztünk.


Viszont azt mégis meg kell oldani, hogy a fényképen a középső fa ne egy legyen ennyire monolitikusan fekete, mert így már a mintázata is alig látszik.
Hát igen, fotón nagyon sok mindent meg kell még oldani...
Egyébként komolyabb full-shotoknál már előrébb tolom a lámpát és úgy megvilágítja valamennyire a nagy fa elejét is.

Csillagromboló feletti hely kitöltésén már én is gondolkodtam és lépéseket is tettem már ezirányban. Hátul be van ott is vetve húrmohával (eszembe jutott:)) ami majd felnő magasra és ha minden igaz jó lesz. Azt viszont nem tudom, hogy kellenek-e majd oda vékony függőleges ágak.


Más:
Lassan talán kezdenek idealizálódni a körülmények egy algáktól mentesebb aksihoz. Ma már elég durva bubizás volt, ilyet még nem láttam ebben a setupban.
DC jó, táp rendben, áramlás még necces lesz, fény rendben, TDS 200.
Hétvégén vízcsere után emlékszem, hogy 90 alatt volt. Nem poroztam, meg semmi de néhány óra múlva már 120 (gondolom a talaj fölhúzta), most meg beállt 200 köré. Ez így normális ugye?
Ja, és foszfátot mennyit szabad adni max.?
 

Hasonló topikok

Válaszok
175
Megtekintések
33K
Válaszok
337
Megtekintések
44K
Back
Oldal tetejére