• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Broken - avagy egy újabb Tönk

Congo homok belefér, világos nem annyira. Lent a völgyben két vékony csapás is kialakítható a sötét cuccal, nem lenne idegen. Jobb hátra nem tudom mi a terv. Csinálj oda egy klasszikus iwagumi layout-ot egy fennsíkra, akvárium az akváriumban. Na az egyedi, megdöbbentő lenne. ;)
 
ez a fontinalis gyep is elég merész (y)
nem látom, hogy életlen, vagy algás?
hogy raktad be?
Mindkettő, de főleg algás. Az a baj vele, hogy ha nem hagyom megnőni legalább 3-4 cm magasra akkor ilyen ronda. Ez az előző akimban is így volt már.
Így aztán közvetlen a frontüveg mellett nem játszik. Ezért cseréltem ki ott két cserépnyit sima mohára.

Egyébként helytől függően vannak törött kerámiacserép-darabokra kötözve, talajstabilizáló-műanyagcserepekre vagy fára ragasztva.

Lent a völgyben két vékony csapás is kialakítható a sötét cuccal, nem lenne idegen.
Itt nem teljesen értem mire gondolsz.


Jobb hátra nem tudom mi a terv. Csinálj oda egy klasszikus iwagumi layout-ot egy fennsíkra, akvárium az akváriumban. Na az egyedi, megdöbbentő lenne.
Itt értem mire gondolsz.
Gondolkodom a megvalósításán:D
 
Nem akarlak semmire rábeszélni persze, csak ötlet. Most nincs nálam a benti gépen PS, de egy ehhez hasonló Eheim Classic iwagumi egy részletét lekicsinyíteni, és odabiggyeszteni hátra a sarokba....nagyon kiváncsi lennék a hatásra. Este lehet, kicsit elmolyolok vele, ha lesz időm, csak a magam szórakoztatására...:)
Themes1_www.kepfeltoltes.hu_.png
 
Nem akarlak semmire rábeszélni persze, csak ötlet. Most nincs nálam a benti gépen PS, de egy ehhez hasonló Eheim Classic iwagumi egy részletét lekicsinyíteni, és odabiggyeszteni hátra a sarokba....nagyon kiváncsi lennék a hatásra. Este lehet, kicsit elmolyolok vele, ha lesz időm, csak a magam szórakoztatására...:)
Themes1_www.kepfeltoltes.hu_.png
egy óriási -1!!!! :D:D
szerencsére nem vagyunk egyformák :)
 
Mivel sokan írtátok, hogy inkább ne homokozzak...

001v
by m.marci667, on Flickr
Bocsánat...



de egy ehhez hasonló Eheim Classic iwagumi egy részletét lekicsinyíteni, és odabiggyeszteni hátra a sarokba....nagyon kiváncsi lennék a hatásra
Te jó ég, én délelőtt azt hittem, hogy csak oltásból írod. Azért jó látni, nem csak nekem vannak néha ilyen agymenéseim.

Szóval nem, most egy jó darabig még biztos nem fogok ilyesmit csinálni. Mondjuk már az előző aksinál is gondolkodtam azon, hogy csinálok valami őrültséget az eredeti koncepció kimaxolása után....de ez azért nagyon beteg. Ha fotosoppoltál azért dobd be;):D
 
Hát azt hittem, hogy a tönk után már nehéz lesz egyedibbet csinálni, de tévedtem. Az első képeknél még nagyon idegen volt az a középső fa. Olyan sehogysem állt, de mostanra meg pont ez benne a jó. Nekem erről olyan érzésem van, hogy ez egy olyan táj amibe mindenki azt képzel amit akar. Nekem van hogy egy villám és viharsúlytotta erdő jön le, van hogy valami más galaxisbeli táj. Mindenesetre egy-2 szineset én kívánnék bele, csakhogy megtörje a sok zöldet.
 
Köszi mindkettőtöknek:)


Mindenesetre egy-2 szineset én kívánnék bele, csakhogy megtörje a sok zöldet.
Konkrét ötleted van? Mert egyébként egyetértek az észrevétellel.
Most ugyebár egyelőre csak a M. tuberculatum van benne ami színes, igaz, most eléggé le van csapva az összes ezért nem érvényesül. Pinnatifidát tervezek még bele, de hát az sem minden esetben nagyon színes.
 
Húúúúúú, ez megint nagyon ott van!(y)
A berendező bulin biztos dobogós, aki beválaszt Téged a csapatába!
És a halakat meddig idomítottad, hogy ilyen szépen az út végén felsorakoztak a fotózáshoz?
Ha nem lettek volna ott, akkor tényleg kicsit nyomasztó lenne a végén a nagy Nihil.
Mintha tervbe lett volna valami dombos, fás háttér? Azzal mi lett?

Nekem amúgy ez is bejön: út a végtelenbe vagy út a semmibe!
Készült kép más szögekből is? És fentről? Nagyon kíváncsi lennék rájuk.
 
Miért? Teljesen feldobja! Az előzőnél sokkal élettel telibb lett.
A faforgácsos, kövecses próbát is megnézném azért.
 
És a halakat meddig idomítottad, hogy ilyen szépen az út végén felsorakoztak a fotózáshoz?
Nekem ez eddig nem tűnt föl, valószínű inkább csak félnek előre jönni.
Mintha tervbe lett volna valami dombos, fás háttér? Azzal mi lett?
Anyag és tudás hiányában elnapoltam a dolgot ezidáig, de a terv még megvan:)
Készült kép más szögekből is? És fentről? Nagyon kíváncsi lennék rájuk.
Készült, de teljesen vállalhatatlan minőségben ezért ezek a fotók még kicsit váratnak magukra.


Én visszacsinálnám a homokot :)
Biztos, hogy nem fogom:)
Szerintem is elcsépelt már ez a homokos ösvény a háttérbe dolog, meg abban sem vagyok biztos, hogy teljesebb, jobb lett tőle a scape maga. A hangulatát viszont tényleg nagyon feldobja az egész aksinak. Élőben ez nagyon szembeötlő és egyértelműen pozitív változás. Kell oda lentre a sötétbe valami világosság, vagy bármi ami megtöri az egyhangú zöldet. Jobb ötlet híján most ez.
A faforgácsos ötlet is tervben van még, meg a növények is benövik majd, ha nem figyelek pár hétig.
 
Eltelt egy újabb hónap helyzetjelentés nélkül. Most meg is lepődtem, hogy ennyire nem történt azóta semmi.

Igazából minden amit most le tudok írni az az, hogy brutálisan fonalalgás az akvárium. Az összes mohát belepi. Jellemzően nem izgatnak az ilyen problémák engem annyira, mint titeket, de ez azért már túlzás. A legjobban persze az idegesít, hogy nem tudom mitől van.
Ennek orvoslására mindenesetre (@BBálint javaslatára) a hétvégén bekerült 8 db ezüst fonalalgázó. Ezek állítólag jók. Ugyan melózni még nem nagyon láttam őket, de mintha az alga egy helyről fogyott volna egy éjszaka alatt...szóval nagyok az elvárásaim velük szemben.
Két hete elkezdtem még tolni bele Algexitet is. Kb. az ajánlott adag másfél-kétszeresét hetente. Nem túl sportszerű, tudom, de most már nem érdekel.
+csipeszelem is ki marékszámra természetesen.
Még sok van hátra, de azért már látom a fényt az alagút végén.(y) Eddig a negatív rész:)
Két hete, két hét magány után:

Most hétvégén meg már olyan a full-shot, mint mindig.


A háttérmoha-kísérlet amiről beszéltem. Most nem adja, mert vízcserekor összekócoltam, de amúgy nagyon sűrű. Még nem tudom, jó lesz-e, de mindenképpen érdekes.




Az emersek meg csak ilyen szolidak, így sprickolás nélkül


A Riccia nem tudom honnan van, de szerencsére egyelőre csak a vízfelszín közelében garázdálkodik. Sejthet valamit;)
 
Gyönyörű! Én lehet már csinálnék egy befotózást az akváriumra.
Lehet lesz még ennél szebb is, de most igazán mutatós, olyan amint örömmel eltenne az ember az albumba :)
Aztán ha később még lesz ennél jobb max azt is lefotózod.
akkora +1, mint az állat
 
Gyönyörű! Én lehet már csinálnék egy befotózást az akváriumra.
Lehet lesz még ennél szebb is, de most igazán mutatós, olyan amint örömmel eltenne az ember az albumba :)
Aztán ha később még lesz ennél jobb max azt is lefotózod.
Más se nagyítson rá Flickren!

Egyébként igen, lassan tényleg el kellene kezdenem gondolkodni a fotózás témán is. Egyrészt jó lenne már kiégetnem a hátteret, másrészt mindenképpen világítani kell a fákat elölről. Nem nagy dolgok, de nekem nehezek. Aki gondolja, jöhet bármikor;):D
Legalább a technikával nem kell szarakodni:)
Azért lehet, hogy majd megpróbálok a hetekben egy a mostaniaknál kicsit jobbat összehozni.
 
Már éppen eszembe jutott hogy @_Bonó_ akváriumával mi lehet.Erre tessék bevillant olyan képeket amitől lerakom az állam :eek: és csak
gyönyörködöm benne.Nagy gratula,ezt kötelező minden versenyre benevezni az idén (y)(y)(y)
 
Eltelt egy újabb hónap helyzetjelentés nélkül. Most meg is lepődtem, hogy ennyire nem történt azóta semmi.



A háttérmoha-kísérlet amiről beszéltem. Most nem adja, mert vízcserekor összekócoltam, de amúgy nagyon sűrű. Még nem tudom, jó lesz-e, de mindenképpen érdekes.




Az emersek meg csak ilyen szolidak, így sprickolás nélkül


A Riccia nem tudom honnan van, de szerencsére egyelőre csak a vízfelszín közelében garázdálkodik. Sejthet valamit;)

Hali!

Szerintem nagyon egyedi lesz a stringy moss (húrmoha)háttér, én is őrülten várom, mit varázsolsz ki belőle!
Látom, nemcsak a riccia garázdálkodik, de hamarosan a sakurák is újból átveszik az uralmat.
Nagyon szépen alakul az akvárium, várjuk a képeket!
Csilla
 

Hasonló topikok

Válaszok
175
Megtekintések
33K
Válaszok
337
Megtekintések
44K
Back
Oldal tetejére