• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Broken - avagy egy újabb Tönk

_Bonó_

Főkertész
A cím még változhat, nem vagyok túl jó hangzatos nevek kitalálásában.

Akkor az első után nemrég kezdetét vette a következő project. Erről lesz most szó.

A technikai rész nem nagyon változott, de azért leírom mi is van:)

Akvárium
90*43*43 8mm-es (nem opti) üveg +hozzá való ADA Style bútor ami 85cm magas

Szűrés
- Eheim 2071 2075 fejjel 1250lph (szivacs - Filterlith - szivacs - BioRio - szivacs - perlon)
-Tetratec EX 600 600lph(szivacs-filterlith)
mindkettő akril ki-befolyókkal

Világítás
-ATI Sunpower 4*39W T5HO 6500K-es Osram csövekkel

CO2
Nagynyomású rendszer 5kgos palackról külső reaktorral
(palack - noname reduktor - hegesztős 12V-os mágneszelep - légtechnikai noname tűszelep - GA üveg bubiszámláló - 2 visszafolyásgátló - AM 1000 reaktor - GW CO2 csövek)

Talaj
-Tropica táptalaj
-ADA Amazonia 40-50l különböző korral, de mind használt

Dekor
-A tőlem már megszokott fadarabok. Nem tudom milyen fa, szárazon találtam, a korhadt részek nagy részét eltávolítottam. A vizet durván színezi.

Táp
-Green Aqua Micro
-házi macro porokból keverve

Növények
-Taxiphyllum barbieri
-Pogostemon helferi
-Fontinalis sp. Willow
-Lomariopsis lineata
-Myriophyllum mattogrossense
-Myriophyllum tuberulatum
-Marsiela hirsuta
-Microsorum pteropus Narrow
-Eleocharis parvula Mini
-Vesicularia dubyana

Állatok
-Laubuca dadyburjori - Chela 2db
-Paracheirodon simulans - Zöld neon 20+
-Corydoras pygmaeus - Törpe páncélosharcsa 6db
-Stiphodon sp. - Algázó géb 3db
-Axelrodia riesei - Rubin Tetra 2db
-Caridina multidentata - amano garnéla 6+
-Neocaridina heteropoda - Sakura/RC 150+
-1 Zebracsiga meg egy csomó másféle

Víz
Heti 50% csere ozmóvízzel, még nem tudom, hogyan
a gép: OsmoTech RO "190l/nap"

Mesélni kicsit később tervezek, most úgyis mindenkit csak a full-shot érdekel;)
Egyelőre egy Hardscape-fotóval szolgálhatok, mert amit már vízzel tele fotóztam az minőségben nagyon illúzióromboló lett. A lényeg ezen is látszik.
11736876274_e86e1c8fc9_b.jpg
060v by m.marci667, on Flickr

Na hogy tetszik? Várom a véleményeket, savazzatok!;)
Hamarosan csinálok egy normálisabb képet feltöltve, meg mondom az én bajaimat, kérdéseimet, terveimet.:)
 
Hello
Kíváncsian figyelek mi lesz itt.:)Így állítva hatalmasnak tűnnek a fák,de megnézném növényekkel.Kicsit merésznek érzem a bal hátsó domboldalt még így is,hogy meg van támogatva.
 
Érdekes,nem mindennapi elrendezés!Nekem a két jobb oldali fa furcsa kicsit..a bal hiába nem középen van,de mégis úgy hat valahogy..a jobb oldali meg nagyon az üvegen van!Van benne fantázia,ha sikerül becentizni a fákat,nagyon pöpec lesz!(y)
 
Nekem a középső fa tetszik a legjobban. Ha már sci-fi, akkor nekem az alien1-ből a space jockey hajóroncs ugrott be.
De most jön az a bizonyos de:
Nem tetszik, hogy ellenkező irányba dől, mint a többi. Nekem nagyon agresszív elem, nagyon odaszögezi a szemet. Persze, ha ez volt a cél, akkor a pofám lapos.
Meg amúgyis rengeteg hónap naplója címet zsebeltem már be. :p
 
Hehe...gondoltam, hogy megosztó lesz. Az igazat megvallva engem is megoszt.

Kicsit merésznek érzem a bal hátsó domboldalt még így is,hogy meg van támogatva.
Igen, az valóban leomlott. Sejtettem, hogy ez lesz, de szerettem volna minél több hülyeséget kipróbálni. Ez utóbbi igaz az egész aksira is.
Ilyen volt félig bemoházva

066v
by m.marci667, on Flickr

És itt a mostani állapot. Nem tudom normálisan lefotózni. Közben már véletlenül letörtem azt a gyökeret ott hátul:facepalm: Úgyis gondolkoztam azon, hogy kell-e oda.

003v
by m.marci667, on Flickr
A hardscape is félkész még. Van egy csomó kisebb fám amit még nem pakoltam be. Meg az aljával sem tudom, mi lesz.
 
nekem anno a Tönk is tetszett és ez is.Azt hittem a baloldali domb azért lépcsős mert különböző novénykék lesznek rajta de tévedtem
 
Üdv! Komor hangulatú így, de nekem begyön (y) sok fog múlni azon, milyen lesz a terraformálás :D a myrio-k szerepe nekem kétséges, túl finomak ide szerintem...

Nem tetszik, hogy ellenkező irányba dől, mint a többi. Nekem nagyon agresszív elem, nagyon odaszögezi a szemet.

brutál valóban, de a (rendezői) bal első fa tompít rajta. a befolyócső ívén, ahogy a talajon gyön, el tudnék még képzelni egy beásott hasonló ívű böszmét...

ja! és nem kell ebbe folyómeder effekt... szerintem :whistle:
 
Közben már véletlenül letörtem azt a gyökeret ott hátul Úgyis gondolkoztam azon, hogy kell-e oda.


igen, kellett volna, van ott most a két fa közt "luk" :D én valami kisebb, jobbra hajló ízét tennék oda, mintha valahol jóval messzebb lenne... de tán valami cizellált kővel is megoldható lenne.
 
Jó lesz, de simán lehetne finomítani. A bal dombra hátra egy kicsit kisebb ágat tenni, mintha menne hátra ez az ösvény és nagyobb lenne a térérzet.

Én azért a bal oldali fát beljebb hoztam volna egy kicsit, most túl kiesik a szélére, de ha nagylátószögű obival fotózod akkor mivel megnyújtja a teret úgy fog tűnni, hogy beljebb van.
 
Közben megértettem. Most, hogy mondod én is. Bár elég nehezen.

öreg ember nehezen beszél mán, ha álmos :D ja! a fák tövébe némi hydro vertit, vagy ranunculust dobálnék simán, legyen némi "gomba" a fák alatt :rolleyes: a helferi meg nekem sok kicsit... vagy egy-kettő mehetne hátrébb :eek:
 
Jó lesz, de simán lehetne finomítani. A bal dombra hátra egy kicsit kisebb ágat tenni, mintha menne hátra ez az ösvény és nagyobb lenne a térérzet.

Én azért a bal oldali fát beljebb hoztam volna egy kicsit, most túl kiesik a szélére, de ha nagylátószögű obival fotózod akkor mivel megnyújtja a teret úgy fog tűnni, hogy beljebb van.
Persze finomodik majd, ez még csak az alapja. De ha kezdésnek berakok minden kis gallyat akkor azok nem lesznek nálam hosszú életűek így a kezdeti pakolászós időszakban. Meg hol marad később az izgalom:)

A nagy baloldali fát nem nagyon hozhattam előrébb, mert akkor mar egy vonalban lenne a középsővel. De van meg mögötte pár centi...
 
öreg ember nehezen beszél mán, ha álmos :D ja! a fák tövébe némi hydro vertit, vagy ranunculust dobálnék simán, legyen némi "gomba" a fák alatt :rolleyes: a helferi meg nekem sok kicsit... vagy egy-kettő mehetne hátrébb :eek:
Hydro esélyes, de a hátsó harmadba csak mohát akarok, hogy ha lesz térérzet akkor megmaradjon:)
Többit inkább holnap. Vagyis ma...pfff
 
Szia Bonó!

Igen jó elrendezés, de rájöttem mi a fura az egészben, hát kéne még egy fa bele,mert PÁROSAN van most 4db!! Vagy steem növényekkel ellensúlyozod? Amin még változtatnék, a jobb kettes fa töve vékonyabb mint maga az "ág" része valahogy meg kéne "vastagítani" a tövét, vagy növénnyel jól álcázni! Összességében viszont nekem nagyon tetszik és nem mindennapi az elrendezés se(y)!
 
Az előző is az egyik kedvencem volt,ez is azok között lesz.Kiváncsi vagyok mit kezdesz majd a hátsó szekcióval,mert nekem most nagyon az "arcomba jön" a jobb oldali két fal,késztetésem van,hogy valaki tegye már el onnan,mert nem látom mi van mögötte.Nyilván ez ha beindulnak a növények változni fog:)
De az elképzelés nagyon egyedi(y)
Még egy észrevétel,amit talán már látsz:szerintem szívás lesz fotózni,legalábbis lesz min sakkozni a megvilágítással:)
 
Hehe...gondoltam, hogy megosztó lesz. Az igazat megvallva engem is megoszt.


Igen, az valóban leomlott. Sejtettem, hogy ez lesz, de szerettem volna minél több hülyeséget kipróbálni. Ez utóbbi igaz az egész aksira is.
Ilyen volt félig bemoházva

066v
by m.marci667, on Flickr

És itt a mostani állapot. Nem tudom normálisan lefotózni. Közben már véletlenül letörtem azt a gyökeret ott hátul:facepalm: Úgyis gondolkoztam azon, hogy kell-e oda.

003v
by m.marci667, on Flickr
A hardscape is félkész még. Van egy csomó kisebb fám amit még nem pakoltam be. Meg az aljával sem tudom, mi lesz.
ez a bal első fa szerintem nem olyan jó, mert vagy sokkal nagyobb kellene (hogy adja a perspektívát), vagy túl elöl van szerintem.
A fák nagyon jók, és a jobb oldal is szerintem oké, de odapróbálnám jobb hátra a bal első fát :)
Nagyon tetszik, hogy ilyen merész, már az iwagumi contesten is bizonyítottad, hogy nem rettentenek vissza a szokatlan kihívások :D
 
ez a bal első fa szerintem nem olyan jó, mert vagy sokkal nagyobb kellene (hogy adja a perspektívát), vagy túl elöl van szerintem.
Igen, ebben igazad lehet. Az a baj, viszont, hogy nincsen több ilyen jó óriásfám. Max. a régi Tönk...
Jobb hátulra más tervem van.

már az iwagumi contesten is bizonyítottad, hogy nem rettentenek vissza a szokatlan kihívások
Azért remélem, itt jobb vége lesz:confused::D


Vagy steem növényekkel ellensúlyozod?
Nem. De lesz még benne több fa, igaz ennyire nem hangsúlyosak. Meg a bal-kicsi sem biztos, hogy marad. Úgyis az az egyetlen ami instabil.

Amin még változtatnék, a jobb kettes fa töve vékonyabb mint maga az "ág" része valahogy meg kéne "vastagítani" a tövét,
Igen, terveztem már, hogy a felénél a tetejére kell moha, mert ebből a szögből az ott vékony.
 
Akkor most jön a történet.

Még október-novemberben kezdődött amikor "véletlenül" megint arra kirándultunk ahol az előző fáimat találtam. Így lett annyi fám amennyit le tudtam hozni a hegyről.
Egyrészt tetszenek ezek a fajta fák, mert egyedinek tartom őket másrészt ingyen vannak.;)
Aztán hétvégenként 1-2 órát rakosgattam őket a "padláson".:D Lett egy tök jó erdőm.

Na most, én valamiért irtózom az ilyen sablonos, már ezerszer látott layoutoktól, úgyhogy mindenképpen valami egyedi kellett. Akár a természetesség és a harmónia árán. Így lett az erdőből egy ilyen...
Áztak 3 hétig a fák aztán Dec. 26-án szétszedtem az előzőt.

050
by m.marci667, on Flickr
Mehetett a legózás élesben.
Áztatva 10 kiló volt a négy nagy fa.

048
by m.marci667, on Flickr
Mivel az a nagy fa nem áll meg magától eldőlve, elmentem vele apám ezemester haverjához aki megoldotta ezt a problémát. Egy nagy szögre van ráhúzva a fa.

052
by m.marci667, on Flickr
Még 2 fa, táptalaj. (Utóbbi (2 doboz parvulát leszámítva) az egyetlen dolog amire költöttem az újrarendezésnél:greedy::happy:)

058
by m.marci667, on Flickr
A két szélső fa elsősorban azért van így bent, hogy eltakarják az aki hátsó élét, illetve a mindig koszos szűrőcsöveket(!);)
Illetve az odvasat valamiért muszáj volt beraknom. A gond velük, hogy csak 2 dimenziósak, ezért a szélüket valahogyan ügyesen kéne majd moháznom.

054
by m.marci667, on Flickr

Aztán az Amazonia. Belekerült vagy 40-50liter, ha már volt. Mert ha van akkor már legyen meder is, domb is. Akkor már legyen nagy. Megtámasztva szétszabdalt nagy műanyagcserepekkel amire meg moha lett ragasztva. Ez nem teljesen vált be, mert azért összeesett bal hátul, de biztos, hogy jobb, mint nélküle lett volna.

067
by m.marci667, on Flickr

Innentől nagyjából tudjátok.
 
Nekem nagyon-nagyon bejön!
Igaz, nem akvakertész szemmel- az nekem nincs-, de női tekintettel elbűvölő, varázslatos, és a Tönk történetét ismerve ez Nálad még csak a kezdet, amit heteken belül még megfejelsz valami eszméletlen jó kis növényes elrendezéssel.
SZUPER!(y)
 

Hasonló topikok

Válaszok
175
Megtekintések
33K
Válaszok
337
Megtekintések
44K
Back
Oldal tetejére