• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A szurdok

Szóval.
Volt egy őszi szünet. Másfél hét otthon. Ha jól rémlik minden nap turkáltam benne többet-kevesebbet. De inkább többet.
Első napokban volt egy óriási nyírás, fogkefézés, ecsetkapirgálás a kövekről. Mondanám, hogy soha többet, de kelleni fog még bőven, mert azóta egy-másfél hét alatt újra bezöldült minden. Mondjuk nem is csodálom, hisz szinte mindig 10 órákat ment a fény a késő esti maták miatt.
Aztán vissza-/fölépítettem a hátsó oszlopokat, kicsit többet is, jobban is, mint eredetileg volt. Kellett kicsit a többi kővel is szarakodni, mert nagyon elmozdultak a vízszintestől. Bal elöl is látszik, hogy bekerült egy két nagyobb darab újonnan, az a rész sem tetszett már ugyanis egy ideje. Jobb elöl hasonlóképp, bár ott lesz még változás. Többek közt várom, hogy a fölső kő alól kinőjön az MC, kíváncsi leszek, úgy mit mutat. Fölső oszlopokban is cserélgettem a köveket kisebbre, illetve ha kellett raktam még rá 1-2 réteget. Néhol nem eleget...
Mi volt még? Ja, homok utántöltés és kis kövek "bedobálása" alulra. Némi növény ültetés ugyanide. Ezen is kell még minimális módosítás-kiegészítés, bár az ösvény eleje most nagyon bejövős. Hát még ha kicsit zöldebb lesz.
Jobb fönt újraültettem egy kis részen a parvulát, mert nem tetszett, hogy ott is az MC uralkodik a HC-fű kombó helyett. Középen fönt is van egy kis ilyen lyuk.
Meg még mohák pakolászása, stb.
Szóval tényleg nagyon sok mindent megcsináltam amit már rég tervezek és rég meg kellett volna. Csak hát most voltam otthon. Így szünet végére egész jó formába került, úgy döntöttem hát, csinálok egy (saját átlagomhoz képest jobb fotót), lássam mi az ami még rossz. Utáltam már, hogy a csövek egy csomót kitakarnak, és szemből még élőben sem látom, mi van mögöttük. Fehér háttérre azért nyilván nem volt kedvem, ahhoz nekem bútort kell tologatni meg minden. Lesz majd. És igen, az alga újra-levakarásához se volt affinitásom:confused: Ezeket most kénytelenek leszünk hozzáképzelni. Felszínpucolás-fodrozásról ne is beszéljünk. Viszont RAWztam és most először lightroomoztam is (ezért bénák a színek:D).
Meg a nyers kövek is hozzákopnak a többihez.
Ami még ezeken kívül látványos változás lehet, hogy az MC az most tényleg tarra van vágva. Sokat dob majd, ha nem így lesz. Még van 3 hét;)

Amin gondolkodom:
-Halak. Túl nagynak érzem őket. Fönt hátul, ahol normális esetben lenniük kéne ez nagyon látványos lenne. (Feltételes mód, mert úgysem tudom őket odaidomítani:)) De még lent is. Kivenni tudnám őket, csak az meg milyen már... Vacillálok.
-Hátul a szurdok tetejét már régóta nézem, hogy össze kéne, össze lehetne érinteni a két oldalt. A sötét háttér miatt ti most ebből semmit se láttok, úgyhogy hagyjuk is.
-Az alsó gyepszintet (ott 30 centi magasan) lehet meg kéne törnöm kövekkel, mert így kicsit túl homogén. Ennek szükségességében mondjuk így a fotót nézve kevéssé vagyok biztos, mint élőben voltam.
-A fölső oszlopokat is eredetileg úgy terveztem, hogy majdnem összeérjenek. Jobb lenne, így túl nagy köztük a távolság. Viszont félek ez már így marad.
-Viszont így még a számuk is kérdéses. Páros-páratlan probléma. Jobb oldal rendben lesz, mert ott van ~3 (Még nincs, de lesz majd. Elöl). Bal oldalt viszont ez a 4 így elég fura. Ha kiveszem a most is alig látszó jobboldalit akkor meg megint mintha túl homogén lenne.
-Fotóval, szerkesztéssel kapcsolatban lenne még ezer ilyen, de már idáig sem olvasta el senki. Ha igen, hatalmas gratulációm és köszönetem neki.(y)

Ti jöttök. Mondjatok véleményt, nem csak a föntiekkel kapcsolatban, hanem ami jön! KRITIZÁLJATOK! Elvégre többek közt ezért van ez a napló, fórum. Meg én is nagyon örülnék neki. Tényleg.
Itt van még egyszer, ne kelljen visszalapozni.
pre-final by m.marci667, on Flickr
 
Szuper leírás, jó volt olvasni... :)
A Hardscape fenomenális, a halak viszont tényleg nagyok.

Az akvárium legnagyobb hibája, hogy nem az én szobámban van! :D
Szerk.: világos hátteret neki és egy pilácsot a szurdok aljához mögé :)
 
Jó lett a teteje így Marci,de egyetértek @talachi -val,próbálj mögérakni egy világos hátteret.Így túl sötét .Legalábbis nekem;)
Amugy pazar(y)
 
Utoljára módosított:
idáig sem olvasta el senki. Ha igen, hatalmas gratulációm és köszönetem neki.

Végigolvastam. Bar kétszer belezavarodtam, de végigolvastam! :)

Nekem továbbra is nagyon bejön ez az akvárium. Ami kicsit fura számomra, az az, hogy én a sziklákat "nagyobbnak" képzeltem el. Szóval az én elképzelésemhez az MC levele kicsit nagy.
Nekem ez az aki egy sziklás partot juttat eszembe valahol az atlanti óceán valamelyik szigetén. Egy 30-40 méteres szikla fal, de valahogy az MC kicsit durvának tűnik.
Amikor az elején nem volt ennyire bezöldülve, épp hogy növekedtek a növények, valahogy jobban átjött.

De ez egy szubjektív vélemény, s nem is biztos, hogy pont azt akartad elérni, amit én bele akarok látni.
Továbbra is mesterműnek érzem, s le a kalappal, irigyellek, mert ez a scape, a kreativitásod egyszerűen padlóra küld! (y)
 
Köszi amúgy mindenkinek.
halak viszont tényleg nagyok.
Gondolkodtam cserén is, de alig van ami szóba jön. Szinte csak Boraras. Na meg egy ilyet kivitelezni is nehéz.
Az akvárium legnagyobb hibája, hogy nem az én szobámban van!
Nana!


Jó lett a teteje
Szerintem zavaró a tükröződés is, ezért fodrozni akarom. Még nem tudom mondjuk, hogy hogy, mert éjjel szoktam versenyfotózni, amikor a család már nem tolerálja a hajszárítást:D
Elfelejtettem írni, hogy nagyon lentről van a fotó. Szándékosan, de egy kicsit följebbről kell mégis, mert így túl kevés látszik a gyepből.


Szóval az én elképzelésemhez az MC levele kicsit nagy.
Egyet kell értenem, én is régóta rágódom ezen. Illetve egy ideje már nem mert megszoktam-beletörődtem. HC kéne.
Amúgy a frontüvegtől (mondjuk 20centinél) távolabbi részekről ezért is száműztem, legalább a perspektívát ne rontsa el...
 
Tartalmas mondat, köszönöm:)

Halakt kapd ki
Aztán meg oszd meg a rawot.
Így lesz jó eséllyel.

ne fogkefézz, mert zölden jobbak a kövek
Ecsetesek is sajnos, amit le kell kaparni. Ettől viszont vagány textúrájuk lesz:)


fotózz lentebbrő
Az üveg aljánál most is kb. 10 centivel volt a gép magasabban és azért ez már kezd visszaütni is valahol. De értem, miért mondod, lehet ezzel még lesz 1-2 kísérlet előtte...
 
Lehet tévedek, de nekem nagyon erős benne az Eweni és The Rupture hatás. Olyan mintha a kettő akvárium ötletét összekeverted volna. A hard scape még nem volt ennyire szembetűnő, de a növényesítés/nyírás nagyon remake hatást kelt bennem.
 
Már megint úgy lemaradtam a naplózással, hogy még kommenteket is hagytam reakció nélkül. Bocsi srácok és köszi.
Különösen balról a második folyam alját kell megoldani.
Így már értem mire gondolt a Dani:)

Lehet tévedek, de nekem nagyon erős benne az Eweni és The Rupture hatás. Olyan mintha a kettő akvárium ötletét összekeverted volna. A hard scape még nem volt ennyire szembetűnő, de a növényesítés/nyírás nagyon remake hatást kelt bennem.
A rupture megléte, mint inspiráció tagadhatatlan, szerintem írtam is régebben, még a legelején. Az Ewenit viszont tagadom, meg én nem is látom bele. A leomló növény, ami sajnos MC lett adta magát valahogy. Vagy ha nem erre gondolsz akkor passz.


Amúgy ezért tévedtem erre megint. Most éppen fotókat szanálok.
IMG_2350 by m.marci667, on Flickr
 
Azt hiszem ez már az a kategória, hogy:

- Te figyu neked hány literes az akváriumod?
- 166! .....De csak 20 liter víz van benne :sneaky:
- :wideyed:eek:_O

Szuper a fotó, nekem bejön!
Épp este bosszankodtam azon, hogy a hasonlóan magas akváriumomnál agybaj, hogy nem tudom rendesen leengedni a vizet anélkül, hogy frászt ne kapjak, hogy kiszárítok néhány garnélát.
De ahogy látom nálad ki van töltve rendesen ez a néhány bucka, nem tudnak közé bemenni. :)

Tök jó lett és ahhoz képest, hogy alig voltál a helyszínen..... lehet inkább az otthon maradtakkal kellene beszélgetnünk, hogy mit csinálnak vele :)
 
Első feltöltéskor lemértem, 100-110liter ment bele összesen. Meglepően sok, bár jelentős részét a talaj szívta föl.
Amúgy vízcserénként 1-2 garnélát kell lepöckölgetni. Lehet, hogy a gyep mélyén szenved még valamennyi, de ha nem látom, nem zavar. Meg ott ki is bírja. :)

Az utolsó bekezdéshez meg annyit, hogy azért látnotok kéne egy átlag pénteki, meg egy átlagos vasárnapi állapotot.
Egyszer ha lesz egy akim amit nem hagyok magára hetente...jó lesz.
 
Tök jó lett és ahhoz képest, hogy alig voltál a helyszínen...

Ez elég magas labda... :D Lehet, pont ez tesz jót az akinak. :D

@_Bonó_ Eszméletelen az aki!
Amit pár hete írtam, hogy nagynak tűnik kicsit az MC, az ebből a szemszögből egyáltalán nem érvényes ám, s feltételezem élőben sem...
Remélem nevezed a HAC-ra, s ha lenne közönség díj én tuti rád szavaznék. (y)
 
Lehet, pont ez tesz jót az akinak.
Hát sokan írták már, hogy "most egész jól néz ki, nem nyúltam bele egy hete", szóval ki tudja.

A
z MC még mindig nagy sajnos, kicsit se ment össze. Még jó, hogy nem ez az egyetlen hiba. Akkor nagyon zavarna.


hogy nem tudom rendesen leengedni a vizet anélkül, hogy frászt ne kapjak, hogy kiszárítok néhány garnélát.
Ami most még eszembe jutott, hogy másfél hete toltam egy 90-95%-os vízcserét, hogy le tudjam kenegetni carboval a köveket. Egyrészt tuti lejött +25-30l egy sima feles vízcseréhez képesto_O:D
Másrészt volt is veszteség, a család azt mondta pár nappal utána. Neon. Szerintem mondjuk bestresszelt és beszorult valahova, nem megsütöttem; de tényleg bajosabb az ilyesmi, mit egy földhözragadt akiban.
 
Na jó!
Eddig is nyílt lapokkal játszottam, most se lesz másképp akkor már...
final? by m.marci667, on Flickr
Itt tartok most a csavargatással. Már vállalható, de azért nem tudom...elég amatőr szaga van. Mondjuk nem is csoda, mert a lens correction után már kb. csak annyit értek, hogy ha fölhúzom a clarityt, akkor fehérebb lesz.:D Meg a technika se volt azért profi persze.
Szóval itt egy RAW, ha valaki esetleg nagyon jófej akar lenni, és van egy kis ideje, használja nyugodtan...:rolleyes:

Szerk.: Azért ha csak így kapásból ránézek, elég állat lett:)
 
Nagyon sokat hozott rajta a világos háttér. A kő peremek szépen kijönnek, egészen éles, pengeszerű a hasadék. Életveszélyes. Nagyon egyedi, kicsit borzongató hangulata van, azt hiszem ez egy nagy plusz: van benne a szépségen kívül egy nagyon erős kisugárzás. Grat!
 
Back
Oldal tetejére