• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Blyxa japonica

Blyxa japonica elültetesehez kernek tanäcsokat.egybe vagy szärankent ültessem el??elöre??vagy inkäbb hätra??
 
Szia kuchi!

Blyxa japonica elültetesehez kernek tanäcsokat.egybe vagy szärankent ültessem el??elöre??vagy inkäbb hätra??


A kis hajtásokat is leszedheted ha már van kis gyökérkezdemény rajtuk.
Sok fény alatt bokrosodik, kevés fény mellett megnyúlik.
Inkább közép, vagy hátsó traktusba való!

A.ttila
 
Szia kuchi!




A kis hajtásokat is leszedheted ha már van kis gyökérkezdemény rajtuk.
Sok fény alatt bokrosodik, kevés fény mellett megnyúlik.
Inkább közép, vagy hátsó traktusba való!

A.ttila
köszi a gyors välaszt.üdv
 
Sziasztok.
Kellene a segítségeket :( Elképzelhető hogy túl nagy arányban adagoltam a RO vizet ? Vagy elképzelhető hogy a Carbo+profito mellé a házi makro tápomat túl adagoltam ? Ugyanis a Blyxám totál szét málott. Azóta kezdte ezt amióta ezt a házi tápot adagolom. El szerint lett számolva kimérve stb..... 3-3-3 ml adagoltam belőle naponta + 3ml carbo + 3 ml profito 72 brutto literre sok növénnyel. Más növényen is észre vettem problémát a Lotus-om eldobta egyik levelét. Ro víz csere heti 20 liter RO + 5 liter csapvíz. Szerintetek ez sok lehet ? PH-t mértem 7,5 jött ki.
 
Szia
Az a gond hogy 24 óra alatt totál szétfoszlott nem maradt semmi belőle 2 szép nagy tenyérnyi bokor volt. + ma észrevettem a nagy bokor lotus nak a levele is úszott a vízfelszínen.
 
Szia Deeday!

a nagy bokor lotus
A Lótusz nálam mindkét átültetésnél elhagyta az összes levelét (azt hittem először én is hogy vége), majd a gumóból újra hajtott.

A Blyxán azért maradt mindig pár szál mutatóban.
A szárát hagyd benne a talajban, hátha!

Milyenek a jelen víz paramétereid a Ph-n kívül és honnan indultál Ro. előtt (Kh, Gh)?

A.ttila
 
Valaki egy adag Blyxát? :)
1378847_519283721489782_672492598_n.jpg
 
A boltban szétcsaptuk tegnap a 60-as hydrocotyle mezős akváriumot. Ő volt az.


Green Aqua Showroom
by viktorlantos, on Flickr

Ebbe az akváriumba néhány hónappal ezelőtt még elültettük pár Blyxa Japonica tövet.
Sajnos ezeket a hydrocotyle szépen lassan ellepte.

A bontás után viszont az a meglepetés ért, hogy minden blyxa sértetlenül ott volt a 10cm magas hydrocotyle gyep alatt!
Persze nem fejlődött óriás bokorrá, de szaporodott és egészséges levelei voltak.

Néha teljesen szélsőséges körülmények között is képes életben maradni ez a növény. Gondolom a CO2, a lágy víz és a növénytáp fontosabb volt neki, mint a fény.
 
Sziasztok!

Beültettem kb 2 hete egy szép adag Blyxat de néhány tő hátrébb úgy érezte, hogy ki kell jönni az aljzatból, és 1-2 szál gyökéren akrobatikázni. A kérdés az lenne ültessem-e vissza, vagy hagyam, hagy tegye a dolgát ahogy neki jó :) Azért nem szeretném feltétlenül visszadugdosni mert féltem a leveleit, és mert pont úgy állt be, hogy szép lépcsős lett az egész Blyxa csoport.
 
Gyerekek, jól látom, hogy ez a növény képes virágzani ?
Ja, és teljesen keresztben csíkos mint egy zebra, kicsit barnába hajló színezettel!
 
Sziasztok. A blyxám elkezdett pirosodni. Vhol azt olvastam hogy co mellett és erős fény mellett ez nem baj.
Tápozás most nincs csak a palackos co.
Igy néz ki
Ez jo vagy kezdjek tápozni
16283933421_a16ddbb4af_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére