• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Blyxa japonica

Valamit nem értek. A belinkelt képeken bokrokat látok, a GA oldalán viszont azt olvasom, hogy a Japonica a szárán hozza a leveleit, ellentétben az Aubertii-vel.
http://www.greenaqua.hu/review/product/list/id/489/
Szerintem a kép sem stimmel.
Melyik marad alacsony, sűrű bokor?
Budapesti csapvízben maradt már meg valakinek?
 
egedzs said:
Valamit nem értek. A belinkelt képeken bokrokat látok, a GA oldalán viszont azt olvasom, hogy a Japonica a szárán hozza a leveleit, ellentétben az Aubertii-vel.
http://www.greenaqua.hu/review/product/list/id/489/
Szerintem a kép sem stimmel.
Melyik marad alacsony, sűrű bokor?
Budapesti csapvízben maradt már meg valakinek?

Huh jó hogy írtad, lekapcsoltam mert a Tropica már nem forgalmazza ezt a növényt.
A blyxa japonica valóban a szárán hozza a leveleit és az új oldalhajtásait is.

Az oldalhajtások lecsippentésével lehet szaporítani.
Az Aubertii hasonlított jobban arra a képre ami a shopban volt de az meg egy sokkal ritkább növény

Csapvízben nem igazán fejlődik leginkább csak vegetál. 7-8GH-s vízben már jól érzi magát. Nálam ilyen körülmények között folyamatosan szaporodik és bokrosodik. :thumbup:
 
viktorlantos said:
Huh jó hogy írtad, lekapcsoltam mert a Tropica már nem forgalmazza ezt a növényt.
A blyxa japonica valóban a szárán hozza a leveleit és az új oldalhajtásait is.

Az oldalhajtások lecsippentésével lehet szaporítani.
Az Aubertii hasonlított jobban arra a képre ami a shopban volt de az meg egy sokkal ritkább növény

Csapvízben nem igazán fejlődik leginkább csak vegetál. 7-8GH-s vízben már jól érzi magát. Nálam ilyen körülmények között folyamatosan szaporodik és bokrosodik. :thumbup:

Nálad a nanoban japonica van? Ha jól látom ez nem terjeszkedik nagyon, inkább bokrosodik? Jelenleg nem lehet beszerezni semmilyen blyxa-t?
 
Japonica van, de azt nem mondanám, hogy nem terjeszkedik.

Nézd meg ezt a videót: http://vimeo.com/13738846

Én két menetben ütettem Japonica növényt. Az elsőnél kis csenevész tövet raktam le ami ugyan hozta az új hajtást, de kicsi maradt és nem is igazán szaporodott. Aztán bekerült 2 nagyobb tő. Időbe került míg alkalmazkodtak. Ebben az időben kezdtem el lágyítani a vizet. A két tő elkezdtett bokrosodni és az utolsó fázis ami kb 1 hete volt fotózva már jól látszik, hogy a középső részt is belakták és mivel nm ritkítottam még elkezdtek felfele is indulni. Mostanára a 2 tőből lehet kb 6-7. Ha jól érzi magát elég jól tud bokrosodni. De oldalra korlátozottan tud csak terjeszkeni, mert nincsenek indái. Ha nem választod le az anyatőről a növényt és ülteted el máshova akkor nagyjából egy helyben marad csak iszonyat bokor képződik belőle idővel.

Japonica Tropicas nincs. Sajnos a Tropica leállt a forgalmazással, mert a növény nagyon kényes a szállításra. Rengeteg panaszuk volt az elmálló növényekre.
Néhány netes boltot érdemes megnézned nyugatabbra, amit én kaptam blyxa az is egy nagyon erős növény volt bár erősen viseletes. utoljára a melegben rendeltem egy nagyobb csomagot angliából az viszont pár nap alatt tönkrement.
 
egedzs said:
Jelenleg nem lehet beszerezni semmilyen blyxa-t?
Páran azt tervezzük, hogy a németektől rendelünk augusztus végén/szeptember elején egy nagyobb adag blyxát, expressz (1 napos) szállítással. Ha érdekel majd keress pü-ben, már legalább 5-6 ember jelentkezett, így a szállítási költség is sokkal barátibb lesz.
 
oRphEus said:
Páran azt tervezzük, hogy a németektől rendelünk augusztus végén/szeptember elején egy nagyobb adag blyxát, expressz (1 napos) szállítással. Ha érdekel majd keress pü-ben, már legalább 5-6 ember jelentkezett, így a szállítási költség is sokkal barátibb lesz.

Az ilyen akciókat közölhetnétek itt a fórumon,talán új topikot nyitva,lehet,hogy még több embert érdekelne.
 
tibicuk said:
Az ilyen akciókat közölhetnétek itt a fórumon,talán új topikot nyitva,lehet,hogy még több embert érdekelne.

A baj ezzel, hogy mivel saját szakállra megy nem hivatalos csatornán, így akik bepróbálkoznak lutriznak.
Sajnos van pár ilyen növény amit nehéz tökéletes állapotban szállítani és a blyxa is ilyen. Nagy növényes cégek kiveszik a kínálatból ezeket a növényeket, így maradnak a kis cégek.
Ez az egyik ok amiért nem tud itthon elterjedni ez a növény akvarista körökben.

Múltkori körben hónapokat vártunk, hogy végre küldjenek valamit. Az Aquamoos pl csúnyán elhasalt a rendelésnél náluk le is kellett mondani.

Aki magánakcióban kipróbálja a rendelést értelemszerűen bukja az előre befizetett pénzt, ha nem jó állapotban érkezik meg.
Ugyanez magyar kereskedőnél nem lenne, de sajnos hazai termesztésről vagy állandó ellátásról még nem tudok beszámolni.

Hírdetni ilyen akciót nem nagyon szeretnénk, mivel sérti a szponzori érdekeket, de Orpheust meg lehet keresni privátban, ahogy jelezte is.

Azt sajnos hozzá kell tennem, hogy rossz tapasztalatom van a külföldi növényrendelésekkel. Emiatt született egy bejegyzésem is: http://viktorlantos.com/wordpress/2010/ ... inkabb-ne/
Durván lepusztult növényeket kaptunk múltkor is. Nekem pl csak a Blyxa élte túl pedig 3-4 féle növényt rendeltem. Nem tudom Orpheusnál mi a halálozási statisztika, de a végén ha jól rémlik ő is Tropica-val pótolta ki az akiját.

Bár nem célom az ellenkampányolás leginkább csak fel szeretném hívni a figyelmet a problémás növényekre, de olyan növény, mint ami a Blyxa, ami nem nevelhető emmers módon, nem bírja a vizen kívüli létet, közepesen lágy vizet kedveli, ha berendelitek és életben is marad, de beteszitek egy 15-25GH-s vízbe abból nem nagyon lesz burjánzó bokor. Durva CO2 igénye van ez a másik ok amiért sok akiban nem úgy fejlődik ahogy kellene.

Szóval akinek eleve atomkemény csapvize van, hibádzik a fény vagy a CO2 ezeket a kényes növényeket biztosan bukni fogja akkor is ha még használható állapotban érkezik meg.

Így jártam két Bolbitis Spec növénnyel is ami szintén nem a hazai kemény vizekhez szoktatott fajta volt és akkor még nem lágyítottam.

Arra kérnélek benneteket, hogy privátban intézzétek az ilyen rendelést én csak szerencsét tudok kívánni. ;)
 
viktorlantos said:
Hirdetni ilyen akciót nem nagyon szeretnénk, mivel sérti a szponzori érdekeket, de Orpheust meg lehet keresni privátban, ahogy jelezte is. (...) Arra kérnélek benneteket, hogy privátban intézzétek az ilyen rendelést én csak szerencsét tudok kívánni. ;)
Nekem sem célom a hazai növénytermesztők illetve kereskedők megkerülése. Egyrészt azért nem, mert mindannyiunk közös érdeke, hogy stabil illetve egyre bővülő kínálatuk lehessen, másrészt az akváriumi növények 95 %-a már így is elérhető hazai, megbízható és többnyire kockázatmentes forrásból.

A külföldi rendelések fő oka - ahogy Viktor is írta - a ritka növények beszerzése, amiket a hazai termesztők vagy kereskedők - különböző okok, főleg tartási, szállítási nehézségek miatt - nem forgalmaznak. Viszont az tény, hogy eleve nehézkes az ilyen jellegű rendelés, és nem elhanyagolható kockázata is van az ilyen ritka és érzékeny növények szállításának. A külföldi cégek kínálatából több ritka növény is rendelhető, de ennek ellenére vagy kitérnek az üzlet elől és nem küldik hozzánk a nagy távolság miatt, vagy csak saját felelősségünkre vállalják, súlyos szállítási költségért.

Én személy szerint azért rendeltem a növényeim egy részét külföldről, mert néhány ritkaságot is kosárba tettem, és úgy gondoltam, hogy az "átlagos" növényeket is megrendelem egy kalap alatt. Nos az akciónak csak mérsékelt sikere volt, a ritkaságok egy részét nem tudták küldeni, más részük megérkezett, de igen rossz állapotban, és volt olyan is, ami nem húzta tovább pár hétnél. Összességében buktam a dolgon rendesen, kénytelen voltam a növények jó részét utánrendelni hazai forrásból. Szóval azt javaslom mindenkinek, hogy amit lehet hazai forrásból szerezzen be, ha esetleg mégis szüksége lenne olyan ritkaságra, ami itthon nem elérhető (jelen esetben blyxára) akkor augusztus végéig még megkereshet, de csak saját felelősségre, mert a növények épségben történő megérkezése egyáltalán nem garantálható.
 
Egy tipp blyxa japonica rendelésre (remélem így nem reklám, szeretnék segíteni akinek ez a vágya):
1. google-ban beírod:"blyxa japonica"
2. Második találatra katt a magyarok között.
Én viszonylag szép állapotban kaptam meg a növényeket a kánikula ellenére (1 napos szállítás). Elvileg vízalatti növények érkeztek, annyi érdekességük volt, hogy pirosas levelei voltak, de alkalmazkodva az én akimhoz ez változott, szép világos zöld leveleket hoz. 10+GH körül van az összkeménységem, és talán ez a növényem növekszik a legszebben. kop..kop..kop..
 
Hmm. Ez régebben nála Blyxa aubertii néven futott... :wtf:
Nah mindegy, majd kiderül. Ha 30-40 centisre nő, akkor aubertii. Ha marad 10-15 cm akkor Japonica ;)
Egyébként csak érdekességképp, nekem az ugyanitt régen vásárolt Blyxa-m (sztem aubertii...) virágzott a víz alatt. Kis fehér virága van. Valahol olvastam is, hogy a magas foszfátszint esetén (1-2 ppm) ez gyakran előfordul ;)
 
Abból gondolom, hogy japonica, hogy amikor kaptam már akkor is, szép kis bokor volt és nem voltak hosszú levelei. Más forrásból is van japonica az akiban és már nem tudom megkülönböztetni, melyik honnan van, szoval 90% hogy japonica:)
Remélem nem nyúltam mellé:), de hamarosan kiderül.:)
Az is igaz, hogy a netes képeket nézegetve alig lehet megkülönböztetni, hogy kis aubertii, vagy japonica.
 
Az Aubertii egy hosszú levelű növény. Nem lehet összekeverni a Japonicával.
Viszont van egy másik ismert és gyakran használt Blyxa, ami közelebb áll a Japonicához. blyxa novoguineensis. lehet ilyened van.
 
viktorlantos said:
Viszont van egy másik ismert és gyakran használt Blyxa, ami közelebb áll a Japonicához. blyxa novoguineensis.
Elég nehéz megkülönböztetni, és erre is ír helyenként a google 15-25-30cm magasságot.

Egyébként az említett termesztővel elbeszélgettem telefonon. Szimpatikus volt. Azt mondta csakis kizárólag víz alatt nevelt növényei vannak és amiket feltett képek mind saját.
tavi%20novenyek%20549.jpg
pontosan ilyet kaptam, bár amit mondtam azóta világosabb leveleket hoz, ami gondolom a világítás miatt is lehet
Végülis szép növény mindegyik, de nekem a hardscape-miatt a 15cmes magasság elegendő lenne.
 
viktorlantos said:
Jól szemlélteti az aubertii és a japonica közötti különbséget a két alábbi kép

https://www.theaquaticroom.com/catalog/ ... bertii.jpg
https://www.theaquaticroom.com/catalog/ ... =czczuyipc

Közben felpörgettem Amano növényes írásait a Blyxa-ról:

Alacsony es stabil KH-t ir neki. 2-3KH-t, alacsony GH-t. És mivel nehezen alkalmazkodó fajta, sok időt kell hagyni neki, mire magához tér az akiban. :thumbup:

Köszi! A linkelt képeken jól látszik a különbség. Egyre biztosabb vagyok benne, h japonica-m van. Nem értem a tropica miért hagyta abba forgalmazását. Oké, hogy igényes és nehezen beakvarizálható, de igény van rá.
 
Geris said:
Abból gondolom, hogy japonica, hogy amikor kaptam már akkor is, szép kis bokor volt és nem voltak hosszú levelei. Más forrásból is van japonica az akiban és már nem tudom megkülönböztetni, melyik honnan van, szoval 90% hogy japonica:)
Remélem nem nyúltam mellé:), de hamarosan kiderül.:)
Az is igaz, hogy a netes képeket nézegetve alig lehet megkülönböztetni, hogy kis aubertii, vagy japonica.

Próba cseresznye alapon én is rendeltem egyet, mert a szállítás miatt külföldi rendelést nem kockáztattam.
Valóban japonicat küldenek :thumbup: , pedig a feltöltött kép alapján nem sok reményt fűztem hozzá...
 
Sziasztok,

Lehet teljesen amatőr a kérdés, de szokott a blyxa virágzani? A Blyxam ha jól tudom japonica, webshop link moderálva-es forrásból.
Kb. 3 hete megemeltem a szokásos foszfát dózist a makró tápoldatomban és a blyxám külseje brutálisan megváltozott: az új levelei csavarosan nőttek ki, világító fehérek és inkább rozettaszerűen nőnek, mint a megszokott "fűcsomó" megjelenés. Tegnap meg azt vettem észre, hogy a növényből két olyan szár nőtt ki, ami leginkább a mohák spóratartó tokjára emlékeztet. :? Volt már valakinek hasonló?
Egyébként az aksiban ezt leszámítva semmi nem változott, minden rendben van.
Holnapra megpróbálok képeket is csinálni róla, de ha ez egy megszokott dolog nem kezdem el vadul fotózni :p

Köszi és Üdv.
 
IMG_9337.JPG

Gondolom most sem sikerült feltöltenem a képet (ebben az esetben jelentkeznék egy pofonért az adminoknál :) )

Amúgy a lotus levele előtti szárról és bigyóról volt szó.

Mégegyszer köszi, ha van vkinek használható ötlete.
 
Az bizony egy virág ;)
Ezer egynéhány éve, mikor tartottam Blyxat, akkor így vettem virággal, de utána nekem már soha nem virágzott. Grat :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére