• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Blyxa japonica

Most jött el az idő, hogy megnyírjam a blyxa japonica bokrokat, elképesztően elburjánzottak.

Hogyan érdemes nekiállni? Ha lenyírom az összes hajtást, egészen a növény gyökeréig, akkor ki fog újra hajtani?
 
Most jött el az idő, hogy megnyírjam a blyxa japonica bokrokat, elképesztően elburjánzottak.

Hogyan érdemes nekiállni? Ha lenyírom az összes hajtást, egészen a növény gyökeréig, akkor ki fog újra hajtani?
A mellékhajtásait tudod leszedegetni. Ha túl nagy kiszeded a szépeket újraülteted. ( én ezt csináltam)
Bár nekem @viktorlantos azt mondta ha tarra nyírom is kihajt, ráadásul akkor szépen elkezd színesedni!
 
Akkor tarra nyírok egy-két tövet. Ha kipurcan, akkor pótolom a többi tő oldalhajtásáról. :)
Ipari gyökere van már az összesnek, szerintem elpusztíthatatlan...
 
A mellékhajtásait tudod leszedegetni. Ha túl nagy kiszeded a szépeket újraülteted. ( én ezt csináltam)
Bár nekem @viktorlantos azt mondta ha tarra nyírom is kihajt, ráadásul akkor szépen elkezd színesedni!
De jó ezt olvasni! Nano-ba tervezek egy apró blyxa bokrot, de eddig attól féltem, hogy nem tudom majd kiírtani. De ha a nyírás így működik akkor ez így prímán szabályozható lesz.
 
Na nekem a megnyírt elég keservesen akart kihajtani.

Viszont a bent hagyott töveket nem győzöm ritkítani. Ha szebbeket szedek ki, van egy 5 literes átlátszó műanyag fedeles "tárolóm" ami kint van az ablakban, az a növénytároló. Abba raktam múltkor 4 bitang tövet, egyet odaadtam Pecásnak, most szétkaptam a növénymasszát benne, hogy selejtezzek, és a maradék három tő nem kivirágzott???!!!!

Semmi törődést nem kapnak, néha egy löttyintés profitot, lágyvízben vannak, ennyi.

Az akváriumban meg a seggüket is kinyalom mégse hoznak virágot. Pofám leszakad.

26696275755_1581cec529_c.jpg20160428_blyxa_virág by Attila Szántó, on Flickr
 
Na nekem a megnyírt elég keservesen akart kihajtani.

Viszont a bent hagyott töveket nem győzöm ritkítani. Ha szebbeket szedek ki, van egy 5 literes átlátszó műanyag fedeles "tárolóm" ami kint van az ablakban, az a növénytároló. Abba raktam múltkor 4 bitang tövet, egyet odaadtam Pecásnak, most szétkaptam a növénymasszát benne, hogy selejtezzek, és a maradék három tő nem kivirágzott???!!!!

Semmi törődést nem kapnak, néha egy löttyintés profitot, lágyvízben vannak, ennyi.

Az akváriumban meg a seggüket is kinyalom mégse hoznak virágot. Pofám leszakad.

View attachment 985120160428_blyxa_virág by Attila Szántó, on Flickr


Csak akkor virágzik ha vízfelszínen van vagy nagyon közel a víz felszínhez.
 
Akkor ezek szerint az 5 literes edény pont elég kicsi ahhoz, hogy a vízfelszínhez közel érezze magát. :)
 
Nekem a 20l-esben annyira elvadult, hogy a felszínen fekszenek a levelek már és szinte minden nap van virágom. Néha a kevesebb törődést meghálálják :)
 
Nekem még nem akar virágozni, pedig teljesen a vízfelszínen van.:wacky:
No majd kifigyelek @Etele növényére (kb 4 tövet csináltam belőle), mert az is sekélyben van: max 15 cm ott a vízborítás
Amúgy a vödörben elég döbbenetes volt:eek:, nem is akartam hinni a szememnek, amikor mutatta.
 
Sziasztok!
Van valakinek hosszútávú tapasztalata csapvízben nevelt Blyxa-val kapcsolatosan?
 
Nekem anno, igaz a fényem sem volt túl acélos akkor még, csapvízben elolvadt az összes tő. De nem 100%-ig biztos hogy a csapvíz miatt.
Sokat segítettem, mi? :)
 
Nálam valahogy nem lesz szép zöld a levele. A színe inkább halvány zöldes-sárgás, rózsaszínes. Szerintem fény, CO2, táp ok. Lehet a Seiryu miatti TDS 160 sok már neki?
30830348836_902e4c028e_z.jpg1108_3 by Andris_87, on Flickr​
 
Nálam valahogy nem lesz szép zöld a levele. A színe inkább halvány zöldes-sárgás, rózsaszínes. Szerintem fény, CO2, táp ok. Lehet a Seiryu miatti TDS 160 sok már neki?
View attachment 207331108_3 by Andris_87, on Flickr​

A kövek miatt szerintem nem lehet. Korábbi es mostani aksim is tele volt Seiryu-val es alig bírtam nyírni a növényt. A kövek tolták felfelé a TDS-t rendesen. Amire eljött a heti vizcsere mindig 200 felett jártam.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A kövek miatt szerintem nem lehet. Korábbi es mostani aksim is tele volt Seiryu-val es alig bírtam nyírni a növényt. A kövek tolták felfelé a TDS-t rendesen. Amire eljött a heti vizcsere mindig 200 felett jártam.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ez érdekes, mert a leírás alapján lágy vizet szeret. Akkor toljak még a fényen és CO2-n? Esetleg lehet a halvány szín oka a hőmérséklet (nálam jelenleg inkább a leírás szerinti minimumot üti meg = 22°)?
 
Back
Oldal tetejére