• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Blyxa japonica

adminga

Admin
Admin
Moderátor
Blyxa japonica, Blyxa japonica ..... az egyik kedvenc növényem. Olyan sok szép akváriumot láttam már vele. De magyar akváriumot még nem láttam ezzel a növénnyel. Ha valakinek van szívesen olvasnám a tapasztalatait.

és hogy mi a Blyxa? ez a csodálatos bokor:

65.jpg
 
most látom hogy admin-kent írtam.... zöldfülű... nah viszont íme egy másik remek kép róla:

a bal oldali bokor az.... meseszép
akwariumholenderskie.jpg
 
Ez gyönyörű! Tudja valaki hogy hol tudnék ilyet beszerezni? Lehet kapni valahol az országban?
 
outro said:
Ez gyönyörű! Tudja valaki hogy hol tudnék ilyet beszerezni? Lehet kapni valahol az országban?

Szia Outro

Tudomásom szerint, nem nagyon lehetett, lehet kapni Magyarországon ezt a növényt. Esetleg rendelésre tud hozni a Tropica magyarországi képviselete, a Debrecenben található webshop link moderálva díszállatkereskedés. De ahogy látom az akvakertészet itthoni fejlődését, nem csodálkoznék rajta, ha hamarosan már lehetne vele találkozni a boltokban.
 
Levinen said:
outro said:
Ez gyönyörű! Tudja valaki hogy hol tudnék ilyet beszerezni? Lehet kapni valahol az országban?

Szia Outro

Tudomásom szerint, nem nagyon lehetett, lehet kapni Magyarországon ezt a növényt. Esetleg rendelésre tud hozni a Tropica magyarországi képviselete, a Debrecenben található webshop link moderálva díszállatkereskedés. De ahogy látom az akvakertészet itthoni fejlődését, nem csodálkoznék rajta, ha hamarosan már lehetne vele találkozni a boltokban.

az első komolyabb Blyxa aksikat már én is nagyon várom... ;)
 
keszeg said:
outro said:
Ez gyönyörű! Tudja valaki hogy hol tudnék ilyet beszerezni? Lehet kapni valahol az országban?
Esetleg itt.

Sajnos ez a növény max nevében hasonlít. Köze sincs a fenti fotókon látható igazi Blyxa Japonica-hoz.
De a debtreceni Tropica vonalat (webshop link moderálva.hu) szerintem érdemes megpróbálni.
 
tibicuk said:

szuper! ;) koszi hogy betoltad. Blyxa-ból egyébként 2 vonalat látok. At egyik a topik tetején is látható illetve a linken amit küldtél található fajta ez magasabb egyenesebb levelekkel. A másik egy kicsit kissebb növény és sokkal jobban hajlik a levele. a Topik elején a második fotó.

íme még pár fotó erről a csodás növényről.

200502.jpg


063.jpg

_MG_1616-01.jpg

3539149541_54185811ed.jpg
 
Be lehet szerezni Mo-n valahol eme szépséget? Elsősorban rendelve.

Másik kérdés, hogy leírások szerint elég masszív gyökérzetet ereszt, de az nincs részletezve, hogy milyen vastagságú talaj szükségeltetik hozzá. 2 cm táp + 2 cm normál talaj elég lehet?
 
tuvi said:
Be lehet szerezni Mo-n valahol eme szépséget? Elsősorban rendelve.
Én a tropicalfishtől rendeltem. Szép nagy adagot küldtek, de szinte minden levele barna volt. A 10en valahány tőből csak hármat tudtam elültetni. Persze, lehet, hogy csak én szívtam meg és másnak egészséges blyxa-t küldenek.
 
Persze, hogy lehet én is onnan rendeltem. Szép növényeket küldenek nagyon ,jó állapotban.
 
Hm, akkor a hiba nálam lehet, a növényeknél nem jelenik meg a bevásárlókosár.
 
Remélhetőleg a héten már tőlünk is lehet Tropicat rendelni. Dolgozunk rajta....

Blyxa valóban szálanként jön és mivel a szára ugyanolyan mint a vallisneria fajoké meglehetősen sérülékeny, törékeny.
Elképzelhető, hogy nem érkezik meg üdezöld állapotban, de hacsak nem nagyon nagyon randa érdemes elültetni mert 1 hét alatt elindul a gyökere és utána helyrejön.

Nálam most a japonica és az auberti tipusok is bent vannak a nagy akiba. Ami most 1.5 hetes. Új levelem még nincs. Növekedés van, és gyökereződés is.

Íme az én Tropicas Blyxa Japonica növényem.. 1.5 hét után

3980878762_161964781d.jpg

itt szintén Japonica van az üveg mellett. És az Auberti a fa tövében. Látszik mennyivel nagyobb növény a Blyxa Auberti

3980880738_f5006b8834.jpg
 
mikor vettem a boltban, egy picit nekem is rossz állapotban volt.
most kb 1 hónap után már 2x akkora

viszont annyit megjegyeznék, hogy kétféle van. egyik pirosas, másik még zöld.
mind a kettőt sikerült beszerezni : )

egy hete amikor voltam rengeteg blyxa volt(japonica, aubertii)
bíztatok mindenki-t, kedvenc növény most :)
üdv
art.
 
Back
Oldal tetejére