• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Ahhoz nem kell ennyit világítani. Az algaevők mindig találnak enni, akkor is, amikor nem látsz algát.

A zöld víz akkor sem normális, de Te tudod.
 
Tanácsot szeretnék kérni: az akváriumom 1,5 hónapos (100 liter, 800l/h (siporax, matrix trop) szűrés, napi 7 óra 2X24watt világítás egyelőre, Green Aqua Micro, macro táp heti 10-10ml, easy carbo napi 2ml, manado talaj). Megindult az algásodás, feltűnt staghorn, némi ecsetalga, barna alga. gyértelmű, hogy a megnöveledett ammónia szint a ludas, neonhalak jól érzik magukat, mviszont már többsakura, sziámi algaevő is kiugrott. Corydoras pygmeausok egész nap csak fekszenek... Milyen szűrőanyag lenne, vagy vízkezelő, ami segít a baktériumkultúrának, ammónia eltávolításban?
 
Tanácsot szeretnék kérni: az akváriumom 1,5 hónapos (100 liter, 800l/h (siporax, matrix trop) szűrés, napi 7 óra 2X24watt világítás egyelőre, Green Aqua Micro, macro táp heti 10-10ml, easy carbo napi 2ml, manado talaj). Megindult az algásodás, feltűnt staghorn, némi ecsetalga, barna alga. gyértelmű, hogy a megnöveledett ammónia szint a ludas, neonhalak jól érzik magukat, mviszont már többsakura, sziámi algaevő is kiugrott. Corydoras pygmeausok egész nap csak fekszenek... Milyen szűrőanyag lenne, vagy vízkezelő, ami segít a baktériumkultúrának, ammónia eltávolításban?
Cserélj vizet gyakrabban/többet! Sajnos a szűrésed kicsit kevés, de ennyi idő alatt már kéne dolgoznia a baciknak. Nem volt áramszünet? Vízkezelőt adagolsz? Esetleg egy sera nitrivec (azért ezt írom, mert még a falvakban is kapható szinte) adagolás is segíthet.
 
Sziasztok

Kérlek segítsetek hogy szabaduljak meg az algáktól.
Belepi a növényeimet, és az üvegre is állandóan vissza jön.

2*24w t5, + led világítás 2000 lumen, mindez fekete gyári tetőben van, fényvisszaverővel.
napi 10 órát világítottam most 8 at.
Green Aqua Micro 3ml, macro 3ml, carbo 5ml

tetra ex700 + eheim 2233(480l/H), sera siporax, Seachem Purigen, aktivszén.
élesztős co2.


IMG_0364.jpg


IMG_0366.jpg
 
Mérhetnél foszfát szintet. A meglévőket pedig ne kényeztesd, penge vagy mosogatószivacs...
 
Nem tudom mikor az aki, de kapd ki az aktívszenet. Told le az algát az üvegről, a növényekről meg amit lehet távolítsd el. Utána menjen egy nagyobb vízcsere és maradj a 8 órás világításnál.
Mekkora az aki?
 
Minden heti vízcserénél körbe pengézem, letakarítok mindent, aztán megy a vízcsere, 40l.
Az akvárium 112l.
Foszfát tesztem sajnos nincs, de szerzek be.
mire figyeljek hogy sok vagy hogy kevés?
 
Napi tápozás mellett az a kevés aktív szén nem vesz ki annyit a vízből ami káros kelet.
Ezt még Viktor is megerősítette a GA-ban- sőt ő mondta hogy maradhat.
 
Cladophora ügyben mi a teendő? Fénycsökkentés meg co2? Megjelent a parvulán leginkább. Mondjuk szerintem inkább a táptalaj kimerülésével lehet összefüggésében.Azért ha van valami ötlet szívesen veszem, előre is kösz
 
Sziasztok

Kérlek segítsetek, megint problémám van az algásodással.
A magasabb növényeim már nem algásodnak, sem a pont alga nem jött vissza, helyette van zöld por alga.
És a Montecarlo is elkezdett sötétzöld színt felvenni 1-2 helyen, a parvulát is az alga irtotta ki.
Jól jönne valami tanács hogy mit csináljak, hogy a montecarlo ne haljon el az algától.


2*24w t5, + led világítás 2000 lumen, mindez fekete gyári tetőben van, fényvisszaverővel.
Napi 8 órát világítok
micro 3ml 2-3 naponta, észre vettem ha többet tápozok gyorsabban jön vissza a zöld por, macro 6ml, carbo 5ml

tetra ex700 + eheim 2233(480l/H), sera siporax, matrix, Seachem Purigen, aktivszén.
élesztős co2.
Növények rendesen bubiznak, montecarlo is.
 
Sziasztok

Kérlek segítsetek, megint problémám van az algásodással.
A magasabb növényeim már nem algásodnak, sem a pont alga nem jött vissza, helyette van zöld por alga.
És a Montecarlo is elkezdett sötétzöld színt felvenni 1-2 helyen, a parvulát is az alga irtotta ki.
Jól jönne valami tanács hogy mit csináljak, hogy a montecarlo ne haljon el az algától.


2*24w t5, + led világítás 2000 lumen, mindez fekete gyári tetőben van, fényvisszaverővel.
Napi 8 órát világítok
micro 3ml 2-3 naponta, észre vettem ha többet tápozok gyorsabban jön vissza a zöld por, macro 6ml, carbo 5ml

tetra ex700 + eheim 2233(480l/H), sera siporax, matrix, Seachem Purigen, aktivszén.
élesztős co2.
Növények rendesen bubiznak, montecarlo is.


Valaki?
 

Már korábban is írni akartam, hogy egyet értek a Danival, ezt szerintem továbbra is igaz. Az aktív szenet kivenném. Semmi szükség nincs rá. A zöld poralgára esetleg meg lehet próbálni a Algexitet.
egyébként meg mérni kellene vízparamétereket, hogy hol csúszik el a dolog.
 
Sziasztok!

Nálam is felütötte a fejét az alga.
35 liter felett van egy eheim 7w led lámpa, és wave cosmos 13w napi 8 órát mennek
Ga mikro makro megy naponta a doboz ajánlása szerint, és citromsavas co2 is van.

A fissidensben sok a fonal alga, ez pedig a növênyek levelein van.
e6etebem.jpg

mazyqene.jpg


Mi lehet a baj? Köszi előre is!
 
Már korábban is írni akartam, hogy egyet értek a Danival, ezt szerintem továbbra is igaz. Az aktív szenet kivenném. Semmi szükség nincs rá. A zöld poralgára esetleg meg lehet próbálni a Algexitet.
egyébként meg mérni kellene vízparamétereket, hogy hol csúszik el a dolog.


Szia

Víz paramétereken mit mérjek ?
Csak mert nem sok mérő eszközöm van.
És akkor veszek.
 
Szerintem ez az alap: Kh, ph, Po4, Nh3, Fe
Ebből már elég jól láthatóak dolgok...

Pár értéket megtudtam mérni, a többit be kell szereznem, vagy ha esetleg van valaki a közelben besegíthetne, ha van rá módja egy teszt erejéig.

PH - 6,5-7
Kh - 5
nh3 - 0

Fe, po4 tesztet még szereznem kell.
 
Back
Oldal tetejére