• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Ha nem az összes levele akkor vagdosd le az algásakat újra fog hajtani.
 
Bruttó 96l-es (kb85l nettó) az akváriumom. Ma megmértem a szűrő "vízhozamát" Az jött ki, hogy 336 liter/óra.
Sejtem a választ de azért óvatosan megkérdezem, hogy okozhatja e a végeláthatatlan algásodást hogy csak ekkora a szűrőteljesítmény? (ecset, fonal, zöld, és valami "fekete" alga)
 
Bruttó 96l-es (kb85l nettó) az akváriumom. Ma megmértem a szűrő "vízhozamát" Az jött ki, hogy 336 liter/óra.
Sejtem a választ de azért óvatosan megkérdezem, hogy okozhatja e a végeláthatatlan algásodást hogy csak ekkora a szűrőteljesítmény? (ecset, fonal, zöld, és valami "fekete" alga)
Jó minőségű és megfelelő mennyiségű biológiai szűrőanyaggal még működhet is az akvárium ekkora szűréssel is.
Valószínűnek tartom, hogy nem csak a szűrés kevés, hanem más gondok is lehetnek az akváriumban.
Például, ha még nem állt be, akkor gyakorlatilag normális, hogy van valamennyi alga. Az első 2 hónap minden akvárium indításában hoz izgalmakat.
Ha még a 2 hónap letelte után is nagyon algás, akkor valamit nagyon rosszul csinál az ember, vagy nem megfelelőek a technikai feltételek.
 
Három hete indítottam újra az akváriumot, mert az előző akiban lévő talajban volt márvány, és ezt rendszeresen oldotta a CO2, amitől a barna alga, vagy kova moszat nem akart eltűnni. Az új berendezésnél ezért különösen nagy figyelmet fordítottam arra, hogy olyan dekort és aljzatot válasszak, amiben a szilikátok meg vannak kötve. Az aljzat egyébként Environment soil, és kristályos mészkő a dekor (sósavval leöntve nem pezsget egyáltalán).

Sajnos a probléma megint előjött, bár egyenlőre ezt az újraindításnak próbálom betudni. Van egy olyan gyanúm is viszont, hogy a szűrőanyagként használt ista quartzite glass-ból oldódik i a szilikát. Szerintetek ez lehetséges?

DSC_0373_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSC_0376_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0390_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nem nagyon jönnek a tanácsok :( így ezeket a képeket készítettem ma reggel. Vasárnap takarítottam az akváriumot... Arra gondoltam, hogy feltolom a világítás 9 órára és teszek a szűrőben JBL SilicatEx-et. Esetleg van más ötlet? A szűrő egyébként még szerintem nem állt be.
 
Nem nagyon jönnek a tanácsok :( így ezeket a képeket készítettem ma reggel. Vasárnap takarítottam az akváriumot... Arra gondoltam, hogy feltolom a világítás 9 órára és teszek a szűrőben JBL SilicatEx-et. Esetleg van más ötlet? A szűrő egyébként még szerintem nem állt be.
Szia, igaz èn csak egy "kezdő" akvarista vagyok, de nàlam is ugyanez a jelensèg àllt fenn, màjusban inditottam az akit ès kb 2-3 hónapig volt ez a barna alga, meg zöld fonal, plusz ecset, de ahogy cserèltem a vizet, tisztogattam az üveget a növènyeket (könyörletenül vàgtam az algàs leveleket) nagyobb szűrőre cserèrltem (2080, de a cserekor màr elenyèsző volt az alga), egyszercsak eltünt az alga, mert beàllt a baci flóra. Ja ès az elejèn a perlont is sűrűn cserèltem(2-3 hetente) mert azt vettem èszre, hogy az Eheim substrat pro-ja rendesen szinezte a perlont, a lilyket. Úgyhogy csak idő kèrdèse ès meg fog szünni. Vizcsere, vizcsere, vizcsere....törlès, törlès, törlès...:)
 
Én nem tudom mit csináltam jól :) Kaptam egy akváriumot (120 liter). Gyorsan ideiglenesen berendeztem. Sima homok az alja, egy egyszerű ezeréves belső szűrő van benne, ami néha már csak kopogtatásra indul, havi egyszeri 20 %-os vízcsere, ennyi és semmi alga. A növények is szépen fejlődnek (valizneria, fodros vizikalász).
Mondjuk nyáron én is küzdtem az algákkal, gondolom, hogy a hőmérséklet csökkenés (23-25 fok)segített.
 
Véleményeteket szeretném kérni:

Most már 4 hetes az akvárium, 110 liter, Quad 4X24 watt van fölötte 18cm-re, napi 7 óra, Green Aqua Micro-macro tápokat adagolom (1ml/20l/nap adagként), CO2 egyenlőre élesztős, kerámia diffúzorral beoldva. Előjött az ecset-, a fonál-, és egy kis staghorn alga is, de van még barna alga. Nyilván valami nem jó, mert a növények sem nagyon nőnek... Stagnálnak, és hiánytünet is mutatkozik.... (HC, blyxa, microsorium, rotala, parvula) Inkább a növények érdekelnének, hogy mi lehet velük. Hártya is van a víz felett, talaj JBL Manado és Aquabasis alatta. Szűrés: 1000l/h, siporax, matrix.
Érdekelne, hogy mit csinálok rosszul. Algásodást még eltűrném, mert nyilván vmi hiba, de táp, co2, fény, és a növényeim nem nőnek...
 
Véleményeteket szeretném kérni:

Most már 4 hetes az akvárium, 110 liter, Quad 4X24 watt van fölötte 18cm-re, napi 7 óra, Green Aqua Micro-macro tápokat adagolom (1ml/20l/nap adagként), CO2 egyenlőre élesztős, kerámia diffúzorral beoldva. Előjött az ecset-, a fonál-, és egy kis staghorn alga is, de van még barna alga. Nyilván valami nem jó, mert a növények sem nagyon nőnek... Stagnálnak, és hiánytünet is mutatkozik.... (HC, blyxa, microsorium, rotala, parvula) Inkább a növények érdekelnének, hogy mi lehet velük. Hártya is van a víz felett, talaj JBL Manado és Aquabasis alatta. Szűrés: 1000l/h, siporax, matrix.
Érdekelne, hogy mit csinálok rosszul. Algásodást még eltűrném, mert nyilván vmi hiba, de táp, co2, fény, és a növényeim nem nőnek...

Szerintem élesztős CO2-höz túl sok ez a világítás. elég lenne valahol 0.5w/l környékére belőni.
 
Hát én már sokadik HC ültetésen vagyok túl de valahogy még sosem sikerült szép gyepszőnyeget varazsolni belőle. Biztos bennem volt a hiba ;)
Nálam is hasonló volt a helyzet és az alacsony foszfát szint volt a probléma. Mondjuk nekem amazónia talaj van és az eléggé leviszi a foszfátszintet.
 
Stabil és állandó szintet tudsz vele biztosítani. Élessztőssel nem igazán lehet elérni az ideális koncentrációt, de ha mégis sikerül akkor nem tartható folyamatosan a szint.
 
Köszi. Csak kíváncsiságból: ha lenne egy nagynyomású co2 rendszer, ugyan így ez az uveg kerámia diffúzor maradna, beoldás nem változna. Miben segítene? stabil co2 szint ennyit számít?
hát még ugy sem az igazi,akkor tökély ha van mágnesszeleped.:)(mondja ezt az akinek még nincs :),de hamarosan.)akkor lesz jó a dolog ,és stabil.Nekem is rollreich kolléga mondta;)
(nyitás- zárás automatikus lesz nem egy összevissza dolog arra gondolhatott)
 
Tervbe van már véve egyébként egy ilyen összeállítás :) pont az algásodás miatt. De gondoltam, ha van sok táp, sok fény és hozzá co2 akkor is lehet bubizás, de egyenlőre még semmit nem tapasztaltam. Majdnem hogy rosszabbul festenek a növények, mint 36 watt és gyenge táp mellett
 
Olvasgatom, hogy mindenki kuzd az alga ellen, en azert kuzdenek, hogy algasodjon a medence. Mindezt azert, hogy az alganyalok, es a leszelektalt sakura utodok jol erezzek magukat. Napi 16 orat vilagitok 72L akva 80W COB led osszeallitasnak, nagyjabol 8k lumen. GA makro es mikro tapot es carbot locsolok naponta 2x, a tartaly viszont nem algasodik. A viz kicsit zoldes, de ennyi. Esetleg lehet koze a dologhoz, hogy a kagylotutajok imadjak, nemelyik mar ket tenyernyi meretu... Ezzel kitakarja a fenyt olyan mertekben ? A vizcseret is abbahagytam, neha a "garniszallo" vizebol rakok bele, mert az meg termeszetesen algasodik rendesen...
 
Szerintem itt már olyan szinteken jár a tápanyagszint, hogy még az alga sem él meg... :)
( A kagylótutaj simán lehet ludas, hogy nem algásodsz. )
 
Esetleg lehet koze a dologhoz, hogy a kagylotutajok imadjak, nemelyik mar ket tenyernyi meretu... Ezzel kitakarja a fenyt olyan mertekben ? A vizcseret is abbahagytam, neha a "garniszallo" vizebol rakok bele, mert az meg termeszetesen algasodik rendesen...

Ha kíváncsi vagy, vedd ki az összes kagylótutajt egy hétre és látni fogod a különbséget.

A zöldes víz pedig algásodást jelent, mert itt a többségnek nem a vize algásodik, hanem a növények, dekorok, aljzat és az üveg. A víz is algásodhat és úgy néz ki, hogy nálad ez a helyzet. 16 óra világítástól pedig ez nem is csoda. Amúgy mi az oka ennek az extrém világítási időnek?
 
Utoljára módosított:
Ha kíváncsi vagy, vedd ki az összes kagylótutajt egy hétre és látni fogod a különbséget.

Amúgy mi az oka ennek az extrém világítási időnek?

Mint irtam szeretnem ha az alganyaloknak es a selejt (rc vadas) garniknak lenne eleg kajaja. Es ugye ha mar ott van alga ahol nem kene ;) ok meg orulnenek is neki. Kulon kajat ok nem kapnak. Onjaros modra szeretnem beloni azt az akvat.
 
Back
Oldal tetejére