• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Route of life (45l)

Státusz, minden algám volt már, végre a fa megunta a fehér penészt a barna alga lement, helyette van cyano és fekete ecsetalga.
Technika:
@kupola -nak hála lett Chihiros pilács
Eheim corner 200 l-t tettem be (3 szelvénnyel) a Pickup 60 helyett, mert az nem fért el, a szívó oldalt akadályozta a kő. Ez teljesen jól működik alapterületre kisebb, de nagyobb a szívó felület.

IMG_20220531_135840022.jpg
 
Státusz: sikerült kitisztani az akvát.
Régóta küzdöttem a sokféle algával: valami fura zöld (talán cyano), Fekete alga és ecsetalga is volt. 5 napra kikapcsoltam a lámpát, a szűrőhöz kapott szenet beraktam. Eltűntek az algák és a szagok a kísérlet végére, most boldog vagyok.
Azon gondolkodom, hogy az alga miatt sok növényt megszüntettem, mert meguntam a szedegetést, így veszek 2 csomagot az előtér fűből.
 
Utoljára módosított:
Update:
3. betelepítés sikeresnek mondható, most nem szedtem szét a növényeket (mert már untam), egybe tettem le és elkezdett terjedni. Sajnos megint alga gondjaim voltak, valahogy nem sikeres ez a méret erre tudok csak gondolni.
A CO2 segített a növények egész jól elindultak, lett főnix moha a fára illetve leszedtem a karácsonyit, mert nagyon gyorsan leárnyékolja a talajt. Sajnos sok dolgom van és nem sok időm az akváriumra ezért fontos lenne, hogy jobban beálljon és maradjon is beállva.
Zöld lámpát kaptam az asszonytól a fejlesztésre, végigjártam az alulszűrés útját, tervek közt van egy JBL Crystalprofi e902 - még jó, hogy nem vettem régebben, mert a 901-nél jobbra sikerült. A mérete azért is ekkora, mert egy 98 L körüli akvára fogok váltani, így lassan ezt a naplót zárom is.
Végül költözés le lett fújva pár évre talán :)

Később töltök fel még képet :)
 
Ígértem képeket, hát nem nézünk ki annyira jól, elég változatos a helyzet. Blackouttal eltűnt a zöld alga, majd újra visszajött, próbáltam a Bio-Exit-et, hát nekem sem túl pozitiv a hatása, mintha valami történne, mindenestre is beleöntés után büdös szál fell az akvából.
Jobb később mint soha: leesett, amit @evavigh írt, hogy adjak foszfátot microval, macro nélkül. Biztos fáradt voltam, mert nem értettem mi a különbség a között, amit én csinálok és a javaslat között. Meg visszadimeltem a chihit 80%-ra (lehet lejjebb kéne) most 7 órát világit, CO2 1 órával hamarabb kezd.
Lehet kicsit sok a változás egyszerre... megjött az e902 és most járatom együtt a régi szűrővel szombat óta 2 héten át, amíg beállnak ott is a bacik, 1 hétig naponta kap baktérium kultúrát, útmutató szerint.
Tegnap adtam 3 ml Easy Fosfot reggel volt 0,05 ppm
Van egy sanda gyanúm, hogy Fe sincs a vízben nagyon... teszteltem 0 ppm

A csepp tesztekkel szívok, alig látom a színét, ha vkinek van vmi jó ötlete hozzá, azt szívesen fogadom, bár e mellett úgy vagyok vele, hogy 0 vagy 0,05 már édes mindegy :D

IMG_20230214_100504154_HDR.jpg
 
Ígértem képeket, hát nem nézünk ki annyira jól, elég változatos a helyzet. Blackouttal eltűnt a zöld alga, majd újra visszajött, próbáltam a Bio-Exit-et, hát nekem sem túl pozitiv a hatása, mintha valami történne, mindenestre is beleöntés után büdös szál fell az akvából.
Jobb később mint soha: leesett, amit @evavigh írt, hogy adjak foszfátot microval, macro nélkül. Biztos fáradt voltam, mert nem értettem mi a különbség a között, amit én csinálok és a javaslat között. Meg visszadimeltem a chihit 80%-ra (lehet lejjebb kéne) most 7 órát világit, CO2 1 órával hamarabb kezd.
Lehet kicsit sok a változás egyszerre... megjött az e902 és most járatom együtt a régi szűrővel szombat óta 2 héten át, amíg beállnak ott is a bacik, 1 hétig naponta kap baktérium kultúrát, útmutató szerint.
Tegnap adtam 3 ml Easy Fosfot reggel volt 0,05 ppm
Van egy sanda gyanúm, hogy Fe sincs a vízben nagyon... teszteltem 0 ppm

A csepp tesztekkel szívok, alig látom a színét, ha vkinek van vmi jó ötlete hozzá, azt szívesen fogadom, bár e mellett úgy vagyok vele, hogy 0 vagy 0,05 már édes mindegy :D

View attachment 173786
Cyano. A sötétkúra nem fogy segíteni. A cyano ugyanis igazából baktérium. Nincs növényzet. Az a parvula igen gyengén muzsikál. Igazán tehetnél bele valami igazi gyorsan növő vízinövényt. A parvulád nem fogja lenyomni a cyanot. Van egy szer a GA-nál, amit már sokan használták cyano ellen.
https://greenaqua.hu/hu/ultralife-bga-slime-remover-nano-for-56-liter.html
De ettől függetlenül a tápozásod sem értelmezhető. Minek? Csak parvulát látni, az meg gyökérről dolgozik. Na jó úgy látom Vivipara is akad a cyano alatt... Ha tettél jóféle táptalajt, akkor nulla táppal a vízoszlopban is jól működne. Szóval növény, növény, és még növény. 🙂
 
Utoljára módosított:
Köszi a választ, az eleocharis acicularis és a háttérben vivipara, a fán pedig főnix moha van. Még az elején olvadtak a növények azért kezdtem tapozni. A táptalajom az egy japán fekete föld, nem írhatok gyártót... Tulajdonképpen inkább aktív talaj foszfát elszívó hatással. Csepp teszt szerint micro tápanyagok nincsenek a vízben, legalábbis amit mértem PO4, Fe.

Növénnyel kapcsolatban azon vagyok, hogy az aci terjedjen el. A viviparat cserélni akarom valami kevésbé kusza növényre, amit könnyebb karbantartani és kicsi a terület igénye.

Azt a szert kipróbálom a cyanora. Köszi 🙂
 
Invi-tal, az első oldalon moderálva lett.


27. A külső aukciókhoz, webshopokhoz kapcsolódó direkt linkeket reklámnak tekintjük, így azonnal törlésre kerülnek. Ha online aukción hirdetsz, kérünk, hogy csak az aukció számát vagy a terméked nevét jelöld meg. Így mások is könnyen megtalálják a terméket.

Linket nem tehetsz be, de ha csak a típust/gyártót tünteted föl az elvileg nem gond.
 
Cyano. A sötétkúra nem fogy segíteni. A cyano ugyanis igazából baktérium. Nincs növényzet. Az a parvula igen gyengén muzsikál. Igazán tehetnél bele valami igazi gyorsan növő vízinövényt. A parvulád nem fogja lenyomni a cyanot. Van egy szer a GA-nál, amit már sokan használták cyano ellen.
https://greenaqua.hu/hu/ultralife-bga-slime-remover-nano-for-56-liter.html
De ettől függetlenül a tápozásod sem értelmezhető. Minek? Csak parvulát látni, az meg gyökérről dolgozik. Na jó úgy látom Vivipara is akad a cyano alatt... Ha tettél jóféle táptalajt, akkor nulla táppal a vízoszlopban is jól működne. Szóval növény, növény, és még növény. 🙂
Még az APT ALGAE FIX is hatékony lehet... " Ez egy hatékony alga elleni védekezés a cianobaktériumok / BGA ellen" az ajánlásuk szerint.
 
Növénnyel kapcsolatban azon vagyok, hogy az aci terjedjen el. A viviparat cserélni akarom valami kevésbé kusza növényre, amit könnyebb karbantartani és kicsi a terület igénye.
Kudarccal kikövezett út, hogy csak a fonalas csetkáka legyen szinte az egyetlen növény. Fel kell építeni az evolúcióját az üvegnek. A fonalas csetkáka nem igazi vízi növény. Inkább mocsári, ami elviseli a vízzel borítást. Ezért szokott kiveszni, ha valami nem az igazi neki. Persze, léteznek füves Iwagumi stílusú üvegek, de gyakorlatilag azok a leginstabilabb rendszerek. Növény lesz az üvegedben, ha világítasz. Az csak rajtad múlik, hogy alsórendű, vagy felsőrendű. 🙂
 
Utoljára módosított:
Ezekre gondoltam:

Azt hol lehet megtalálni, hogy mocsári vagy sem? A acinál megtaláltam.
Megpróbálok keresni víz alá való fűvet, ami kicsi és nem mocsári.
 
Ezekre gondoltam:

Azt hol lehet megtalálni, hogy mocsári vagy sem? A acinál megtaláltam.
Megpróbálok keresni víz alá való fűvet, ami kicsi és nem mocsári.
Nem igazán létezik nem mocsári gyepnövény. Eleve a gyep is a mi fejünkben van, aminek etalonja tőlünk nyugatra honos, sok-sok fűnyírás és kevés locsolás közt...
A sessiliflora jó választás, a Ludvigiát nagyon szeretem, de a világ összes tápja kell neki.
Így kezdetnek ez egy jó elmozdulás szerintem. Talán a Lilaeopsis fajok a legkönnyebb gyep alkotók. Ebben az irányban mennék. A L. brasiliensis CO2 nélkül is megél.(csak olyankor ne várj olyan tömött gyepet) 😉
 
Back
Oldal tetejére