• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Az adapterről le szoktátok húzni a csöveket?
Részben azért nem húzom le az adapterről a csöveket, amiért Viktor sem, másrészt pedig így egyszerre kipucolom az adaptert és a csöveket is. Sokáig csak a csöveket tisztítottam, viszont egyszer az adaptert is, és látványos változás volt a flowban. :)
 
Az utóbbi 1 hétben eléggé felbátorodtak a napsugarak :)

Nálam konkrétan minden évben ilyenkor kezdődik a para. Reggel 2-3 órában keményen ostromolja az akváriumot a betűző fény.
A szűrőcsövek az utóbbi 4-5 hétben teljesen tiszták voltak, most hogy természetes fény is van azonnal beköszönt a barna alga. Tegnap kellett is takarítani emiatt.
Cyano nem volt az indítás óta. A Twinstar miatt elég jól ki volt sterilizálva az aljzat is. Most, hogy az akvárium bal oldala és a front üveg kap egy "kis" napfényt egyből látom, hogy a homokban megjelent a BGA.

Fonal szerencsére nincs. Már csak ő hiányozna :)

Nálatok mi a szitu? Éledeznek az algák a tavaszi napsugarakkal? :)

Tavaly kénytelen voltam én is kitalálni valamit. Két pálcával egyszerűen rá van akasztva az üveg szélére.IMG_8350 by lebzy, on Flickr
 
Zöld fonalalga jelent meg egy három hete indult 125L es aksiban heti kétszeri vízcsere mellett, nagyját leszívtam és elkezdem easy life algexit 5ml heit kétszeri adásban + carbo napi 3ml, a TPS tápozását abbahagynám. A kérdés az lenne jó irányban indulok e el az algák illetően? Nirtit 4mg/l Nirtát normál tartományban! Ph 6.2 Kh 1. Szűrés 1000L/ó, fény 1L/W, már kétszer oldottam bacikultúrát a vízben. Naplóm: Móresre fel!
 
Zöld fonalalga jelent meg egy három hete indult 125L es aksiban heti kétszeri vízcsere mellett, nagyját leszívtam és elkezdem easy life algexit 5ml heit kétszeri adásban + carbo napi 3ml, a TPS tápozását abbahagynám. A kérdés az lenne jó irányban indulok e el az algák illetően? Nirtit 4mg/l Nirtát normál tartományban! Ph 6.2 Kh 1. Szűrés 1000L/ó, fény 1L/W, már kétszer oldottam bacikultúrát a vízben. Naplóm: Móresre fel!
Szerintem egy "Black out"-al jobban járnál. Eleve idegenkedem minden algaölőszertől, a fénymegvonás sokkal természetesebb (és hatékonyabb ) fegyver. A fonal alga ellen jó hatásfokú a blackout, nekem is volt, és egy 5 napos sötétítős kúrával teljesen eltűnt.
Hagyd a karbo-t meg a tápozást, takard le az akváriumot, hogy semmi fény ne jusson be. Halak ellesznek, növények kibírják, az alga viszont kidöglik majd' meglásd ;)
Utána vízcsere, szűrőtakarítás.
 
El lepte a mohäimat ez az ätkozott:Érdes békanyál – Cladophora (Blanket weed).A mult heten lenyirtam a mohäkat,de megint elöjött a rohadek.Erdemes kicsit vissza venni a vilägitäst,es a co2 növelni?5 het van a nagy (IALPC)versenyig!A vilägitäsom 2x150w 14h-tol 23-ig megy.Co2-t sem sporolom!Szerintetek?
 
Sokszor alultapozas miatt jelenik meg. Szedd ki kezzel, konnyu es emelj a tapozason, lehet sietteted az akit es nem mentel utana a tappal
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy a képen látható algától hogyan szabadulhatnék meg? Ma leszedegettem csipesszel a nagy részét, viszont mostmár nem csak a mohán, de az aljzaton is látszik...
112 literes az akvárium, co2 citromsavas megoldás, szűrést egy Tetra Ex 800 plus végzi..
4558cdf55dde6df62a8ff2c3fa45ca8a.jpg

97abe9a43c48e2835bef6b8af53f10b4.jpg
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy a képen látható algától hogyan szabadulhatnék meg? Ma leszedegettem csipesszel a nagy részét, viszont mostmár nem csak a mohán, de az aljzaton is látszik...
112 literes az akvárium, co2 citromsavas megoldás, szűrést egy Tetra Ex 800 plus végzi..
4558cdf55dde6df62a8ff2c3fa45ca8a.jpg

97abe9a43c48e2835bef6b8af53f10b4.jpg
Ez bizony BGA. Amennyit tudsz, szedjél ki kézzel. Akár növénnyel együtt is, mert ha marad bent, elszaporodik. Általában megbomlott egyensúlynál, durvább co2 ingadozásnál jött nekem ilyen. Most is van, mert épp javítják a reduktorom. Ha a kézi kiszedés nem vezet eredményre, a blackout elég hatásos ellene. Algaevők nem fogják enni!
 
Ez bizony BGA. Amennyit tudsz, szedjél ki kézzel. Akár növénnyel együtt is, mert ha marad bent, elszaporodik. Általában megbomlott egyensúlynál, durvább co2 ingadozásnál jött nekem ilyen. Most is van, mert épp javítják a reduktorom. Ha a kézi kiszedés nem vezet eredményre, a blackout elég hatásos ellene. Algaevők nem fogják enni!

Igen, sajnos a CO2 szint mostanában nekem is ingadozott... Esetlegesen a Carbo célirányos adagolása segítene némileg a problémán? (Hogyénmennyitszenvedekezekkelarohadtalgákkal... :( )
 
Igen, sajnos a CO2 szint mostanában nekem is ingadozott... Esetlegesen a Carbo célirányos adagolása segítene némileg a problémán? (Hogyénmennyitszenvedekezekkelarohadtalgákkal... :( )
A legegyszerűbb, ha leszeded kézzel, csipesszel. Eléggé összeálló massza ez, és így a legegyszerűbb eltávolítani. Carboval is locsolhatod, de szerintem nem éri meg...
 
A legegyszerűbb, ha leszeded kézzel, csipesszel. Eléggé összeálló massza ez, és így a legegyszerűbb eltávolítani. Carboval is locsolhatod, de szerintem nem éri meg...
Na igen, de ennek kellene lennie vmi okának, hogy megjelent. Hogyan tudnék rájönni? Egy hete kicsit növeltem a macrot (GA) 5,6 ml-ről 7,6 ml-re, a microt hagytam 5,6 ml. Lehet, hogy ez is probléma? Nem gondoltam volna, hogy a növényes aki ennyi, összetett dologból áll, dologtól függ! Régebben a halas akimban egy szem alga sem volt, pedig voltak növények, a fényem csupán a gyári 2x18 W, CO2-nek még csak jele sem volt.. Most, hogy egy szép, egészséges növényes akit szeretnék nézni, helyette napról napra jelennek meg olyan dolgok a víz alatt, ami abszolút nem odavaló, elrondítja, ezzel lassan tényleg kedvem vesztem az egészhez. Tudom, hogy szép legyen, törődni, gondozni kell. Én nap mint nap ezt teszem, de mindig van valami, ami miatt vagy alga, vagy valami más dolog rondít bele... De mit ronthatok el? Mi az még most is, ami megint nem jó? :-(
 
Na igen, de ennek kellene lennie vmi okának, hogy megjelent. Hogyan tudnék rájönni? Egy hete kicsit növeltem a macrot (GA) 5,6 ml-ről 7,6 ml-re, a microt hagytam 5,6 ml. Lehet, hogy ez is probléma? Nem gondoltam volna, hogy a növényes aki ennyi, összetett dologból áll, dologtól függ! Régebben a halas akimban egy szem alga sem volt, pedig voltak növények, a fényem csupán a gyári 2x18 W, CO2-nek még csak jele sem volt.. Most, hogy egy szép, egészséges növényes akit szeretnék nézni, helyette napról napra jelennek meg olyan dolgok a víz alatt, ami abszolút nem odavaló, elrondítja, ezzel lassan tényleg kedvem vesztem az egészhez. Tudom, hogy szép legyen, törődni, gondozni kell. Én nap mint nap ezt teszem, de mindig van valami, ami miatt vagy alga, vagy valami más dolog rondít bele... De mit ronthatok el? Mi az még most is, ami megint nem jó? :-(
Azon ne csodálkozz, hogy kevesebb fénnyel nem volt algád. Minél erősebben világítasz, annál kevesebbet hibázhatsz. Igen, sajnos a nagy fényerőnél nagyon oda kell figyelni az egyensúlyra. Ennél az algánál az Az ADA Phyton Git kezelés használhat.
 
Na igen, de ennek kellene lennie vmi okának, hogy megjelent. Hogyan tudnék rájönni? Egy hete kicsit növeltem a macrot (GA) 5,6 ml-ről 7,6 ml-re, a microt hagytam 5,6 ml. Lehet, hogy ez is probléma? Nem gondoltam volna, hogy a növényes aki ennyi, összetett dologból áll, dologtól függ! Régebben a halas akimban egy szem alga sem volt, pedig voltak növények, a fényem csupán a gyári 2x18 W, CO2-nek még csak jele sem volt.. Most, hogy egy szép, egészséges növényes akit szeretnék nézni, helyette napról napra jelennek meg olyan dolgok a víz alatt, ami abszolút nem odavaló, elrondítja, ezzel lassan tényleg kedvem vesztem az egészhez. Tudom, hogy szép legyen, törődni, gondozni kell. Én nap mint nap ezt teszem, de mindig van valami, ami miatt vagy alga, vagy valami más dolog rondít bele... De mit ronthatok el? Mi az még most is, ami megint nem jó? :-(

A növényes akvarisztikában az algák ügyében kicsit túl van a helyzet hiszterizálva. A természetben nem találsz olyan víz alatti biotópot, ahol az alga, ha kis mértékben is, de ne lenne jelen. Az algák viszont a hajtásos növényekkel szemben egy idő után alulmaradnak a versenyben, tehát a sok növény és a jól működő szűrőrendszer nem hagyja őket egy idő után látványosan túlszaporodni. Erős világítás, frissen berakott növények, nemrég beüzemelt szűrő, ez az alga számára maga a paradicsom. ADA akváriumhoz hasonló víz alatti élőhely nincs a természetben, ezért nyitottak a növényes akváriumok, mert sokat kell benne bogarászni és folyton igazítani valamin. :) Ez egy időigényes hobbi.
 
Mutass egy ilyen biotópot. :)
Nem olyan rég, Viktor Lantos linkelt ilyen képeket, mert pont ez a kérdés merült fel. Valaki állította, hogy algamentes természetes vízalatti hely nincs. Pedig van. Megpróbálom megkeresni neked.
 
Back
Oldal tetejére