• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54l ryuboku

Sorry, de ha figyeltünk a fizikaórán, akkor tudjuk, hogy a folyadékok szobahőmérsékleten folyamatos mozgásban vannak. Azaz, ha beleteszünk egy pohár vízbe egy kanál cukrot, akkor az feloldódik, majd a víz előbb-utóbb mindenütt cukros lesz. Tehát az ammonia sem fog soha a talaj közelében maradni, még szűréssel sem. Nyugodtandübörögjön az a filter mindenütt :lol: :lol: :lol:
 
Hát köszönöm szépen a megerősítéseket, akkor marad minden úgy, ahogy van. :)

Közben kis helyzetjelentés!
Véget ért nemrég a sötétítőkúrám. Hát nagyon nagy változás nem történt, talán kicsit letisztultabb lett az aki. A parvulának nem tetszett, ami várható is volt, de kockáztattam. Még egy észrevétel. Nyírás után nem biztos hogy jó ötlet volt a kúra, szegény rotala megsínylette kicsit... Gondolom túl sok volt neki. De saját kárán is tanul az ember... Talán összeszedi magát. A többi növény elég jól viselte.
Most a világításom napi 4 órát megy, a CO2 reggel indul, és este kapcsol le, körülbelül 08-20h-ig. Az egyik szűrőt kipucolom, a másikat még hagyom egy hétig menni, majd abban is az egyik adag szűrőanyagot átpucolom. Vízcsere 2/3 naponta olyan 50%.
Most a következőre sikerült belőnöm a vizet, hála az esőnek. kH: 7, pH: 7.
 
Sziasztok!
Körülbelül szeptember óta eléggé elhanyagoltam az akit, tápozás abbamaradt, CO2-vel lusta voltam foglalkozni, és meg is lett az eredménye. A világításon visszavettem, legalább takarékos legyen, ha már szép nem.

A parvulához fűzött reményeim elillantak, szépen bebarnult az egész. Hetekig csak nézegettem, hogyan épül le az aki, aztán tegnap végre erőt vettem magamon, és csináltam egy teljes átalakítást.

Kikerült a hardscape, egyedül az aljzatot hagytam benne. Egy kicsit átbolygattam, leporszívóztam a mulmot, és újraterveztem az egészet.

Végül, a sok hibából tanulva újrarendeztem. :) Próbáltam törekedni a látványra, és a praktikusságra. Nem akartam magammal megint kiszúrni azzal, hogy az ágak elérik az üveget. Eu korábban lehetetlenné tette az oldalüveg pucolását, aminek meg is lett az eredménye.. Kisebb ágakat hagytam meg, stabilabban ültettem be őket, és törekedtem a természetességre. :roll:

Szerintem szebb formát sikerült kihoznom, nekem jobban tetszik, mint a korábbi. :)

További tapasztalataimat a napokban megosztom, és földobom végre a DIY lámpám elektronikáját, ami szerintem a barkácsolgató, kísérletező szellemű kertészeknek viszonylag elfogadható árú megoldást jelent a világítás kialakítására. :)

És akkor egy kép... 16 közül ez volt a legelfogadhatóbb... :) Hiába, még a fotózást nem ártana gyakorolni. :oops:

5401750104_c7e91207b6_z.jpg
 
Középen, ha a hagyományos Microsorum P. helyett a Narrow változatot használod, sokat finomíthatnál az összképen.
A hagyományos változat inkább nagy méretű akváriumba való.

Egyébként jót tett az átalakítás és remélhetőleg egy új lendületet is ad neked. ;) Gratu. :angel:
 
Akkor összefoglalom mi hogyan miért megy, és pár adatot dobok az akiról. :)

Űrtartalom maradt :
60*30*30: 54l

Szűrés: Még mindig 2db DIY külső szűrő dübörög. 2*1000l/h

Világítás: DIY armatúra, és előtét 2*24W T5 HO 6500K

Tápozás: Green Aqua Micro/Macro Easy Carbo
- Úgy tervezem, hogy kicsit visszafojtom az akit. A GA tápokból heti 4x 2/2ml fog menni, összesen tehát 8ml macro, és ugyan ennyi micro. A carbot is valahogy így tervezem. Döntésemnek oka egyszerű. Nincsen, már csak 70/70ml tápom, ami 2 hónapig szűkösen igaz, de kitart majd. Addig próbálok összeszedni tápra egy kis pénzt. A másik ok, pedig az egyensúlyban van. Élesztős CO2-vel nehezen tudom pontosan belőni a szintet, és félek hogy a világítás, és a gyengébb technika végett bealgásodnék ismét. Amúgy is low tech akinak szánom már, hiszen amik növények nem bírták volna, mint pogostemon helferi, parvula, sajnos kihaltak így is.

CO2: Élesztős módszer. bögre cukor, 1/4 élesztő. 2 hétig talán kibírja. Estére letekerem, reggel pedig föl. Próbálok takarékoskodni, és "nyomást" gyűjteni nappalra. :D

Táptalaj: JBL Aqua Basis Plus

Általános talaj: Sima kavics, olyan 2-3mm körül.

Hardscape: Bazalt, szőlőtőke.

Növények:
Vallisneria nana
Rotala rotundifolia
Cryptocoryne wendtii "green"
Bolbitis heudelotii
Microsorum pteropus
Microsorum pteropus "narrow"
Vesicularia dubyana


Gabcsika said:
Nagyon szép lett. Milyen növényeket használtál?
Köszi, mellékeltem a növény listát is. :)

viktorlantos said:
Középen, ha a hagyományos Microsorum P. helyett a Narrow változatot használod, sokat finomíthatnál az összképen.
A hagyományos változat inkább nagy méretű akváriumba való.

Egyébként jót tett az átalakítás és remélhetőleg egy új lendületet is ad neked. ;) Gratu. :angel:

Reméljük a legjobbat! :)
Igen, korábban is a volt a gond, hogy kinőtt az akiból a Micro, és elszáradt a vége. Sajnos nagyon kevés Narrow-om van, próbálom őket nevelgetni, aztán majd szépen lassan kicserélem őket. :) Amúgy a bal sarokban bújtattam el, ezért mászik is kicsit az egész aki balra.

kisszsu said:
Szia!

Már hiányoltalak :wave: , nagyon jó lett az átalakítás :thumbup:
Reméljük meg is marad. ;) Visszatértem. :p :wave:

Bal oldalon hátul a nagy üresség helyére a rotalát várom, hogy nőjön. 10cm-es szálakat menekítettem meg, remélem helyre rázódnak, és gyökeret engednek. :)
 
Szia, végigolvastam a naplódat - szép az akid. Tetszik az is, hogy egy csomó mindent Te csinálsz hozzá, mégpedig szépen, minőségi kivitelezéssel. :clap:
 
Szerintem is jobb lehet így átrendezés után. Ebből a szögből olyan mintha már kész is lenne az aki. Szerintem a valisnériát ne engedd felnőni a felszínre, olyan kusza látvány lesz tőle, szebb ha ellehet látni a kompozíció fölött.
 
Az a baj, nem tudok vele mit csinálni, max kiszedem az összeset. Visszavágni ugye nem kéne, mert visszarohad, így meg tényleg nagyra nő. lehet szépen kicserélem azt is majd vmi másra. Vagy majd úgy is benövi hátul a rotala, meg a cryptocoryne.
Köszi Dani! ;)
 
katroc said:
Visszavágni ugye nem kéne, mert visszarohad,

Ezen azt érted, hogy a Valisneria elrohad, ha vágjuk a levelét? Mert én azért ültettem csak be, akitől vettem, állította, hogy vízfelszínnél le lehet vágni a leveleit. Az enyémben még nem ér "plafonig" egyelőre, de ha fog, semmi más megoldás, mint kiszedni?
 
gordias said:
nagyon szép lett az akid. amikor ránézek mindíg ez az aki jut az eszembe:)
bámulatos.grat!

Köszi, még kicsit messzi a vége. :) De rajta vagyok az ügyön. :p

gosta said:
katroc said:
Visszavágni ugye nem kéne, mert visszarohad,

Ezen azt érted, hogy a Valisneria elrohad, ha vágjuk a levelét? Mert én azért ültettem csak be, akitől vettem, állította, hogy vízfelszínnél le lehet vágni a leveleit. Az enyémben még nem ér "plafonig" egyelőre, de ha fog, semmi más megoldás, mint kiszedni?

Háát szerintem igen, de teszek egy próbát, megnézzük mi történik. Sok reményt nem fűzök hozzá. :? Igazából 54l-be túl nagy.
 
Én szoktam vágni a valiznériat, ha nem a tövét vágod ketté nem fog elrothadni, de iszonyatos ütemben kezd indákat hozni... :crazy:
 
Köszi, most vágtam meg őket. Kíváncsi leszek a reakcióra... Más nem kidobom. Nem hiányzik az alga..
 
Köszi szépen az infót, közben nekem is szépen alakult, csak az egyik kiálló rész feketedett vissza. :thumbup:

Teszek föl pár képet a következő kisebb átalakítás előtt. A középen lévő Microsoriumot száműzöm, és helyére a kisebb testvére, a "Narrow" változat fog kerülni. Gondolkoztam olyanban, hogy az előtérbe ültetek kevés HC-t, de egyelőre emésztem a gondolatot.

A szűrésemen kicsit variáltam, ugyanis kikerült a bal oldali kisebb szűrő. Sajnos egy éjszaka eláztatta a szobát egy apró hiba miatt, amit úgy gondoltam nem fogok azonnal orvosolni, inkább a nagy szűrőt tuningolom kicsit.

Körülbelül 2 hete megy az aki. A CO2-vel nincs problémám, az élesztős rendszer végzi a dolgát. 2 hétig kitart, úgy hogy esténként lecsavarom, aztán újabb kutyulás.

A tápozás heti 3X megy, hétfő, szerda, és szombati vízcsere után. Alga egyelőre nincsen, a korábbi elrendezésből maradt növényeken van egy kevés, de nem számot tevő.

Ami a növényeket illeti, azért észlelhető a változás a tápozás után. A korábban esélytelennek vélt rotala szép új leveleket hoz, van ami 3X akkora, mint a korábbi. Minden növény hozza az új hajtásokat, leveleket, úgyhogy elégedett vagyok.
Lassan elfogynak a GA-tápok, és úgy gondoltam, hogy megpróbálom a Tropica Plant Nutrition+ növénytápot.

Na akkor jöjjenek a képek:

5451719224_f14413dc71_z.jpg


5451111899_d58f863c4d_z.jpg


5451722142_aa58d4e6c4_z.jpg


5451111047_de2bf1c261_z.jpg


És akkor még egy teljes kép szemből :

5451717952_4cf368e152_z.jpg
 
Back
Oldal tetejére