• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

xspirit

VIP kertész
Sziasztok! Ohhh igen:cool:... Ohh ez az:rolleyes:... Egy nagy vágyam manifesztálódott ebben az Akváriumban.:hungry: Egyelőre csak a nyers adatok, hogy "levédjem" a kitalált nevet. Aztán leírom a hozzá tartozó regényt is és hogy miért lett ez a név (bár néhányan már biztos sejtik).:)

Tartály:
  • Külső méret 80*40*45 (cm)
  • Üveg: 7mm natúr üveg, áttetsző ragasztás
  • Térfogat: 144 Liter
  • Hasznos térfogat: 134,4 Liter
  • Valós térfogat a kész akiban : ~115 Liter
Bútor:
  • DIY...Bútor egy fenét. Túl ocsmány ahhoz, hogy bútornak becézzük:confused:
  • Akváriummal egyező alapterület, 1 méter magas
Talaj:
  • 2-4mm fekete bazalt zúzalék
Táptalaj:
  • Nincs. Némiképp helyettesíti a JBL kugeln gyökértápgolyó 9db-ot használtam fel
Dekoráció:
  • Kőkerből fekete és/vagy vörös lávakő
  • Gyökerek, gallyak a természetből
  • Europet fehér homok
Szűrés:
  • AquaZonic Aqua Pro 1200 - 1200L/h, 16/22mm csövek (Finom és durva szűrés, siporax, perlon)
  • Noname üveg lily pipe 17mm
  • Noname üveg/akril skimmer szívóág 17mm
Fény:
  • Odyssea Quad(Sylvania T5 39W, 6500K, 3250lm)*4db
Co2:
  • Ciromsavas redszer (nem szettben vásárolt)
  • Up Aqua In-Line atomizer 16/22mm
  • Noname Üveg buborék számláló
  • Hinterfeld külső drop checker
Víz:
  • RO
DIY Twin... nem, nem. Ez inkább Csillag Patrik:D

Növények:
  • Micranthemum Sp. Monte Carlo
  • Alternanthera reineckii Mini
  • Blyxa japonica
  • Cryptocoryne parva
  • Anubias nana mini
  • Hygrophila Pinnatifida
  • Staurogyne Repens
  • Hemianthus Micranthemoides
  • Rotala sp. green
  • Rotala rotundifolia
  • Bacopa australis
  • Ludwigia Palustris
  • Hydrocotyle tripartita
  • Vesicularia ferriei Weeping
  • Taxiphyllum barbieri
  • Taxiphyllum sp. Flame
  • Eleocharis acicularis
  • Eleocharis parvula
  • Marsilea angustifolia
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Ohhh igen:cool:... Ohh ez az:rolleyes:... Egy nagy vágyam manifesztálódott ebben az Akváriumban.:hungry: Egyelőre csak a nyers adatok, hogy "levédjem" a kitalált nevet. Aztán leírom a hozzá tartozó regényt is és hogy miért lett ez a név (bár néhányan már biztos sejtik).:)

Ne csigazz :) Irj es fotozz :)
 
Nos az úgy volt:D Egy évvel ez előtt - talán már több is - a neten felfedeztük azt a boltot. Hogy is híják? Valami Grín Ama, ADA, vagy Akva:whistle::ROFLMAO: aztán útnak is eredtünk, hogy személyesen is megismerjük ezt a csodát amit a nagyok Aquascaping-nek írtak. Gyakorlatilag ahogy beléptünk maga a Holy Light fogadott minket, de jelen esetben zöld fénnyel.:eek: Azonnal a rabja lettem, és mint Anci az üvegre tapadtam. Amerre jártunk a boltban mindenki üdvözölt és segítségét ajánlotta. Ezt követően az emeleten szebbnél szebb akik fotójával övezett lépcsőn felballagva láttuk az emeleti galériát:love::hungry: NYAMI! Aztán úgy fél óra "fröcsögés" után jött egy emberke és szórta a "kokót" az akváriumokba meg a folyékony szappant két külön flakonból. Olyan sok kérdésem volt röpke néhány perc alatt, hogy az agyamat feszítette szét. Na mondom ha már itt locsolgat biztos tud valamit ezekről az ékszerdobozokról, illetve az emeleten van egy tartályos IFA is, ami most épp az IAPLC-t hódítja. Tehát kérdeztünk... Készséggel felelt. Latin nevek tömkelege; difi; lily; lötyi, ahhhh:eek: Aztán lent megint találkoztunk és hát ott is volt kérdésem (jó, jó a mai napig van:LOL:). Mondom már látszik, hogy máskor is voltál akvárium közelébe. Igen - felelte. Több, mint 10 éves tapasztalattal az összes idióta kérdésemre jött a válasz rekord idő alatt. Igen @viktorlantos Te voltál az.

Persze teljesen rabja vagyok ennek a kertészkedésnek, bár kevés gyakorlati tapasztalattal. Egyből fejest ugrottam a hobby-ba, és mivel kicsit kevés ehhez a zsozsó el is követtem mindent, hogy majd én összerakok itt valamit ami aztán huha:cigar: Hát persze... Ahogy elkezdtem volna építeni tudtam, hogy nem kezdek el építeni. Minél többet tudtam, annál inkább éreztem, hogy ez nem olyan összerántok majd valamit. Rengeteg infót gyűjtöttem, gyűtök most is. Szerencsére nem volt pénzem megvenni egyből mindent. Sőt!:( Mostanra már tudom, hogy van amiből esélyem sincs lejjebb adni, van amiből megér egy próbát ahhoz, hogy valami szép süljön ki a végén. Természetesen még mindig sehol sem lennék, ha nem kaptam volna ajándékba úgy a kellékek felét.:notworthy: Na meg volt egy olyan döntésem, hogy regisztrálni kellene ide, a fórumra. Rengeteg növényt kaptam tőletek, a sok-sok infóról nem is beszélve. Engedjétek meg, hogy megköszönjem a növényeket itt is: @Jopet @moco22 @bandee @daszabo @Evereka @Pecás (remélem senkit nem hagytam ki) és persze a rengetek hasznos infót, képet, inspirációt, segítséget, ami itt elérhető teljesen ingyen.(y) Szerencsés vagyok, köszönöm!:happy:
Na most el kell mennem a gép elől... Folyt. köv.

(addig is egy kép, hogy mim volt előtte. Nem röhögni:smuggrin:)
 

Attachments

  • IMAG0373.jpg
    IMAG0373.jpg
    186.2 KB · Megtekintések: 1
Hol is folytassam? Tehát a nagy GA látogatás után elindult az infó gyűjtés. Úgy éreztem minél többet tudok meg, annál több amit még nem értek. Talán regisztrációm után 1-2 hónappal kezdett el megfordulni ez a dolog. Persze szüntelen fürkészem a hasznos mondatokat, tanulok. Olyan ez, mint ha egy szakma lenne... komoly:bookworm:.

Az anyagiak miatt igyekszem mindent a minimumon tartani, türelemmel, okosan. Azt hittem azért nem kevés a természet iránti alázatom, de az aquascaping megtanított mi is az igazi tisztelet. Ez egy varázslatos világ.:angelic:

A gyakorlati tapasztalatom a következő képpen van (már ami van). Tavaly nyáron lett megy az aki, azóta gyűjtogetem benne a növényeket, kísérletezek velük, a szűrővel, fénnyel, Co2-vel, algákkal:blackeye:.

A szűrőről: Mikor megérkezett a futárral nagyon boldog voltam. Nagy előrelépés volt az előzményekhez képest. Jelenleg egy utólagos szivacs, +1 perlon kivételével gyári töltettel üzemel. Lily-t nem akartam egyenlőre, mert elfogadhatónak találtam az esőztető keverését és hát az is plusz pénz. Aztán kiderült, hogy teljesen nyitott csappal úgy tolja a vizet, hogy sípol az esőztető:banghead:, vagy ha folytok rajta a sípot az elfolytott szivattyú kerregése váltja fel és mivel mellette alszom, ez nem nyerte el a tetszésem. Aztán jött a felszíni film, amire egy skimmer-es szívóág adta a megoldást. Persze az üveg kütyük csájníziából jöttek. Minden üveg (kivétel az aki) durván 15eFt-ot kóstálnak. Ezzel meg tudtam barátkozni, de hogy csak a lily-t vegyem 30e-ért, azzal nem:D.

A Co2-ről: Na hát igen. a másik dolog ami elengedhetetlen a kívánt végeredményhez. Az ár itt is:shifty:. Aztán jött az élesztős rendszer, amivel szét szívtam az agyam az egyenletlen nyomása miatt. Na de a citromsavas... Az igen. Hö:cigar:. Azzal robbantottam is, mikor azt hittem jól csinálom. Ja igen, reggel. Ez ébresztett, ami után nem kell kávé:LOL::facepalm:. Kínai difi-t sem kell bemutatnom, szóval ha az 500Ft-nál többet adok, akkor keresek valami hatékony megoldást. Így jött az In-Line atomizer, amiből sikerült tévedésből az egyel kisebbet megvenni, ezt jelenleg is árulom. Most második napja megy a helyes méretű, és ahhh:love: hatékony na(y).

A Világításról: Persze ebben a témában sem úszom meg gyertyafénnyel, pedig az van otthon:ROFLMAO:. LED refiket vettem, amiről kiderült, hogy nagyon macerás lenne, vagy lehetetlen az aki fölé rakni a méretük miatt (ezek is eladóak), ezért nemrég megérett a döntés és egy használt Quad-al igyekszem megoldani a helyzetet. Ez függesztve lesz, jelenleg az akin csücsül.

Bocsánat, hogy ez mind kijött belőlem, de ide lehet:). Köszönöm, hogy benéztél és remélem nem unalmas a történet:whistle:
A következő posztban jövök az építés részleteivel.
 
Még egy kis kiegészítő infó folytatás előtt: Az aki azért lett 45 magas, mert tetőt szerettem volna elsőre, ami úgy feküdt volna fel az akira, hogy közben takar 5cm-t. Ha akkor tudtam volna, hogy minél magasabb, annál nehezebb majd bevilágítani:facepalm:. Na de 5cm még nem a világ. Bár szerintem 90 széles lenne, ha most csináltatnám. Mindegy, ez van.:)
Sajnos fotót csak egy nyüzüge Nikonnal, vagy egy még :poop:-abb képet készítő Alcatel-el tudtam eddig csinálni, ezért bocsánat a képek minőségért.

Két kép, mikor vártam, hogy minden csillag együtt álljon.
IA1WJLZbvbWmktcmH-iLpUUv3rnY6uDQk7FfX-1RviyX_B-BY9YqJQ7TyaPo?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
0s2tmMGti6LQkfH7j5dT1TZTkQaR7r906pxzvJ7BSdzzcELmTeAL3WyNAYVg?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
 
Hétvégén eljött a nagy nap. Majdnem 5 napig csináltam. A végére már találtam hibákat, de annyira belefáradtam, hogy befejeztem az építést. Van amit ezek közül már nem tudok orvosolni, van amit még ez után fogok. Akkor nézzük.

A rendelkezésemre álló alapanyagok egy része:
Q0FZDuq7jpfmKNhUGfCPXHENbdB-KxOX2_nyazo9o_WKlxZWMQUnW8sQTrgA?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
J8UkQJAHez4Md_DTSoCB9oNexCjzrxOKxGy7EtX0npxW5XGBlKbQ_oVuti7w?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg

Előtte való napokban a földön egymásra legózva a köveket és a fákat egy dupla szirtes layout fogalmazódott meg bennem.
Ez vegyes salak. Azt hiszem az még a "nagy barkácsáruházból":
3qpHbgbm6clW7D-a74gMR-WvcgG7OaFY5WtOA-SQk3JK6MOyF6kJMdKK-RJA?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg

Aztán a baloldallal folytattam. Talán mert balkezes vagyok?:cautious: Nem tudom.
8pDY8gzaryNx8Rasiz9cBGHoylUIrk1OevJfqEWnl1jAwcVRPbX8MGs8gZz8?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg

Aztán hogy elférjek ideje volt az alapot a jobboldallal befejezni.
WSCYLeyZPCBPYlhSIHJTn5f3zpVOQpZTsogrUaE8av4IZY7huv_LuM5gccFg?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg

Sokszor csengett a fülemben, vagy a szememben, mert olvastam:D, amit mestereink emlegetnek oly sokat, hogy az a bizonyos térérzet/mélység. Próbáltam...
VtZGDvqeNRSxd0u3Fsc8lhD-cdkZnTnhcmKcM4WMPpoTzYEOo2Vmopqz0eo8?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg

Már kezdett tetszeni, amit látok, de üres volt... Tettem még lávát.
cHQeKT1LMEXKePSuJpxvgPIwk3Ua1kgSa5t_8v7CsysRw3eTdRF6GWVH-JJk?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg

A kis fa balról nem tetszett sehogy, kivettem. Tegnap volt szerencsém nyersen megtapogatni az ADA Amazonia-t, amibe egy orgazmus lehet ültetni. Köszönöm @danyi03 Viszont a 25kg bazalt 1500Ft volt.:shifty: Itt már alapozom az apró kövekkel a részleteket.
g2qhZn8AodoRs-IxHX-kjElhtuGVcNv06QMc4j8x0ToIeRyZh14hsTQwofFI?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg

Aztán bekerült a fehér dekor, amivel nagyon leszívattam magam a feltöltéskor. A fáradtságban meggyőztem magam, hogy az már úgyis használatra kész, nem holmi kőkeres cucc és nem mostam át. Az első növény nélküli próbafeltöltéskor olyan szinten összekent mindent fehér takonnyal:facepalm: Nem volt természetes a mosolyom:inpain:.
0K_IWKoN6hra-DQF-1Zl79D1iSgFj681Wowvg47Ezd2Y2N2lw0adaxEorPLw?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
 
Az alap koncepció jó,de en a két oldalát kicsit megemelnem,mert így túl lapos!A fehér homok nem kell oda,normális akvarisztikai homokot vegyél!A fákkal is kicsit meg játszanék!
 
Aztán Jött egy számomra szép feladat, és kicsit játszottam a gallyakkal és a ragasztóval. Megszültem közben, de gondoltam ha már a felét összeragasztóztam.:LOL: Hát nem épp olyan amire gondoltam, de sajna most csináltam ezt is először. Jó lecke volt.:bookworm:
9aKEDt1RbeBhKQEYFxKcJdN4Bz0taob9U78TRsv4ShywAau5CV05Q4SOHmPM?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
g3oFwIuFAAeeeQiglifdVh6latW761i3KVICANTrpQn9IGk2hUsiYKAKg6e0?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
_9KOu0eG_ipdFjywUFnyoTgHqoEJNIdUBPQwOtJ10MBdLin_aAQXaD6y7l64?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
jyg8LXZNSTXeETr2L1gbyCvG08OP7hVLcebPq9kUXXepyQRS_K8ZXzIQjvRY?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
wZdRIfLLqnjhgKSGrl4IK3Vbzfmegr9-BngnXqJNnDLttBrroUBm26OsVuOs?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg

Huh már kész voltam. Minden este éjfélig toltam Kicsit változtattam a jobb elején és kapott egy kis szigetet középre. A végére elhatalmasodott felettem a fáradtság, az ujjamon meg a ragasztó:sleep:, de hátrébb álltam és láttam a végeredményt. Nyugodtság áradt szét... nem nem pisiltem be:ROFLMAO:. Nekem így gondoltam, de az enyém és tetszett.
kR3Igwe0MXjSG6_msPhiLnGj0Yt4BHE72dJCK2UvkbcU1RB2GSQ-em_9xH5U?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
 
Az alap koncepció jó,de en a két oldalát kicsit megemelnem,mert így túl lapos!A fehér homok nem kell oda,normális akvarisztikai homokot vegyél!A fákkal is kicsit meg játszanék!
Igen, köszönöm. Már nem tudok módosítani, teljesen kész van.:) A homok is az occó jelzőt viseli. Ha tehetném Seiryu-t, Amazonia-t és mondjuk Africana-t használnék. Annyit tudtam tenni, hogy a meglévő dolgokból kotyvasztok.
 
Szültem... Direkt írtam. Érzékeltessem a nehézségi fokot.:LOL: Bár az őszülés is rendben van a várakozás és az építés hosszát tekintve.(y)
 
Szóval. Egy újabb nekifutással elkezdem ültetni. Előtte táptalaj híján gyökértápgolyót tördeltem 4-6 darabra és nyomtam a szintén occó csipeszemmel az aljzatba.
FQ7bgipcNebF1F9RogbnklTlFLBwYuW-e2bMX16ifTlixXcsrNkHtHu252MY?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
LSA5V-lsGBVQ7ZF1ul4Go8Ftro4vFG_tH7OCEWktBprZeAkve4Q3isTWL06I?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
t0q1-v5g7M9tLV2naoomDJs-XJZ5pmU3hEmArSBAer2BZveP_HaN1sddCTc4?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg

Sajna az ültetés részleteiről lemaradtatok, mert a sorrenden kicsit elbuktam, mivel az előtér után nem a mohákkal folytattam. Eszeveszetten spricceltem a vízet a többiekre, de pl a Blyxa nagyon nem szerette a helyzetet. Szóval pörögtem, hogy gyorsan meglegyek így csak pár órát tartott.:hilarious: Hát nem nagyon tetszik. Elég salátabár lett, de megint győzött a fáradság. Hagyom érni és ami nem tetszik majd kiveszem, vagy átültetem.

Amit még bizti megoldok: 1. A két fatörzs álcázása, mert rombolja az arányokat. 2. baloldalra török még kisebb lávát.
Akkor néhány kép a kész állapotról, elején a tegnapi vízcsere alkalmával.:)
mbyvsM9zAXgTYplXVqZGnWpZgZwD4b1fbTUPRlt3k4fKpIb1M428nnKGnfc8?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
GfnzrOoeWsvfoZrw5NtqVVMHANXACnMymCJVHZQBFF_3o7_7KEMAK6CFBuM0?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
 
Ami még fejlesztésre vár:
  • A fentebb írt hardscape alakítás
  • Lámpa lógató alkalmatosság (plafont nem szeretném fúrni)
  • Barkácsáruházból szerzek fehér faroslemezt, és a meglévő led-csík alulról világítja majd (ez lesz a háttér)
  • A bútor burkolásához szintén faroslemez, csak valami pofásabb kivitel.
  • A citromsavas rendszerhez kellene két olyan flakon, aminek petpalackos menet van a nyakán és lapos az alja (nem úgy mint a kólásnak), na meg legalább olyan erős is. Tud valaki ilyet?
Elfelejtettem a lakókat:
  • 10db Kubotai (Róluk az elején lemondtam, mert nem túl olcsó apróság 800-900Ft darabáron, aztán találtam féláron. Szeretnék még 10db-ot)
  • 2db Anci
  • 2db Cory
  • 6db Endler Guppy hím
  • 1db Oto Affinis (belőle szeretnék még 4db legalább)
  • 5db Amano (belőle szeretnék még 5db legalább)
  • 6db RC
Szerk.: Oh bocsánat lemaradtak még a SETTINGS:D
Bár a szűrő ment előtte, de az építés alatt olyan sokszor kinyírtam a bacikat + a talaj teljesen szűz, hogy nem dobálom be a lakókat egyből.

A vízcserét illetően a standard eljárást követem.

  • 1.héten naponta 50%
  • 2. héten kétnaponta 50%
  • 3. héten háromnaponta 50%
  • Aztán a heti 50%
Fény esetében:
  • csak 2db cső megy napi 6 órát
  • Ezt emelem lassacskán félórát
  • Ha elérem a 8órát/nap problémamentesen, akkor jöhet a másik kettő a 8 órás intervallum közepére, aztán majd meglátjuk
A tápzás TF Micro és Macro-val történik naponta, amit még tapasztalok. Egyelőre írok 2-2ml-t, aztán alakul. Carbot csak algagyilkolászásra szeretnék használni.

Co2: jelenleg 1 b/s

Sajna tesztjeim nincsenek kivétel a DC-t és egy TDS mérőt, pedig valami gagyi is megtenné, csak a kíváncsiság kedvéért.:unsure:

No, azt hiszem most kiadtam magamból, ami jött. Örülök, hogy végre van, és köszönöm hogy benéztetek.:)

 
Utoljára módosított:
Nagyon jó lett!!!
Sok sikert! algamentest!
az ancik ha megnőnek és nincs megfelelő búlyóhely hajlamosak ásni maguknak.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről
 
Személy szerint én nagyon becsüllek ezért a munkáért! Elsőre szép, ügyes, kitartó. Az, hogy naplóztad - ide merted hozni, bemutatni -, külön pirospont.

Egyetlen dolgot emelnék ki: táptalaj nélkül azért nehezebb lesz. Akár egy sima B típusú virágföld + rostált folyami kavics keveréke is tök jó lett volna. De reméljük, hogy tévedek! ;)

Naplózd tovább, kitartóan! :)
 
Nagyon jó lett az akvárium ,ügyes vagy.Azt sajnálom ,hogy nem használtál igazi agyagos talajt ,de tudom milyen ha nem engedi a büdzsé.A növények miatt meg örülök ha segíthettem.
 
Nagyon jó lett!!!
Sok sikert! algamentest!
az ancik ha megnőnek és nincs megfelelő búlyóhely hajlamosak ásni maguknak.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről
Köszönöm.:) Remélem nem kényszerülök likvidálni őket ilyenek miatt.:D

Személy szerint én nagyon becsüllek ezért a munkáért! Elsőre szép, ügyes, kitartó. Az, hogy naplóztad - ide merted hozni, bemutatni -, külön pirospont.

Egyetlen dolgot emelnék ki: táptalaj nélkül azért nehezebb lesz. Akár egy sima B típusú virágföld + rostált folyami kavics keveréke is tök jó lett volna. De reméljük, hogy tévedek! ;)

Naplózd tovább, kitartóan! :)
Jól esik, köszönöm. Igen, sokszor ült kisördög a vállamon ez miatt, csak nem vagyok biztos a jövőt illetően, de már nagyon akartam és megszületett a döntés. Igyekszem minél többet írni, egész részletekbe ásva. Ez sokat segít majd a következő akinál, és talán lesz akinek hasznára válik itt a fórumon is.:)
Nagyon jó lett az akvárium ,ügyes vagy.Azt sajnálom ,hogy nem használtál igazi agyagos talajt ,de tudom milyen ha nem engedi a büdzsé.A növények miatt meg örülök ha segíthettem.

A következőnél nem hagyom ki, ahogy a táptalajt sem. Viszont érzem, hogy nagyon sokat fogok tanulni.
Köszönöm neked is a jó szavakat;) Ti is tanáraim voltatok és vagytok is tudtotok ellenére itt a fórumon keresztül.:notworthy:
 
Back
Oldal tetejére