• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

Azt hiszem ebből már nem lesz újabb versenyfotó. Pedig lett két fotós is a feladatra, de legutóbb úgy megcincáltam a növényeket, és most aztán minden össze-vissza néz és növekszik:facepalm:. Viszont az A801-es pilácsról tudok nyilatkozni megint: Semmivel sem más a növények színeződése spektrum ide, spektrum oda. Megkopasztás után a Chihiros nevelte a mostani hajtásokat és dettó narancsosodik-pinkesedik a rotala és reineckii sem fakóbb, mint a T5-el. Szóval a maga szintjén ez is csecse. Vörös erdő növesztéshez majd venni kell RGB-t. A workshop-os látogatás alkalmával lett egy Aquario levegő difim is. Kis túlzással simán porlasztja úgy a levegőt, mint a kínai difik a co2-t pedig egy nagyon nyeszlett kínai pumpa hajtja. Majd csinálom is róla a videót. Köszi, hogy most is beugrottál!
lKIe9MIeuFN2nfHTR4rNAbTVuQ1N5XXlFjbJJiTrwugcfOkR7kZ08uZ8UUAk?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
ouOpcbXaINXSzbZrb-rtPtbUS7TnyA7dXijJo57mmJqb9s08A51NzdF70Ns8?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Szia!
Nagyob jók és hasznosak a videóid. Én is ilyen difit vettem, ezért a véleményedet szeretném kérdezni, hogy szerinted bubi számláló használata szükséges-e. A videón úgy láttam Te sem építettél be.
 
Szia!
Nagyob jók és hasznosak a videóid. Én is ilyen difit vettem, ezért a véleményedet szeretném kérdezni, hogy szerinted bubi számláló használata szükséges-e. A videón úgy láttam Te sem építettél be.
Szia!
Örülök, hogy tetszik. Nem szükséges bubit számolni. Minél több oxigén jut be, annál jobb. Inkább azt próbáld meg eltalálni, hogy a lehető legtöbb legyen az apró buborékokból és ha lehet ez a difi is a szűrő befolyó ágával szemközti falon legyen.
 
Szia!
Nagyob jók és hasznosak a videóid. Én is ilyen difit vettem, ezért a véleményedet szeretném kérdezni, hogy szerinted bubi számláló használata szükséges-e. A videón úgy láttam Te sem építettél be.

Ez nem CO2 difi volt, hanem légpumpához való. :)

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Én a legkisebb neo co2 difit bubiszámláló nélkül használom.
 
Szia!
Nagyob jók és hasznosak a videóid. Én is ilyen difit vettem, ezért a véleményedet szeretném kérdezni, hogy szerinted bubi számláló használata szükséges-e. A videón úgy láttam Te sem építettél be.
Ez nem CO2 difi volt, hanem légpumpához való. :)

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Én a legkisebb neo co2 difit bubiszámláló nélkül használom.
Ja bocs. Akkor most mire vonatkozik a kérdés... A videó alanyára légpumpával, vagy ezt szeretnéd használni co2-vel?
 
Sziasztok!

Végre kimásztam a takonyból és volt erőm kicsit foglalkozni az akvával. Kis vizuális frissítést kapott a jobb oldal. Kikerült a parókányi Trident és ment bátyám nagy akvájába. Bekerült a Chihiros Doki, imádom:happy:. Sajnos tegnap este repülni tanult az egyik repülő rókám és reggelre sokkal inkább volt rosszul, mint nem. R.I.P.:unsure: Köszi, hogy itt voltál!:)
Így nézünk ki most:
_KVogYsWxRRDMmj7l9Zs6JibN8YtAKOq3B4cXQgx9eEGMTR0br7Tvlnbe_Yo?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
43-as a pacsker:D
rfS97i09TnJf1NZbzHMln9q9TcIGnTP08ci3m4UowNcwMwswiItda6_59QN4?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Sziasztok!

Végre kimásztam a takonyból és volt erőm kicsit foglalkozni az akvával. Kis vizuális frissítést kapott a jobb oldal. Kikerült a parókányi Trident és ment bátyám nagy akvájába. Bekerült a Chihiros Doki, imádom:happy:. Sajnos tegnap este repülni tanult az egyik repülő rókám és reggelre sokkal inkább volt rosszul, mint nem. R.I.P.:unsure: Köszi, hogy itt voltál!:)
Így nézünk ki most:
View attachment 26119
43-as a pacsker:D
View attachment 26120

Kb ekkora micro figyel nálam is a 60x30-ban, lassan faltól falig ér. :D


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Igen, már a kis kockám díszei, és nagyon igyekszem, hogy sokáig az is maradjon.
Nekem tutira nem kell félnem, hogy a többi növény úgy fejlődik, hogy elnyomja vagy beárnyékolja.:whistle:
Képzeld, a tripartita még nőtt is azóta egy kicsit, ami nálam külön csoda. Mindenkinél gaz számba megy, úgy nő, nálam meg a low techben szép lassan el szoktak fogyni a levelei és a végén csak a csupasz zsinór/szár kanyarog. Emersen kifutó részről csak álmodom éjszakánként!
A kis hógolyók egyébként imádják, örökké csüngnek rajta páran.
Köszi még egyszer!(y)
 
Sziasztok!

Kicsit meg voltam zuhanva lelkileg a napokban, de az akvával foglalkozva szépen megnyugodtam... Szóval megejtettem az esedékes karbantartást. Még mindig túl vastagnak találtam az MC nagy részét szóval kapott egy újabb tarolást. A balos Trident sisak hátsó részéből is vettem el, mert már kezdte letaszítani a Myrio-t a trónról és így hogyan adok Viktornak?:p Jelentem a Doki beszerelése megoldotta a zöldalgás gondokat. Előtte egy hét alatt teljesen bezöldültek az üvegek, ahogy azt láthatjátok a szívóágon (azt még nem takarítottam azóta). Azokról a jótékony hatásairól nem is beszélve mit ugyan nem látunk, de nem is kell, mert a fizika és a biológia már bizonyította ezeket. Szóval visszatérve kérdésedre @keszalvo ... Igen, abszolút érdemes befektetni:).

Szerk.: Ja igen a fólia jobb oldalt a levegőztetés miatt van. Összefröcsköli a lámpákat ha nincs ott. Szóval még ki nem találok rá valamit takarom azt a felét.
ESSbSFjojYORlqREezyBtS8_Gx-KuSGH0Fib96FLmvtOhmWxXxMfbpSjJgcQ?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
Az alábbi képen látható két dolog... 1. Hamarosan "apa" leszek, ami hónapok óta nem jött össze, mert eléggé tropa volt az aki a költöztetésétől. Azóta lett néhány Yellow Fire és úgy néz ki jól is érzik magukat.:joyful: 2. Talán most olyan a Riccardia, mint az első GA látogatásomkor, amikor előszőt láttam ezt a növényt is és szerettem bele a hobbyba (bár a képek nem adják vissza, amit látok:unsure:)
r1b9sYy78h2TQjlA9G6L0W-Ca6Qv-oRrr28p8ZzcPC2s7T1NxQ-U7pjQyUGk?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
Köszi, hogy benéztél!;)
 
Gratulálunk, Apuka!:dummy1:
Ekkora buja növényzetben nem is csoda! Itt kevés esély marad az amandáknak, hogy uzsonnázzanak az újszülöttekből, amire meg előmásznak, már elég nagyok!

Nagyon pöpec lett, jó ötlet volt még egyszer nyírni rajta.
Azért a blyxát ugye hagyod kicsit elbokrosodni?

Ez a scape is megérne valami díjat!;)
 
Gratulálunk, Apuka!:dummy1:
Ekkora buja növényzetben nem is csoda! Itt kevés esély marad az amandáknak, hogy uzsonnázzanak az újszülöttekből, amire meg előmásznak, már elég nagyok!

Nagyon pöpec lett, jó ötlet volt még egyszer nyírni rajta.
Azért a blyxát ugye hagyod kicsit elbokrosodni?

Ez a scape is megérne valami díjat!;)
Köszi!:) Igen, most talán jobb helye lesz.:rolleyes:
 
Back
Oldal tetejére